Close

Jaka łuparka do drewna sprawdzi się najlepiej? Porady i ranking

Jeśli w naszym domu palimy drewnem, to zapewne nieraz zdarzyło nam się rąbać kłody. To zajęcie wymagające dużego wysiłku oraz poświęcenia sporych ilości czasu. Jeśli marzy nam się porzucenie tej ciężkiej pracy i zastąpienie nas w niej przez maszynę, to jedynym rozwiązaniem jest zakup łuparki do drewna. Te ciekawe i bardzo skuteczne sprzęty dostępne są w wielu sklepach ogrodniczych czy marketach budowlanych. Ogromny wybór jest także w internecie. Podjęcie najlepszej decyzji przy wyborze konkretnego modelu może być jednak trudne, dlatego w tym artykule podpowiadamy, jak najlepiej wybrać łuparkę do naszego ogrodu. Wskazujemy też poszczególne modele warte szczególnej uwagi.  

Aktualizacja: Lipiec 2024

Co to jest łuparka do drewna i jaka jest jej rola?

Łuparka do drewna to narzędzie napędzane przez silnik elektryczny lub spalinowy, który przez przekładnię hydrauliczną generuje nacisk wielkości kilku ton na klinie. Ten wcina się w ułożone w koszu drewno, przecinając je na 2 lub 4 części. Dzięki wysokiej mocy łuparek, rozcinanie jest szybkie (kilka centymetrów na sekundę) i efektywne. omawiane łuparki znacznie przyspieszają rozłupywanie drewna w stosunku do wykonywania tej pracy ręcznie. Ponadto niemal całkowicie odciążają one użytkownika. 

Jakie są rodzaje łuparek do drewna?

ŁUPARKA ŚWIDROWA ŁUPARKA ŚWIDROWA
+ wysoka wydajność
+ duża moc
+ możliwość wykorzystania napędu np. z traktorka
- mniej bezpieczna
- trudno dostępne
ŁUPARKA HYDRAULICZNA ŁUPARKA HYDRAULICZNA
+ wysokie bezpieczeństwo
+ ogromny wybór modeli
+ dostępne kliny dzielące na 2 lub 4 części
- mniejsza wydajność
ŁUPARKA ELEKTRYCZNA ŁUPARKA ELEKTRYCZNA
+ zajmuje niewiele miejsca
+ w sam raz do zastosowań domowych
+ niska awaryjność
- mniejsza moc w stosunku do modeli spalinowych
ŁUPARKA SPALINOWA ŁUPARKA SPALINOWA
+ większa moc
+ możliwość pracy w dowolnym miejscu niezależnie od dostawy prądu
+ niska awaryjność
- wyższa cena
- mniejszy wybór modeli
ŁUPARKA PIONOWA ŁUPARKA PIONOWA
+ zajmuje mniej przestrzeni na podłodze
+ wysoka wydajność
+ możliwość osłonięcia drewna z trzech stron
- trudna w przenoszeniu
ŁUPARKA POZIOMA ŁUPARKA POZIOMA
+ wygodne ładowanie drewna
+ większy wybór modeli
+ zwykle łatwiejsza w przenoszeniu
- konieczność stosowania dodatkowej, nakładanej osłony

Jak wybrać łuparkę do drewna? Na co zwrócić uwagę?

RODZAJ
RODZAJ

Do wyboru mamy łuparki świdrowe i hydrauliczne (klinowe), choć to jednak wybór dość pozorny. Jeśli poszukujemy urządzenia wolnostojącego, które bez trudu przechowany w naszym garażu czy składziku, to jedynym sensownym rozwiązaniem są łuparki hydrauliczne. Nie wymagają one zewnętrznego źródła napędzania, a jedynie paliwa lub prądu elektrycznego. Zajmują przy tym relatywnie niewiele miejsca.

DOPASOWANIE DO WIELKOŚCI ŁUPANEGO DRZEWA
DOPASOWANIE DO WIELKOŚCI ŁUPANEGO DRZEWA

Standardem wśród łuparek do drewna są urządzenia zdolne rozcinać kłody o średnicy do 25cm. Do takiej wielkości są zwykle przystosowane kosze ochronne. Te można jednak zdjąć i wykorzystać maksymalny potencjał silnika i przekładni. Wiele modeli poradzi sobie wtedy z pniami o średnicy 40, a nawet 50cm – np. pionowy model Bass Polska z naszego rankingu. Długość beli zależy już natomiast jedynie od długości konstrukcji łuparki.

RODZAJ NAPĘDU
RODZAJ NAPĘDU

Łuparki hydrauliczne zwykle posiadają silnik elektryczny lub spalinowy. Ten pierwszy wymaga oczywiście stałej dostawy zasilania. Łuparka musi więc pracować w pobliżu gniazdka elektrycznego. Jest za to prosta w obsłudze, ekologiczna i całkiem trwała. Silniki spalinowe na ogół charakteryzują się natomiast większą mocą. Istotną zaletą jest także możliwość pracy w dowolnym miejscu, o ile wcześniej uzupełnimy bak mieszanką benzyny i oleju (silniki dwusuwowe) lub samej benzyny (silniki czterosuwowe).

JAKOŚĆ WYKONANIA
JAKOŚĆ WYKONANIA

Jakość wykonania konstrukcji łuparki do drewna przekłada się na jej trwałość i bezpieczeństwo jej użytkowania. Urządzenie wykonane z grubych, trwałych materiałów będzie nam służyć latami. Dobre spasowanie elementów układu hydraulicznego zagwarantuje natomiast brak wycieków i wysoką skuteczność działania przez lata. Tych cech możemy nie znaleźć w tanich, wątpliwej jakości modelach łuparek.

BEZPIECZEŃSTWO
BEZPIECZEŃSTWO

W trosce o bezpieczeństwo producenci łuparek stosują poszczególne elementy, które podnoszą komfort i spokój o zdrowie operatora. Mowa tu o metalowych koszach, które zakładamy na łuparkę podczas jej działania. Kratownica stanowi dobre zabezpieczenie przed szybko poruszającymi się kawałkami pni, które mogłyby odskoczyć podczas ich rozłupywania. Kosz nie przeszkadza ponadto w kontrolowaniu stanu wykonania pracy.

Jaka łuparka do drewna będzie najlepsza? Ranking łuparek do drewna

Riwall PRO JE-BUT 760

★★★★★
Riwall PRO JE-BUT 760
SPECYFIKACJA
TYP: Elektryczna pozioma
MOC: 2200/3200W
SIŁA ROZŁUPYWANIA: 7T
Sprawdź cenę

Dobrze wyposażona

Łuparka do drewna marki Riwall Pro jest sprzedawana ze wszystkim, co będzie nam potrzebne do wygodnego rozcinania pni. W zestawie zyskujemy krytycznie ważny w przypadku tych urządzeń kosz, który służy jako osłona bezpieczeństwa. Pozioma konstrukcja może być ponadto podwyższona dzięki dodatkowym nóżkom z dwoma kółkami. Gwarantują one w pełni komfortową pracę i łatwiejsze przenoszenie.

Wysoka moc i stabilność

Producent w przypadku tego modelu zastosował wydajny silnik elektryczny o mocy do 3200W. Daje on naprawdę duże możliwości i zapewnia płynną, niczym niezakłóconą pracę. W efekcie urządzenie może wytworzyć 7 ton nacisku, a w skrajnych przypadkach nawet osiągnąć wartość 10t! To naprawdę świetny wynik, jak na sprzęt kosztujący niewiele ponad 1000zł.

ZALETY
WADY
+ dobry stosunek jakość/cena
+ stojak w zestawie
+ dobra wydajność
- przeciętna jakość kółeczek
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Mocna, stabilna i wydajna łuparka. Dzięki niej ból pleców zniknął w zapomnieniu, a regularne łupanie drewna przestało być udręką. Większość pracy wykonuje za mnie maszyna i robi to nawet szybciej. ” - Krzysztof, Starogard Gdański
“Jestem bardzo zadowolony z tej łuparki. Jak na razie każdy klocek został rozcięty w mgnieniu oka, a maszyna w ogóle nie zwalnia tempa. Bardzo polecam.” - Paweł, Mikoszewo

Grasshopper LD7000

★★★★★
Grasshopper LD7000
SPECYFIKACJA
TYP: Elektryczna pozioma
MOC: 2200
SIŁA ROZŁUPYWANIA: 7T
Sprawdź cenę

Wysoka jakość i solidne wykonanie

Na drugim miejscu naszego rankingu znalazła się łuparka marki Grasshopper. To urządzenie niemieckiej firmy, która zadbała o dobrą i solidną jakość wykonania poszczególnych elementów. Przygotowano tu np. gruby, przedłużony blat na drewno. Możemy dzięki niemu znacznie przyspieszyć sobie naszą pracę z urządzenie. Co ciekawe, producent oferuje tu 4 lata gwarancji zamiast tradycyjnych dwóch. To podnosi wiarygodność dot. wysokiej kontroli jakości.

Moc i bezpieczeństwo

Sprzęt jest w stanie wygenerować do 7 ton nacisku na drewno. Oznacza to, że poradzi on sobie z pniami o średnicy nawet do 40cm. Przy założonej osłonie wynik ten pozostaje przy nadal atrakcyjnych 25cm. Wspomniana osłona nie jest tu jednak jedynym elementem dbającym o bezpieczeństwo. Konstrukcja wymaga oburęcznej obsługi, co zapewnia podwyższenie skupienia operatora. Rozwiązanie jak najbardziej na miejscu!

ZALETY
WADY
+ solidny i gruby blat
+ stelaż w zestawie
+ dobry stosunek jakości do ceny
- krótki przewód zasilający
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“To naprawdę bardzo wydajne, solidne i mocne urządzenie. Jest dobrze wykonana i przemyślana. Szybko rozcina każdy kawałek pieńka, jaki podłożę. 10/10!” - Michał, Krościenko nad Dunajcem
“Sprzęt dobrze się sprawdza. Łuparka radzi sobie nawet z pieńkami większymi niż w opisie, o ile zdejmie się wcześniej osłonę. Na szczęście można to zrobić szybko i bezproblemowo.” - Adam, Koniaków

Grasshopper LD8001

★★★★★
Grasshopper LD8001
SPECYFIKACJA
TYP: Elektryczna pozioma
MOC: 2500
SIŁA ROZŁUPYWANIA: 8T
Sprawdź cenę

Tnij na 2 lub 4 kawałki

Cechą wyróżniającą ten model łuparki Grasshopper jest obecność dwóch klinów w zestawie. Klin to element bezpośrednio rozcinający drewno. Zależy od niego więc kształt i ilość wykonywanych cięć przy pojedynczym popychaniu polan. Dodawane w zestawie kliny umożliwiają cięcie na 2 lub 4 kawałki. To bardzo użyteczne – szczególnie przy mniejszych piecach czy grillach.

Wysoka moc i jakość

Omawiany sprzęt oferuje podwyższoną w stosunku do większości modeli konkurencyjnych siłę nacisku. Silnik przy swojej maksymalnej mocy 2500W poprzez przekładnię hydrauliczną może wytworzyć nacisk aż do 8T. Możemy więc liczyć na szybką i płynną pracę przez długi czas – ta ostatnia cecha wynika z wydłużonego okresu gwarancyjnego, który usunie wszelkie usterki przez 4 lata od daty zakupu.

ZALETY
WADY
+ wysoka moc
+ dodatkowy klin w zestawie
+ solidne wykonanie
- brak stelaża
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Poprzecinałem nią już kawałki drewna z kilku drzew i cały czas łuparka działa jak nowa. Dobrze sobie radzi bez względu na świeżość i twardość drewna – za każdym razem mam wszystko ładnie przecięte.” - Marcin, Wisła
“Dobra łuparka, bez problemu może zostać obsłużona przez kobietę. Dzięki niej jesteśmy zwolnieni z całej ciężkiej pracy i ograniczamy się do przekładania pniaczków.” - Teresa, Osiek

Scheppach SCH5905211934

★★★★★
Scheppach SCH5905211934
SPECYFIKACJA
TYP: Elektryczna pozioma
MOC: 2200W
SIŁA ROZŁUPYWANIA: 7T
Sprawdź cenę

Rozsądny wybór

Łuparka do polan Scheppach to kolejny produkt oferujący solidne parametry za atrakcyjną cenę. Sprzęt poradzi sobie z praktycznie każdym kawałkiem drewna, jakie znajdzie się w naszym ogrodzie. Dzięki wysokiej mocy i dobrej wydajności możemy liczyć na nieprzerwaną i płynną prace przez długi czas. Omawiana łuparka będzie doskonałym wyborem na poprawę komfortu pracy.

Ustaw tak, jak Ci wygodnie

Maszyna może być z powodzeniem używana wraz ze stelażem lub bez niego. W tym drugim przypadku ustawiamy ją na własnym blacie lub podeście i rozkładamy podpory urządzenia. Stelaż przyda się natomiast, gdy zdecydujemy się umieścić łuparkę na ziemi. Stabilna i mocna konstrukcja metalowych belek stelaża, a także szeroki rozstaw kółek zapewnią stabilną i wygodną prace każdemu operatorowi.

ZALETY
WADY
+ wysokiej jakości stelaż
+ dobra jakość wykonania
+ solidne podpory
- brak przedłużonego blatu
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Godna polecenia. Wchodzi w pniaki jak w masło. W zestawie są dodane dobre prowadnice, które zawsze centrują ułożony kawałek pnia. ” - Jan, Owidz
“Sprzęt jak najbardziej ok! Jest dużym ułatwieniem, jeśli pali się drewnem w piecu. Nie trzeba nic rąbać, tylko podaje się kolejne kawałki drzew. Siekiery są teraz jedynie ozdobą.” - Marek, Stare Pole

Bass Polska BP-4755B

★★★★☆
Bass Polska BP-4755B
SPECYFIKACJA
TYP: Elektryczna pionowa
MOC: 3500W
SIŁA ROZŁUPYWANIA: 12T
Sprawdź cenę

Ogromna moc

Pionowa łuparka do drewna marki Bass Polska charakteryzuje się wybitnymi wręcz parametrami. Elektryczny silnik o mocy aż 3500T jest w stanie wygenerować szalone 12 ton nacisku! Tak dobra wydajność sprawia, że bez problemu rozłupiemy nawet pnie o grubości 50cm. To jeden z najlepszych wyników wśród łuparek elektrycznych!

Szybka i wydajna praca

Konstrukcja tej pionowej łuparki do drewna posiada zintegrowane dwa blaty, które są dopasowane wielkością do podtrzymywania uciętych pni i kłód. Dzięki temu praca każdego operatora będzie szybsza, przyjemniejsza i wydajniejsza. Podczas, gdy drewno jest rozłupywane na kawałki, my możemy przygotować sobie kolejne jego części do położenia pod klinem. Minimalizujemy więc czas wymiany kawałków.

ZALETY
WADY
+ bardzo duża moc
+ wbudowane blaty na dodatkowe bale
+ łatwa obsługa
- bardzo duża waga - trudne przenoszenie
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Maszyna z górnej półki. Można nią rozciąć absolutnie każde drewno, nawet ze starego drzewa. Jest bardzo solidna i bardzo mocna. Mogę ja z czystym sumieniem polecić do każdego zastosowania. ” - Mikołaj, Adamowo
“Bardzo dobre wykonanie. Maszyna jest mocna, szybka i znacznie uprzyjemnia przygotowywanie drewna do palenia. Jest też ciężka, więc nie ma ryzyka przewrócenia jej.” - Tadeusz, Giżycko

Pezal POLD4

★★★★☆
Pezal POLD4
SPECYFIKACJA
TYP: Elektryczna pozioma
MOC: 1500W
SIŁA ROZŁUPYWANIA: 4T
Sprawdź cenę

Zawsze pod ręką

Ta łuparka do drewna wyróżnia się mniejszymi niż zwykle wymiarami. W przeciwieństwie do większości dużych i ciężkich maszyn, tę można nazwać wręcz kompaktowa i przenośną. Mniejsze gabaryty przełożyły się oczywiście na nieco słabsze parametry, ale te wciąż można nazwać do zadowalających. Łuparka poradzi sobie z pniami o średnicy do 25cm.

Niedroga i w sam raz do domu

Sprzęt wyposażono w solidną i wygodną prowadnicę, na której bez problemu ułożymy dowolny kawał drewna, jaki utniemy w ogrodzie przydomowym. Podobnie obsługa narzędzia jest bardzo prosta i intuicyjna. To wszystko otrzymujemy za mniej niż 1000zł, co sprawia, że jest to zakup niezwykle opłacalny.

ZALETY
WADY
+ małe gabaryty
+ prosta obsługa
+ niska cena
- brak osłony ochronnej
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Jak na taką małą łuparkę, to ten model radzi sobie naprawdę nieźle. Miałe do ścięcia kilka drzew i dzięki niej drewno zostało poćwiartowane bardzo szybko. Co minutę zmieniałem kawałek drewna. ” - Paweł, Gdańsk
“Mała, ale wariatka. Robota z nią idzie bardzo szybko. Zdecydowanie warta swojej ceny. W tym przedziale i tak trudno wybrzydzać, ale tu naprawdę ciężko byłoby się do czego doczepić.” - Michał, Jelonki

Kraft Dele LS57-52

★★★★☆
Kraft Dele LS57-52
SPECYFIKACJA
TYP: Elektryczna pozioma
MOC: 1500W
SIŁA ROZŁUPYWANIA: 5T
Sprawdź cenę

Niewielkie gabaryty, dobre parametry

W tym sprzęcie znajdziemy zarówno kompaktową konstrukcję, jak i dobrą wydajność. Mowa tu o sprzęcie ważącym 44kg, co należy uznać za wagę lekką, jak na tę klasę sprzętu. Otrzymujemy przy tym solnik elektryczny o mocy 1500W oraz siłę łupania wynoszącą 5T. To już całkiem niezły wynik. Możemy być więc spokojni o płynną i nieprzerwaną pracę, nawet przy świeżym i twardym drewnie.

Ekonomiczny wybór

Kolejnymi zaletami tej łuparki są atrakcyjna cena oraz solidna osłona bezpieczeństwa dodawana w zestawie. Mowa o całkowicie zakrywającej nas, grubej blasze oraz dodatkowej osłonce przy dźwigni, na której trzymamy dłoń podczas obsługi maszyny. To dobry poziom zabezpieczeń, który ochroni nas przed nieszczęśliwymi wypadkami. To jedna z najlepszych łuparek w przedziale do 1000zł.

ZALETY
WADY
+ małe wymiary
+ osłona bezpieczeństwa w zestawie
+ atrakcyjna cena
- brak stelaża
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Łuparka naprawdę daje radę. Jest mała, ale bardzo stabilna i solidna. Szybko radzi sobie z polanami i nie wymaga od użytkownika praktycznie nic poza dokładaniem nowego materiału :)” - Przemysław, Włocławek
“Jestem pozytywnie zaskoczony. Łuparka jest bardzo solidna. Ma stabilną i grubą podstawę. Można bez obaw ustawić ją w dowolnym miejscu i dokładać drewno.” - Piotr, Szczecin

NAC WSE200-7-52L-NH

★★★☆☆
NAC WSE200-7-52L-NH
SPECYFIKACJA
TYP: Elektryczna pozioma
MOC: 2000W
SIŁA ROZŁUPYWANIA: 7T
Sprawdź cenę

Mocna i skuteczna

Łuparka marki NAC naprawdę nieźle wypada pod względem stosunku oferowanej wydajności i funkcjonalności do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za ten produkt. Sprzęt poradzi sobie zarówno z małymi polanami o średnicy 8cm, jak i dużymi o średnicy 25cm. To wszystko przy założonej osłonie bezpieczeństwa. Maksymalna długość łupanego drewna to 52cm.

Dobra konstrukcja

Producent tego narzędzia wyposażył je w mocny i solidny stojak z grubych rur. Ponadto wyposażono go w duże koła transportowe i wzmocniono ramę. Te cechy gwarantują nam bezproblemową pracę w każdych warunkach przez wiele lat. Sprzęt ponadto przenosi minimalną ilość drgań i jest całkiem bezproblemowy w transporcie. Dobrze sprawdzi się więc w roli łuparki domowej.

ZALETY
WADY
+ dodatkowy blat na polany
+ duże kółka
+ solidna osłona
- duże gabaryty
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Mocny sprzęt! Radzi sobie z dużymi kawałami drewna o średnicy +-40cm bez większych problemów. Jestem pozytywnie zaskoczony zakupem, spodziewałem się czegoś o wiele słabszego.” - Rafał, Kazimierz Dolny
“Dobrze wykonany, naprawdę dobry sprzęt. Nie jest to marketowe „byle co”. Łuparka działa naprawdę dobrze, jest bardzo solidnie wykonana i warta swojej ceny.” - Jacek, Warszawa

Bass Polska BP-4758

★★★☆☆
Bass Polska BP-4758
SPECYFIKACJA
TYP: Elektryczna pozioma
MOC: 2200W
SIŁA ROZŁUPYWANIA: 9T
Sprawdź cenę

Podwyższona wydajność

Produkty firmy Bass Polska cechują się zwykle nienaganną jakością i świetnymi parametrami. Tak jest też i w tym przypadku. Większość urządzeń tej klasy charakteryzuje się maksymalnym generowanym naciskiem wynoszącym ok. 7T. Tutaj parametr ten wynosi aż 9T. Rębak powinien więc bez trudu poradzić sobie z każdym polanem i zawsze działać szybko i skutecznie.

Powiększona osłona

Skoro producentowi udało się zwiększyć maksymalną generowaną siłę i podwyższyć wydajność narzędzia, to dostosowano do tego także wymiary osłony ochronnej. Łuparka jest w stanie rozcinać drewno o średnicy do 30cm, co jest wartością również ponadprzeciętną. Dodatkowo dostosowano tu także pozostałe elementy: powiększono blat, wzmocniono podstawę itp.

ZALETY
WADY
+ niezła wydajność
+ niska waga
+ dobrze chroniąca osłona
- brak stelaża podnoszącego
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Dobrze zbudowana maszyna. Rozcina kawały drewna bardzo płynnie i skutecznie. Radzi sobie z naprawdę sporymi pniakami i jest warta nieco wyższej ceny.” - Marek, Gdynia
“Bardzo polecam! Jest nieco droższa od przeciętnych modeli, ale tutaj nie mamy do czynienia z przeciętnym produktem! Wszystko jest grube i solidne. Widać, że była zaprojektowana do ciężkiej pracy.” - Andrzej, Piaski

Czy warto kupić łuparkę do drewna? Wady i zalety

Zalety
znacznie ułatwia pracę rozłupywania
przyspiesza działanie
prosta w obsłudze
duży wybór modeli
Wady
wymaga wygospodarowania nieco miejsca do przechowywania
dla bezpieczeństwa wymaga specjalnego ubioru

Łuparka do drewna jest niewątpliwie najlepszym wyborem, który odciąży nas podczas rozłupywania drewna. To męcząca i ciężka praca, która odbiera nam wiele energii. Łuparka wymaga jedynie wymiany poszczególnych kawałków drewna co kilkadziesiąt sekund. Urządzenia te znacznie przyspieszają także cały proces rozłupywania drewna. Są proste w użytkowaniu i całkiem bezpieczne (o ile wyposażymy się w odpowiedni ubiór). W sprzedaży znajdziemy dziesiątki modeli różniących się parametrami i cenami, więc każdy powinien móc dopasować model odpowiadający swoim możliwościom finansowym. 

Jak bezpiecznie używać łuparkę do drewna? Kilka porad i przeciwskazań

Obsługa samej łuparki jest bardzo prosta i ogranicza się do kilku ruchów. Bardzo istotne jest również zachowanie bezpieczeństwa i przestrzeganie kilku zasad. Koniecznie pamiętajmy o stosowaniu okularów i rękawic ochronnych, Już te dwa elementy ochronią nas przed najpoważniejszymi i najczęściej występującymi urazami. Oczy są ekstremalnie delikatnym i odsłoniętym elementem ciała, a dłonie trzymamy w bezpośredniej interakcji z maszyną podczas jej obsługi. Zalecamy także stosowanie grubych ubrań z długimi rękawami i nogawkami. Zalecane są również kryte buty. W kontekście samej łuparki, zalecamy każdorazowo sprawdzić stabilność jej umieszczenia na powierzchni, a także nie przestawiać jej podczas działania.  

Jakie akcesoria do łuparek do drewna są warte uwagi?

Do wielu modeli łuparek do drewna możemy dokupić akcesoria. Najistotniejsze z nich to osłona bezpieczeństwa, która chroni nas przed szybko lecącymi odłamkami drewna. Na szczęście wiele urządzeń jest sprzedawanych wraz z nią w komplecie. W przypadku modeli hydraulicznych, bardzo istotny jest klin. Musi być on ostry, a także mieć odpowiedni kształt. To od tego zależy czy nasze kłody będą rozłupywane na 2,3,4 czy więcej kawałków.  Kolejnym ciekawym dodatkiem jest niewątpliwie stelaż podwyższający. Dzięki niemu łuparkę możemy ustawić na ziemi i obsługiwać ją w pełni wygody na stojąco.

Jaka łuparka do drewna będzie najlepsza? Podsumowanie

Zakup łuparki do drewna do świetna inwestycja, która zwraca się w postaci dłuższego wolnego czasu. Mamy nadzieję, że wybrany przez Was model będzie się świetnie sprawował, a drewno będzie zawsze idealnie pocięte. Życzymy zadowolenia z zakupu!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij