Close

Jaka ławka ogrodowa będzie najlepsza? Ranking i porady

Czy wyobrażasz sobie wiosnę i lato bez odpoczywania na wygodnej ławce w ogrodzie lub na tarasie? My też nie! Dlatego przygotowaliśmy ranking ławek ogrodowych specjalnie dla Ciebie. Jaką ławkę wybrać - drewnianą, metalową a może inną? Jak zrobić samemu ławkę z palet? Jak dbać o ławki ogrodowe, aby służyły na lata? Wszystko to w jednym artykule.

Aktualizacja: Listopad 2024

Jaką ławkę ogrodową wybrać? Jakie są rodzaje?

Ławki ogrodowe, wbrew pozorom, mogą być różnego rodzaju. Jakie są najpopularniejsze rodzaje ławek ogrodowych?

Podział ze względu na budowę:

  • Ławka ogrodowa z oparciem - bardzo popularny model i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ ławki ogrodowe z oparciem są bardzo wygodne i praktyczne. Wiele modeli posiada także dodatkowe podłokietniki, które oprócz urody dodają także wygody takim ławkom.
  • Ławka ogrodowa bez oparcia - najprostsze w swojej konstrukcji, gdyż nie posiadają dodatkowych elementów takich jak oparcie czy podłokietniki. Nadal jednak chętnie wybierane do ogrodu bądź na taras ze względu na swój minimalizm i prostotę.
  • Ławka ogrodowa bujana (huśtawka ogrodowa) - bujana ławka ogrodowe to nic innego jak huśtawka w formie ławy na wytrzymałych stelażu. Często wyposażona jest w dodatkowy parasol, który chroni przed łagodnymi opadami i słońcem zarówno wypoczywających, jak i samą ławkę. Zainteresowały Cię ławki w takiej formie? Dowiedz się więcej, jaką wybrać w naszym rankingu huśtawek ogrodowych

Podział ze względu na rodzaj użytego materiału:

  • Ławka ogrodowa drewniana - ławy z drewna do ogrodu mają w sobie dużo uroku ze względu na minimalistyczne wzornictwo i naturalne materiały użyte do budowy. Nie ma ogrodu, do którego drewniana ławka nie będzie pasowała. Niestety, musisz regularnie impregnować taką ławkę i dbać o ilość wilgoci, na którą jest narażona, gdyż może zbutwieć.
  • Ławka ogrodowa metalowa - metalowe ławki do ogrodu są najczęściej projektowane w subtelnym stylu romantycznym. Dzięki temu nawet tak toporny materiał jak metal, uzyskuje baśniowy charakter, który wspaniale komponuje się z ogrodową roślinnością. Metalowe ławki są bardzo wytrzymałe lecz musisz uważać na zbyt dużą ilość wilgoci, gdyż może rdzewieć.
  • Ławka ogrodowa kamienna - ławka z kamienia to mniej popularny, ale bardzo efektowny wybór. Nie są niestety łatwo dostępne, a przy tym ich transport stanowi wyzwanie ze względu na dużą wagę takich ławek. Ogrodowe ławki z kamienia najczęściej wybiera się dla wyglądu, nie ze względów praktycznych; są niestety bardzo zimne i siedzenie na kamiennej ławie jest po prostu niezdrowe.
  • Ławka ogrodowa polirattanowa - czyli ławki ogrodowe z syntetycznej wersji rattanu. Polirattan (inaczej technorattan) to sztuczny materiał, po który powinny sięgnąć osoby szukające trwałych i całkiem lekkich ław ogrodowych na lata. Ławki z polirattanu czyści się naprawdę łatwo, są odporne na wilgoć, a odpowiednio pomalowane nie będą blakły na słońcu. Poza tym, przypominają do złudzenia prawdziwy rattan. 

Jaką ławkę ogrodową wybrać? Ranking

1. Ławka ogrodowa drewniana J. Wojtczak - model Ania

Ławka ogrodowa drewniana J. Wojtczak - model Ania

Minimalistyczna ławka z drewna sosnowego. Każda z desek użyta do montażu ławki ma 18 mm grubości. Natomiast wymiary całej ławki to 118 x 78 x 45 cm przy wysokości siedziska 45 cm. Ławka jest klejona, ale posiada dodatkowo zamontowane konfirmaty i kołki, które poprawiają stabilność i wytrzymałość ławki.

Zalety
wykonana z naturalnego i wytrzymałego drewna sosnowego
posiada udźwig aż do 250 kg
posiada oparcie oraz podłokietniki
Wady
ławka nie jest impregnowana ani lakierowana
wymaga regularnego zabezpieczania przed deszczem

2. Ozdobna ławka z drewna i metalu Malatec

Ozdobna ławka z drewna i metalu Malatec

Ciężka, ale przez to bardzo stabilna ławka wykonana z połączenia elementów metalowych i drewnianymi deskami. Każda z desek ma grubość aż 2 cm i jest z wytrzymałego cedru. Maksymalne obciążenie ławki to 200 kg, zaś jej wymiary to 125 x 38 x 73 cm. 

Zalety
posiada podłokietniki oraz profilowane oparcie
do montażu użyto dodatkowych wsporników, które zwiększają jej wytrzymałość
Wady
ławka jest ciężka (waży 14 kg)
posiada wąskie siedzisko, które może nie być wygodne podczas długiego siedzenia

3. Ławka ogrodowa z oparciem - Gardi Rose Sofotel

Ławka ogrodowa z oparciem - Gardi Rose Sofotel

Kolejna propozycja dla fanów łączenia drewna z metalowymi dodatkami. W tym modelu zastosowano jaśniejsze drewno z topoli oraz romantyczną kompozycję z metalowych róż. Wymiary ławki to 123,5 x 74, 48 cm. Niestety, producent nie podaje informacji na temat maksymalnego dopuszczalnego obciążenia ławki.

Zalety
jest dodatkowo lakierowana, co zwiększa jej odporność na wodę
wykonanie z najwyższą dbałością o szczegóły
stabilna i mocna żelazna rama wytrzyma przez wiele lat
Wady
brak narzędzi w zestawie do złożenia ławki

4. Metalowa ławka do ogrodu GardenLine

Metalowa ławka do ogrodu GardenLine

Całkowicie zrobiona z wytrzymałej stali dodatkowo zabezpieczonej farbą proszkową. Niestety, maksymalne obciążenie tego modelu to niecałe 150 kg. Natomiast jej wymiary to 125 x 53 x 77 cm. W zestawie znajdziesz wszystkie elementy niezbędne do skręcenia ławki.

Zalety
w oparciu posiada dodatkowy PCV, co poprawia wygodę podczas siedzenia
odporna na wysoką wilgoć i deszcz
Wady
małe dopuszczalne obciążenie

5. Ogrodowa ławka z drewnianym siedziskiem Malatec

Ogrodowa ławka z drewnianym siedziskiem Malatec

Solidna ławka o zaokrąglonych kształtach. Postawiona na solidnym stelażu z aluminium, zaś siedzisko utworzono z lakierowanych desek cedrowych o grubości aż 2 cm. Dzięki dodatkowym wspornikom, maksymalne obciążenie ławki wynosi aż 200 kg. Zwróć uwagę, że solidna konstrukcja nie wpływa negatywnie na wagę, gdyż ta wynosi niecałe 9 kg. Całkowite wymiary ławki to 122 x 49 x 83 cm.

Zalety
posiada zarówno oparcie jak i podłokietniki
zaokrąglone siedzisko wpływa pozytywnie na wygodę, dzięki czemu nie wymaga dodatkowych poduszek na oparcie
Wady
niestety swoim projektem przypomina bardziej ławkę parkową niż ogrodową

6. Ławka z oparciem na metalowych nogach

Duża ławka dla czterech osób. Stelaż wykonano ze stali pomalowanej proszkowo na kolor czarny. Oparcie i siedzisko wykonano z sosnowych desek o grubości aż o 4,5 cm. Całkowite wymiary ławki to 150 x 62 x 75 cm. 

Zalety
posiada możliwość przymocowania nóg do podłoża
grube deski i rury o dużej średnicy zapewniają stabilność i wytrzymałość na lata
dobra cena w stosunku do oferowanej jakości
Wady
niestety swoim projektem przypomina bardziej ławkę parkową niż ogrodową, choć zdecydowanie sprawdzi się także i w ogrodzie

7. Ławka królewska z podłokietnikiem

Ławka z oparciem na wytrzymałych, żeliwnych nogach. Grubość desek użytych do tego modelu to aż 3,2 cm, co dodaje jej stabilności i zwiększa wytrzymałość. Zarówno siedzisko, jak i oparcie zostało dwukrotnie zaimpregnowane. Długość ławki to 150 cm, natomiast wysokość siedziska wynosi 40 cm. 

Zalety
drewniane elementy zaimpregnowano dwukrotnie
żeliwne nogi są bardzo wytrzymałe i stabilne
ławka wymaga własnoręcznego skręcenia, ale posiada już wywiercone otwory, co przyśpiesza pracę
Wady
producent nie podaje informacji o szerokości siedziska
brak informacji na temat maksymalnego obciążenia ławki

Ławka ogrodowa z drewna czy metalu? Który materiał będzie najlepszy?

Na rynku prym wiodą dwa rodzaje ławek ogrodowychdrewniane i metalowe. Która z nich będzie lepszym wyborem do ogrodu? Przyjrzyjmy się wadom i zaletom obu rozwiązań, aby wyłonić ten najbardziej trafiony!

Metalowe ławki do ogrodu

Ten rodzaj ławek, najczęściej, robiony jest ze stali, rzadziej z aluminium. Właśnie dlatego największym mankamentem posiadania ławki metalowej jest jej waga. Taka ławka nie jest łatwa do przesunięcia w pojedynkę, jednak z tego powodu nie można odmówić jej stabilności i wytrzymałości na lata. 

Zwróć uwagę, że ławki z metalu posiadają często fantazyjne zdobienia z motywami kwiatowymi, które wyglądają świetnie w każdym ogrodzie w stylu romantycznym lub klasycznym. Z drugiej strony, większość zdobień prawdopodobnie i tak zostanie zakryta poduchami na siedzisko, gdyż ławki z metalu nie są zbyt wygodne, a do tego szybko się nagrzewają w słoneczne, upalne dni. 

Dużym plusem jest fakt, że o większość metalowych ławek jest całoroczna, czyli odporna na warunki pogodowe w tym deszcz. Co jakiś czas jednak musisz sprawdzać, czy rdza nie zaczyna zjadać Twojej ławki i ewentualnie poddać ją konserwacji.

Drewniane ławki do ogrodu

Ławki drewniane to bardzo klasyczny wybór, który komponuje się wspaniale ze wszystkimi rodzajami ogrodów. Ławki drewniane najczęściej robione są z drewna sosnowego lub cedrowego (chociaż nie brakuje modeli z dębu, buku czy teku). Koniecznie zwróć uwagę przed zakupem, czy ławka została zaimpregnowana bądź polakierowana. W innym wypadku będziesz musiał zrobić to sam przed postawieniem jej ogrodzie. 

Ławki z drewna, a szczególnie iglastego, są bardzo wytrzymałe. Nie zmienia to jednak faktu, że drewno uwielbia butwieć pod wpływem zbyt dużej wilgoci, dlatego o drewniane ławki musisz regulowanie dbać, impregnując je. Pozwoli Ci to na przedłużenie jej żywotności, więc nie musisz kupować nowej ławki w kolejnym sezonie.

Drewno jest o wiele wygodniejsze od metalu, dlatego ławki drewniane często nie potrzebują nawet poduch, aby wygodnie na nich siedzieć. Jednak jeśli wolisz odpoczywać na miękkich poduszkach - możesz je w każdej chwili dodać. A dzięki szerokim siedziskom w drewnianych modelach, nawet z poduszkami będziesz mógł wygodnie się rozsiąść. 

Kto wygrał pojedynek - ławka drewniana czy metalowa?

Chociaż walka była wyrównana to skłanialibyśmy się bardziej w stronę ławek drewnianych. Ich naturalnych wygląd i wygoda podczas siedzenia przechyliły szalę na korzyść drewna. 

Z drugiej strony nie możemy zapomnieć o modelach łączonych, które posiadają metalowy stelaż i drewniane siedzisko. To świetny kompromis pomiędzy tymi dwoma wyborami.

Zobacz także: Donice ogrodowe - ranking z pomysłami

Gdzie najlepiej ustawić ławkę w ogrodzie? Porady aranżacyjne

Gdzie najlepiej ustawić ławkę w ogrodzie?

Na aranżację ławki ogrodowej warto mieć pomysł, aby nie tylko świetnie wyglądała, ale także była praktyczna. Gdzie najlepiej postawić ławkę w ogrodzie?

Jeżeli Twoja ławka ogrodowa ma służyć przede wszystkim do odpoczynku i relaksu na świeżym powietrzu z ulubioną lekturą, ustaw ją w cichym zakątku Twojego ogrodu. Świetnie będzie, gdy ławka znajdzie się w otoczeniu drzew i krzewów, które dadzą cienia, ochłody i odizolują Cię od reszty ogrodu, zapewniając spokój. 

Z drugiej strony, ławka w ogrodzie może świetnie służyć jako leżak do opalania w słoneczne, letnie dni. Dlatego weź pod uwagę umiejscowienie jej w słonecznej części ogrodu, dzięki czemu nawet się nie obejrzysz jak podczas odpoczynku złapiesz piękną, brązową opaleniznę.

Jakiej wielkości powinna być ławka ogrodowa?

Ławki ogrodowe różnią się od siebie wielkością, z tym nie ma co dyskutować. Jednak jaki rozmiar ławki wybrać? Sprawa nie jest wcale trudna! 

Wszystko zależy od przeznaczenia ławki ogrodowej - czy ma służyć wyłącznie do siedzenie czy też do leżenia? Jeśli ławka ma po prostu służyć do siedzenia przy stole podczas weekendowego grillowania, wówczas rozważ na ile osób powinna być. Dwie czy trzy? Wtedy będziesz wiedział, jak dużą ławkę wybrać.

Sprawa się ma podobnie z ławkami do wypoczynku i leżenia. Weź pod uwagę wzrost domowników i wybierz taki model, na którym każdy może wygodnie się ułożyć. Polecamy szersze modele i dość długie, trzyosobowe modele, które sprawdzą się w większości przypadków. 

Nowoczesne ławki ogrodowe – czym powinny się cechować?

Ławki do ogrodu z nowoczesnym sznytem to przede wszystkim modele zrobione ze stali i aluminium. Metal zawsze będzie kojarzył się z nowoczesnym wystrojem, szczególnie jeśli sam design ławki jest awangardowy. 

Skoro mowa o designie - na jakie kształty powinieneś zwrócić uwagę? Postaw przede wszystkim na przesadnie geometryczne kształty rodem z muzeum sztuki nowoczesnej. A jeśli dodasz do metalowego stelaża drewniane siedzisko - otrzymasz prawdziwą awangardę w swoim ogrodzie!

Jak dbać o ławkę ogrodową?

Jak dbać o ławkę ogrodową?

Już porównując metalowe i drewniane ławki wspomnieliśmy co nieco na temat konserwacji, która może stać się problematyczna. Jak więc niewielkim kosztem zadbać o świetny wygląd Twojej ławki przez cały rok?

Jak dbać o drewnianą ławkę ogrodową?

Drewniane ławki ogrodowe muszą być regularnie impregnowane. Dlaczego? Powód jest prosty: duża wilgoć w połączeniu z drewnem sprawia, że drewno szybko butwieje i się niszczy. Regularne dbanie o ławkę z drewna przedłuża jej żywotność o parę sezonów. 

Właśnie dlatego powinieneś też pamiętać, aby po każdym sezonie drewnianą ławkę schować do pomieszczenia gospodarczego. W żadnym wypadku nie zostawiaj jej na tarasie czy w piwnicy!

Czym zaimpregnować ławkę z drewna?

Sprawdzą się wszystkie preparaty, które posiadają w nazwie “impregnat do drewna”. Mogą być albo bezbarwne, albo z dodatkiem barwnika pokrywającą dotychczasowy kolor. Innym wyborem jest lakier do drewna, który dodatkowo nadaje połysku drewnianej powierzchni i poprawia jego wygląd. Na rynku dostępne są także lazury do drewna czy oleje do drewna - oba sprawdzą się świetnie przy zabezpieczaniu mebli z drewna.

Jak dbać o metalowe ławki ogrodowe?

Metal, podobnie jak drewno, ma swoje minusy i z czasem niszczeje. Jak zminimalizować ryzyko pojawienia się rdzy na ławkach w ogrodzie? Na początku, zwróć uwagę, czy już na wstępie kupujesz ławkę z zabezpieczoną powierzchnią (polecamy wszystkie modele, do których użyto malowania proszkowego). 

Jak zabezpieczyć ławkę z metalu?

Do zabezpieczenia metalowych elementów ławek na kolejne sezony świetnie nadają się wszystkie farby przeznaczone do metalu. Nie dość, że odświeżą lub zmienią dotychczasowy kolor ławki, to dodatkowo zabezpieczą ją przed wnikaniem wody, promieniowaniem słonecznym czy wysoką temperaturą.

Zobacz także: Jaką huśtawkę ogrodową wybrać?

Najlepsze akcesoria do ogrodowych ławek

Sama ławka już stworzy w ogrodzie wspaniałe miejsce do siedzenia czy leżenia. Jednak są pewne akcesoria do ogrodowych ławek, obok których nie można przejść obojętnie. 

Naszym dodatkiem nr 1 - jeśli chodzi o meble ogrodowe - są wszelkie poduchy i poduszki na ławki. Możesz wybierać spośród ogromu kolorów, wzorów i materiałów. Jeśli chcesz poduszkę na samo siedzisko - proszę bardzo! Dla fanów poduszek 2w1, czyli na oparcie i siedzisko, także się coś znajdziemy. Nie wspominając już o pojedynczych poduszkach, które możesz komponować ze sobą, bądź potem użyć pojedynczo jako poduszki na krzesła.

Ławka ogrodowa z oparciem czy bez? Jakie są zalety oparcia?

Ławki do ogrodu bez oparcia to - bardzo często - tańszy zakup niż ławka ogrodowa z oparciem. Jest także o wiele łatwiejsza w wykonaniu w domu. Jednak czy warto zaoszczędzić czas i pieniądze na oparciu w ogrodowych ławkach?

Cóż… naszym zdaniem nie warto. :) Oparcie w ławkach ogrodowych jest konieczne, aby wygodnie usiąść, oprzeć się, zrelaksować i zatopić w ulubionej lekturze. Dlatego ławka z oparciem będzie zdecydowanie wygodniejsza od ławy bez oparcia. 

Ławka ogrodowa ze skrzynią - dodatkowa funkcjonalność

Ławka do ogrodu z wbudowaną skrzynią to fantastyczny sposób na zyskanie co nieco miejsca na przechowywanie w ogrodzie lub na tarasie. Skrzynie w ławkach ogrodowych są z reguły bardzo pojemne, a sama ławka zyskuje na ciekawszym wyglądzie, który wpłynie na całą aranżację tarasu lub ogrodu.

Gdzie kupić ławkę ogrodową?

Ławki ogrodowe znajdziesz w niemal wszystkich sklepach z meblami ogrodowymi. Zachęcamy do sprawdzenia najpopularniejszych sklepów takich jak JYSKCastoramaOBI czy Leroy Merlin. Zaraz, zaraz… A co z IKEA? Czy znajdziesz u nich ławkę do ogrodu? Niestety, mamy złą wiadomość dla fanów skandynawskiego producenta mebli - w asortymencie IKEA niestety brakuje ławek ogrodowych, które z całą pewnością moglibyśmy polecić.

Jak zrobić ławkę ogrodową samodzielnie? Porady krok po kroku

Gotowe ławki ogrodowe nie spełniają Twoich wymagań? Lubisz wszystko robić samemu, wkładając w ręcznie robione meble serce i nadając im unikalnego charakteru? Mamy dla Ciebie garść porad, jak wykonać ławkę ogrodową samodzielnie.

https://www.youtube.com/watch?v=iV4TJLBZ9II

Krok pierwszy - dobór drewna i wymiarów

Zanim weźmiesz się do ciężkiej pracy, zastanów się nad rodzajem drewna i rozmiarem ławki. Jakie drewno wybrać do ławki DIY? Najlepiej iglaste (sosnowe, świerkowe, cedrowe), które jest bardzo wytrzymałe i szybko nie zbutwieje pod wpływem deszczu. Musisz także określić wielkość ławki ogrodowej i jej ostateczny kształt, co pozwoli Ci na dobranie desek o odpowiednich rozmiarach. 

Na tym etapie upewnij się, że posiadasz wszystkie narzędzia do zrobienia ławki. Czego dokładnie potrzebujesz?

  • piła 
  • młotek lub wkrętarkę i duży zapas gwoździ lub wkrętów
  • hebel bądź papier ścierny 
  • dodatkowo bejca, lakierobejca bądź inny impregnat

Krok drugi - skracanie i heblowanie

Na tym etapie zajmiemy się przycinaniem i wygładzaniem powierzchni drewna (heblowaniem). 

Skracanie desek pozwoli Ci dostosować długość poszczególnych elementów do wymiarów, które na początku określiłeś - bądź więcej bardzo dokładny. Natomiast wygładzanie ewentualnych zadziorów w drewnie sprawi, że nie skaleczysz się, nie złapiesz żadnej drzazgi, a Twoje ubrania nie będą się zahaczały. Poza tym - o wiele łatwiej jest zaimpregnować gładką powierzchnię drewna niż nie wygładzoną.

Krok trzeci- składanie ławki ogrodowej

Pora na złożenie przyszłej ławki w całość. Zacznij od przybicia nóg do siedziska przy pomocy młotka i gwoździ. Pamiętaj, aby nogi umieścić w idealnej odległości od siebie w każdym z rogów siedziska, aby ławka była jak najbardziej stabilna i wytrzymała. 

Po zamocowaniu nóg do siedziska ławki ogrodowej, pora na zamontowanie oparcia, jeśli posiadasz je w swoim projekcie. Najprostsze projekty uwzględniają siedzisko zamontowane pod kątem 90°, które jest przy okazji najmniej skomplikowane w montażu. Wystarczy przybić je gwoździami do siedziska. 

Ostatni krok - impregnacja ławki ogrodowej

Twoja ławka ogrodowa jest już prawie gotowa. Prawie, gdyż pozostaje Ci jeszcze zabezpieczyć drewno przed humorzastą pogodą. Zależnie od zaleceń producenta lakierobejcy, pokryj drewno nawet paroma dokładnymi warstwy impregnatu, nie omijając szczelin i spodu siedziska. 

Jak zrobić ławkę ogrodową z palet? Poradnik DIY

Meble ogrodowe i balkonowe z europalet królują w branży DIY już od jakiegoś czasu. A ponieważ nie wygląda na to, aby cokolwiek miało się w tym temacie zmienić - nie mogło zabraknąć od nas mini poradnika “Zrób To Sam”. Jak zrobić ławkę z europalet? 

Co potrzebujesz do wykonania ławki z palet?

  • wkrętarka (lub młotek) i śruby (lub gwoździe)
  • piła ręczna lub mechaniczna
  • europalety
  • jedną kantówkę
  • papier ścierny lub hebel
  • impregnat do drewna
  • opcjonalnie: kątowniki 

Krok pierwszy - ile potrzebujesz palet?

Projekty ławek z europalet mogą być bardziej fantazyjne lub mniej. Jeśli nie posiadasz doświadczenia w stolarce to nie radzimy zbytnio kombinować. Lepiej wybrać prostszy, ale nadal bardzo funkcjonalny projekt.  W dzisiejszym DIY dowiesz się, jak wykonać prosty projekt, bo składający się z czterech euro palet - trzy będą służyły za siedzisko, czwarta zaś za oparcie. 

Jeśli posiadasz już wszystkie palety, przed zabraniem się do wiercenia - pokryj wszystkie palety paroma warstwami impregnatu. Malowanie, szczególnie siedziska, po złożeniu będzie morderczym zajęciem. :)

Krok drugi - jak zrobić siedzisko?

Od razu możemy wziąć się do pracy. Co najpierw? Zacznij od montażu siedziska z trzech palet. Ustaw każdą paletę równo jedna na drugą i przy użyciu wkrętarki lub młotka połącz palety ze sobą. Uwaga! Wkręty lub gwoździe najlepiej jest wkręcać (wbijać) pod kątem. Dzięki czemu siedzisko będzie stabilniejsze.

Krok trzeci - jak zrobić oparcie?

Zacznij od przecięcia pozostałej palety wzdłuż dłuższego boku na wysokości ok. ¼. Większy fragment europalety będzie naszym oparciem. 

Zanim jednak przymocujesz oparcie do siedziska, przetnij kantówkę na pół - będzie służyła ona do wzmocnienie oparcia. Opcjonalnie, do kantówki możesz dołożyć także metalowe kątowniki, które jeszcze bardziej wzmacniają całą konstrukcję.

Każdą z połówek kantówki przymocuj pod kątem. Następnie przymierz oparcie, dopasuj je odpowiednio do kantówek i do siedziska. Gdy wszystko będzie się zgadzało - przykręć je do siebie. 

Ławka z palet jest gotowa! Pozostaje Ci tylko dobrać wygodne poduchy na siedzisko i oparcie i cieszyć się tanim, wygodnym i użytecznym meblem do ogrodu. :)

Jaką ławkę ogrodową wybrać? Podsumowanie

Z pewnością nie wyobrażamy sobie pięknego, zadbanego ogrodu w pełnym rozkwicie bez wspaniałej ławki metalowej lub drewnianej. Daj nam znać w komentarzach, czy ławka ogrodowa to must-have ogrodowych aranżacji i letniego wypoczynku. Na jaką ławkę zdecydujesz się Ty? 

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
agniecha69
agniecha69
4 lat temu

ja zrobiłam sama ławkę z palet i jestem bardzo zadowolona 😀

Magdalena
Magdalena
4 lat temu

fajny artykuł, faktycznie sporo info. Dzięki! @agniecha69 ja też ostatnio działałam z koleżanką i zrobiłyśmy ławki, na ten weekend zostawiłyśmy sobie impregnację. kupiłam do tego vidaron, bo sporo o nim się naczytałam dobrych opinii. Efekt przeszedł nasze oczekiwania. Ławka wygląda super!

Zamknij