Close

Jaki fotelik rowerowy wybrać dla dziecka? Ranking fotelików rowerowych

Rodzinne wycieczki rowerowe to doskonała forma spędzania wolnego czasu w gronie najbliższych. Przed wyruszeniem w drogę warto pomyśleć o zakupie odpowiedniego fotelika rowerowego, który zapewni dziecku maksymalnie komfortową i bezpieczną podróż z opiekunem. Czym kierować się przy zakupie fotelika rowerowego dla dziecka? Jakie rodzaje fotelików są obecnie dostępne na rynku? Odpowiedzi na te i inne pytania zostały zawarte w poniższym poradniku oraz rankingu najchętniej kupowanych fotelików dla dzieci. W zestawieniu znalazły się modele w różnych cenach i o różnych parametrach, więc każdy powinien znaleźć wśród nich produkt dostosowany do własnych wymagań oraz indywidualnych potrzeb swojego dziecka.

Aktualizacja: Kwiecień 2024

Fotelik rowerowy dla dziecka - zabierz swoje dziecko na przejażdżkę rowerową

Okres wiosenno letni to doskonały moment na wypróbowanie nowych aktywności fizycznych na świeżym powietrzu. Wśród rodzin z dziećmi niesłabnącą popularnością cieszą się wycieczki rowerowe, które mogą stanowić połączenie aktywnego treningu oraz świetnej zabawy w gronie najbliższych. W przypadku dzieci, które nie są jeszcze w stanie jeździć samodzielnie na rowerze konieczny jest zakup odpowiedniego fotelika rowerowego, który w zależności od rodzaju możemy być montowany na bagażniku, ramie lub na kierownicy roweru.

Jakie są rodzaje fotelików rowerowych dla dzieci?

FOTELIK ROWEROWY NA BAGAŻNIK FOTELIK ROWEROWY NA BAGAŻNIK
+ Duża dostępność w sklepach stacjonarnych i internetowych
+ Uniwersalny wybór
+ Przystępna cena
+ Łatwy w montażu
- Opiekun nie widzi dziecka w trakcie jazdy
FOTELIK ROWEROWY PRZEDNI NA KIEROWNICĘ FOTELIK ROWEROWY PRZEDNI NA KIEROWNICĘ
+ Opiekun widzi dziecko w trakcie jazdy
+ Możliwość kontrolowania malucha
+ Stabilna konstrukcja
+ Równomierne rozłożenie ciężaru
- Wyższa cena
FOTELIK ROWEROWY NA RAMĘ FOTELIK ROWEROWY NA RAMĘ
+ Łatwy do zamontowania
+ Pasuje do większości rowerów
+ Amortyzuje wstrząsy i drgania
+ Stabilna konstrukcja
- Brak

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotelika rowerowego dla dziecka?

Rodzaj fotelika rowerowego
Rodzaj fotelika rowerowego

Pierwszym czynnikiem, jaki należy wziąć pod uwagę planując zakup fotelika rowerowego dla dziecka jest jego rodzaj. W zależności od indywidualnych potrzeb możemy wybierać pomiędzy modelami montowanymi z przodu lub z tyłu roweru. Rodzaj fotelika powinien być dopasowany do wagi oraz wieku dziecka, a także do częstotliwości organizowanych wycieczek rowerowych oraz rodzaju tras, na jakich planujemy najczęściej jeździć.

Dopasowanie do wieku i wagi dziecka
Dopasowanie do wieku i wagi dziecka

Dobry fotelik rowerowy powinien być dostosowany do wieku, wagi oraz sylwetki dziecka, które będzie z niego korzystało. Warto pamiętać o tym, że z fotelików powinny korzystać tylko te dzieci, które potrafią już samodzielnie siadać i utrzymywać stabilną pozycję ciała przez dłuższy okres czasu. Odpowiednio dobrany fotelik powinien również uwzględniać wagę dziecka. Przy zakupie warto zwrócić uwagę, jakie jest maksymalne obciążenie danego modelu i czy odpowiada ono wadze naszego dziecka. Większość dostępnych na rynku fotelików wytrzymuje do około 20-25 kg obciążenia.

Stopień zabudowania i ochrony boków i nóg w foteliku rowerowym
Stopień zabudowania i ochrony boków i nóg w foteliku rowerowym

Przy wyborze fotelika dla dziecka, warto również zwrócić uwagę na to, jak wyglądają boki konkretnego modelu oraz jaki jest stopień ich zabudowania. Głębokie, bardziej zabudowane siedziska zapewniają dziecku większą ochronę w trakcie jazdy, natomiast są z reguły znacznie cięższe od płytszych i mniej zabudowanych fotelików. Z kolei modele wyposażone w stosunkowo płytkie siedziska oraz mniej zabudowane boki są lżejsze i zapewniają lepszy przepływ powietrza, natomiast nie chronią dziecka w tak dużym stopniu jak bardziej zabudowane i głębsze modele fotelików.

Sposób mocowania do roweru
Sposób mocowania do roweru

Rodzaj fotelika rowerowego ma wpływ na to, w jaki sposób może być on zamontowany na rowerze. W zależności od indywidualnych preferencji możemy wybierać pomiędzy fotelikami montowanymi na ramie rowerowej, bagażniku lub na kierownicy. Każde z tych rozwiązań ma swoich zwolenników i przeciwników, natomiast obecnie największą popularnością cieszą się modele, które przymocowywane są do ramy rowerowej. Cechują się one dużą stabilnością, dzięki której amortyzują wstrząsy i drgania pojawiające się w trakcie jazdy.

Dopasowanie do marki, modelu lub typu roweru
Dopasowanie do marki, modelu lub typu roweru

Odpowiednio dobrany fotelik powinien być dopasowany do posiadanego przez nas roweru. Przed zakupem, warto zorientować się dla jakich modeli przeznaczone jest konkretne siedzisko i w jaki sposób montowany jest fotelik. W przypadku modeli, które montowane są na bagażniku, warto zwrócić uwagę na wymiary bagażnika oraz średnicę koła, natomiast w przypadku fotelików montowanych do ramy istotny może okazać się rodzaj oraz średnica rur wchodzących w skład ramy roweru.

Rodzaj pasów bezpieczeństwa fotelika rowerowego
Rodzaj pasów bezpieczeństwa fotelika rowerowego

Niezależnie od rodzaju, każdy fotelik rowerowy dla dziecka musi posiadać pasy bezpieczeństwa. Na rynku dostępne są dwa główne rodzaje pasów: trzypunktowe oraz pięciopunktowe. Różnią się one od siebie rozłożeniem sił oraz stopniem zabezpieczenia ciała dziecka w trakcie jazdy rowerem. Obecnie największym zainteresowaniem wśród rodziców cieszą się pasy pięciopunktowe. Ich popularność wynika z większej ochrony, jaką zapewniają dziecku, a także z możliwości dokładnego dopasowania ich do sylwetek dzieci o różnym wzroście, wadze oraz wieku.

Ilość punktów mocowania pasów bezpieczeństwa oraz zakres ich regulacji
Ilość punktów mocowania pasów bezpieczeństwa oraz zakres ich regulacji

W zależności od wieku dziecka, możemy wybierać pomiędzy fotelikami wyposażonymi w trzypunktowe lub pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. W przypadku najmłodszych dzieci zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup fotelika z pasami pięciopunktowymi. Takie modele cechują się bardziej stabilną konstrukcją i zapewniają dziecku maksymalny poziom bezpieczeństwa w trakcie wycieczek rowerowych z opiekunem. Z kolei foteliki wyposażone w trzypunktowe pasy mogą okazać się świetnym rozwiązaniem w przypadku nieco starszych dzieci, które bardziej kontrolują pozycję swojego ciała i potrzebują większej swobody ruchów w trakcie jazdy.

Rodzaj podnóżka fotelika rowerowego
Rodzaj podnóżka fotelika rowerowego

Większość dostępnych na rynku fotelików rowerowych posiada regulowane podnóżki, których wysokość można dostosować do wieku oraz wzrostu dziecka. Jest to najlepsze możliwe rozwiązanie, ponieważ takie foteliki rosną wraz z dzieckiem, dzięki czemu nie ma konieczności kupowania nowego modelu po zakończonym sezonie rowerowym. Przed zakupem fotelika, warto zwrócić uwagę na to, ile poziomów regulacji posiadają konkretne modele i oczywiście najlepiej zdecydować się na taki, który posiada ich jak najwięcej.

Ranking fotelików rowerowych dla dzieci

Bellelli Standard

★★★★★
Bellelli Standard
SPECYFIKACJA
MONTAŻ: Z tyłu roweru
MAKSYMALNE OBCIĄŻENIE: 22 kg
CIĘŻAR FOTELIKA: 3.3 kg
Sprawdź cenę

Funkcjonalny wybór

Waga fotelika Bellelli Standard wynosi jedynie 3.3 kg, dzięki czemu nie obciąża on w sposób znaczący roweru i nie utrudnia sterowania pojazdem nawet na dłuższych i bardziej wymagających trasach. Niewielka waga fotelika wynika z otworów znajdujących się w różnych częściach siedziska. Obecność otworów zapewnia optymalną cyrkulację powietrza, co może okazać się znacznym udogodnieniem w okresie wiosenno letnim, kiedy temperatury są z reguły dość wysokie.

Bezpieczna podróż

Fotelik marki Bellelli został wyposażony w elementy odblaskowe, które zwiększają widoczność pojazdu na drodze i wpływają na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa dziecka oraz jego opiekuna w trakcie wycieczek rowerowych odbywanych w godzinach wieczornych lub popołudniowych. Model posiada trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, które zostały wyposażone w specjalne klamry umożliwiające regulację wysokości oraz długości poszczególnych punktów kotwiczenia.

ZALETY
WADY
+ Uniwersalny wybór
+ Możliwość regulacji podnóżka
+ Trzypunktowe pasy bezpieczeństwa
+ Wysoka jakość wykonania
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Świetny fotelik, za takie pieniądze to naprawdę dobry wybór, polecam.” - Paulina, Gorzów Wielkopolski
“Dobre wykonanie, szybki montaż. Wszystko zgodne z opisem.” - Katarzyna, Gdynia

Campela

★★★★★
Campela
SPECYFIKACJA
MONTAŻ: Z tyłu roweru
MAKSYMALNE OBCIĄŻENIE: 22 kg
CIĘŻAR FOTELIKA: 2.5 kg
Sprawdź cenę

Uniwersalny wybór

Fotelik rowerowy Campela może być mocowany do bagażnika lub do ramy, dzięki czemu można dopasować go do niemalże każdego roweru. Montaż siedziska jest bardzo prosty i zajmuje mało czasu. Do zestawu dołączona jest specjalna złączka wyposażona we wkłady o różnych wielkościach, które można dopasować do ram o średnicy wynoszącej od 28 do 34 mm. W zestawie znajdują się również wszystkie niezbędne do zamontowania fotelika śruby oraz czytelna instrukcja obsługi.

Komfort i bezpieczeństwo

Fotelik rowerowy marki Campela zapewnia dziecku maksymalny komfort oraz poczucie bezpieczeństwa w trakcie przejażdżek rowerowych. Model został wyposażony w wygodne, odpowiednio wyprofilowane siedzisko oraz pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, które odpowiadają za stabilną pozycję ciała i zmniejszają ryzyko powstania urazów przy ewentualnym upadku lub innych niepożądanych sytuacjach na drodze lub ścieżce rowerowej.

ZALETY
WADY
+ Posiada elementy odblaskowe
+ Łatwy w montażu
+ Solidne wykonanie
+ Pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Super fotelik, syn bardzo lubi w nim jeździć.” - Mateusz, Pisz
“Fotelik jest stabilny i dobrze trzyma się roweru. Polecam.” - Joanna, Katowice

Maltrack

★★★★★
Maltrack
SPECYFIKACJA
MONTAŻ: Z tyłu roweru
MAKSYMALNE OBCIĄŻENIE: 22 kg
CIĘŻAR FOTELIKA: 3 kg
Sprawdź cenę

Komfortowy przejazd

Fotelik rowerowy Maltrack to model, który montowany jest do tylnej ramy znajdującej się bezpośrednio pod siodełkiem. Siedzisko przeznaczone jest do standardowych ram o średnicy wynoszącej od 26 do 34 mm. Taki rodzaj montażu gwarantuje dziecku maksymalny komfort oraz bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Siedzisko jest bardzo stabilne, dzięki czemu amortyzuje wszelkie wstrząsy i drgania, które pojawiają się w trakcie jazdy.

Szybki montaż

Zdecydowaną zaletą fotelika Maltrack jest jego prosta konstrukcja, dzięki której zamontowanie go na rowerze nie powinno trwać dłużej niż 1 minutę. Specjalna konstrukcja siedziska jest na tyle stabilna, że nie wymaga posiadania bagażnika. Krótki czas montażu umożliwia zdjęcie fotelika w dowolnym momencie. Zarówno fotelik, jak i uchwyt wykonane są z trwałych, elastycznych materiałów, które doskonale tłumią drgania, zapewniając dziecku maksymalny komfort i wygodę w trakcie jazdy rowerem.

ZALETY
WADY
+ Solidne wykonanie
+ Wygodne siedzisko
+ Zdejmowana tapicerka
+ Stabilna konstrukcja
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Fotelik bardzo dobrze wyprofilowany, doskonale sprawdza się na rowerowych wędrówkach z dzieckiem.” - Maria, Szczecin
“Solidny produkt, łatwo się mocuje i jest stabilny w trakcie jazdy, polecam.” - Karolina, Opole

HTP Design

★★★★★
HTP Design
SPECYFIKACJA
MONTAŻ: Z tyłu roweru
MAKSYMALNE OBCIĄŻENIE: 22 kg
CIĘŻAR FOTELIKA: Brak informacji
Sprawdź cenę

Ergonomiczna konstrukcja

Nowoczesny fotelik rowerowy HTP to model mocowany do tylnej ramy znajdującej się pod siodełkiem. Taki montaż wpływa na zwiększenie amortyzacji wszelkich drgań i wstrząsów pojawiających się w trakcie jazdy. Uniwersalna konstrukcja fotelika oraz dołączonego do niego pałąka sprawia, że można dopasować je do wszystkich, dostępnych na rynku modeli rowerów. Siedzisko fotelika zostało zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić maluchowi maksymalny komfort i wygodę w trakcie jazdy.

Praktyczny wybór

Model marki HTP to świetny wybór dla rodziców poszukujących solidnego i wytrzymałego fotelika rowerowego dla dziecka o wadze wynoszącej do 22 kg. Zamontowanie fotelika na rowerze jest bardzo proste i zajmuje niewiele czasu. Zdecydowaną zaletą tego modelu jest zdejmowana tapicerka, która nadaje się do prania automatycznego. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia utrzymanie czystości na powierzchni fotelika, który ze względu na liczne czynniki zewnętrzne jest narażony na powstawanie różnorodnych plam i zabrudzeń.

ZALETY
WADY
+ Przystępna cena
+ Odpowiedni dla dzieci do 6 roku życia
+ Blokada stóp
+ Wygodne siedzisko
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Świetny wybór w atrakcyjnej cenie, polecam.” - Tomasz, Mińsk Mazowiecki
“Fotelik bardzo dobrze się u nas sprawdził. Wszystko zgodne z opisem.” - Kamila, Wrocław

HTP Sanbas

★★★★★
HTP Sanbas
SPECYFIKACJA
MONTAŻ: Z tyłu roweru
MAKSYMALNE OBCIĄŻENIE: 22 kg
CIĘŻAR FOTELIKA: 4 kg
Sprawdź cenę

Praktyczny montaż

Model Sanbas T Standard montowany jest na tylnej ramie rowerowej i nie wymaga obecności bagażnika z tyłu pojazdu. Stabilna konstrukcja fotelika amortyzuje drgania i wstrząsy, które mogą pojawiać się na trudniejszych, bardziej wyboistych trasach rowerowych. Fotelik marki HTP może być montowany na większości dostępnych obecnie na rynku modeli rowerów, dzięki czemu stanowi funkcjonalny i uniwersalny wybór w bardzo przystępnej cenie.

Bezpieczna podróż

Fotelik rowerowy HTP posiada trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, które gwarantują dziecku wysoki poziom bezpieczeństwa w trakcie jazdy z opiekunem, jednocześnie zapewniając mu komfort i swobodę ruchów. Model został wyposażony w regulowane podpórki na stopy, dzięki czemu można dopasować ich wysokość do indywidualnych potrzeb dziecka. Fotelik może być użytkowany już od 5-6 miesiąca życia dziecka, a jego maksymalne obciążenie wynosi 22 kg.

ZALETY
WADY
+ Trzypunktowe pasy bezpieczeństwa
+ Przystępna cena
+ Możliwość regulacji podnóżka
+ Wyprofilowana konstrukcja
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Fotelik jest łatwy w montażu, świetnie się u nas sprawdza. Polecam.” - Klaudia, Myślibórz
“Fotelik jest wygodny i stabilnie trzyma się roweru. Córka bardzo lubi w nim jeździć.” - Paweł, Gorzów Wielkopolski

Bellelli Easy Dream

★★★★☆
Bellelli Easy Dream
SPECYFIKACJA
MONTAŻ: Z tyłu roweru
MAKSYMALNE OBCIĄŻENIE: 22 kg
CIĘŻAR FOTELIKA: 4 kg
Sprawdź cenę

Pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa

Fotelik rowerowy Bellelli Easy Dream został wyposażony w solidne, pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Taki rodzaj pasów cieszy się obecnie największą popularnością wśród rodziców decydujących się na zakup fotelików rowerowych dla swoich dzieci. Popularność takich modeli wynika z równomiernej ochrony ciała dziecka, a także ze znacznego ograniczenia ryzyka powstawania jakichkolwiek obrażeń w trakcie kolizji oraz innych, niepożądanych wypadków na drodze lub ścieżce rowerowej.

Profilowane oparcie

Model Easy Dream LUX Grey został wyposażony w ergonomiczne, odpowiednio wyprofilowane oparcie, które zapewnia maluchowi maksymalny komfort i wygodę w trakcie jazdy rowerem z opiekunem. Warto dodać, że oparcie jest również regulowane, co może okazać się bardzo przydatne, gdy maluch poczuje się zmęczony i będzie chciał zasnąć w trakcie dłuższej wycieczki rowerowej.

ZALETY
WADY
+ Możliwość regulacji odchylenia oparcia
+ Uniwersalny wybór
+ Wbudowane oparcie na kask
+ Solidne wykonanie
- Wyższa cena
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Fotelik jest stabilny i bardzo komfortowy w trakcie jazdy, zarówno dla mnie, jak i dla synka. Świetny wybór.” - Adrian, Poznań
“Stabilna konstrukcja i bardzo estetyczne wykończenie, polecam.” - Julia, Kraków

HTP Bingo

★★★★☆
HTP Bingo
SPECYFIKACJA
MONTAŻ: Z tyłu roweru
MAKSYMALNE OBCIĄŻENIE: 22 kg
CIĘŻAR FOTELIKA: 3 kg
Sprawdź cenę

Uniwersalny wybór

Funkcjonalny fotelik rowerowy marki HTP został wykonany z trwałego tworzywa sztucznego, które jest w pełni bezpieczne dla wrażliwej skóry dziecka oraz zapewnia maluchowi komfort i wygodę w trakcie jazdy rowerem. Model montowany jest do ramy znajdującej się pod siodełkiem, dzięki czemu można przymocować go również do rowerów, które nie posiadają bagażnika. Sam proces montażu siedziska jest bardzo prosty i zajmuje nie więcej niż 2 minuty.

Idealny na wiosnę i lato

Model Bingo to doskonały wybór dla rodziców poszukujących solidnego fotelika rowerowego na wiosenne i letnie przejażdżki rowerowe. Z tyłu fotelika znajdują się niewielkie otwory, które zapewniają optymalną cyrkulację powietrza w obrębie siedziska. Takie rozwiązanie może okazać się szczególnie przydatne w okresie letnim, gdy wysokie temperatury są częstą przyczyną nadmiernego pocenia się skóry. Obecność otworów sprawia, że maluch może czuć się w trakcie przejażdżki komfortowo i wygodnie.

ZALETY
WADY
+ Niska cena
+ Wyprofilowane siedzisko
+ Trzypunktowe pasy bezpieczeństwa
+ Regulowane podnóżki
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Bardzo dobry sprzęt na wycieczki rowerowe z wnukami, polecam.” - Marlena, Chojna
“Bardzo dobry fotelik, świetnie się u nas sprawdza.” - Ewa, Miastko

Fotelik rowerowy a przyczepka rowerowa - które rozwiązanie jest lepsze i bezpieczniejsze?

Wielu rodziców planujących zakup fotelika rowerowego rozważa również zakup przyczepki rowerowej, występującej najczęściej w formie podłużnej dostawki, która w zależności od rodzaju może być zamontowana z przodu lub z tyłu pojazdu. Zdecydowaną zaletą przyczepek rowerowych jest ich duża powierzchnia, która umożliwia jednoczesne przewożenie nawet dwójki dzieci, zapewniając przy tym maluchom znacznie większą swobodę ruchów niż w przypadku standardowych fotelików rowerowych.

Zakup przyczepki rowerowej może okazać się świetnym rozwiązaniem dla osób, które organizują przejażdżki rowerowe niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Całkowicie zakryty stelaż chroni dziecko przed wiatrem i deszczem, dzięki czemu podróż może być dla malucha maksymalnie komfortowa i bezpieczna. Przed zakupem, warto jednak wziąć pod uwagę, że przyczepki rowerowe są z reguły znacznie droższe od standardowych fotelików mocowanych na ramie czy bagażniku. Ze względu na dużą powierzchnię osoba kierująca rowerem nie jest również w stanie wykonywać nagłych i mocnych skrętów, co mogłoby okazać się przydatne w razie wystąpienia niespodziewanych wypadków oraz innych niepożądanych okoliczności na drodze.

Dobry fotelik rowerowy - czym powinien się cechować?

Odpowiednio dobrany fotelik rowerowy powinien być dopasowany do wieku, wagi oraz sylwetki dziecka, które będzie z niego korzystało. Przed zakupem konkretnego modelu, warto również zwrócić uwagę na to, czy jego konstrukcja zapewni maluchowi maksymalny komfort i wygodę w trakcie jazdy, a także czy dany model posiada niezbędne certyfikaty potwierdzające jego wysoką jakość oraz spełnianie obowiązujących norm bezpieczeństwa.

Odpowiednia konstrukcja obudowy fotelika rowerowego (ochrona głowy, ciała i nóg)

Konstrukcja fotelika rowerowego powinna być odpowiednio wyprofilowana i ergonomiczna. Przed zakupem warto również zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez nas model fotelika posiada elementy zabezpieczające poszczególne części ciała dziecka w trakcie ewentualnej kolizji czy upadku roweru. Dobry fotelik powinien posiadać elementy, takie jak: wygodne oparcie z miejscem na kask, solidne pasy bezpieczeństwa oraz regulowane podnóżki, których długość można z łatwością dopasować do wzrostu oraz sylwetki dziecka.

Pasy wielopunktowe w fotelikach dla dzieci

Jednym z najistotniejszych elementów, jakie muszą pojawić się w foteliku rowerowym dla dziecka jest solidny system pasów bezpieczeństwa. W zależności od rodzaju fotelika oraz wieku naszego dziecka, możemy wybierać pomiędzy modelami wyposażonymi w trzypunktowe lub pięciopunktowe pasy zabezpieczające. W przypadku najmłodszych dzieci zalecane jest wybieranie fotelików posiadających zabezpieczenia pięciopunktowe, chroniące ciało dziecka w znacznie większym stopniu. Z kolei pasy trzypunktowe mogą stanowić dobry wybór dla nieco starszych dzieci, które mają silniejszą kontrolę nad swoim ciałem i potrzebują większej swobody ruchów.

Certyfikaty i normy bezpieczeństwa fotelików rowerowych dla dzieci

Dobry fotelik rowerowy powinien posiadać wszelkie niezbędne certyfikaty i atesty obowiązujące obecnie na terenie Unii Europejskiej. Aby upewnić się czy wybrany model fotelika jest zgodny z aktualnymi normami, warto szukać na jego opakowaniu oznaczeń, takich jak EN 14344 oraz TUV GS. Obecność tych symboli potwierdza, że konkretny produkt został wykonany z bezpiecznych, nietoksycznych materiałów i jest w pełni bezpieczny dla wrażliwej skóry dziecka. Produkty posiadające wyżej wymienione certyfikaty posiadają również niezbędne zabezpieczenia i są pozbawione ostrych elementów, które mogłyby uszkodzić naskórek dziecka.

Jak zamontować fotelik rowerowy? Jakie są możliwości?

Sposób montażu konkretnego fotelika rowerowego będzie zależał od jego rodzaju. Obecnie na rynku dostępne są foteliki mocowane na ramę, kierownicę oraz bagażnik. Każde z tych rozwiązań ma nieco inny sposób montażu, a szczegółowe informacje dotyczące sposobu zamocowania konkretnego siedziska powinny znajdować się w dołączonej do zestawu instrukcji obsługi.

W zależności od rodzaju fotelika, montaż siedziska może odbywać się w wykorzystaniem podłużnego pałąka, listwy, zatrzasków lub jakiejkolwiek innej formy zapięcia, którą zastosował producent. Jednak niezależnie od rodzaju fotelika, pierwszym krokiem jaki pojawia się w większości instrukcji obsługi jest sprawdzenie średnicy bagażnika, kierownicy lub ramy, na której chcemy umieścić siedzisko. Następnie na wybranej części roweru należy zamontować pałąk lub listę, do których przymocujemy pozostałą część fotelika. W większości przypadków zamontowanie fotelika jest dość intuicyjne i nie zajmuje więcej niż kilka minut.

Jacy producenci fotelików rowerowych są najbardziej renomowani na polskim rynku?

Decydując się na zakup fotelika od znanej i sprawdzonej marki, możemy mieć pewność, że jest to dobrze przetestowany, bezpieczny produkt, który z pewnością posłuży nam na dłużej niż jeden sezon. Modele pochodzące od najbardziej znanych producentów są również bardzo często oceniane w internecie, dzięki czemu z łatwością można znaleźć opinie na temat wybranego fotelika i porównać je z opiniami innych modeli. Obecnie największą popularnością wśród rodziców cieszą się marki, takie jak:

  • Bellelli,
  • Kross,
  • Campela,
  • Thule,
  • HTP,
  • Maltrack,
  • Hamax..

Jaki fotelik rowerowy wybrać dla dziecka? Podsumowanie

Dobry fotelik rowerowy powinien być dostosowany do wieku oraz wagi dziecka, które będzie z niego korzystało. Przed zakupem warto również zwrócić uwagę na to, w jaki sposób oraz w jakim miejscu montowany jest konkretny fotelik, a także czy posiada on elementy wpływające na poziom bezpieczeństwa dziecka w trakcie jazdy, takie jak elementy odblaskowe czy solidne pasy bezpieczeństwa. Aby ułatwić wybór odpowiedniego fotelika stworzyliśmy powyższy poradnik zakupowy oraz ranking najchętniej kupowanych, dostępnych obecnie na rynku fotelików rowerowych. W zestawieniu znalazły się modele różniące się od siebie ceną, rodzajem montażu, wielkością oraz obecnością dodatkowych funkcji, dlatego każdy powinien znaleźć wśród nich produkt dostosowany do własnych wymagań oraz indywidualnych potrzeb swojego dziecka.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij