Close

Zabawki interaktywne dla dzieci ranking

Zabawki interaktywne stanowią idealne urozmaicenie codziennych zabaw dziecka. Dopasowanie zabawki do wieku oraz potrzeb malucha może wspomóc jego rozwój psychoruchowy, zwiększyć umiejętności manualne, a także wpłynąć korzystnie na rozwój zmysłu wzroku, słuchu i dotyku. Na jakie czynniki warto zwrócić uwagę przed zakupem zabawki interaktywnej? Czym powinna cechować się najlepsza zabawka interaktywna dla rocznego dziecka? Odpowiedzi na te inne pytania zawarliśmy w poniższym poradniku zakupowym oraz zestawieniu najchętniej kupowanych, dostępnych obecnie na rynku zabawek interaktywnych.

Aktualizacja: Kwiecień 2024

Co to są zabawki interaktywne?

Zabawki interaktywne to ogólne określenie dla zabawek, które wymagają od dziecka aktywności, takich jak otwieranie różnokolorowych okienek, słuchanie dźwięków czy wciskanie odpowiednich przycisków zgodnie z usłyszanym poleceniem. Odpowiednio dopasowana do wieku dziecka zabawka interaktywna jest w stanie zapewnić maluchowi nie tylko wspaniałą zabawę, ale zadbać również o jego rozwój psychoruchowy oraz pobudzić jego kreatywność i zdolności manualne. Na rynku dostępne są zabawki interaktywne cechujące się różnorodnym rozmiarem, ceną oraz różnymi, dodatkowymi funkcjami, które umożliwiają dziecku między innymi słuchanie muzyki czy bajek, a także wpływanie na reakcje zabawki poprzez wciskanie odpowiednich przycisków.

Jakie są rodzaje zabawek interaktywnych dla dzieci?

ZABAWKI INTERAKTYWNE DLA NIEMOWLĄT ZABAWKI INTERAKTYWNE DLA NIEMOWLĄT
+ wspomagają rozwój psychofizyczny dziecka
+ pomagają uspokoić malucha
+ gwarantują najmłodszym dzieciom rozwijającą i bezpieczną zabawę
- zbyt często użytkowane mogą nadmiernie pobudzać dziecko
ZABAWKI INTERAKTYWNE 3M+ ZABAWKI INTERAKTYWNE 3M+
+ umożliwiają dziecku poznanie różnorodnych dźwięków, kolorów i struktur
+ wspomagają rozwój malucha
+ składają się z dużych, bezpiecznych dla dziecka elementów
- niewłaściwie i zbyt często użytkowane mogą prowadzić do przebodźcowania dziecka
ZABAWKI INTERAKTYWNE 6M+ ZABAWKI INTERAKTYWNE 6M+
+ wspomagają rozwój psychoruchowy dziecka
+ pomagają maluchowi wyciszyć się i uspokoić
+ zapewniają dziecku interakcję z różnorodnymi bodźcami
- nie zastępują interakcji z drugim człowiekiem, a do prawidłowego rozwoju malucha niezbędna jest również zabawa z rodzicem
ZABAWKI INTERAKTYWNE NA ROCZEK ZABAWKI INTERAKTYWNE NA ROCZEK
+ zapewniają dziecku bezpieczną i kreatywną zabawę
+ wspomagają rozwój psychoruchowy
+ zapoznają malucha z różnorodnymi bodźcami dźwiękowymi i dotykowymi
- zbyt częsta zabawa jedną zabawką może ograniczać ciekawość i kreatywność dziecka
ZABAWKI INTERAKTYWNE DLA 2 LATKA ZABAWKI INTERAKTYWNE DLA 2 LATKA
+ zaspokajają wrodzoną ciekawość dziecka
+ motywują dziecko do podjęcia wysiłku w celu osiągnięcia zamierzonego celu
+ ułatwiają naukę poznawania i nazywanie różnych dźwięków, kolorów i przedmiotów
- mogą nadmiernie pobudzać dziecko i utrudniać mu wyciszenie się czy zasypianie
ZABAWKI INTERAKTYWNE DLA 4 LATKA ZABAWKI INTERAKTYWNE DLA 4 LATKA
+ dzięki nim dziecko może uczyć się przez zabawę
+ wartościowy sposób na wypełnianie wolnego czasu dziecka
+ uczą dziecko dokładności i cierpliwości
- mogą szybko znudzić się 4 latkowi

Jak wybrać zabawki interaktywne dla dzieci? Poradnik zakupowy

Rodzaj i przeznaczenie
Rodzaj i przeznaczenie

Planując zakup zabawki interaktywnej, warto rozważyć w jakim celu chcemy podarować ją dziecku i jakie funkcje powinna posiadać, aby wspomóc rozwój malucha. Niektóre, dostępne na rynku modele zabawek nastawione są na to, aby wyciszyć dziecko i pomóc mu się zrelaksować, inne przeznaczone są do wspierania rozwoju psychoruchowego dziecka, a jeszcze inne działają na maluchy wyłącznie pobudzająco. Dostosowanie rodzaju zabawki do indywidualnych potrzeb dziecka sprawi, że maluch wyciągnie z niej to co najlepsze, a sama zabawka wpłynie korzystnie na jego rozwój i zachowanie.

Wiek dziecka
Wiek dziecka

Jednym z ważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przed planowanym zakupem zabawki jest oznaczenie wiekowe, które umieszczone jest zazwyczaj bezpośrednio na opakowaniu. Dopasowanie rodzaju zabawki do wieku dziecka umożliwia maluchowi maksymalne wykorzystanie wszystkich jej funkcji oraz zmniejszy ryzyko tego, że zabawka będzie dla niego zbyt skomplikowana lub odwrotnie, za mało rozwijająca i nudna.

Funkcje zabawki interaktywnej
Funkcje zabawki interaktywnej

Dostępne na rynku zabawki interaktywne wyposażone są w różnorodne funkcje, które wpływają na atrakcyjność zabawki, zwiększając jednocześnie jej walory rozwojowe i edukacyjne. Przy wyborze konkretnej zabawki, warto wziąć pod uwagę, że jej funkcje powinny być dostosowane do wieku oraz stopnia rozwoju dziecka. Zbyt skomplikowane lub zbyt proste zabawki mogą wywoływać w dziecku znudzenie i irytację.

Dźwięki zabawki interaktywnej
Dźwięki zabawki interaktywnej

Większość dostępnych na rynku zabawek interaktywnych wydaje z siebie różnorodne dźwięki i melodie. Dzięki temu dziecko poprzez zabawę może rozwijać swój zmysł słuchu. Warto pamiętać jednak, że wydalane przez zabawkę sygnały dźwiękowe nie powinny być zbyt głośne, ponieważ mogłyby okazać się szkodliwe dla delikatnych uszu dziecka. Czynnik ten jest szczególnie istotny w przypadku dzieci wysoko wrażliwych, które na zbyt głośne dźwięki mogą reagować płaczem, złością lub wycofaniem.

Materiał wykonania
Materiał wykonania

Zabawka interaktywna powinna być wykonana z bezpiecznych, trwałych materiałów, które w najmniejszym stopniu nie zagrażają zdrowiu i życiu dziecka. Warto również zwrócić uwagę na wielkość poszczególnych elementów zabawki. W przypadku małych dzieci, zdecydowanie bezpieczniejszą opcją będzie wybór zabawki składającej się z dużych, niewyjmowanych elementów. Dzięki temu maluch nie będzie brał zabawki do buzi, co znacznie zmniejszy ryzyko ewentualnego połknięcia jakiegokolwiek elementu przez dziecko.

Jakość wykonania i posiadane certyfikaty bezpieczeństwa
Jakość wykonania i posiadane certyfikaty bezpieczeństwa

Elementem, który czasem ciężko jest określić na pierwszy rzut oka jest jakość wykonania zabawki. Aby upewnić się czy konkretna zabawka jest solidnie wykonana i w pełni bezpieczna dla malucha, warto wybierać te posiadające certyfikat CE, który przyznawany jest produktom spełniającym wszelkie wymagania i standardy bezpieczeństwa obowiązujące aktualnie na terenie Unii Europejskiej.

Ranking zabawek interaktywnych

Zabawki interaktywne dla niemowląt i do 1 roku życia - ranking

Interaktywny leniwiec

★★★★★
Interaktywny leniwiec
SPECYFIKACJA
WIEK DZIECKA: 9m+
MATERIAŁ: Plastik
CERTYFIKATY: CE
WYMIARY ZABAWKI: 14x28x26 cm
Sprawdź cenę

Nauka poprzez zabawę

Wesołe piosenki, interesujące gry oraz radosne wypowiedzi leniwca ułatwiają dziecku rozumienie otaczającego świata oraz umożliwiają poznanie liczb, kolorów i alfabetu. Melodyjki oraz ruchy taneczne leniwca zachęcają malucha do wspólnej zabawy, dzięki czemu dziecko może rozwijać swoje zdolności manualne i psychoruchowe.

Bezpieczna zabawka dla najmłodszych

Interaktywny leniwiec wykonany jest z plastiku, a jakość wykonania zabawki została potwierdzona certyfikatem CE. W skład zabawki nie wchodzą żadne małe czy wyjmowane elementy, dzięki czemu jest ona w pełni bezpieczna dla najmłodszych dzieci, które bardzo często wkładają zabawki do buzi, co w przypadku drobnych elementów mogłoby grozić ich połknięciem.

ZALETY
WADY
+ wspiera rozwój psychoruchowy dziecka
+ odpowiedni dla dzieci od 9 miesiąca życia
+ leniwiec śpiewa wesołe piosenki i wykonuje taneczne ruchy
+ efekty świetlne
- brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Wspaniała zabawka, dla dzieci małych i dużych, polecam.” - Ania, Bielawa
“Super zabawka, polecam.” - Beata, Chojnice

Interaktywny koala

★★★★★
Interaktywny koala
SPECYFIKACJA
WIEK DZIECKA: 9m+
MATERIAŁ: Plastik
CERTYFIKATY: CE
WYMIARY ZABAWKI: Brak informacji
Sprawdź cenę

Wspiera rozwój dziecka

Interaktywny miś koala potrafi śpiewać i opowiadać wesołe rymowanki, które uczą rozpoznawania i nazywania kształtów oraz liczb od 1 do 10. Aby włączyć melodię lub usłyszeć nazwę liczby, maluch musi przycisnąć odpowiedni przycisk lub obrócić okrąg, co wpływa na zwiększenie jego zręczności oraz zdolności manualnych.

Bezpieczna zabawa dla maluchów

Miś jest duży i nie posiada żadnych dodatkowych, wyjmowanych elementów, które mogłyby zostać połknięte przez malucha. Zabawka posiada certyfikat CE, który jest gwarancją wysokiej jakości wykonania oraz tego, że koala został wykonany jedynie z solidnych i bezpiecznych materiałów.

ZALETY
WADY
+ nauka liczb i kształtów
+ rozwijanie zmysłów poprzez zabawę
+ obrotowe elementy, które zwiększają zdolności manualne dziecka
+ odpowiedni dla dzieci powyżej 9 miesiąca życia
- brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Kolejna bardzo fajna zabawka z ten serii. Polecam.” - Adam, Dobrzany
“Zabawka zgodna z opisem. Super” - Kamila, Wrocław

Garnek edukacyjny

★★★★★
Garnek edukacyjny
SPECYFIKACJA
WIEK DZIECKA: 6m+
MATERIAŁ: Plastik
CERTYFIKATY: CE, EN 71
WYMIARY ZABAWKI: 17x15 cm
Sprawdź cenę

Zabawka aktywizująca

Interaktywny garnek może okazać się doskonałym wyborem dla dzieci, które mają problemy ze skupieniem się i uspokojeniem. Po uruchomieniu garnek zaczyna się świecić i poruszać w różnych kierunkach, odtwarzając przy tym radosną melodię. Zadaniem dziecka jest włożenie do środka garnka klocków przez dopasowane od ich kształtów otwory.

Nauka przez zabawę

Muzyczny garnuszek może służyć do nauki kolorów i kształtów. W trakcie zabawy, warto poprosić dziecko o to, aby wypowiadało na głos jaką figurę umieszcza w garnku i jakiego jest ona koloru. Dzięki temu maluch będzie rozwijał umiejętności koncentrowania się na wykonywanej czynności oraz nazywania przedmiotów.

ZALETY
WADY
+ zabawka wykonana jest z bezpiecznego tworzywa
+ atrakcyjna cena
+ wbudowane podświetlenie LED
+ garnek porusza się i wydobywa z siebie wesołe melodie
- brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Bardzo fajna zabawka, polecam.” - Mariusz, Elbląg
“Synek bardzo zadowolony z prezentu :)” - Maria, Gniezno

Interaktywny misiek

★★★★★
Interaktywny misiek
SPECYFIKACJA
WIEK DZIECKA: 6m+
MATERIAŁ: Miękki, nietoksyczny materiał
CERTYFIKATY: CE
WYMIARY ZABAWKI: 32x25x16 cm
Sprawdź cenę

Interaktywne przyciski

Miś Lelek wyposażony jest w pięć, interaktywnych przycisków z pomocą których dziecko uruchamia zabawkę oraz włącza poszczególne piosenki, rymowanki i efekty świetlne. Obecność przycisków umożliwia dziecku zrozumienie zasady przyczyna-skutek, a także pomaga mu rozwijać zdolności manualne.

Nauka nowych słów

Naciśnięcie odpowiednich przycisków umieszczonych na łapkach misia skutkuje włączeniem wesołych piosenek i wierszyków, dzięki którym maluch może poszerzać swoje słownictwo i poznawać nowe nazwy liczb, literek czy kolorów.

ZALETY
WADY
+ miś wykonany jest z miękkiego i miłego w dotyku materiału
+ pięć interaktywnych przycisków
+ miś śpiewa i opowiada radosne wierszyki
+ wbudowane świecące serduszko
- brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Bardzo przyjemny materiał i super wykonanie, polecam.” - Aneta, Jelenia Góra
“Śliczny mięciutki miś. Zgodny z opisem.” - Wiktoria, Kalisz

Książka z wierszykami

★★★★☆
Książka z wierszykami
SPECYFIKACJA
WIEK DZIECKA: 6m+
MATERIAŁ: Plastik
CERTYFIKATY: CE
WYMIARY ZABAWKI: 5x23x28 cm
Sprawdź cenę

Muzyczna książeczka

Książka z wierszykami Fisher Price składa się z sześciu śpiewanych rymowanek, wśród, których znajdują się znane utwory dla dzieci, takie jak “Pieski małe dwa” oraz “Ciasto zjem”. Poszczególne piosenki aktywowane są poprzez przewrócenie strony. Każda z nich jest łatwa do schwytania i przerzucenia na drugą stronę, dzięki czemu maluch przy okazji odsłuchiwania rymowanek ćwiczy również swoje zdolności manualne.

Nauka przez zabawę

Książeczka wyposażona jest dodatkowo w trzy podświetlane przyciski znajdujące się po prawej stronie okładki. Naciśnięcie ich wiąże się z włączeniem rymowanki dotyczącej liter alfabetu, cyfr lub kształtów. Dzięki temu dziecko może kształtować swój zmysł słuchu, a jednocześnie uczyć się nazywania i rozpoznawania liter, cyfr oraz podstawowych figur geometrycznych.

ZALETY
WADY
+ sześć znanych i lubianych rymowanek
+ radosne, kolorowe ilustracje
+ idealna do wspólnego śpiewania z rodzicem
+ wspomaga naukę liczb, kształtów i kolorów
- brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Bardzo przyjemne melodie i wierszyki, polecam.” - Magdalena, Maszewo
“Super prezent dla malucha, polecam.” - Dorota, Opole

Zabawki interaktywne na roczek - ranking

Interaktywny pociąg

★★★★★
Interaktywny pociąg
SPECYFIKACJA
WIEK DZIECKA: 12m+
MATERIAŁ: Plastik
CERTYFIKATY: Brak informacji
WYMIARY ZABAWKI: 38x58x9 cm
Sprawdź cenę

Wspomaga rozwój dziecka

Jeżdżąca po torze lokomotywa wydaje z siebie różne dźwięki, dzięki którym dziecko może zapoznać się z nieznanymi dotąd bodźcami i rozwijać zmysł słuchu. Ponadto cała plansza na której znajduje się pociąg składa się z elementów o różnorodnych kształtach i kolorach, które maluch może nazywać, rozwijając przy tym swoją mowę.

Rozwija umiejętności manualne

Start lokomotywy następuje po dotknięciu jej komina przez dziecko. W momencie, gdy lokomotywa przejeżdża po torze, otaczająca ją farma budzi się do życia: wiatrak zaczyna się obracać a dźwig unosi swoje ramiona w górę. W ten sposób maluch zaczyna rozumieć działanie zasady przyczyna-skutek, wie, że poprzez swój dotyk może oddziaływać na otaczającą go przestrzeń, a także wzmacnia koordynację wzrokowo-manualną.

ZALETY
WADY
+ przeznaczony dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia
+ ułatwia naukę nazw zwierząt oraz wydawanych przez nie dźwięków
+ pomaga rozwijać zdolności manualne dziecka
+ pobudza kreatywność i wyobraźnię malucha
- brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Pociąg jest świetny, dziecko chętnie się nim bawi” - Joanna, Nowa Sól
“Wspaniała zabawa dla 2 i prawie 5-latka, polecam.” - Marcelina, Olsztyn

Interaktywny kaczor

★★★★★
Interaktywny kaczor
SPECYFIKACJA
WIEK DZIECKA: 18m+
MATERIAŁ: Plastik
CERTYFIKATY: CE, EN 71
WYMIARY ZABAWKI: 18x14x22 cm
Sprawdź cenę

Omija przeszkody

Po uruchomieniu kaczka zaczyna poruszać się po płaskiej powierzchni, machając przy tym radośnie głową, nogami oraz skrzydłami. Gdy zabawka napotka po drodze przeszkodę, która zablokuje jej ruch, to automatycznie się od niej odbija i zaczyna poruszać się w innym kierunku

Zabawka aktywizująca

Po włączeniu kaczka znajduje się w ciągłym ruchu, co bardzo często skłania dziecko do wykonywania takiej samej aktywności i z tego względu zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 18 miesiąca życia. Obserwując zabawkę maluch może próbować naśladować jej ruchy: kaczka porusza się w charakterystyczny sposób, machając przy tym różnymi częściami swojego ciała.

ZALETY
WADY
+ niska cena
+ kolorowe efekty świetlne
+ kaczka tańczy w rytm muzyki odbijając się od napotkanych przeszkód
+ przeznaczona dla dzieci powyżej 18 miesiąca życia
- brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Synek bardzo zadowolony, polecam.” - Natalia, Polkowice
“Zabawka zgodna z opisem, wszystko działa.” - Teresa, Radom

Interaktywny słonik

★★★★★
Interaktywny słonik
SPECYFIKACJA
WIEK DZIECKA: 18m+
MATERIAŁ: Plastik, tkanina
CERTYFIKATY: CE
WYMIARY ZABAWKI: Brak informacji
Sprawdź cenę

Sposób na uspokojenie dziecka

Interaktywny słonik a-kuku to wyjątkowa, bardzo przyjemna w dotyku przytulanka, dedykowana dzieciom powyżej 18 miesiąca życia. Słonik może służyć dziecku do radosnej zabawy, ale również do uspokojenia malucha, zwłaszcza jeśli ma on problemy z zasypianiem lub koncentracją uwagi.

Bezpieczna zabawa

Słonik wykonany jest z delikatnego, przyjemnego w dotyku materiału, którego jakość została potwierdzona certyfikatem CE. Warto podkreślić również, że w zestawie nie znajdują się żadne małe elementy, które mogłyby zostać połknięte przez dziecko.

ZALETY
WADY
+ posiada certyfikat CE
+ przyjemny w dotyku
+ słoń po naciśnięciu wypowiada zdania, które zachęcają malucha do zabawy
+ wspomaga rozwój słuchu dziecka
- brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Ulubiona zabawka półrocznego malucha, polecam.” - Kornelia, Rzeszów
“Urocza zabawka dla maluszka, polecam.” - Magda, Katowice

Interaktywny szczeniaczek

★★★★☆
Interaktywny szczeniaczek
SPECYFIKACJA
WIEK DZIECKA: 18m+
MATERIAŁ: Plastik
CERTYFIKATY: CE
WYMIARY ZABAWKI: 9x32x33 cm
Sprawdź cenę

Dwie wersje językowe

Zabawka interaktywna szczeniaczek u lekarza przeznaczona jest dla dzieci powyżej 18 miesiąca życia. Zestaw składa się z walizki, na której umieszczony jest szczeniaczek oraz z wyjmowanych narzędzi medycznych takich, jak termometr czy strzykawka. Szczeniaczek śpiewa wesołe piosenki i wydaje z siebie radosne dźwięki opisując przy tym kolory oraz wymieniając części ciała w dwóch wersjach językowych: po polsku i po angielsku. Zabawka może stanowić więc dla dziecka doskonały wstęp do nauki języka angielskiego.

Oswaja dziecko z wizytą u lekarza

Szczeniaczek wydaje z siebie określone dźwięki, gdy dziecko dotknie poszczególnymi przyrządami lekarskimi jego nosek, łapki lub uszy.Taka zabawa uczy dziecko do czego wykorzystywane są poszczególne narzędzia medyczne oraz oswaja malucha z ich używaniem, co może stanowić ułatwienie przed planowaną wizytą u prawdziwego lekarza.

ZALETY
WADY
+ interaktywny pulpit
+ posiada certyfikat CE
+ nauka części ciała i kolorów
+ polska i angielska wersja językowa
- brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Super zabawka, polecamy.” - Marzena, Wronki
“Bardzo fajna zabawka. Dużo większa niż się spodziewałem :)” - Piotr, Gorzów Wielkopolski

Zabawki interaktywne dla 2 latka - ranking

Interaktywny robot

★★★★★
Interaktywny robot
SPECYFIKACJA
WIEK DZIECKA: 2 lata+
MATERIAŁ: Plastik
CERTYFIKATY: CE
WYMIARY ZABAWKI: 20x23x11 cm
Sprawdź cenę

Rozwija funkcje poznawcze dziecka

Interaktywny robot wyróżnia się wieloma interesującymi funkcjami, które umożliwiają dziecku nawiązanie kontaktu z zabawką. Ciekawym rozwiązaniem jest zmieniający się w trakcie zabawy wyraz twarzy robota. Dzięki temu maluch może uczyć się rozróżniania emocji innych osób oraz prawidłowego reagowania na zauważone sygnały. Ta nauka może okazać się szczególnie przydatna w przypadku dzieci, które od wczesnych lat dzieciństwa będą uczęszczały do przedszkola.

Nauka połączona z zabawą

Dziecko może porozumiewać się z robotem poprzez dołączony do zestawu pilot. W momencie, gdy robot zada dziecku pytanie, maluch może odpowiedzieć mu TAK albo NIE. Możliwość odpowiadania na pytania robota jest szczególnie przydatna w przypadku quizu, który uczy malucha liczenia oraz nazywania poszczególnych liter alfabetu.

ZALETY
WADY
+ idealny dla dzieci powyżej 2 roku życia
+ robot jest zdalnie sterowany pilotem
+ funkcja nagrywania i zmiany barwy głosu
+ ułatwia naukę liczenia
- brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Super prezent dla dwulatka, polecam.” - Grażyna, Zamość
“Robot zgodny z opisem, polecam serdecznie.” - Mirosław, Wisła

Zabawki interaktywne dla 3 i 4 latka - ranking

Interaktywna kostka edukacyjna

★★★★★
Interaktywna kostka edukacyjna
SPECYFIKACJA
WIEK DZIECKA: 3 lata+
MATERIAŁ: Drewno, plastik
CERTYFIKATY: CE, EN 71
WYMIARY ZABAWKI: 36x22x22 cm
Sprawdź cenę

Wielofunkcyjna

Kostka wyposażona jest w aż 9 funkcji przeznaczonych do interaktywnej nauki oraz zabawy dziecka. W zestawie znajdują się między innymi klocki w formie figur geometrycznych, które maluch ma zadanie umieścić w dopasowane kształtem otwory, zegar z dołączonymi ruchomymi wskazówkami oraz grę planszową z pionkami i kostką do gry.

Nauka liczenia

W skład zestawu wchodzą różne plansze i ścianki dedykowane ćwiczeniu różnych umiejętności dziecka. Jedna ze ścianek składa się z dziewięciu obracanych kostek, które razem tworzą proste, kolorowe liczydło. Zabawa z wykorzystaniem liczydła stanowi doskonały sposób na przyswojenie przez malucha nazw oraz umiejętności rozpoznawania podstawowych cyfr, niezbędnych do dalszej nauki liczenia.

ZALETY
WADY
+ pomaga rozwijać funkcje poznawcze dziecka
+ wiele ruchomych, różnokolorowych elementów
+ ułatwia naukę liczenia
+ wspomaga rozwój zdolności manualnych dziecka
- brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Super zabawka. Polecam.” - Anna, Jawor
“Produkt godny polecenia, córeczka szczęśliwa.” - Michał, Kolno

Interaktywna sowa

★★★★★
Interaktywna sowa
SPECYFIKACJA
WIEK DZIECKA: 3 lata+
MATERIAŁ: Karton, plastik
CERTYFIKATY: CE
WYMIARY ZABAWKI: 15x15 cm
Sprawdź cenę

Opowiada wiele bajek i wierszyków

Interaktywna sowa to idealny prezent dla dzieci, które uwielbiają słuchać opowiadań, bajek i wierszy. Włączenie poszczególnych nagrań wymaga jedynie naciśnięcia odpowiedniego przycisku, znajdującego się na brzuszku sowy. Dzięki temu maluch może sam włączyć sobie ulubioną piosenkę, wierszyk lub odsłuchać 1 z 24 odgłosów zwierząt.

Wspomaga rozwój dziecka

Słuchanie bajek i wierszyków pobudza kreatywność oraz wyobraźnię dziecka, a także wspiera rozwój narządu słuchu. Bawiąc się sową, maluch może uczyć się na pamięć nowych wierszyków, powtarzać usłyszane odgłosy różnych zwierząt i próbować zgadnąć do jakiego zwierzęcia pasuje dany odgłos, a także śpiewać i tańczyć w rytm usłyszanych piosenek.

ZALETY
WADY
+ atrakcyjna cena
+ posiada certyfikat CE
+ śpiewa i opowiada bajki
+ sowa recytuje aż 11 znanych wierszyków
- brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Bardzo dużo dźwięków do wyboru, super.” - Jadwiga, Szczecin
“Ulubiona zabawka dzieci, polecam.” - Aleksandra, Kamienna Góra

Interaktywne pianino

★★★★☆
Interaktywne pianino
SPECYFIKACJA
WIEK DZIECKA: 3 lata+
MATERIAŁ: Plastik
CERTYFIKATY: CE
WYMIARY ZABAWKI: 4x17,5x15,5 cm
Sprawdź cenę

Różne tryby pracy

Interaktywne pianinko wyposażone jest w kilka różnych trybów pracy, dzięki którym powinno okazać się zadowalającym rozwiązaniem dla dzieci, które szybko nudzą się nowymi zabawkami. W zależności od tego, który tryb pracy wybierze maluch w danym momencie, poszczególne klawisze pianinka będą wygrywały wesołe melodyjki, dźwięki gamy lub odgłosy mieszkających na farmie zwierząt.

Bawi i uczy

Bawiąc się interaktywnymi zabawkami, dziecko rozwija swoje zmysły oraz zdolności manualne. W przypadku zabawy interaktywnym pianinkiem, maluch ma również okazję rozpocząć swoją przygodę z językiem angielskim. Po włączeniu odpowiedniego trybu, pianinko zacznie zadawać dziecku pytania w języku angielskim, na które maluch może odpowiedzieć z użyciem odpowiednich klawiszy lub przycisków znajdujących się na pianinku.

ZALETY
WADY
+ uczy rozpoznawania dźwięków wydawanych przez zwierzęta
+ kolorowe klawisze z gamą
+ umożliwia rozwijanie zmysłu wzroku i słuchu
+ umożliwia naukę angielskiego
- zabawka mówi jedynie w języku angielskim
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Pianinko zgodne z opisem, polecam.” - Adrianna, Wrocław
“Fajna zabawka jak za tak niską cenę.” - Weronika, Kalisz

Interaktywny tablet

★★★★☆
Interaktywny tablet
SPECYFIKACJA
WIEK DZIECKA: 3 lata+
MATERIAŁ: Plastik
CERTYFIKATY: CE, EN 71
WYMIARY ZABAWKI: 24x23 cm
Sprawdź cenę

Rozwija słuch dziecka

Dotykowy, interaktywny tablet w formie niewielkiego pianinka to idealna zabawka dla dzieci, które lubią śpiewać, tańczyć i słuchać muzyki. Po uruchomieniu zabawki, maluch może grać na klawiszach, włączyć ulubioną melodię oraz dopasować nazwy dziesięciu, znajdujących się na ekranie tableta zwierzątek do wydawanych przez nie odgłosów.

Bezpieczna zabawa

Interaktywne pianinko wykonane jest z bezpiecznego, wytrzymałego materiału, którego wysoka jakość została potwierdzona certyfikatem CE. Zabawka pianinkiem jest dla malucha w pełni bezpieczna, ponieważ nie posiada on zbędnych, wyjmowanych elementów, które mogłyby zostać połknięte przez malucha, a sama powierzchnia tabletu jest gładka i pozbawiona ostrych krawędzi.

ZALETY
WADY
+ niska cena
+ dotykowy
+ pobudza kreatywność i wyobraźnię dziecka
+ uczy rozpoznawania i nazywania odgłosów zwierząt
- niewielka czułość klawiszy może utrudniać zabawę
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Wszystko zgodne z opisem, polecam.” - Paulina, Moryń
“Bardzo ładna zabawka, dzieciaki zadowolone.” - Asia, Opole

Zabawki interaktywne dla dzieci - jak wspierają rozwój dziecka?

Dostępne na rynku zabawki interaktywne przeznaczone są do wspierania rozwoju psychoruchowego dzieci oraz zwiększania ich kreatywności i zdolności manualnych. Za najważniejsze zalety wynikające z korzystania przez dzieci z zabawek interaktywnych można uznać to, że:

  • wspomagają rozwój zmysłu wzroku, dotyku i słuchu,
  • uczą dzieci na czym polega zasada przyczyna-skutek,
  • ułatwiają naukę prawidłowych reakcji na różnorodne bodźce z zewnątrz,
  • pobudzają kreatywność i wrodzoną ciekawość dziecka,
  • ułatwiają rozpoznawanie i nazywanie kolorów, kształtów, dźwięków.

Jakie zabawki interaktywne dla dzieci wybrać? Podsumowanie

Zabawki interaktywne to doskonały sposób na wspieranie rozwoju psychoruchowego dziecka już od pierwszych miesięcy życia. Planując zakup zabawki, z pewnością warto wybierać spośród modeli wykonanych z bezpiecznych, potwierdzonych certyfikatami jakości materiałów. Kolejnym istotnym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę są różnorodne dodatkowe funkcje, takie jak sygnały dźwiękowe czy szeleszczące elementy o różnorodnych strukturach i kształtach. Ich ilość oraz stopień głośności powinny być dopasowane do wieku oraz indywidualnych potrzeb dziecka. W przypadku wątpliwości, warto dokładnie zapoznać się z zamieszczonymi w naszym rankingu, najchętniej wybieranymi modelami zabawek interaktywnych, które cechują się wysoką jakością wykonania oraz obecnością funkcji, które wpływają korzystnie na rozwój dziecka.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij