Close

Lampy do hybryd – którą wybrać? Poradnik i ranking TOP modeli

Lampa do hybryd to podstawowe urządzenie salonów manicure na całym świecie. Żel do paznokci, fachowy manicure i pedicure, profesjonalny lakier do paznokci… jeszcze kilka lat temu były wysokim prestiżem, na który mogli pozwolić sobie tylko nieliczni. Postępująca technologia pozwoliła na większą dostępność, a następnie na przedostanie się tych ekskluzywnych czynności do naszych mieszkań. Dziś już nikt się nie dziwi temu, że coraz częściej wykonujemy część zabiegów w domowym zaciszu. 

Aktualizacja: Lipiec 2024

Jakie są rodzaje lamp do hybryd?

LAMPA UV DO PAZNOKCI LAMPA UV DO PAZNOKCI
+ niska cena
+ pozwala na utwardzanie tradycyjnych hybryd i żeli UV
- długi czas utwardzania lakierów
- żarówki UV są mniej żywotne
LAMPA LED DO PAZNOKCI LAMPA LED DO PAZNOKCI
+ krótki czas utwardzania paznokci
+ diody led są bardzo trwałe
- nie nadaje się do utwardzania żeli typu UV
- własnoręczna wymiana LED jest bardzo trudna
LAMPA UV/LED DO PAZNOKCI LAMPA UV/LED DO PAZNOKCI
+ odpowiednie do wszystkiego rodzaju lakierów i żeli
+ przystępna cena
+ krótki czas utwardzania
+ długa żywotność diod
- brak możliwości wymiany diody

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lampy do hybryd?

Rodzaj
Rodzaj

Na rynku znajdziesz 3 rodzaje lamp do hybryd – UV, LED oraz UV/LED. Największą popularnością cieszą się jednak lampy z technologią UV i LED. I właśnie te modele najbardziej polecamy. Lampy LED/UV łączą w sobie długą żywotność oraz przystępną cenę. Nadają się także do utwardzania wszystkich rodzajów lakierów hybrydowych i żeli.

Moc
Moc

Moc lampy do paznokci wpływa na szybkość utwardzania lakierów. Im wyższa moc, tym szybsze utwardzanie. W ofercie producentów lamp znajdziesz modele od 9 W do nawet 150 W. Zdecydowanie rekomendujemy lampę o mocy co najmniej 40 W. Niższa moc niepotrzebnie wydłuży czas robienia paznokci.

Liczba diod
Liczba diod

Lampy do paznokci mają od 10 do nawet 45 diod. Im większa liczba diod, tym większa pewność, że paznokcie będą utwardzone równomiernie i szybko. Najlepsze modele będą miały zatem liczbę diod powyżej 30. Pamiętaj jednak, że powinny cechować się także wysoką mocą.

Czujnik ruchu
Czujnik ruchu

Sensor ruchu to jedno z największych udogodnień w lampach hybrydowych. Czujnik sprawia, że urządzenie automatycznie włącza się w momencie włożenia do środka ręki. Ciekawą opcją jest czujnik z funkcją pamięci, który dodatkowo zapamiętuje poprzednio wybrany czas utwardzania.

Funkcja low heat
Funkcja low heat

Low Heat Mode to funkcja, która umożliwia utwardzanie lakieru na niskim poziomie mocy przez 99 sekund. Po ok. 30 sekundach urządzenie osiąga standardowy poziom mocy. Ta funkcja przeznaczona jest do przedłużania paznokci za pomocą żeli. Stopniowe zwiększanie mocy chroni przed pękaniem żelu. Polecana jest także dla osób wrażliwych na ciepło i ból.

Jaka lampa LED do hybryd najlepsza? - RANKING lamp LED TOP5

1. Lampa SUN5 48W LED - BESTSELLER

lampa led do hybryd sunone

Lampa Sunone została zaprojektowana do utwardzania żelów oraz lakierów hybrydowych. Wbudowane żarówki zapewniają działania na zakresie fal 365nm i 405nm. Nowością są cztery tryby utwardzania. Sunone lampa może działać w czasie 10, 30, 60 i 99 sekund. Lampa Sunsone 48 W ma też wbudowany sensor ruchu, który powoduje uruchomienie lampy, kiedy dłoń znajdzie się w zasięgu działania urządzenia.

Lampa do paznokci Sunone ma stosunkowo długą żywotność. Producent zaprojektował ją nawet na 50 tysięcy godzin działania. Lampa jest jedną z tańszych w naszym zestawieniu, ale wcale mocno nie odbiega od dużo droższej konkurencji. W relacji jakość-cena jest zdecydowanym zwycięzcą.

Natomiast lampę Sunone SUN5 w zestawie z akcesoriami możesz kupić tutaj.

2. Lampa UV LED Semilac

lampa led do hybryd semilac diody

Lampa Semilac została wyposażona w dwa tryby utwardzania – 30 sekundowy oraz 60 sekundowy. Dodatkowo łączy w sobie dwa rodzaje światła, dzięki czemu lampa LED Semilac doskonale nadaję się do utwardzania wszelkich lakierów hybrydowych jak też żeli. Bardzo praktyczne jest zastosowanie w lampie sensora ruchu, który uruchamia urządzenie, kiedy tylko umieścimy w niej dłoń.

Semilac lampa nadaję się do zastosowania w domu, a także w salonach kosmetycznych, gdyż nowoczesne energooszczędne diody LED zapewniają jej żywotność do 30 tysięcy godzin. Semilac lampa LED jest też bardzo poręczna, lekka, a przede wszystkim niezwykle łatwa do czyszczenia.

3. Lampa LED hiHybrid

hihybrid lampa led do hybryd

Lampa hi hybryd to doskonały wybór, kiedy chcemy ekspresowo utwardzić lakier na paznokciach. Podobnie jak inne lampy jest dość prosta w obsłudze. Także tutaj mamy dwa czasy utwardzania – 45 sekundowy i 60 sekundowy. W porównaniu do Lampy UV LED Semilac mamy tutaj wydłużoną żywotność. Wedle zapewnień producenta lampa działa nawet do 50 tysięcy godzin.

4. Lampa LED Semilac LED 24/48W

semilac lampa led do hybryd

Lampa do hybryd Semilac została raczej zaprojektowana dla profesjonalnych stylistek i salonów kosmetycznych. Lampa ledowa do paznokci Semilac podobnie jak jej wcześniejszy odpowiednik łączy w sobie dwa rodzaje światła, co pozwala utwardzać żele oraz lakiery hybrydowe. To, co nią odróżnia, to możliwość samodzielnej zmiany mocy światła. Lampa lek 48 W może być przełączona też na działanie w trybie 24 W. Zwiększona została też liczba trybów utwardzania. Lampa do paznokci Semilac ma ich aż trzy. 60 sekundowy, a także 30 sekundowy i 5 sekundowy. Taką moc zapewnia tutaj 30 energooszczędnych diod LED. Żywotność lampy szacuje się na 30 tysięcy godzin.

5. Lampa Neonail LED Smart Eco

lampa led do hybryd neonail eco

Lampa Neonail została wyposażona w 21 diod i ma dedykowaną moc 21 W. Jednak jak zapewnia producent lampa ledowa Neonail utwardza lakier w takim samym czasie jak lampy o mocy 40 W. Lampa dual led gwarantuje nam zatem taki sam efekt, przy jednoczesnej oszczędnym zużyciu energii. Z tego powodu urządzenie to jest dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o salony kosmetyczne. Urządzenie zostało też wyposażone w trzy czasy utwardzania. To 99 sekund, 60 sekund i 30 sekund. Tym samym możemy dostosować działanie lampy do naszych indywidualnych potrzeb. Dodatkowo wbudowany sensor ruchu zapewni maksymalną wygodę użytkowania. Ostatecznie zaletą lampy jest bardzo ładny i estetyczny wygląd.

6. Lampa do paznokci Clavier UV LED 80W

Clavier UV LED

Ta niedroga lampa do paznokci o wysokiej mocy 80W jest wyposażona w aż 45 diod LED. Pozwalają one na dokonywanie podwójnego utwardzania w zakresie fal 365nm oraz 405nm. Wraz z uruchomieniem urządzenia następuje stopniowe zwiększanie mocy w czasie 2 minut. Lampa została ponadto wyposażona w sensor ruchu czy timer. Ten drugi ustawimy na 10, 30, 60 lub 99 sekund pracy. Funkcje te znacząco poprawiają komfort użytkowania automatycznie wyłączając urządzenie, gdy te nie jest potrzebne. Na górnej części obudowy znalazł się wyświetlacz o przekątnej 1,6 cala. Wyświetlane są na nim podstawowe informacje dotyczące pracy urządzenia. Producent deklaruję, że żywotność lamp wynosi 48000 godzin. Mają one ponadto działać skuteczniej niż inne rozwiązania. Lampa Clavier utwardza już do 10 sekund, podczas gdy konkurencyjne modele mogą potrzebować na to nawet kilku minut. Cena tej lampy UV do paznokci to ok. 50zł. To zatem bardzo opłacalny produkt.

Jaką wybrać? Lampa UV czy LED? Wady i zalety

Tak jak rajstopy do sukienki w chłodny dzień - tak i lampa do zdobień paznokci musi pasować do naszych potrzeb. Wiele początkujących stylistek i stylistów paznokci nie do końca wie, czym różni się lampa LED do paznokci od lampy UV. Oraz czym kierować się przy wyborze nowego urządzenia. 

Zalety lampy LED

Lampa LED do paznokci jest bardzo ważnym narzędziem do wykonywania profesjonalnego manicure. Lampa LED do paznokci charakteryzują się oczywiście wykorzystywaniem diody LED jako źródła światła. Podobnie jak klasyczne urządzenia lampa do paznokci LED działa wraz ze światłem ultrafioletowym.  

paznokcie hybrydowe manicure

Lampy LED do paznokci są wielofunkcyjne. Są stosowane zarówno w salonach, jak i w domu. Promieniowanie ultrafioletowe emitowane przez aparat sprzyja szybkiemu utwardzaniu warstwy podstawowej, co pozwala zachować kształt paznokci. Podczas suszenia lakieru żelowego, paznokcie zyskują dodatkową twardość, a manicure jest praktyczny. Do suszenia zwykłego lakieru konieczne jest trzymanie rąk w urządzeniu przez bardzo krótki czas, a sam lakier pozostanie na paznokciach znacznie dłużej.

Dlaczego doświadczeni manikiurzyści wolą używać lamp ledowych w swojej pracy? Lampy ledowe radzą sobie z suszeniem lakieru niezwykle szybko. Dość często po wysuszeniu żelu w zwykłej lampie na powierzchni paznokcia pojawiają się bolesne odczucia - pieczenie. Czasami trzeba nawet na chwilę wyciągnąć rękę z urządzenia. Podczas korzystania z LED nic się nie dzieje. Proces utwardzania żelu jest bezbolesny. Co więcej, żywotność lampy ledowej wynosi 50 tysięcy godzin w praktyce oznacza to, że będzie nam służyć nawet 6 lat. Moc promieniowania lampy LED nie maleje z upływem czasu jak w klasycznej lampie. Może pracować z tą samą mocą przez cały dzień pracy. Lampy LED to oszczędności, bowiem zużywają mniej energii niż tradycyjne lampy.

Jaka moc lampy LED będzie najlepsza?

Dobra lampa do hybryd to połączenie stosunkowo wysokiej mocy oraz jakości. Kiedy zastanawiamy się jaka lampa do hybryd będzie najlepsza, to przede wszystkim trzeba odrzucić najtańsze urządzenia tego rodzaju. Są one bowiem mało wytrzymałe i bardzo szybko tracą swoje pierwotne, fabryczne właściwości. Mają też często niewystarczającą moc. Ta zaś jest kluczowym czynnikiem pozwalającym na efektywne wykorzystanie lampy. Dlatego, jeśli chodzi o to, jaka moc lampy do hybryd będzie wystarczającą, to zakłada się, że lampa powinna mieć moc przynajmniej 36 W. Nawet najlepsza lampa do hybryd, która jednak będzie cechowała się niską mocą, nie zaspokoi naszych oczekiwań i nie da odpowiedniego efektu.

Lampa do hybryd

Lampa LED jest urządzeniem zawierającym w sobie niewymienialne diody LED i emitujące światło diodowe. Ich wytrzymałość wynosi nawet do kilkunastu lat, stąd nie ma potrzeby ich wymiany. Różnica cenowa między nimi a lampami UV jest duża, gdyż są to lampy do hybryd najczęściej używane w profesjonalnych salonach oraz przez bardziej doświadczone stylistki. Ich ceny mogą wahać się między 100 zł a 350 zł w zależności od marki i sklepu. Trzeba wspomnieć tu również, iż starsze, tańsze modele lamp NIE UTWARDZAJĄ produktów takich jak żel. W związku z tym będą dobre jedynie lakier hybrydowy będzie możliwy do utrwalenia.

Jaka lampa UV do hybryd najlepsza? - RANKING lamp UV TOP5

1. Lampa UV Semilac

lampa uv do hybryd

Lampa do paznokci Semilac to tradycyjna lampa o mocy 36 W, która utwardza zarówno żel, jak i lakiery hybrydowe marki Semilac. Jest to jeden z najbardziej popularnych producentow, któremu zaufały miliony stylistek i stylistów na całym świecie w ciągu ostatnich lat. Lampa Semilac wyposażona jest w 4 świetlówki, lustrzane podłoże odbijające promienie UV i automatyczny wyłącznik czasowy. Oferuje trzy tryby pracy: 120 sekund, 180 sekund oraz pracę ciągłą. Utwardza nawet najtrudniejsze kolory.

2. Lampa UV NeoNail z sensorem

lampa uv do hybryd NeoNail z sensorem

Firma NeoNail jest firmą z Polski, która podbiła rynek zachodni dzięki jakości swoich produktów. Jest to sprzęt z wyższej półki cenowej, gdyż jej koszt oscyluje wokół 100 – 120 zł. Spowodowane jest to dodatkowymi udogodnieniami w postaci wyświetlacza LCD, na którym możemy zweryfikować, ile czasu naświetlania nam pozostało. Ma moc 36 W i posiada wbudowany automatyczny sensor, który po włączeniu lampy i włożeniu do niej dłoni nastawia się samoistnie na 180 sekund. Poza tym ma możliwość również cyfrowego nastawienia czasu naświetlania: od 0 do 600 sekund. Wbudowany system suszarki do lakieru daje możliwości pracy w trzech różnych trybach – jako lampa UV do hybryd, suszarka do lakieru lub obie te funkcje wykorzystywać w tym samym czasie!

3. Lampa UV CAMRY CR 2171

lampa uv do hybryd camry

Jest to prawdziwy mercedes wśród lamp UV, który może być używany nawet w profesjonalnym salonie. Znajdzie też zastosowanie u kobiet, które chcą zadbać o paznokcie w zaciszu własnego domu. Najdroższa w naszym zestawieniu, jednak warta swojej ceny. Jej moc to aż 70 W ! Dzięki temu czas naświetlania pracować może w trzech różnych trybach – praca ciągła, 90 sekund i 120 sekund. Tyle czasu wystarczy, aby utwardzić za jej pomocą hybrydy i gęste żele UV. Tak jak poprzedni model z NeoNail ma trzy funkcje z wiatrakiem. Lampa CAMRY CR 2171 dodatkowo posiada również lustro odbijające promienie światła dla równomiernego utrwalania manicure.

4. Lampa UV Esperanza

lampa uv do hybryd esperanza

Lampa UV do hybryd Esperanza, to bardzo prosta w obsłudze z podstawową funkcją stopera. Ma wbudowane cztery świetlówki. Dzięki swojej prostocie nie sprawi trudności podczas korzystania nawet najmniej obytej z takim sprzętem osobie. Ma moc 36 W, a cena tego produktu to zaledwie 25 - 30 zł. Jest to więc świetny wybór dla początkujących.

5. Lampa Silvercrest

lampa uv do hybryd silvercrest

Lampa dobrze znanej niemieckiej marki Silvercrest. W Polsce ciężko kupić ją samodzielnie. Dostępna jest jedynie lampa + akcesoria. Całość kosztuje 119 zł. W jego skład wchodzi aż 216 elementów, co czyni ją bardzo dobrą opcją dla osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę ze stylizacjami. Lampa Silvercrest ma rozbudowaną funkcję timera: automatyczne wyłączenie po 90, 150 lub 240 sekundach. Moc urządzenia to 45 W.

To tylko nasze TOP5. A marek, jak i modeli samych lamp są setki, tak więc pamiętaj, masz naprawdę ogromny wybór!

Lampa do hybryd: UV czy LED?

Nie raz można się natknąć na forach dla kosmetyczek z tym, jak kobiety polecają sobie produkty. Większość lamp UV do paznokci ma opinie takie, jak na przykład „świetna lampa LED UV 48 W, polecam“ z linkiem do produktu. Jest to często chwyt marketingowy, aby zapisywać przy produkcie, iż jest on zarówno typem LED i UV, chociaż z technicznego punktu widzenia jest to całkowicie niemożliwe! Zacznijmy jednak od podstaw.

Lampy do hybryd emitują światło UV, za pomocą której utwardzimy większość produktów żelowych i hybrydowych dostępnych na rynku. Jest to urządzenie tunelowe (czyli w kształcie tunelu), do którego wkładamy dłoń i włączamy lampę. W środku zamontowane są świetlówki UV. Z czasem zużywają się i należy je wymienić, aby moc lampy i jej działanie były nadal na wysokim poziomie.

paznokcie hybrydowe - jaką lampe uv led kupić

Występują one w kilku wersjach zależnych od mocy. Jest jeszcze jedna kwestia na plus w związku z lampą UV – cena. Są one stosunkowo tanie w porównaniu do lamp LED, ponieważ mocną lampę można kupić już nawet za 40 - 50 zł (przykładem jest Semilac lampa hybrydowa), a wymienialne świetlówki możemy znaleźć w bardzo niskich cenach. Powoduje to, iż lampy UVwielofunkcyjne, utwardzając większość materiałów, które nanosimy na płytkę paznokcia. Są także ekonomiczne, co czyni z nich świetny wybór dla osób zaczynających swoją przygodę ze stylizacjami.

UV – cena. Są one stosunkowo tanie w porównaniu do lamp LED, ponieważ mocną lampę można kupić już nawet za 40 - 50 zł (przykładem jest Semilac lampa hybrydowa), a wymienialne świetlówki możemy znaleźć w bardzo niskich cenach. Powoduje to, iż lampy UVwielofunkcyjne, utwardzając większość materiałów, które nanosimy na płytkę paznokcia. Są także ekonomiczne, co czyni z nich świetny wybór dla osób zaczynających swoją przygodę ze stylizacjami.

Jak działa lampa UV do paznokci?

Lampa UV do hybryd w kontekście kosmetycznym, niektórym wydaje się być czymś niezrozumiałym. Dla kobiet jednak postęp technologiczny w tym przypadku stał się bardzo pomocny i pozwalający na odrobinę luksusu w szarej codzienności. Jak powszechnie wiadomo – kobiety nie „stroją się” dla mężczyzn, a dla siebie samych lub ku zazdrości koleżanek (: Nasze damskie, podręczne kosmetyczki zawierają w sobie wszelakiego rodzaju pędzle i pędzelki, pomadki, cienie, pudry, podkłady czy kremy i serum, jednym słowem – pielęgnacja skóry i makijaż są częścią naszego codziennego życia.

Nieodzownym akcentem kobiecego wyglądu w ostatnich latach jest kolorowy, profesjonalny manicure dłoni, jak i paznokci u stóp. Świat stylizacji paznokci prześciga się w  coraz to bardziej wymyślnych metodach, innowacyjności materiałów czy w kwestii zdobień. Jest to jeden z działów technologii kosmetycznej, który w ostatnich latach rozwija się z zawrotną prędkością i ciężko za nim nadążyć, dlatego spieszymy Wam z pomocą!

Do stylizacji  możemy użyć produktów takich jak żel do paznokci, proszek tytanowy, lub klasycznie zafundować sobie paznokcie akrylowe. Największą popularnością niezmiennie od kilku lat cieszy się jednak w Polsce manicure hybrydowy. Jest to metoda szybka, a przede wszystkim łatwa do opanowania dla amatorek i samouków, gdyż nie wymaga od nas zakupu tylu akcesoriów i tak wprawnej ręki co metody klasyczne takie, jak żele, czy akryl. Zestaw do paznokci metodą hybrydową i żelową, oprócz produktów oczywistych jak lakiery hybrydowe, żel, waciki, frezarka czy płyny odtłuszczające i zmywacze, zawiera najważniejszy element, którym jest lampa UV LED. Wbrew pozorom – to właśnie po stronie lampy najczęściej możemy doszukiwać się genezy problemu z wystylizowaniem paznokci, o ile oczywiście wina nie leży po stronie naszych umiejętności. Na wstępie warto zaznaczyć, iż lampa do paznokci hybrydowych może się różnić emitowanym światłem od tych, które zawiera zestaw do paznokci żelowych. Jednak nie musi.

lampa do hybryd zestav uv lakiery

Jaką lampa LED do paznokci wybrać?

Przed podjęciem decyzji o zakupie należy zastanowić się, jak lampa będzie wykorzystywana. Czy od czasu do czasu w domu lub w salonie codziennie przez 8-12 godzin? Od tego zależy, na co należy położyć nacisk przy wyborze.

Jak wspominaliśmy niezwykle ważna jest moc urządzenia. To od niej zależy jakość jej pracy i wytrzymałość. Jeśli chodzi o to, jaka lampa do żeli sprawdzi się w salonie, to należy wybierać lampy z dużą mocą, aby przy dużym przepływie klientów, moc nie wpływała to na jakość. Jeśli zaś chodzi o to, jaka lampa LED do paznokci będzie wystarczająca do domu, to możemy tutaj kupić lampę o mocy 12 W.

lampa do hybryd - paznokcie hybrydowe

Automatyczne włączanie zasilania jest drugim najważniejszym parametrem. Urządzenia z tą funkcją mogą oszczędzać energię i pieniądze. Z kolei obecność timera pozwala na ścisłą regulację procedury w czasie. Dodatkową opcją jest wentylator zmniejszający uczucie pieczenia na paznokciach. Lampy z wentylatorami są zwykle kupowane do salonów. Na wybór wpływa liczba lamp wewnątrz urządzenia, kształt, a nawet kolor obudowy. Jednak nie powinny one być traktowane jako zmienne głównego wyboru.

Mostki ledowe

Oprócz typowych lamp jest jeszcze jedna grupa produktów LED. Są  nimi mostki, których ceny mogą zamykać się nawet w 15 zł i mają moc od 9 W do 24 W. Najbardziej poręczne, szczególnie dla osób niedoświadczonych wydają się idealne jako zestawy startowe. Głównie ze względu na rozmiar i cenę. Budową przypominają łuk. Nie mają ścianki z tyłu, która zatrzymuje światło przed wydostaniem się na zewnątrz. Niestety, prawda jest taka, że mostki te mogą nas zniechęcić do dalszej przygody ze stylizacją paznokci. My nie polecamy tych urządzeń nawet dla początkujących stylistów chcących oszczędzić na narzędziach. Z powodu wcześniej wymienionego braku ścianki tylnej światło wydostaje się poza urządzenie i może doprowadzić do bardzo niskiego stężenia.

mostki ledowe do hybryd

Nawet przy kilkukrotnym włączeniu - mogą spowodować niecałkowite utwardzenie lakieru. 9 W to również definitywnie za mała moc, aby trwale utwardzić materiał na paznokciu, a średnio utrwalony żel czy hybrydy to zarówno ryzyko zniszczenia stylizacji, jak i nabycia alergii, ale o tym w późniejszej części artykułu. 

Gdzie kupić lampę UV do hybryd?

No dobrze. Wiemy już jaką lampę do hybryd i do żeli kupić. Kolejne pytanie brzmi - gdzie kupić dobrą lampę

Faktycznie, mimo iż istnieją sklepy stacjonarne i hurtownie kosmetyczne w większych miastach, to jednak jest ich bardzo mało i niestety – dla osób mieszkających w mniejszych miejscowościach raczej są ciężko niedostępne. Najbardziej popularnym źródłem „dóbr wszelakich” jest aktualnie Internet. Tu możliwości są większe.  Mamy do wyboru serwisy aukcyjne, sklepy zagraniczne, hurtownie kosmetyczne online. Prawda jest taka, że w temacie źródła zakupu lampy UV do paznokci  - opinie są podzielone. Są stylistki, które kupują tylko w sprawdzonych sklepach firmowych, ale są też fanki zakupów na chińskich serwisach, czy portalach aukcyjnych gdzie można kupić sprzęty używane. My polecamy nie sugerować się do końca źródłem zakupu, a marką produktu, jaki kupujemy. Odradzamy kupowanie podróbek znanych firm, ponieważ różnią się one bardzo mocno jakością od oryginałów. Są to produkty wykonywane ze zdecydowanie niższej jakości materiałów. Co prawda wizualnie odzwierciedlają oryginały, jednak zazwyczaj o wiele szybciej się psują lub nie działają w pełni tak jak pierwowzór. 

Z tego też powodu, najpewniejszym źródłem będą polskie sklepy i hurtownie kosmetyczne. W nich możemy spokojnie umieścić w koszyku konkretny model. Będziemy mieli pewność, iż jest to oryginalny, fabrycznie nowy produkt. A produkty zamówione online, są dostarczane zazwyczaj w ciągu  2-4 dni sprawdzonymi firmami kurierskimi.

Zobacz nasze zestawienie najlepszych lamp UV, aby oszczędzić sobie wielogodzinnych poszukiwań konkretnego modelu!

lampa hybrydowa do paznokci

Podsumowując - lampa UV czy LED? 

To zależy, jak doświadczoną lub doświadczonym stylistą jesteś. Podstawowy zestaw do hybryd powinien zawierać silną lampę, a jednocześnie adekwatną cenowo do naszego zapału i potencjalnego porzucenia lub utrzymania nowego hobby. Nie chcąc na początku wydawać zbyt dużej ilości pieniędzy na sam sprzęt – polecamy lampę UV o mocy co najmniej 36 W, która poradzi sobie nie tylko z lakierami, ale i z każdym żelem. Lampy LED polecamy stylistkom obeznanym już w branży i prowadzącym własne salony, które są w stanie przeznaczyć większą kwotę na bardziej profesjonalny sprzęt.

Najczęstsze trudności podczas robienia manicure

Na koniec poruszmy kwestię dwóch najpopularniejszych utrudnień, z jakimi możemy się spotkać podczas robienia manicure hybrydowego i żelowego.

Dlaczego lampa UV nie utwardza hybrydy lub żelu?

1. Pierwszym powodem, ściśle związanym z tym, o czym już wspominaliśmy na początku tekstu – są zbyt słabe lampy. Ich bardzo niska moc nie daje rady utwardzić warstw lakieru.

2. Kolejną kwestią może być również wcześniej wspomniane osłabione działanie świetlówek. Dzieje się tak w przypadku, w którym mamy naszą lampę już dość długo. Przy lampach UV należy pamiętać, aby co jakiś czas wymieniać świetlówki znajdujące się w środku. Ich moc z czasem słabnie, a co za tym idzie – ich działanie również.

3. Ostatnim, najczęściej spotykanym powodem jest brak wyczucia co do ilości nakładanego lakieru. Może być to związane ze zbyt grubymi warstwami, jak również ze zbyt dużą ich ilością na jedną sesję utwardzającą. Jeżeli marzysz o pięknych paznokciach, musisz być cierpliwa. Każdą warstwę lakieru należy rozprowadzać najcieniej jak się da, zwłaszcza przy problematycznych kolorach takich jak biały i bardzo ciemne odcienie. Możesz posiadać słabo kryjące lakiery, jednak to nie jest problem ani wystarczający powód, by nakładać go zbyt dużo. W takim przypadku zaaplikuj go w postaci kilku cieniutkich warstw oddzielonych naświetlaniami. 

W przypadku zbyt dużej ilości lakieru może dojść do powierzchownego utwardzenia, a lakier w środku może być mokry. Spowoduje to zmazanie się go po dotknięciu.

Dlaczego żel piecze pod lampą?

W tym przypadku również powodów może być kilka. Główną genezą tego zjawiska jest ruch cząsteczek żelu podczas utwardzania i co za tym idzie - uczucie „ściągania“ materiału do środka. Jeżeli budujemy paznokieć na osłabionej i cienkiej płytce - uważaj! Przy nakładaniu grubej warstwie żelu bezpośrednio na bazę uczucie to będzie jeszcze bardziej spotęgowane. Duża ilość materiału będzie wydzielała podczas ruchu cząsteczek więcej ciepła, a cienka płytka mniej chroni przed tego typu bodźcami. Możemy doznać ostrego pieczenia w pierwszych sekundach. Jeżeli do tego dojdzie,  należy jak najszybciej wyciągnąć rękę z lampy. Następnie odczekać chwilę, zanim włoży się ją z powrotem. Nie ma powodu, dla którego musisz przetrzymywać ten dyskomfort. Po chwili odpoczynku poza lampą włóż dłoń ponownie do lampy – ból powinien być dużo mniejszy lub ustąpić całkowicie przy drugiej próbie.

Artykuł powstał we współpracy z portalem do-hybryd.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paulina
Paulina
4 lat temu

Mam od roku sun5 i polecam. Działa tak samo jak wszystkie 3 razy droższe markowe odpowiedniki.

Zamknij