Close

Jaki bujaczek dla niemowlaka wybrać? Ranking bujaczków i leżaczków dla dziecka

Bujaczek dla dziecka to jeden z najpopularniejszych gadżetów wybieranych przez świeżo upieczonych rodziców. Odpowiednio dobrany bujaczek lub leżaczek stanowi nie tylko wygodne i atrakcyjne miejsce odpoczynku i zabawy dla dziecka, ale również ułatwia rodzicom codzienną opiekę nad pociechą oraz wykonywanie podstawowych, domowych obowiązków. Aby ułatwić wybór odpowiedniego leżaczka dla dziecka stworzyliśmy poniższy ranking oraz poradnik zakupowy, w którym uwzględnione zostały wszystkie najistotniejsze czynniki, które warto wziąć pod uwagę przed planowanym zakupem.

Aktualizacja: Listopad 2022

#1
Leżaczek z wibracjami
Leżaczek z wibracjami

Wielofunkcyjny, miękki leżaczek dla niemowląt wyposażony jest w trzypunktowe pasy bezpieczeństwa oraz antypoślizgowe, stabilne nóżki, które gwarantują dziecku wysoki poziom bezpieczeństwa oraz maksymalny komfort w trakcie odpoczynku i codziennej zabawy.

➲ Przeczytaj pełną recenzję

"Bardzo dobra jakość materiałów i jakość wykonania bujaka.”

Sprawdź cenę
#2
Bujaczek automatyczny
Bujaczek automatyczny

Bujaczek automatyczny Ricokids to solidnie wykonane, w pełni bezpieczne urządzenie, które może znacznie poprawić jakość snu dziecka oraz zwiększyć ilość wolnego czasu jego rodziców. Bujaczek posiada aż 5 prędkości bujania oraz 10 kołysanek do wyboru, które można włączyć w dowolnym momencie oraz regulować ich głośność dostosowując ją do potrzeb dziecka.

➲ Przeczytaj pełną recenzję

"Super, synek zadowolony, ja również. Polecam”

Sprawdź cenę
#3
Bujaczek dla dzieci
Bujaczek dla dzieci

Uniwersalny, szary bujaczek dedykowany dzieciom do 3 roku życia. Siedzisko wykonane jest z lekkiego, przewiewnego materiału, który nadaje się do prania w pralce. Po złożeniu leżak zajmuje bardzo mało miejsca, dlatego stanowi świetne rozwiązanie w czasie podróży lub wakacji.

#4
Huśtawka dla dzieci
Huśtawka dla dzieci

Trwała, solidnie wykonana huśtawka przeznaczona jest dla dzieci, które potrafią już samodzielnie siadać. Podwieszany bujaczek może stanowić niebanalny element wystroju dziecięcego pokoju, tarasu, zabudowanego balkonu czy ogrodu.

➲ Przeczytaj pełną recenzję

"Huśtawka świetna! Jest śliczna, ma delikatny materiał, bardzo dobrze wykonana. Polecam”

Sprawdź cenę
#5
Wygodny bujaczek
Wygodny bujaczek

Wygodny, stabilny leżaczek przeznaczony jest dla niemowląt już od pierwszych dni życia. Bezpieczna i lekka konstrukcja, łatwy montaż oraz wytrzymały, nadający się do prania materiał to czynniki, które sprawiają, że leżaczek można uznać za naprawdę dobry i uniwersalny wybór dla świeżo upieczonych rodziców.

➲ Przeczytaj pełną recenzję

"Polecam ! Sprawdza się super”

Sprawdź cenę
#6
Leżaczek muzyczny
Leżaczek muzyczny

Kolorowy, muzyczny leżaczek dla niemowląt to idealny sposób na zrelaksowanie dziecka i zapewnienie mu bezpiecznej, stabilnej przestrzeni do zabawy. Bujak jest lekki i łatwy do złożenia, dlatego bez problemu można przenieść go do innej części domu czy mieszkania lub zabrać ze sobą na wakacje.

➲ Przeczytaj pełną recenzję

"Fajny, żywe kolory, córka zadowolona.”

Sprawdź cenę

Co to jest bujaczek dla niemowlaka i w jakim celu może się przydać?

Bujaczek dla niemowlaka jest jednym z częściej wybieranych obecnie elementów wyposażenia wyprawki dla dziecka. Urządzenie to w zależności od posiadanych funkcji może przybierać formę małego, podłużnego lub okrągłego leżaka, gondoli lub mini huśtawki. Popularność tego typu urządzeń wynika z tego, że są one znacznym ułatwieniem dla świeżo upieczonych rodziców, którzy ze względu na obecność niemowlaka często mają problem z wykonaniem podstawowych, domowych obowiązków. W wielu przypadkach leżaczek jest również nieocenioną pomocą w zrelaksowaniu i usypianiu dziecka. 

Mimo wielu zalet wynikających z wykorzystywania tego typu urządzeń, stosowanie bujaczków budzi w niektórych kręgach spore kontrowersje, wynikające z faktu, że zbyt długie przebywanie dziecka w leżaczku może wpływać negatywnie na rozwój jego kręgosłupa. Warto podkreślić jednak, że umiejętne i odpowiedzialne korzystanie z tego typu rozwiązań może być bardzo korzystne zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka.

Jakie są rodzaje leżaczków dla niemowlaka?

LEŻACZEK DLA NIEMOWLAKA LEŻACZEK DLA NIEMOWLAKA
+ pomaga w usypianiu dziecka
+ łatwy do złożenia, więc można zabierać go ze sobą w dowolne miejsce
+ niska cena
- dziecko nie powinno przebywać w nim zbyt długo w ciągu dnia
BUJACZEK DLA NIEMOWLAKA BUJACZEK DLA NIEMOWLAKA
+ może zastępować krzesełko do karmienia
+ rozkładana budowa ułatwia zabranie bujaczka na wyjazd czy wakacje
+ niektóre bujaczki wyposażone są w kilka trybów bujania
- niektóre, używane nadmiernie bujaczki mogą wpływać negatywnie na rozwój kręgosłupa dziecka
HUŚTAWKA DLA NIEMOWLAKA HUŚTAWKA DLA NIEMOWLAKA
+ pomaga uspokoić i zrelaksować dziecko
+ bezpieczne i przyjemne miejsce odpoczynku dla malucha
+ ułatwia zasypianie
- zajmuje dużo miejsca
- zbyt często używana może wpłynąć negatywnie na rozwijający się kręgosłup malucha
3w1 3w1
+ wielofunkcyjny
+ rośnie wraz z dzieckiem
+ przydatny przez dłuższy okres czasu
+ znaczne ułatwienie dla rodziców
- wyższa cena

Jak wybrać najlepszy bujaczek dla niemowlaka?

Rodzaj i przeznaczenie
Rodzaj i przeznaczenie

Jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem bujaka dla dziecka jest jego rodzaj oraz planowane przeznaczenie. W zależności od wieku malucha, naszych możliwości finansowych oraz ilości wolnej przestrzeni w domu można wybierać pomiędzy klasycznymi leżaczkami, bujakami, huśtawkami oraz urządzeniami spełniającymi funkcję wszystkich trzech, wyżej wymienionych elementów wyprawki dziecka.

Dopasowanie do wzrostu i wagi dziecka
Dopasowanie do wzrostu i wagi dziecka

W przypadku małych dzieci niezwykle istotne jest dopasowanie użytkowanych sprzętów do ich wzrostu oraz wagi. Odpowiednio dobrany leżaczek będzie dla malucha wygodny i w pełni bezpieczny. Uwzględnienie wzrostu i wagi dziecka jest istotne również ze względu na rozwijający się kręgosłup malucha. Aby uniknąć jakichkolwiek problemów zdrowotnych, należy pamiętać, że w przypadku niemowląt odpowiedni rozmiar siedzenia oraz wielkość oparcia w bujaku są niezwykle istotne.

Bezpieczeństwo i posiadane certyfikaty
Bezpieczeństwo i posiadane certyfikaty

Przed dokonaniem zakupu, warto upewnić się czy konkretny model leżaczka posiada pasy bezpieczeństwa, a jeśli tak to czy są one trzypunktowe czy pięciopunktowe. Porządne, solidnie wykonane leżaki i bujaki dla dzieci posiadają również niezbędne atesty i certyfikaty potwierdzające, że konkretny produkt wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, które są w pełni bezpieczne dla niemowląt i starszych dzieci.

Funkcjonalność
Funkcjonalność

Aby zakupiony leżak spełniał swoje zadanie i ułatwiał nam codzienne funkcjonowanie powinien być dostosowany do warunków oraz ilości wolnej przestrzeni w naszym domu lub mieszkaniu. Warto wziąć pod uwagę również, ile konkretny model zajmuje miejsca po złożeniu. Może mieć to duże znaczenie zarówno przy konieczności chowania leżaka do szafy, jak i w przypadku wyjazdów.

Dodatkowe funkcje
Dodatkowe funkcje

Dostępne na rynku leżaczki i bujaki dla dzieci wyposażone są w różnorodne, dodatkowe funkcje, które zwiększają ich funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz stopień atrakcyjności. W zależności od potrzeb, można wybierać pomiędzy leżakami wyposażonymi w funkcję automatycznego bujania, wibrowania, wydawania określonych dźwięków po przyciśnięciu konkretnego przycisku i wiele innych. Ilość dodatkowych funkcji wiąże się zazwyczaj z wzrostem ceny konkretnego modelu, natomiast w tym przypadku warto wziąć pod uwagę, że taki wielofunkcyjny leżak może służyć nam przez dłuższy okres czasu i rosnąć wraz z dzieckiem i jego potrzebami.

Ranking leżaczków dla niemowlaka

Leżaczek z wibracjami

★★★★★
Leżaczek z wibracjami
SPECYFIKACJA
RODZAJ: Leżaczek
WAGA DZIECKA: 0-18 kg
WIEK DZIECKA: 0+
WYMIARY: 53x39x9 cm
Sprawdź cenę

Wielofunkcyjny

Leżaczek może służyć zarówno jako miejsce odpoczynku dziecka, ale również jako doskonałe miejsce do zabawy. Aby przebywanie w leżaku było dla dziecka bardziej atrakcyjne, do regulowanej rączki zostały przymocowane zwisające maskotki, którymi maluch może się swobodnie bawić w trakcie przebywania w leżaczku.

Tryb wibracji

W przypadku dzieci, które mają problemy z zasypianiem świetnym rozwiązaniem może okazać się występująca w leżaczku funkcja uspokajającej wibracji, którą można włączyć poprzez wciśnięcie jednego przycisku. Delikatne wibracje powinny już po chwili uspokoić malucha i sprawić, że zaśnie.

ZALETY
WADY
+ zawieszka z zabawkami
+ możliwość włączenia trybu wibracji
+ blokada bujania
+ leżaczek idealny dla niemowląt
- brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Bardzo dobra jakość materiałów i jakość wykonania bujaka.” - Beata, Bytom
“Wszystko zgodne z opisem. Polecam.” - Katarzyna, Choszczno

Bujaczek automatyczny

★★★★★
Bujaczek automatyczny
SPECYFIKACJA
RODZAJ: Leżaczek
WAGA DZIECKA: 0-9 kg
WIEK DZIECKA: 0+
WYMIARY: 67x56x65 cm
Sprawdź cenę

Ułatwia zasypianie

Urządzenie wyposażone jest w wiele funkcji, które mogą znacznie ułatwić i przyspieszyć proces zasypiania Twojego malucha, takich jak wbudowany timer czy możliwość włączenia jednej z wgranych w urządzenie kołysanek. Jednak najistotniejszym czynnikiem wpływającym na jakość snu wielu niemowląt jest funkcja automatycznego bujania, którą można regulować i dopasować do potrzeb dziecka.

Funkcjonalny

Bujaczek posiada wiele dodatkowych funkcji, które są bardzo łatwe do uruchomienia. Umieszczony w widocznym miejscu intuicyjny panel sterowania umożliwia bezproblemowe dostosowanie trybu bujania, wybranie ulubionej kołysanki oraz dostosowanie poziomu głośności muzyki w taki sposób, aby odpoczynek dziecka był dla niego w pełni komfortowy.

ZALETY
WADY
+ 10 kołysanek do wyboru
+ 5-punktowe pasy bezpieczeństwa
+ funkcja regulacji głośności
+ 5 prędkości bujania
- brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Super, synek zadowolony, ja również. Polecam” - Weronika, Czaplinek
“Super. Zgodny z opisem.” - Adam, Darłowo

Bujaczek dla dzieci

★★★★★
Bujaczek dla dzieci
SPECYFIKACJA
RODZAJ: Leżaczek
WAGA DZIECKA: 3-18 kg
WIEK DZIECKA: 0-3 lata
WYMIARY: 80x51x40 cm
Sprawdź cenę

Odpoczynek dla rodziców

Bujaczek świetnie sprawdzi się, jako miejsce odpoczynku dziecka, a w razie potrzeby może być wykorzystywany również jako przestrzeń do karmienia i zabawy. Dzięki temu, że leżaczek wyposażony jest w pas bezpieczeństwa można umieścić w nim dziecko bez obawy, że upadnie lub wyślizgnie się z siedziska.

Funkcjonalny wybór

Materiał, z którego wykonane jest siedzisko jest zdejmowany i nadaje się do prania automatycznego. Podłoże bujaczka jest antypoślizgowe, dzięki czemu urządzenie można przymocować do podłogi, bez obaw, że pod wpływem ruchów dziecka bujaczek przemieści się lub przewróci.

ZALETY
WADY
+ stabilny
+ lekki
+ łatwy montaż
+ 3 poziomy regulacji nachylenia oparcia
- brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Super bujaczek, polecam.” - Zuzanna, Dubiecko
“Wygląda porządnie i działa, polecam.” - Magdalena, Bytom

Huśtawka dla dzieci

★★★★★
Huśtawka dla dzieci
SPECYFIKACJA
RODZAJ: Huśtawka
WAGA DZIECKA: 6-25 kg
WIEK DZIECKA: 1+
WYMIARY: 34x34x39 cm
Sprawdź cenę

Wysoka jakość wykonania

Huśtawka wykonana jest z trwałych, solidnych materiałów, które gwarantują dziecku wysoki poziom bezpieczeństwa. Siedzisko podwieszone jest na mocnych, odpornych na uszkodzenia i przetarcia bawełnianych linach, a poszczególne elementy huśtawki połączone są ze sobą belkami wykonanymi z naturalnego drewna bukowego.

Bezpieczna zabawa

Huśtawka jest stabilna i wytrzymała na powstawanie uszkodzeń czy przetarć, dlatego może stanowić doskonały sposób na urozmaicenie codziennych zabaw z dzieckiem. Osoby, które chcą dodatkowo zwiększyć poziom bezpieczeństwa dziecka w trakcie bujania mogą zakupić specjalny, dopasowany do huśtawki pas bezpieczeństwa.

ZALETY
WADY
+ wysoka jakość wykonania
+ certyfikat Oeko-Tex
+ wygodne, miękkie siedzenie
+ idealna do domu, tarasu i ogrodu
- brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Huśtawka świetna! Jest śliczna, ma delikatny materiał, bardzo dobrze wykonana. Polecam” - Paulina, Gryfino
“Ładnie wykonana, miła w dotyku i solidna huśtawka.” - Monika, Kalisz Pomorski

Wygodny bujaczek

★★★★★
Wygodny bujaczek
SPECYFIKACJA
RODZAJ: Leżaczek
WAGA DZIECKA: 0-18 kg
WIEK DZIECKA: 0+
WYMIARY: Brak informacji
Sprawdź cenę

Wygodny odpoczynek dla dziecka

Bujaczek wyposażony jest w miękkie i bardzo wygodne siedzisko, które sprawia, że odpoczynek i zabawa dziecka przebiegają w sposób bardzo komfortowy i przyjemny. Cztery opcje regulacji oparcia umożliwiają dopasowanie ułożenia siedziska do indywidualnych potrzeb malucha.

Pomoc dla rodziców

Pojawienie się niemowlęcia w domu bardzo często wiąże się z tym, że jego rodzice nie mają czasu na odpoczynek, kąpiel czy wykonanie podstawowych, domowych obowiązków. Dzięki temu, że leżaczek jest łatwy do złożenia i lekki, bez problemu można przenieść go ze sobą do sypialni, kuchni czy łazienki i w ten sposób mieć dziecko ciągle pod kontrolą.

ZALETY
WADY
+ wygodny
+ dodatkowy pałąk z zabawkami
+ możliwość regulacji oparcia
+ 3 możliwości regulacji zagłówka
- brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Polecam ! Sprawdza się super” - Piotrek, Gniew
“Dobrze wykonany i stabilny, polecam.” - Klaudia, Jarocin

Leżaczek muzyczny

★★★★★
Leżaczek muzyczny
SPECYFIKACJA
RODZAJ: Leżaczek
WAGA DZIECKA: 0-12 kg
WIEK DZIECKA: 0+
WYMIARY: 44x66x54 cm
Sprawdź cenę

Miejsce na zabawę

Leżaczek wykonany jest z materiałów w żywych, intensywnych kolorach, które z pewnością zainteresują malucha i zachęcą go do przebywania w siedzisku. Do leżaczka przymocowany jest pałąk z trzema zwisającymi zabawkami, w tym jedną, która po naciśnięciu wydaje z siebie wesołą melodyjkę.

Bezpieczny odpoczynek

Bujaczek wyposażony jest w trzypunktowy pas bezpieczeństwa, dzięki któremu maluch może bawić się lub odpoczywać w bezpiecznej, stabilnej pozycji. Dodatkowo gadżet posiada blokadę, która może go unieruchomić i zablokować bujanie, co może okazać się przydatne, gdy dziecko energicznie się bawi lub porusza.

ZALETY
WADY
+ wbudowany generator wibracji
+ dodatkowy pałąk z zabawkami
+ niska cena
- brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Fajny, żywe kolory, córka zadowolona.” - Oskar, Hrubieszów
“Świetnie się sprawdza, polecam.” - Katarzyna, Jelenia Góra

Bujaczek elektryczny

★★★★☆
Bujaczek elektryczny
SPECYFIKACJA
RODZAJ: Huśtawka
WAGA DZIECKA: 0-9 kg
WIEK DZIECKA: 0+
WYMIARY: 70x62x44 cm
Sprawdź cenę

Funkcjonalny

Bujaczek wyposażony jest w wiele pomocnych funkcji, takich jak możliwość regulacji zakresu bujania, regulacja czasu kołysania, a także wbudowany system Bluetooth, który umożliwia podłączenie bujaka z telefonem i puszczanie na nim ulubionych piosenek czy melodii dziecka.

Wysoka jakość wykonania

Aluminiowo-stalowa konstrukcja bujaczka została zaprojektowana z najwyższą starannością. Sam gadżet jest stosunkowo lekki, dzięki czemu bez przeszkód można przenieść do w inne miejsce lub spakować do samochodu. Dodatkowo bujaczek wyposażony jest w antypoślizgowe podkładki oraz pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa.

ZALETY
WADY
+ funkcja regulacji czasu pracy
+ dodatkowy pałąk z zabawkami
+ funkcja automatycznego bujania
+ wbudowany system wibracji
- wyższa cena
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Bardzo śliczny i dobrze wykonany, synek jest zadowolony.” - Karolina, Łagów
“Świetny bujaczek, polecam.” - Kamila, Namysłów

Regulowany leżaczek muzyczny

★★★★☆
Regulowany leżaczek muzyczny
SPECYFIKACJA
RODZAJ: Leżaczek
WAGA DZIECKA: 0-18 kg
WIEK DZIECKA: 0+
WYMIARY: Brak informacji
Sprawdź cenę

Reaguje na płacz dziecka

Wbudowana funkcja czuwania reaguje na niezadowolenie i płacz dziecka, a gdy trwa on dłużej niż kilka sekund z bujaczka zaczynają wydobywać się spokojne dźwięki muzyki i zapala się umieszczona nad głową maluszka lampka z delikatnym światłem.

Odpoczynek w rytm muzyki

Leżaczek wyposażony jest we wbudowany przełącznik, który umożliwia włączenie jednej z ośmiu melodii do wyboru. Działanie przełącznika jest bardzo intuicyjne, więc rodzic może w bardzo łatwy i szybki sposób dostosować rodzaj melodii do nastroju i potrzeb dziecka.

ZALETY
WADY
+ wbudowany system wibracji
+ możliwość regulacji oparcia
+ funkcja czuwania
+ trzypunktowe pasy bezpieczeństwa
- brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Dobrze wykonany, polecam.” - Dominika, Lipsk
“Solidnie wykonany, jestem bardzo zadowolona z zakupu :)” - Justyna, Nowa Sól

Leżaczek sensoryczny

★★★★☆
Leżaczek sensoryczny
SPECYFIKACJA
RODZAJ: Leżaczek
WAGA DZIECKA: 0-9 kg
WIEK DZIECKA: 0+
WYMIARY: 49x55x49 cm
Sprawdź cenę

Wspomaga rozwój dziecka

Konstrukcja leżaczka została zaprojektowana w taki sposób, aby wspierać rozwój sensoryczny oraz psychoruchowy dziecka już od pierwszych dni jego życia. Siedzisko wyposażone jest w pałąk z miękkimi w dotyku, szeleszczącymi zabawkami, dzięki którym maluch może kształtować zmysł słuchu i dotyku przez swobodną zabawę.

Dostosowany do najmłodszych dzieci

Leżaczek wyposażony jest w funkcję regulacji poziomu wibracji, dzięki czemu rodzic ma możliwość włączyć uspokajające kołysanie i dostosować jego intensywność do potrzeb dziecka. Aby wspomóc wyciszenie dziecka, rodzic może również włączyć jedną z ośmiu spokojnych, cichych melodyjek, które są możliwe do uruchomienia przez intuicyjny, umieszczony w widocznym miejscu panel sterowania.

ZALETY
WADY
+ wspomaga rozwój psychoruchowy dziecka
+ wbudowane trzypunktowe pasy bezpieczeństwa
+ możliwość regulowania poziomu wibracji
+ 8 melodii do wyboru
- brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Leżaczek fantastyczny! Lekki i łatwy w złożeniu.” - Manuela, Wrocław
“Bardzo ładny i praktyczny, polecam.” - Julia, Opole

Drewniana huśtawka

★★★★☆
Drewniana huśtawka
SPECYFIKACJA
RODZAJ: Huśtawka
WAGA DZIECKA: 6-25 kg
WIEK DZIECKA: Od 6 miesiąca życia
WYMIARY: 33x33x24 cm
Sprawdź cenę

Wysoka jakość wykonania

Huśtawka została wykonana z solidnych, wytrzymałych materiałów, które posiadają niezbędne certyfikaty potwierdzające ich wysoką jakość. Siedzisko huśtawki jest stabilne i odpowiednio usztywnione, dzięki czemu kręgosłup dziecka w trakcie bujania nie jest obciążony, co jest bardzo istotne zwłaszcza w przypadku najmłodszych dzieci.

Rośnie wraz z dzieckiem

Poprzeczki, oparcie i zabezpieczenia huśtawki zostały skonstruowane w taki sposób, aby można je było zdemontować, gdy dziecko podrośnie. Dzięki temu, że maksymalne obciążenie huśtawki wynosi 30 kg, będzie służyła ona dziecku przez dłuższy okres czasu, a nie tylko przez kilka miesięcy.

ZALETY
WADY
+ wysoka jakość wykonania
+ dobry wybór dla młodszych i nieco starszych dzieci
+ pas bezpieczeństwa w zestawie
+ wygodna
- brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Huśtawka naprawdę godna polecenia.” - Martyna, Poznań
“Huśtawka bardzo dobrze wykonana, przyjemny materiał obicia.” - Weronika, Pyrzyce

Czy bujaczki i leżaczki dla dziecka to dobry pomysł? Jakie są zalety i wady?

Stosowanie gadżetów, takich jak bujaczki i leżaczki dla dziecka jest dobrym pomysłem pod warunkiem, że rodzice korzystają z tego typu rozwiązań w sposób rozsądny i odpowiedzialny. Do najistotniejszych zalet wynikających z korzystania z bujaczków można zaliczyć:

 • pomoc w usypianiu dziecka,
 • wielofunkcyjność niektórych modeli,
 • ułatwienie w wykonywaniu domowych obowiązków,
 • przyjemne doświadczenie dla malucha,
 • występowanie dodatkowych funkcji, takich jak bujanie, wibracje czy wydobywanie dźwięków i melodii,
 • mobilność tego typu urządzeń.

Oczywiście warto pamiętać o tym, że zbyt częste i nieumiejętne korzystanie z tego typu rozwiązań może wiązać się z pewnymi zagrożeniami. Wśród najczęściej wymienianych wad korzystania z gadżetów, takich jak leżaczki i bujaczki wyróżnia się:

 • zbyt wczesne wprowadzenie leżaczka, jako jednej z form odpoczynku dziecka,
 • zaburzony rozwój kręgosłupa najmłodszych dzieci w przypadku nierozważnego i zbyt częstego umieszczania dziecka w leżaczku.

Bujaczek dla niemowlaka - odpoczynek dla mamy i dziecka

Odpowiednio wyprofilowany, dopasowany do wzrostu i wagi dziecka bujaczek to nie tylko bezpieczna i wygodna forma odpoczynku dla malucha, ale również dla jego mamy. Gdy w domu pojawia się niemowlę, to bardzo często zdarza się, że rodzice nie mają czasu na wykonywanie niektórych, podstawowych obowiązków domowych, nie mówiąc już o chwili wytchnienia i odpoczynku. Decydując się na zakup solidnie wykonanego bujaczka można zapewnić dziecku odpowiednie miejsce na odpoczynek i zabawę, jednocześnie zapewniając sobie czas na spokojne ugotowanie obiadu czy obejrzenie serialu.

Jakie dodatkowe funkcje mogą mieć leżaczki dla niemowląt?

Dostępne na rynki leżaczki i bujaczki dla niemowląt wyposażone są w różne dodatkowe funkcje, które zwiększają poziom bezpieczeństwa dziecka, pomagają mu zasnąć lub wpływają pozytywnie na jego rozwój sensomotoryczny. W zależności od rodzaju oraz modelu urządzenia, w sklepach możemy znaleźć leżaki i bujaki z wieloma dodatkowymi funkcjami, takimi jak:

 • funkcja automatycznego bujania,
 • możliwość regulacji oparcia,
 • wbudowane pasy bezpieczeństwa,
 • antypoślizgowe podłoże,
 • wbudowana funkcja wibracji z możliwością regulacji,
 • efekty dźwiękowe,
 • dodatkowe wiszące zabawki i grzechotki.

Jaki bujaczek dla niemowlaka wybrać? Podsumowanie

Przed zakupem bujaczka dla niemowlaka, warto rozważyć jaki rodzaj tego urządzenia będzie najbardziej odpowiadał potrzebom naszego dziecka. Aby zakupione urządzenie było w pełni bezpieczne i komfortowe dla malucha musi być również odpowiednio dopasowane do jego wzrostu i wagi. Warto zastanowić się również, jakie dodatkowe funkcje powinien posiadać bujaczek, aby był maksymalnie bezpieczny dla dziecka i spełniał swoją rolę przez dłuższy okres czasu. W przypadku wątpliwości, warto dokładnie zapoznać się z informacjami zawartymi w powyższym poradniku zakupowym oraz rankingu najchętniej wybieranych, dostępnych na rynku modeli leżaczków i bujaczków dla niemowląt.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij