Aktualizacja: Listopad 2024
Jaki dozownik do mydła wybrać? Jakie są rodzaje?
Podział ze względu na sposób użycia:
Podział ze względu na sposób montażu:
Podział ze względu na przeznaczenie
Jak wybrać dozownik do mydła? Na co zwrócić uwagę?
Jest wiele sposobów montażu (o nich wspomnieliśmy Ci już wcześniej). Na samym początku musisz podjąć decyzję, na jaki montaż chcesz się zdecydować - inwazyjny czy bezinwazyjny? Jeśli podejmiesz tę decyzję, możesz przejść do dalszych parametrów.
W przypadku dozowników pojemność jest istotna. Zbyt mała sprawi, że będziesz musiał często napełniać dozownik. Z drugiej strony duża pojemność może sprawić, że dozownik nie zmieści się na zlewie w kuchni lub w łazience. Pojemność dozownika zależy też od jego przeznaczenia. Największe pojemniki na mydło ( o pojemności ok. 1 l) to modele przeznaczone do miejsc publicznych, zatem ich montaż w domu może nie być praktyczny. W mieszkaniu najlepszym wyborem jest dozownik o pojemności 300-400 ml.
Dozowniki na mydło to niepozorne akcesoria do kuchni i łazienki, które mają ogromną moc w spinaniu całego wnętrza w całość. Sprawiają, że aranżacja wydaje się dopracowana w najdrobniejszym szczególe, a gust właściciela zyskuje na uznaniu gości. Zastanów się zatem, w jakiej tonacji chcesz wybrać dozownik - eleganckiej czy może nowoczesnej, o niesztampowym kształcie?
Jaki dozownik do mydła wybrać? Ranking dozowników do mydła
Dozownik do mydła z czujnikiem ruchu
Idealny wybór do modernistycznych łazienek i kuchni! Dozownik jest całkowicie automatyczny; posiada czujnik podczerwieni, który po wykryciu ruchu podaje odpowiednią ilość mydła. Działa w oparciu o zasilenie ze standardowych baterii AAA, a ponadto jest woododporny. Jego pojemność wynosi 200 ml.
Dozownik do mydła bezdotykowy SinoLing
Nowoczesny podajnik do mydła o pojemności 300 ml. Dozownik jest całkowicie automatyczny, a więc i o wiele bardziej higieniczny od modeli tradycyjnych. Działa w oparciu o zasilanie z klasycznych baterii AAA i jest całkowicie woododporny. Posiada widoczność poziomu mydła, dzięki czemu wiesz, kiedy uzupełnić dozownik.
Automatyczny dozownik piany DASKOO - pojemnik na mydło w płynie
Dozownik do mydła pianowego w płynie, które zamienia w efektowną chmurkę piany. Posiada pojemność aż 280 ml i działa w oparciu o bezdotykowy sensor ruchu, dzięki czemu jest niezwykle higieniczny. W tym modelu istnieje możliwość regulowania ilości wytwarzanej piany. Dozownik zasilany jest klasycznymi bateriami AAA.
Automatyczny dozownik mydła z czujnikiem Baseus
Dozownik do mydła o nowoczesnym, ale minimalistycznym designie. Wyposażony jest w czujnik ruchu, a więc automatycznie podaje odpowiednią ilość mydła. Dozownik przemierzenia mydło w efektowną piankę, której poziom spienienia możesz własnoręcznie dostosować. Ten model posiada pojemność aż 300 ml płynu, a przezroczysty pojemnik ułatwia kontrolę ilości płynu w dozowniku.
Bezdotykowy dozownik na mydło w płynie Piambo
Dozownik o nowoczesnym kształcie, który wpasuje się w każdą modernistyczną przestrzeń. Posiada czujnik ruchu, dzięki czemu podaje mydło bez konieczności dotykania dozownika. Urządzenie działa w oparciu o zasilanie bateryjne, a podawanie sygnalizuje za pomocą diody LED. Nie można zapomnieć o pojemności dozownika, która wynosi aż 400 ml.
Automatyczny dozownik do mydła i płynu dezynfekcyjnego
Dozownik na płyn dezynfekcyjny bądź mydło o pojemności 1000 ml. Urządzenie jest w pełni automatyczne - podaje mydło po wykryciu ręki. Ze względu na swoją ogromną pojemność polecany jest do biur, hoteli, siłowni czy innych miejsc publicznych.
Kuchenny dozownik do płynu do zabudowy
Minimalistyczny dozownik o pojemności 330 ml do montażu w zlewozmywaku. Do zamontowania dozownika potrzebny jest otwór o średnicy od 25 do 40 mm. Ten model dozownika do zabudowy pasuje do każdego wnętrza ze względu na swój uniwersalny design.
Dozownik do mydła w płynie z pompką Galicja ESTELLE
Niedrogi lecz bardzo efektowny pojemnik na mydło z pompką. Powstał z połączenia matowej czerni, faktury bambusa i klasycznego srebra. Dozownik posiada ok. 300 ml pojemności, a mydło dozowane jest za pomocą pompki.
Dlaczego warto mieć w domu dozownik do mydła?
Przez długi czas w łazienkach królowały stare dobre mydelniczki i mydła w kostce. Obecnie najczęściej sięga się po mydła w płynie, a więc potrzebne są do tego stosowne dozowniki i pojemniki na mydło. Warto mieć w domu dozownik do mydła, gdyż pozwala on na utrzymanie czystości w kuchni bądź w łazience - nie będziesz musiał już regularnie czyścić mydelniczki z brzydkiego, mydlanego osadu.
Co więcej, dozownik do mydła (a szczególnie ten bezdotykowy) to niesamowicie higieniczne rozwiązanie. Brak kontaktu rąk z pojemnikiem czy samym mydłem sprawia, że zarazki, bakterie i wirusy przenoszą się z większym trudem. Ponadto dozowniki nie muszą służyć tylko do mydła w płynie - równie dobrze sprawdzają się do płynów antybakteryjnych, płynu do naczyń, kąpieli czy szamponów.
Jakie są wady i zalety dozownika do mydła?
Dozowniki na mydło, podobnie jak wszystkie akcesoria do łazienki i kuchni, mają nie tylko zalety, ale i wady. Poznaj najważniejsze z nich:
Dozownik do mydła elektryczny z czujnikiem ruchu - czystość bez bakterii i wirusów
Obecne czasy dają nam szczególny pretekst do dbania o higienę rąk swoich i swojej rodziny. Na całkiem nowy, wyższy i lepszy poziom wprowadzi Cię posiadanie elektrycznego dozownika z detektorem ruchu. Taki dozownik sam wyczuwa rękę i odmierza odpowiednią ilość mydła bądź płynu do dezynfekcji. Nie wymaga kontaktu z pompką czy wierzchem obudowy, dlatego jest najbezpieczniejszym wyborem w przypadku miejsc publicznych, które odwiedza wiele osób. W dalszym ciągu jednak nadaje się świetnie do domu, szczególnie jeśli chcesz zadbać o zdrowie swoich dzieci..
Jak zamontować dozownik do mydła?
Na początku poznałeś najważniejsze rodzaje dozowników do mydła, które różnią się od siebie m.in. sposobem montażu. Teraz przyjrzyjmy się dokładniej - na co zwrócić uwagę podczas montowania tych dozowników na mydło?
Dozownik do mydła bez wiercenia - montaż bezinwazyjny
Dozowniki do mydła, które nie wymagają wiercenia to na przykład dozowniki na przyssawki albo dozowniki przyklejane na taśmę. Niezależnie od rodzaju dozownika, jaki wybierzesz, pamiętaj o przestrzeganiu zaleceń producenta. Wielu z nich wyraźnie zaznacza, że powierzchnia, na której będzie montowany dozownik, musi być dokładnie przygotowana, czyli oczyszczona i odtłuszczona. W przeciwnym razie możesz się spodziewać szybkiego i niechcianego demontażu dozownika pod wpływem samej siły grawitacji. :)
Dozownik do mydła do zabudowy - dyskretny i elegancki
Dozowniki do mydła zarezerwowane dla zabudowy to minimalistyczne modele, które prawie w całości chowają się pod zlewem czy pod blatem. Dozowniki te wymagają odpowiedniego otworu w blacie lub w zlewozmywaku, który swoimi wymiarami będzie spełniał wymogi danego dozownika. Z tego powodu, już na etapie kupowania zlewozmywaka, warto rozważyć modele z miejscem na dozownik. Dzięki temu unikniesz w przyszłości niepotrzebnego wiercenia, które może okazać się mniej opłacalne względem osiągniętych rezultatów.
Dozownik do mydła podwieszany - tradycyjna forma montażu
Montaż podwieszanego dozownika do mydła najczęściej wymaga dobrej wiertarki elektrycznej, najlepiej takiej, która posiada możliwość regulowania szybkości obrotów. Prędkość obrotów i rodzaj użytego wiertła zawsze należy dopasować do płytek. Na początku warto jednak zacząć zawsze od niższych obrotów, aby stopniowo zwiększyć ich szybkość. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że płytki nie pękną. Pamiętaj jednak, aby zrezygnować z udaru, gdyż to prosta droga do zniszczenia płytek.
Dozownik do mydła wolnostojący
Wolnostojący dozownik do mydła posiada najszybszą i całkowicie bezinwazyjną opcję montażu. :) Wystarczy postawić go tam, gdzie go najbardziej potrzebujesz i gotowe! Zero uszkodzeń płytek, naprzykrzania się sąsiadom czy wymieniania zlewu na nowy. Jeśli nie jesteś złotą rączką - zdecydowanie polecamy dozowniki na mydło wolnostojące.
Dozownik do mydła do łazienki i nie tylko - gdzie jeszcze może przydać się dozownik do mydła?
Wydawałoby się, że dozownik na mydło ma dość ograniczoną funkcjonalność. Tak jednak nie jest! Dozownik może przydać się także w kuchni, jako podajnik na płyn do naczyń czy mleczko do czyszczenia. W łazience, oprócz klasycznego mydła w płynie, może także służyć za pojemnik do płynu antybakteryjnego, a nawet szamponu czy płynu pod prysznic. Dozownik na mydło jest niesamowicie uniwersalny i bardzo praktyczny, gdyż możemy ukryć w nim więcej niż pospolite mydło w płynie.
Dozownik do mydła podwójny, potrójny a może pojedynczy? Jakie ma to znaczenie?
O wielofunkcyjności dozowników do mydła już wiesz. Między innymi, właśnie z tego powodu powstały podwójne, a nawet potrójne dozowniki do mydła. Dozowniki do mydła typu 2w1 pozwalają na umieszczenie różnych rodzajów płynów do mycia w jednym urządzeniu. Nie musisz więc kupować trzech oddzielnych dozowników (chyba, że masz zamiar umieścić je w różnych pomieszczeniach w domu). Z kolei pojedyncze dozowniki są najlepszym wyborem, jeśli satysfakcjonuje Cię jeden pojemnik na mydło.
Jaki dozownik do mydła wybrać? Podsumowanie
Dozownik na mydło wydawał się być naprawdę łatwym wyborem, prawda? Jak się okazuje - ilość rodzajów dozowników, a nawet ich wygląd, kształt czy wykończenie może przyprawiać o zawrót głowy. Jakie dozowniki na mydło uważacie za najbardziej praktyczne? Koniecznie podzielcie się z nami w komentarzach.