Close

Styl industrialny – jak włączyć go do domu i mieszkania?

Styl industrialny w aranżacji wnętrz wciąż cieszy się niesłabnącym powodzeniem i nic w tym dziwnego. Jego prostota, a zarazem oryginalność pozwalają nadać wnętrzom niebanalnego charakteru. I w błędzie jest ten kto sądzi, że poprzemysłowy styl przeznaczony jest wyłącznie dla dużych przestrzeni. Bynajmniej. Za pomocą praktycznych rozwiązań, aranżacyjnych tricków oraz odpowiednich dodatków wykreujemy industrialny klimat nawet w niewielkim mieszkaniu w bloku. Czym charakteryzuje się industrialny styl we wnętrzu? W jaki sposób można „ujarzmić” jego surowy charakter? Jak stworzyć aranżację mieszkania w stylu industrialnym? Podpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule.

Styl industrialny - ogólna charakterystyka i podstawowe zasady aranżacji wnętrz

Styl industrialny powstał w Stanach Zjednoczonych w latach 50 ubiegłego wieku, kiedy na rynku nieruchomości zaczęły pojawiać się oferty kupna tanich pomieszczeń pofabrycznych i warsztatowych. Potencjał tych wnętrz odkryli szybko artyści, którzy stworzyli tym samym zupełnie nowy kierunek w architekturze i aranżacji. W latach 60. loftowe przestrzenie kojarzyły się z dekadencją, snobizmem i bohemą artystyczną. Fotograficy, malarze, aktorzy i cała swingująca nowojorska śmietanka towarzyska urządzali swoje pracownie i apartamenty w popularnych nowojorskich dzielnicach, takich jak Brooklyn czy Soho.

Wnętrza industrialne, niegdyś konieczność i wyraz przystosowywania się do nowych warunków życia, szybko stał się synonimem luksusu i dobrego gustu. Z jednej strony wnętrza utrzymane w poprzemysłowej estetyce dają wielkie możliwości aranżacyjne i swobodę działania, z drugiej strony mają swoje zasady, typowe dla tego stylu.

Styl industrialny
źródło: diyhomesdecors.com

Z pewnością styl ten przypadnie do gustu artystycznym duszom, które lubią niestandardowe rozwiązania. Industrialne wnętrza są rozpoznawalne nawet przez laików. A to dlatego, że wyróżniają je charakterystyczne cechy. Dom w stylu industrialnym to z jednej strony surowe wnętrza z minimum dekoracji, a z drugiej – przedmioty z własną historią. Filozofią pokrewną dla aranżacji industrialnych jest styl wabi-sabi.

Czym jeszcze wyróżnia się industrializm we wnętrzach? I jakimi zasadami należy się kierować, aranżując swoje mieszkanie inspirowane poprzemysłową estetyką? Głównym wyróżnikiem industrialnego stylu jest przestrzeń. Czyli wystrzegamy się oddzielania od siebie poszczególnych pokoi ścianami. Jeśli chcesz tchnąć w swój salon styl industrialny, pamiętaj, że najlepiej będzie się on prezentował połączony z innymi pomieszczeniami.

Dodatkowo, styl ten cechuje się ogromnymi oknami bez zdobień, wysokimi sufitami, a także dużą liczbą lamp, najlepiej ogromnych, szklanych lub metalowych. We wnętrzach tego typu nie uświadczymy wielu dekoracji, eksponujemy natomiast elementy takie jak części wentylacji, rury czy surowe, nieotynkowane ściany. Jeśli posiadasz tego typu elementy, nie maskuj ich.

Modny salon w industrialnym stylu to pomieszczenie przestrzenne, surowe i jasne, ale jednocześnie z duszą i historią. Nieodłącznym elementem jest domowa biblioteczka i inne miejsca z naszymi zbiorami sztuki. Będzie pasować tu zarówno sztuka współczesna, jak i sięgająca starszych epok. 

Kilka zasad aranżacji wnętrz - styl industrialny :

  • przestrzeń i brak ścian tam, gdzie nie są niezbędne,
  • kolor: głównie biel, szarość, beż, a dla kontrastu kilka dodatków w wyrazistych kolorach,
  • surowe materiały: beton, drewno, metal, a nawet metal pokryty rdzą; warto zwracać uwagę także na imitacje tychże materiałów,
  • cegła ozdobna - na ścianie i nie tylko
  • meble z duszą, łączenie starego z nowym, indywidualny charakter przestrzeni - tu wyjątkowo dobrze sprawdzą się meble z pchlich targów lub te reprezentujące eklektyczny styl
  • stylowe dodatki, których nie może być zbyt wiele; prostota i minimalizm na wzór stylu skandynawskiego, to myśl przewodnia podczas aranżacji wnętrza, pamiętaj także o funkcjonalności dodatków.

Kuchnia w stylu industrialnym - pomysły na styl industrialny w kuchni

Kuchnia w stylu industrialnym? Jak najbardziej. Ten styl pozwala wykreować nowoczesną i funkcjonalną przestrzeń kuchenną. O czym należy pamiętać, chcąc zaaranżować kuchnię w stylu industrialnym? Jak pisaliśmy wyżej, cechy wyróżniające ten styl to przede wszystkim prostota, minimalizm i przestrzeń. Co nie oznacza, że i małej kuchni nie można zaaranżować w stylu loftowym. Bynajmniej. W przypadku mniejszego pomieszczenia można stworzyć kuchnię industrialną bazując na dodatkach, kolorach oraz materiałach charakterystycznych dla tego stylu. Industrialna kuchnia to przede wszystkim jasne, na przykład białe lub szare ściany. Dobrym pomysłem jest także zaaranżowanie jednej ściany w inny sposób – cegłą lub betonem. Ceglasta lub betonowa ściana to jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów poprzemysłowej estetyki.Nie musi to być naturalna cegła, czy beton. Z powodzeniem możesz w tym celu użyć tapety winylowe do kuchni imitujące naturalne struktury. Urządzana na styl industrialny kuchnia to także meble, które wyglądem powinny nawiązywać do poprzemysłowej stylistyki.

Lampy w stylu industrialnym - 69,90 KLIK

Recykling i surowe elementy

Szafki powinny posiadać prostą formę i metalowe elementy. Betonowy blat będzie kropką nad „i” w urządzaniu kuchni industrialnej. Nieodłącznym elementem każdej kuchni jest również stół. Stół industrialny powinien być duży, tak by pomieścił całą rodzinę podczas wspólnych posiłków. W kuchni świetnie sprawdzi się stół o metalowym blacie, który idealnie podkreśli surowy klimat loftowej aranżacji. Do stołu w stylu industrialnym warto dopasować również krzesła.

Krzesła w stylu industrialnym to przede wszystkim prosta, ale wygodna forma. Przerabiana na styl industrialny kuchnia wcale nie musi generować wysokich kosztów. We wnętrzach industrialnych dobrze sprawdzają się elementy z recyklingu, takie jak palety oraz nieużywane deski. Całości aranżacji dopełni oświetlenie w stylu industrialnym. W tej roli sprawdzi się duża lampa przemysłowa, która nie tylko doda klimatu, ale i świetnie oświetli całe pomieszczenie. Odpowiednio dobrane oświetlenie doda przytulnego charakteru i sprawi, że spożywanie posiłków w kuchni będzie jeszcze większą przyjemnością. 

Salon w stylu industrialnym? Dlaczego nie!

stylu industrialnym wcale nie musi być miejscem pozbawionym przytulności. Bynajmniej. Wystarczy zadbać o odpowiednie dodatki, by nadać wnętrzu bardziej klimatyczny charakter. W aranżacji industrialnych wnętrz główną rolę odgrywa przestrzeń. Przestronne pomieszczenie, otwarte na pozostałą część domu, to idealne podwaliny pod loft.Chcesz ubrać w styl industrialny salon, który nie jest zbyt duży? Możesz zagrać pozostałymi elementami – kolorem, czyli głównie szarością, czernią, beżem, naturalnymi materiałami oraz niewielką ilością dodatków.

Styl industrialny
źródło: torrehercules.org

Jeśli chodzi o salon w bloku, aranżacje tego typu sprawdzą się świetnie szczególnie w jaśniejszych barwach, optycznie powiększających przestrzeń. Jeśli posiadasz duży salon, to styl industrialny jest wręcz stworzony do zaaranżowania przestrzeni, w której koniecznie musi pojawić się ściana z cegły. Surowy nieotynkowany mur lub tapeta imitacja cegły, to niezawodny sposób na podkreślenie loftowej aranżacji.

Posiadasz mieszkanie w starej kamienicy? Doskonale! Tego typu wnętrze jest idealne dla tego stylu. Industrialne wnętrza nie muszą być jednak koniecznie duże, by dobrze wyglądać, o czym przekonamy Was w dalszej części artykułu. W salonie nie może zabraknąć oczywiście mebli w stylu industrialnym. Meble z palet są wręcz stworzone do tego typu wnętrz i efektowny sposób podkreślą wyrafinowaną elegancję salonu w stylu nowojorskiego loftu. Kanapa industrialna powinna być duża, miękka, wygodna i wykonana ze skóry lub lnu. Unikamy sztucznych materiałów, zdobionej tapicerki i dodatkowych poręczy.

Kluczem do stworzenia loftowego salonu jest minimalizm

Zapomnij więc o pstrokatych kolorach i dużej ilości dodatków. Jeśli posiadasz niewielki salon, styl industrialny też da się zaaranżować. Należy tylko przestrzegać paru ważnych zasad:

1. Unikamy zbędnych przedmiotów i bibelotów, które tylko zagracają przestrzeń i wprowadzają wizualny chaos. 

2. Stosujemy jasne kolory na ścianach i unikamy wzorzystych tapet.

3. Wprowadzamy do wnętrza dużo światła za pomocą luster i umiejętnie rozmieszczonych punktów świetlnych. Małe salony w industrialnym stylu zyskają na przestrzenności, jeśli wykorzystamy szklane meble oparte na metalowej konstrukcji. Dzięki temu wnętrze nabierze lekkości i wizualnej przestrzeni. 

Styl industrialny pokój dzienny
źródło: mediterraneanhomedecor.club

Łazienka w stylu industrialnym - wskazówki przy aranżacji

Łazienka w stylu industrialnym prezentuje się nad wyraz efektownie. Próżno tu szukać bogatej ornamentyki i wszechobecnego wysokiego połysku. Zauważymy natomiast wystające z kątów rury, kable, metalowe ozdoby i baterie vintage. Łazienka industrialna powinna bazować głównie na jasnych kolorach charakterystycznych dla tego stylu, takich jak biel, beże i szarości. Łazienki w stylu industrialnym doskonale prezentować będą się w towarzystwie betonu architektonicznego, którego chłodną, szarą kolorystykę można z powodzeniem przełamać czernią lub ciepłym, żywym odcieniem. Czerwone czy żółte elementy sprawdzą się w tym wypadku idealnie, trzeba jednak pamiętać, aby zachować umiar w doborze kolorów. Ponieważ łazienka styl industrialny to przede wszystkim surowość, minimalizm i zamiłowanie do nietypowych rozwiązań, nie musi być ona idealnie wykończona. Umywalka na stelażu, surowa, nieotynkowana ściana, proste meble nadgryzione zębem czasu to coś, co sprawi, że ubrana w styl industrialny łazienka będzie prezentowała się nad wyraz nietuzinkowo.

Ceramika w loftowej łazience powinna odznaczać się prostotą i wyrazistymi, geometrycznymi liniami. W dużym salonie łazienkowym możemy pokusić się o wannę wolnostojącą, w małej łazience doskonale sprawdzi się przeszklona, minimalistyczna kabina typu walk-in” montowana na równo z posadzką. Łazienka w drewnie również będzie chętnie współpracować z betonem. Łazienka styl industrialny to również łączenie charakterystycznych materiałów. Cegła, mozaika rodem z nowojorskiego metra, wspomniany wcześniej beton, surowe drewno, a także płyta pilśniowa nadadzą łazience klimatu fabrycznego.

Nie może zabraknąć również starego, metalowego kaloryfera czy stalowej blachy. Całości dopełni oświetlenie w stylu industrialnym takie jak lampy stojące, sufitowe, plafony i reflektory. Najlepiej jeśli będą wykonane z aluminium lub stali. Doskonale sprawdzą się także dekoracyjne żarówki wiszące na kablu, które będą stylową dekoracją łazienki w stylu industrialnym.

Styl industrialny w łazience
źródło: topbathroomdesigns.com

Sypialnia w stylu industrialnym - jak urządzić sypialnie, by dobrze się w niej wyspać

Styl industrialny w sypialni
źródło: instagram.com/archbuzzer

 Styl loftowy kojarzy się z chłodem i surowością wręcz sterylnością, a te cechy stoją niejako w opozycji do przytulnego i ciepłego charakteru sypialni. Nie jest jednak powiedziane, że tych dwóch kontrastów nie da się połączyć. Wszak przeciwności się przyciągają. Jasna sypialnia industrialna może być przytulna pod warunkiem, że do jej aranżacji zostaną wykorzystane umiejętnie dobrane elementy i kolory. Jakie? Na przykład parę miękkich w dotyku, aksamitnych poduch w ciepłej kolorystyce, pluszowy chodnik czy zarzucony na łóżko futrzany koc. Industrialna sypialnia ma być przede wszystkim wygodna i funkcjonalna, dlatego warto zacząć od wyboru odpowiedniego łóżka.

Styl industrialny sypialnia
źródło: archzine.fr

Szczególnie dobrze sprawdzi się łóżko kontynentalne, które będzie stanowić centrum pomieszczenia. W klimat loftowego wnętrza doskonale wpisuje się także łóżko z palet. Aby zachować styl industrialny sypialnia powinna zostać wyposażona w odpowiednie dodatki. Jakie? Przede wszystkim w lampy, charakterystyczne dla loftów. Duże podłogowe lampy wykonane ze stali, jakby żywcem wyjęte z fabryki, dopełnią industrialnej całości w sypialni. A gdy umieścimy w takiej lampie żarówkę o ciepłym świetle, nadamy sypialni atmosferę intymności.

Przytulna sypialnia w stylu industrialnym

Sypialnie w stylu industrialnym nabiorą przytulniejszego klimatu, jeśli wstawimy do niech parę żywych kwiatów w doniczce i stojące lustro w ciepłej - złotej oprawie. Przytulnej atmosfery dodadzą także stoliki i komody z postarzanego drewna. Nie zapominaj o złotej zasadzie umiaru i nie wprowadzaj do sypialni zbyt wielu dodatków, bo zamiast loftowego klimatu otrzymasz niekontrolowany chaos. A w takich warunkach ciężko o efektywny wypoczynek. Sypialnie w stylu industrialnym umiejętnie zaaranżowane nie tylko będą sprzyjać błogiemu relaksowi, ale staną się również bezpiecznym i przytulnym azylem na długie zimowe wieczory. 

Pokój w stylu industrialnym urządzony dobrze, co robić, a czego koniecznie nie?

Styl industrialny daje dużo swobody aranżacyjnej i naprawdę trzeba się bardzo natrudzić, by zepsuć loftową aranżację. Tego typu wnętrza są niezwykle charakterystyczne i wyraziste. Jedyne o czym musimy pamiętać, to umiar - zarówno w doborze mebli, dodatków i gamy kolorystycznej.

Czego należy unikać aranżując wnętrza inspirowane nowojorskim loftem? Przede wszystkim pstrokatych kolorów. Tutaj nie ma miejsca na radosne kolory tęczy. Stawiamy na monochromatyczną paletę barw – brązy, szarości i beże. Unikamy również krzykliwych wzorów na rzecz delikatnych, subtelnych zdobień. Jeśli chodzi o resztę - możemy eksperymentować do woli. Kryształowy żyrandol w loftowym wnętrzu? Jak najbardziej! Nowocześnie interpretowany styl industrialny lubi takie niejednoznaczne kolaboracje, gdzie czasem pojawiają się elementy nawiązujące do stylu glamour czy skandynawskiego. Ważne, by te kontrasty umiejętnie wyważyć. Styl industrialny we wnętrzach jest niezwykle demokratyczny aranżacyjnie oraz funkcjonalny. 

Industrialne dodatki do domu - jak wyposażyć mieszkanie i ubrać je w styl industrialny?

Styl loftowy oszczędny jest w dodatki, dlatego decydując się na wykorzystanie go w mieszkaniu, należy ozdoby dobierać rozważnie i z umiarem. Industrialne dodatki to przede wszystkim przedmioty wykonane z metalu, drutu, starego lub postarzanego drewna oraz betonu. Wyposażając mieszkanie w stylu industrialnym, warto pokusić się o druciane koszyki, którym można nadać użytkowe funkcje. Różnego rodzaju metalowe tablice, rowerowe koła pełniące funkcje ozdoby, zegary i podobne przedmioty doskonale dopełnią całości. Wszystko powinno wyglądać jak wyjęte z fabryki. Ciekawym motywem może być tapeta industrialna – na przykład z motywem betonu. Sprawdzi się chociażby do oklejenia ściany lub szafki, której chcesz nadać bardziej loftowy klimat. Podobnie jak fototapety industrialne. Łatwo możesz stworzyć atmosferę loftu nawet mieszkając w niewielkim domu.

salon vintage i boho
źródło: blog.urbanoutfitters.co.uk

Nieodzowną częścią wystroju wnętrza są okna industrialne. Oczywiście powinny nawiązywać do stalowych okien fabrycznych. Mogą być aluminiowe lub tylko imitować metal. Same w sobie są już jednak ozdobą i tworzą klimat industrialny. Jakie dodatki do domu w stylu industrialnym jeszcze się sprawdzą? Na przykład obrazy i grafiki na ścianie. Industrialne wnętrza mają posmak awangardy i artystycznej bohemy, dlatego nie powinno zabraknąć w nich nowoczesnych obrazów, plakatów oraz minimalistycznych grafik. Im większe, tym lepiej. Pamiętaj, by ostrożnie dobierać motyw przewodni ściennych dekoracji. Tu nie ma mowy o przypadkowości. Wiszące obrazy, fotografia na płótnie czy grafiki muszą spójnie korespondować z loftowym wnętrzem. Najlepiej postawić na minimalistyczne grafiki w monochromatycznej palecie barw.

Lampy w stylu industrialnym. Niech stanie się jasność

Wnętrza w stylu industrialnym nie mogłyby obyć się bez odpowiedniej oprawy świetlnej. Jak wiadomo, sztuczne oświetlenie to podstawa w każdym wnętrzu. W lofcie źródła światła są jednocześnie ważnym elementem wystroju. Lampy industrialne to z reguły duże, metalowe modele nawiązujące do tych przemysłowych. Takie lampy w stylu industrialnym to przede wszystkim widoczne kable, metalowe konstrukcje, odsłonięte źródła światła.

Lampka - 219,- KLIK

Ale oświetlenie w stylu industrialnym to nie tylko lampy wiszące, ale również lampki stojące. Tu zasada jest taka sama – powinny one mieć charakter zdecydowanie bardziej techniczny, niż dekoracyjny. Lampy styl industrialny podkreślają swoją niebanalną i niejednoznaczną formą dodając smaczku loftowej przestrzeni. Wnętrze urządzone w industrialnym stylu nie może obyć się także bez reflektorów w każdej postaci – kinkietów, lamp wiszących oraz podłogowych. Ważne, by lampa posiadała surową formę reflektora, takiego jaki spotkać można w studio fotograficznym. Warto dodać, że jasne ściany w połączeniu z dobrze dobranym oświetleniem mogą sprawić, że styl industrialny w małym mieszkaniu będzie się prezentować równie świetnie, co we wnętrzach bardziej przestrzennych.

Jakie meble w stylu industrialnym powinny znaleźć się w twoim mieszkaniu?

Meble industrialne charakteryzuje prostota formy, minimalizm oraz niebanalne wykończenia. W tego typu meblach dominują połączenia szkła, drewna i metalu. W loftowym wnętrzu nie może zabraknąć obrotowego hokera, dużej, miękkiej, skórzanej sofy oraz stolika kawowego z palet. Stare kufry i komody nadgryzione zębem czasu zakupione na pchlim targu, to również pożądane meble w tego typu wnętrzach.

Ikea - kolekcja Fjallbo - zamów TUTAJ z dostawą do domu

Meble w stylu industrialnym to także warsztatowe metalowe, pokryte rdzą szafki, taborety oraz stoły warsztatowe jakby wprost zdjęte z linii produkcyjnej. Industrialne wnętrza lubią niebanalne rozwiązania. Co powiesz na to, by drabinę potraktować jako regał na książki? A ze starego sejfu zrobisz szafkę na drobiazgi? Te odważne pomysły sprawią, że mieszkanie nabierze ekstrawaganckiego sznytu. Meble industrialne loft doskonale podkreślą aranżację dodając wnętrzu nutkę artyzmu, oraz szczyptę ekstrawagancji. 

Stół w stylu industrialnym

jadalnia w stylu industrailnym
źródło: meble.pl

Jak wspominaliśmy wcześniej, stół w stylu industrialnym nie musi lśnić nowością. Może to być stary mebel znaleziony na pchlim targu, z wyraźnymi sękami. Do industrialnych wnętrz doskonale pasują masywne, drewniane stoły, najlepiej z efektem postarzenia. Najbardziej popularne stoły w stylu loftowym zazwyczaj posiadają czarne, białe lub srebrne, prostokątne podstawy i charakteryzują się minimalistyczną formą. Bez zbędnych ozdobników. Często są to tak zwane stoły z dostawkami lub stoły rozkładane. 

Krzesła w stylu industrialnym do kompletu

krzesła metalowe
źródło: conchitahome.pl

Mieszkanie styl industrialny zyskuje dzięki dodatkom oraz charakterystycznym meblom. Krzesła w stylu industrialnym można kupować w kompletach – warto pamiętać o prostej formie i przemysłowym wyrazie. Proste formy, neutralne kolory - to wszystko, co powinno mieć każde krzesło i każdy fotel industrialny. Zazwyczaj krzesła w stylu industrialnym wykonane są z litego drewna w połączeniu z metalem. Takie nieoczywiste połączenie dodaje intrygującego charakteru, a wyważone proporcje w postaci metalowego chłodnego stelaża z ciepłym kolorystycznie drewnianym siedziskiem sprawiają, że krzesła wprowadzają do wnętrza zarówno loftowy i zarazem przytulny klimat.

Drzwi w stylu industrialnym - kolejny kluczowy element aranżacji

drzwi w mieszkaniu loftowym
źródło: instagram.com/housecurious

A jak wygląda kwestia drzwi w stylu industrialnym? Tutaj oczywiście, aby zachować spójność, również trzeba postawić na surowe formy, monochromatyczne kolory i materiały. Ciekawie prezentuje się połączenie szkła z metalem – czyli typowe przemysłowe drzwi osadzone na metalowej ramie. Jest to bardzo klimatyczne rozwiązanie i każde mieszkanie w stylu industrialnym będzie efektownie prezentować się z tego typu drzwiami Industrialne mieszkanie nie ma wielu drzwi, ponieważ ściany są tylko tam, gdzie jest to konieczne. W przypadku wejścia do toalety, można postawić na konstrukcję również metalową, jednak pozbawioną szyb.

Wnętrza w stylu industrialnym - warto, czy nie warto?

Styl industrialny we wnętrzach staje się coraz bardziej popularny mimo swojej surowości – a może właśnie dzięki niej. Choć mieszkanie przypominające fabrykę czy zakład przemysłowy może nie kojarzą się z przytulnością, to jednak wnętrza industrialne mają swój indywidualny i oryginalnyklimat. To przede wszystkim rozwiązanie dla osób, które cenią sobie minimalizm, lubią odważne i awangardowe aranżacje i nie przepadają za przepychem.

Wystrój industrialny zakłada surową formę, czasem wręcz “znoszoną”, jednak niepodważalną zaletą loftów i nawiązujących do nich mieszkań jest dowolność w doborze mebli. Łatwo więc industrialny wystrój wnętrz dopasować do własnej osobowości i upodobań. Łączenie starego z nowym i odnawianie nieużywanych przedmiotów to coś, co ceni sobie wiele osób lubiących industrialny wystrój wnętrz.

Styl industrialny jest... tani

Niewątpliwą zaletą tego wyjątkowego stylu jest również fakt, iż stworzenie industrialnego wnętrza nie generuje wysokich kosztów. Większość mebli oraz dodatków można znaleźć na pchlim targu, aukcjach internetowych, a nawet na strychu. Odpowiadając więc na pytanie, czy warto decydować się na styl industrialny czy też nie, odpowiadamy –warto! Jeśli pragniesz, by Twoje wnętrza były awangardowe i wręcz kipiały od indywidualizmu – styl industrialny jest dla Ciebie stworzony! Ten odważny i wyrazisty styl aranżacyjny z pewnością przypadnie do gustu osobom o artystycznej duszy, które zarówno w modzie, jak i w designie wnętrz poszukują niesztampowych, awangardowych rozwiązań. 

Styl industrialny - dla małych i dużych

Styl industrialny jest niezwykle wdzięczny aranżacyjnie i pozwala na całkowitą dowolność oraz puszczenie wodzów wnętrzarskiej fantazji. I choć najlepiej czuje się na dużych przestrzeniach, nic nie stoi na przeszkodzie, by zaadaptować go również do małych mieszkań w bloku. Jeśli nie dysponujesz dużą przestrzenią - nie martw się - styl industrialny w małym mieszkaniu również wygląda równie dobrze. Jasne barwy charakterystyczne dla tego stylu to wymarzone kolory dla mniejszych wnętrz, a umiejętnie dobrane dodatki w przemysłowym klimacie nadadzą przestrzeni oryginalnego charakteru.


Zobacz także: Styl śródziemnomorski - 8 najważniejszych elementów

Nawet jeśli Twoje mieszkanie jest kompaktowych rozmiarów, a sufit nie sięga wysoko, również możesz uzyskać efekt nowojorskiego loftu. Styl industrialny w małym mieszkaniu wymaga jedynie większego umiaru, rozsądnego wyważenia kolorów oraz dodatków i unikania zbędnych przedmiotów. Dlatego należy zadbać, by mieszkanie nie było zagracone, a kolorystyka mebli i dodatków była ze sobą spójna i stonowana. Dekoracje, materiały oraz meble muszą być zbliżone do siebie wzorniczo. W ten sposób unikniemy aranżacyjnego chaosu. W przypadku dużego domu czy mieszkania w kamienicy możemy pozwolić sobie na znacznie więcej szaleństwa i aranżacyjnych eksperymentów w loftowym klimacie. 

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Natasza
Natasza
4 lat temu

Jeśli chodzi o idustrialny salon to właśnie w tym kierunku planuję go urządzić. Kupiłam niedawno przepiękny czarno-biały obraz na płótnie do salonu. W ogóle uważam, że takie obrazy na płótnie do salonu czy do sypialni to super pomysł na nadanie eleganckiego ale subtelnego uroku, szczególnie że pasują do każdego wystroju wnętrza 🙂

industrialDigest
industrialDigest
3 lat temu

styl industrialny to jeden z najpiękniejszych stylów, jednak coraz mniej oryginalny…

tomasz
tomasz
3 lat temu

industrialny styl nie obejdzie się bez historii i ducha danego miejsca. w nowym budownictwie wg mnie nie ma prawa bytu

Zamknij