Close

Kamera wewnętrzna WiFi czy przewodowa? Ranking najlepszych kamer wewnętrznych i poradnik przy wyborze

Zależy Ci na życiu i zdrowiu swojej rodziny? Masz rozrabiającego zwierzaka, który tęskni za Tobą, gdy jest sam w domu? A może opiekujesz się osobą starszą i chcesz mieć pewność, że jest bezpieczna? Kamera wewnętrzna (WiFi lub przewodowa) wesprze Cię w każdej sytuacji. Zyskasz bezpieczeństwo, spokój ducha i kontrolę nad tym, co dzieje się w Twoim domu — również w nocy. Jaka kamera wewnętrzna sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku? Co powinieneś wybrać, a czego unikać? Poznaj poradnik zakupowy kamer wewnętrznych do domu oraz ranking najpopularniejszych modeli, które zapewniają bezpieczeństwo innym w ich domach.

Aktualizacja: Lipiec 2024

Kamera wewnętrzna — po co i w jakim przypadku warto pomyśleć o jej zastosowaniu?

Kamera wewnętrzna to specjalny rodzaj kamer stosowanych na potrzeby domowe. Możesz zamontować ją wewnątrz każdego pomieszczenia, które ma dostęp do sieci (bezprzewodowo lub przewodowo) oraz do zasilania (jeżeli nie jest to kamera z własnym akumulatorem lub na baterie). Niezależnie od tego, jaki model wybierzesz, w 2023 roku to konieczność, jeśli chcesz zadbać o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny.

Jakie są rodzaje kamer wewnętrznych?

Wewnętrzne kamery występują w różnych wariantach. Wiele zależy od tego, w jaki sposób łączą się z siecią (np. kamera wewnętrzna WiFi lub kamera IP wewnętrzna), czy posiada wbudowany akumulator (np. kamera wewnętrzna WiFi z własnym zasilaniem) i czy pozwala na dostęp z przeglądarki internetowej (np. kamera wewnętrzna na kartę SIM). Wybór jest zatem całkiem spory — sprawdź, jakie mają wady i zalety najpopularniejsze rodzaje kamer.

Kamera wewnętrzna WiFi Kamera wewnętrzna WiFi
+ kamera bezprzewodowa wewnętrzna
+ łączy się z domową siecią WiFi
+ kompatybilna z aplikacją na telefon, która pozwala na obsługę, sterowanie kamerą oraz pogląd na żywo
+ dostępna już w cenie kilkudziesięciu złotych, ale tańsze modele oferują gorszą rozdzielczość
+ bardzo proste konfigurowanie nawet dla osób bez doświadczenia
- jakość nagrania zależy również od siły i zasięgu sieci WiFi
Kamera wewnętrzna IP Kamera wewnętrzna IP
+ łączy się z domową siecią i otrzymuje własny adres IP
+ pozwala na stworzenie całej sieci do monitoringu w biurze, magazynie lub w domu
+ właściciel otrzymuje dostęp do poglądu z poziomu przeglądarki internetowej lub dedykowanej aplikacji
- są droższe, ale również bezpieczniejsze
Kamera wewnętrzna przewodowa Kamera wewnętrzna przewodowa
+ wymaga podłączenia do sieci domowej za pomocą przewodu
+ często wymaga również podłączenia do zasilania na stałe
+ kamery przewodowe oferują lepszą jakość i stabilniejsze połączenie z internetem niż modele bezprzewodowe
- brak wbudowanego akumulatora lub brak modułu WiFi (w zależności od modelu)
Kamera obrotowa wewnętrzna Kamera obrotowa wewnętrzna
+ kamera z ruchomym (obrotowym) obiektywem
+ zmienia swoje położenie w pionie i w poziomie
+ umożliwia szeroki zasięg widzenia do 360 stopni w poziomie i 150 stopni w pionie
- brak
Kamera statyczna wewnętrzna Kamera statyczna wewnętrzna
+ kamera stałopozycyjna nie obraca się — obiektyw jest skierowany tylko w jedno miejsce
+ odpowiednia do miejsc, które muszą być pod stałym nadzorem przez cały czas (np. biura, hale przemysłowe lub sklepy)
- monitoruje mniejszy obszar w porównaniu z modelami ruchomymi

Jak wybrać kamerę wewnętrzną — najważniejsze parametry przy wyborze

Kamery do domu wewnętrzne, jak każde urządzenia elektroniczne, cechują się różnymi parametrami, które mają ogromny wpływ na ich funkcjonowanie. Przy zakupie musisz wziąć je wszystkie pod uwagę. Pod żadnym pozorem nie kieruj się tylko ceną — w końcu chodzi tutaj o bezpieczeństwo!

Rozdzielczość obrazu i ilość klatek na sekundę
Rozdzielczość obrazu i ilość klatek na sekundę

Kiedy zastanawiasz się nad wyborem kamery wewnętrznej, powinieneś rozważyć dwa kluczowe parametry: rozdzielczość obrazu oraz liczbę klatek na sekundę. Rozdzielczość wpływa na jakość obrazu oraz ilość widocznych szczegółów. Im wyższa rozdzielczość, tym lepsza jakość obrazu. Zalecamy minimalną rozdzielczość 1920 × 1080 pikseli, która zapewnia dobry obraz w jakości Full HD. Jednak, jeśli dysponujesz większym budżetem, warto rozważyć wybór kamery z wyższą rozdzielczością, taką jak 3 MPx lub 1440 p, co zapewni nieskazitelny obraz z wszystkimi widocznymi szczegółami — nawet jeśli oświetlenie pozostawia wiele do życzenia. W przypadku drugiego parametru kamery oferują zazwyczaj od 5 do 15 klatek na sekundę, a im więcej klatek, tym płynniejsze nagranie.

Rodzaj kamery i sposób łączności
Rodzaj kamery i sposób łączności

Drugi istotny aspekt (a właściwie dwa) to: rodzaj wybranej kamery oraz sposób, w jaki łączy się ona z siecią np. w domu. Oba parametry są ze sobą powiązane — rodzaj wybranej kamery (np. kamera wewnętrzna bezprzewodowa) zależy sposób łączenia się z siecią (np. bezprzewodowo przez WiFi).

Szerokość kąta nagrywania
Szerokość kąta nagrywania

Jeśli chcesz wybrać najlepszy model dla siebie, koniecznie zwróć uwagę na szerokość kąta nagrywania, a także możliwości jego regulacji. Kamera szerokokątna do domu pozwoli Ci monitorować całe pomieszczenie — bez instalowania kolejnym urządzeń. Szerokokątne kamery to takie, które oferują do 360 stopni nagrywania w poziomie oraz ok. 150 stopni nagrywania w pionie.

Tryb nocny
Tryb nocny

Kamery wewnętrzne do domu muszą zapewnić bezpieczeństwo również w nocy. Sięgnij zatem po kamerę, która posiada odpowiedni tryb nocny, czyli pozwala na nagrywanie bez sztucznego oświetlenia. Pozwalają na to diody IR, czyli diody podczerwieni, dzięki którym kamera nagrywa otoczenie do 15 m od miejsca, w którym się znajduje. Im więcej diod posiada urządzenie, tym lepsza widoczność i jakość nagrań w nocy.

Wbudowane czujniki ruchu i dźwięku
Wbudowane czujniki ruchu i dźwięku

Dwa najważniejsze czujniki, które powinna mieć każda kamera to czujnik ruchu i czujnik dźwięku. Kamera wewnętrzna do domu wyposażona w czujnik ruchu informuje Cię o niepożądanych osobach lub zwierzętach w pomieszczeniu, a dodatkowo może podążać za wykrytym obiektem. Z kolei kamera z czujnikiem dźwięku może być przydatna do monitorowania dziecka podczas snu. Oba czujniki błyskawicznie informują o wykrytym dźwięku lub ruchu, jeśli są sparowane z aplikacją na telefon.

Możliwość integracji z pełnym systemem alarmowym domu
Możliwość integracji z pełnym systemem alarmowym domu

Jeśli chcesz stworzyć kompleksową sieć zabezpieczeń w domu, w biurze, w sklepie lub w restauracji, warto sięgnąć po takie kamery, które mogą być zintegrowane z systemem alarmowym. Taką opcję oferują zazwyczaj zaawansowane kamery IP — upewnij się jednak przed zakupem, że wybrany przez Ciebie model ma taką możliwość.

Sposób zasilania
Sposób zasilania

Kamera wewnętrzna przewodowa, a może kamera wewnętrzna WiFi z własnym zasilaniem? Zastanów się, jaki rodzaj zasilania powinieneś wybrać. Pamiętaj, że kamery bezprzewodowe możesz zainstalować wszędzie tam, gdzie masz WiFi — kable i przewody Cię nie ograniczają. Kamery przewodowe niestety dają mniejsze pole do wyboru, ale zapewniają stabilniejsze połączenie z internetem.

Sposób montażu
Sposób montażu

W jaki sposób i gdzie chcesz zamontować kamerę wewnętrzną w mieszkaniu? To również weź pod uwagę przy zakupie. Kamery przewodowe mają więcej ograniczeń i ich montaż trzeba dobrze przemyśleć, a kamery bezprzewodowe WiFi dają zdecydowanie więcej możliwości.

Integracja z systemem rejestrowania obrazu
Integracja z systemem rejestrowania obrazu

System rejestrowania obrazu to podstawa w miejscach, gdzie potrzebny jest przemyślany system monitoringu. Jeżeli właśnie takiego modelu szukasz, najlepsza będzie dla Ciebie kamera wewnętrzna WiFi z rejestratorem bądź inny model kompatybilny z systemem, na który się zdecydowałeś.

Nagrywanie na kartę microSD i zapisywanie w chmurze
Nagrywanie na kartę microSD i zapisywanie w chmurze

Pora przyjrzeć się, w jaki sposób możesz zapisywać, a później odtwarzać, nagrania ze swojego domu i mieszkania. Dwa najpopularniejsze sposoby to: nagrywanie na kartę microSD oraz zapisywanie na zewnętrznej chmurze. Pamiętaj, że każda karta microSD ma swoje ograniczenia (maksymalna pojemność wynosi 256 GB, ale wiele zależy od tego, z jakim typem karty kamera jest kompatybilna). Z kolei chmura gwarantuje zazwyczaj o wiele więcej miejsca, chociaż wiele zależy od oferty dostawcy tej usługi.

Możliwość podglądu obrazu na żądanie z dowolnego miejsca
Możliwość podglądu obrazu na żądanie z dowolnego miejsca

Chcesz wiedzieć, co dzieje się w Twoim domu w tym momencie? Koniecznie zwróć uwagę na możliwość oglądania obrazu na żywo. Możesz wykonać to na trzy sposoby: za pomocą aplikacji mobilnej, przeglądarki internetowej lub wewnętrznego systemu smart.

Wbudowane funkcje alarmów i dodatkowych zabezpieczeń
Wbudowane funkcje alarmów i dodatkowych zabezpieczeń

Zwróć uwagę także na funkcje alarmowe tj. syrena dźwiękowa lub wysyłanie ostrzeżeń głosowych w przypadku wykrycia intruza. Dzięki temu przepłoszysz włamywacza lub niechcianego gościa.

Wbudowane funkcje smart
Wbudowane funkcje smart

Jeśli jesteś fanem inteligentnych urządzeń, Twoja kamera do domu powinna mieć również funkcje typu smart np. inteligentne algorytmy do wykrywania ludzkiej sylwetki lub możliwość sterowania za pomocą głosu.

Ranking najlepszych kamer wewnętrznych WiFi i nie tylko

1. LTC LXKAM20

★★★★★
LTC LXKAM20
SPECYFIKACJA
ROZDZIELCZOŚĆ: Full HD 1920 × 1080
ZAKRES WIDZENIA: 355° oraz 120°
WBUDOWANY GŁOŚNIK I MIKROFON: Tak
CZUJNIKI RUCHU: Tak
CZUJNIK DŹWIĘKU: Tak
APLIKACJA MOBILNA: Tak
Sprawdź cenę

Szeroki kąt widzenia i obraz full HD

Kamera WiFi wewnętrzna LTC LXKAM20 łączy w sobie przystępną cenę i bardzo dobrą jakość obrazu, która pozwoli Ci kontrolować wszystko, co dzieje się pod Twoją nieobecność. Odpowiada za to bardzo dobra rozdzielczość full HD (1920 × 1080), która pozwala dostrzec nawet drobne szczegóły. Dodatkowo kamera posiada również ruchomy obiektyw, który obraca się do 120° w pionie oraz aż 355° w poziomie. Wystarczy Ci więc tylko jedna kamera do obserwowania całego pomieszczenia.

Dostęp z każdego miejsca za pomocą aplikacji

Kamera wewnętrzna do domu LTC LXKAM20 jest kompatybilna także z aplikacją na smartfona, tablet lub komputer — pracuje zarówno z systemami Android, jak i iOS. Dzięki aplikacji możesz kontrolować położenie kamery, sprawdzać powiadomienia (np. o wykrytym ruchu lub dźwięku) lub przeglądać poprzednie nagrania. Dzięki wbudowanemu mikrofonowi i głośnikom możesz także komunikować się z urządzeniem.

ZALETY
WADY
+ dedykowana aplikacja na telefon, smartfona lub tablet
+ funkcja wysyłania powiadomień o wykrytym ruchu
+ bardzo dobra rozdzielczość full hd
+ funkcja głośnika i mikrofonu
+ pozwala na automatyczne wykrywanie ruchu
+ szeroki kąt widzenia i obrotowa kamera
- brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Często nas nie ma w domu, dlatego podjęliśmy decyzję o zakupie kamery. Wybraliśmy ten model ze względu na dobrą cenę i jesteśmy mile zaskoczeni jakością obrazu. Działa bez zarzutów. Naprawdę warto.” - Basia, Kraków
“Jakość wykonania naprawdę dobra. Rozdzielczość wygląda dobrze i nagrywa bez problemu w nocy. Super zakup.” - Małgorzata, Ostróda

2. Sayus US-3009

★★★★★
Sayus US-3009
SPECYFIKACJA
ROZDZIELCZOŚĆ: 3MPx 2304 × 1296
ZAKRES WIDZENIA: 360° oraz 90°
WBUDOWANY GŁOŚNIK I MIKROFON: Tak
CZUJNIKI RUCHU: Tak
CZUJNIK DŹWIĘKU: Tak
APLIKACJA MOBILNA: Tak
Sprawdź cenę

Najwyższa rozdzielczość Ultra HD

Zaletą nr 1 tego modelu jest super wysoka rozdzielczość obrazu — Ultra HD 2304 × 1296 p. W połączeniu z 6 diodami IR zapewnia świetną widoczność zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Pod Twoją nieobecność kamera zarejestruje wszystko w świetnej jakości, a dodatkowy zoom 4x sprawia, że żaden szczegół nie umknie Twojej uwadze.

Inteligentne funkcje

Sayus US-3009 nie zawiedzie Cię również pod względem dostępnych funkcji. Ta kamera bez problemu zarejestruje wszystko, co się dzieje po zmroku, a nawet automatycznie wykryje ludzką sylwetkę. To jednak nie wszystko. Śledzenie ruchu świetnie sprawdza się w przypadku dzieci, pupilów czy osób starszych, a mikrofon i głośnik pozwalają na obustronną komunikację przez smartfona.

ZALETY
WADY
+ fantastyczna jakość obrazu Ultra HD
+ umożliwia zapisywanie nagrań na karcie do 256 GB
+ 4-krotny zoom zapewnia widoczność wszystkich detali
+ możliwość podłączenia kamery do rejestratora zewnętrznego
- jeden z najdroższych produktów w rankingu
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Potrzebowaliśmy kamery do opieki nad starszą osobą. Finalnie padło na ten model i jesteśmy bardzo zadowoleni. Spokój nieporównywalny, jakość obrazu również świetna. Polecam.” - Tomek, Gdańsk
“Bardzo dobra kamera dla każdego. Czujniki są czułe, nic się nie zawiesza. Solidny model.” - Anna, Skawina

3. Ezviz CS-C6N-A0-1C2WFR

★★★★★
Ezviz CS-C6N-A0-1C2WFR
SPECYFIKACJA
ROZDZIELCZOŚĆ: Full HD 1920 × 1080
ZAKRES WIDZENIA: 75° oraz 45°
WBUDOWANY GŁOŚNIK I MIKROFON: Tak
CZUJNIKI RUCHU: Tak
CZUJNIK DŹWIĘKU: Tak
APLIKACJA MOBILNA: Tak
Sprawdź cenę

Szerokokątny obiekt z obrotową kamerą

Ezviz CS-C6N to bezprzewodowa kamera z szerokokątnym obiektywem. W praktyce oznacza to, że kamera obejmuje nadzorem całe, nawet duże pomieszczenie i przylegające do niego korytarze. Dodatkowo obiektyw posiada ruchomą głowicę, dzięki czemu może śledzić zwierzęta lub ludzi, którzy pozostają w ruchu. Jednocześnie nie reaguje na poruszanie się zasłon lub roślin pod wpływem wiatru, dlatego nie otrzymujesz fałszywych alarmów.

Wszystkie funkcja dla większego bezpieczeństwa

Kamera od firmy Ezviz monitoruje w dzień i w nocy. Specjalne diody podczerwieni i system SmartIR zapewniają świetną widoczność, nawet w nocy przy zgaszonym świetle. W tym modelu znajdziesz również mikrofon i głośnik do dwukierunkowej komunikacji oraz inteligentny tryb prywatny — w każdej chwili możesz uśpić kamerę, dzięki czemu możesz się czuć swobodnie we własnym domu.

ZALETY
WADY
+ wysoka rozdzielczość za dnia i w nocy
+ tryb SmartIR i diody podczerwieni dla jeszcze lepszej widoczności bez oświetlenia
+ tryb prywatny zapewnia komfort i swobodę, gdy kamera nie jest potrzebna
+ gratis karta microSD 64 GB
+ funkcja wykrywania ruchu i możliwość mocowania na suficie
- mogą pojawiać się opóźnienia w poglądzie na żywo w zależności od siły WiFi
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Ogromny plus za kartę w zestawie! Kamera działa bez zarzutu, jakość nagrań jest naprawdę fajna. Czujemy się zdecydowanie bezpieczniej z poglądem w telefonie co się dzieje jak nas nie ma w domu.” - Andrzej, Lublin
“10/10. Bardzo duży plus za długi kabel. Obraz super, nawet w nocy, naprawdę godny polecenia zakup.” - Jan, Reda

4. Overmax Camspot 3.6

★★★★★
Overmax Camspot 3.6
SPECYFIKACJA
ROZDZIELCZOŚĆ: Full HD 1920 × 1080
ZAKRES WIDZENIA: 355° oraz 120°
WBUDOWANY GŁOŚNIK I MIKROFON: Tak
CZUJNIKI RUCHU: Tak
CZUJNIK DŹWIĘKU: Tak
APLIKACJA MOBILNA: Tak
Sprawdź cenę

Funkcja elektronicznej niani, opiekuna pupila lub osoby starszej

Kamera WiFi wewnętrzna Overmax posiada wbudowany mikrofon i głośnik, co sprawia, że świetnie nadaje się jako elektroniczna niania, opiekun osób starszych lub zwierząt. Dzięki dedykowanej aplikacji Overmax Control możesz mieć stały dostęp do obrazu na żywo oraz wykonywać dwukierunkowe połączenia z kamerą. Funkcja wykrywania i śledzenia ruchu sprawia, że możesz mieć cały czas oko na ruchomy obiekt.

Do 3 tygodni zapisanych nagrań

Kamera IP wewnętrzna Overmax Camsport 3.6 pozwala na zapis nagrań na zewnętrznej karcie microSD o pojemności do 128 GB. To pozwala Ci na nagrywanie przez długi czas, nawet do 3 tygodni bez przerwy. Alternatywnie, możesz wykorzystać funkcję przechowywania plików w chmurze, dzięki czemu Twoje piliki są zawsze dostępne, nawet jeśli nie masz fizycznego nośnika pod ręką.

ZALETY
WADY
+ kompatybilny z wielofunkcyjną aplikacją na Windows, Android i iOS
+ zapisywanie danych na karcie microSD (do 128 GB) lub przechowywanie w chmurze
+ obrotowa kamera do 355 stopni w poziomie i 120 stopni w pionie
+ wygodna funkcja śledzenia i wykrywania ruchu
- rozdzielczość D to zdecydowanie za mało dla ostrego i przejrzystego obrazu
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Działa bez zarzutu — rozmowa przez kamerkę jest mega praktyczna. Super do doglądania psa w domu, gdy jest się w pracy.” - Alicja, Gorzów Wielkopolski
“Mamy już rzutnik od tej firmy i pomyśleliśmy, że kamera też będzie fajna. Jakość nas nie zawiodła, bardzo polecam.” - Bożena, Białystok

5. Hikey JM-360

★★★★☆
Hikey JM-360
SPECYFIKACJA
ROZDZIELCZOŚĆ: HD 1280 × 720
ZAKRES WIDZENIA: 355° oraz 120°
WBUDOWANY GŁOŚNIK I MIKROFON: Tak
CZUJNIKI RUCHU: Tak
CZUJNIK DŹWIĘKU: Tak
APLIKACJA MOBILNA: Tak
Sprawdź cenę

Wielofunkcyjne urządzenie w świetnej cenie

Nagrywanie o każdej porze dnia i nocy, automatyczne wykrywanie ruchu, bezprzewodowa łączność WiFi oraz możliwość zapisywania nagrań na karcie pamięci o pojemności 128 GB — to tylko niektóre z cech, które czynią Hikey Camera świetną propozycją do każdego domu. Dodatkowo dzięki wbudowanemu głośnikowi i mikrofonowi możesz również dwukierunkowo komunikować się z kamerą i wysyłać wiadomości głosowe.

Szerokie pole widzenia i śledzenie obiektów

Z kamerą Hikey JM-360 bez problemu obejmiesz całe pomieszczenie. Wszystko za sprawą obrotowego obiektywu, który zapewnia kąt widzenia do 355° w poziomie i aż do 120° w pionie. Aplikacja umożliwia zdalne sterowanie kamerą za pomocą smartfona lub tabletu oraz automatyczne śledzenie ruchomego obiektu, co czyni ją idealnym urządzeniem nie tylko do monitorowania mieszkań i domów, ale także jako elektroniczna niania lub kamera do obserwowania pupila.

ZALETY
WADY
+ dobra rozdzielczość HD — 1280 × 720
+ komunikacja za pomocą mikrofonu i głośnika
+ szerokie pole widzenia
+ możliwość śledzenia oraz wykrywania ruchomych obiektów
+ funkcja nagrywania nocą, dzięki obecności diod IR
- obraz może się zacinać
- wykonana z niskiej jakości tworzywa sztucznego
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Używamy na co dzień jako elektroniczną nianie. Bardzo dobra kamera, szybko reaguje na dźwięk. Polecam.” - Agnieszka, Mława
“Niewielka, tania, prosta instalacja. Jakość nagrań mogłaby być lepsza, ale za tę cenę nie mogę narzekać. :) ” - Marcin, Warszawa

6. Ezviz C6CN Pro

★★★★☆
Ezviz C6CN Pro
SPECYFIKACJA
ROZDZIELCZOŚĆ: 4MPx 2560 × 1440
ZAKRES WIDZENIA: Brak danych
WBUDOWANY GŁOŚNIK I MIKROFON: Tak
CZUJNIKI RUCHU: Tak
CZUJNIK DŹWIĘKU: Tak
APLIKACJA MOBILNA: Tak
Sprawdź cenę

Wysoka kompresja = jeszcze więcej nagrań na jednym nośniku

Ezviz C6CN Pro to jeden z produktów premium, co czyni go świetną inwestycją, która z pewnością Cię nie rozczaruje. Jedną z głównych zalet tej kamery jest kompresja nagrań H.265. W praktyce oznacza to dla Ciebie jeszcze więcej miejsca na nagrania, bo każdy plik zajmuje mniej miejsca w porównaniu z innymi modelami.

Inteligentne funkcje dla większego bezpieczeństwa

Ezviz C6CN Pro to także funkcje wspomagane nowoczesnym algorytmem wykorzystującym umiejętności sztucznej inteligencji. Przykładowo, znajdziesz tu inteligentne śledzenie, dzięki czemu kamera automatycznie podąża za sylwetką lub obiektem. Jednocześnie urządzenie poinformuje Cię w aplikacji, a nawet samoczynnie wyświetli podgląd na żywo.

ZALETY
WADY
+ super rozdzielczość 4 MPx (2560 x 1440)
+ inteligentne śledzenie i wykrywanie ruchomych obiektów
+ funkcja TrueWDR dla lepszej ostrości i bardziej szczegółowego obrazu
+ funkcja szybkiego wyłączania kamery dla większej prywatności
+ kompresja plików H.265 sprawia, że pliki zajmują mniej miejsca
- inteligentne algorytmy i wysoka rozdzielczość sprawiają, że to jeden z najdroższych produktów w rankingu
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Nie ukrywam, droga, ale jakość naprawdę pierwszorzędna. Polecam.” - Jakub, Gdynia
“Bardzo dobre wykonanie, obraz bez zakłóceń, na WiFi śmiga. Serdecznie polecam.” - Borys, Wrocław

7. Ezviz CS-C1C-B

★★★★☆
Ezviz CS-C1C-B
SPECYFIKACJA
ROZDZIELCZOŚĆ: Full HD 1920 × 1080
ZAKRES WIDZENIA: 355° oraz 120°
WBUDOWANY GŁOŚNIK I MIKROFON: Tak
CZUJNIKI RUCHU: Tak
CZUJNIK DŹWIĘKU: Tak
APLIKACJA MOBILNA: Tak
Sprawdź cenę

Ochrona w ciągu dnia i w nocy

Ezviz CS-C1C-B to świetna propozycja dla osób, które nie chcą oszczędzać na bezpieczeństwie. Z tym modelem możesz nagrywać nie tylko w dzień, ale również w nocy. Kamera posiada tryb nocny, szerokokątny obiektyw oraz szczegółowy obraz w rozdzielczości full HD. Warto zaznaczyć, że tryb nocny pozwala na nagrywanie aż do 12 m od miejsca, w którym znajduje się kamera. To zatem idealne urządzenie nawet do dużych salonów i korytarzy.

Wygodna aplikacja do zdalnej obsługi

Kamera WiFi wewnętrzna Ezviz to nowoczesny model, dlatego nie mogło tu zabraknąć również dedykowanej aplikacji na smartfony, tablety i komputery. Aplikacja automatycznie poinformuje Cię o wykrytym ruchu (do wyboru 3 tryby m.in. syrena alarmowa). Jeśli chcesz wyłączyć kamerę, wystarczy, że uruchomisz w aplikacji tryb uśpienia. Kamera przestaje wówczas rejestrować, dzięki czemu dbasz również o swoją prywatność.

ZALETY
WADY
+ rozdzielczość full hd
+ wbudowany mikrofon i głośnik
+ tryb uśpienia zatrzymujący nagrywanie dla ochrony prywatności
+ 3 tryby wysyłania powiadomień na aplikację
+ magnetyczna podstawa pozwala na zainstalowanie kamery na dowolnej powierzchni magnetycznej lub za pomocą klasycznego uchwytu
+ kompresja nagrań H.265 pozwala zaoszczędzić miejsce
- dość wysoka cena
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Do śledzenia psa pod naszą nieobecność super zdaje egzamin. Polecam!” - Wojtek, Łódź
“Naprawdę świetny sprzęt. Dźwięk ładny, rozdzielczość super. Wygląd trochę cudaczny, ale najważniejsze, że działa.” - Piotr, Malbork

8. Imilab Home Security C20 Pro

★★★★☆
Imilab Home Security C20 Pro
SPECYFIKACJA
ROZDZIELCZOŚĆ: 3 MPx 2304 × 1296
ZAKRES WIDZENIA: 360° oraz 105°
WBUDOWANY GŁOŚNIK I MIKROFON: Tak
CZUJNIKI RUCHU: Tak
CZUJNIK DŹWIĘKU: Tak
APLIKACJA MOBILNA: Tak
Sprawdź cenę

Wysoka jakość dla każdego

Imilab to kolejna propozycja z serii premium, która pomaga zadbać o bezpieczeństwo w nocy i w ciągu dnia. Wysoka jakość sprawia, że sprzęt jest praktycznie niezawodny. Znajdziesz tu m.in. rozdzielczość 2304 × 1296, panoramiczny obraz oraz wbudowane diody IR. Wszystko to pozwoli Ci zobaczyć wszystkie szczegóły w ciągu dnia, jak i w nocy.

Monitoring, elektroniczna niania i opiekun pupila w jednym

Kamera wewnętrzna Imilab ma naprawdę szerokie zastosowanie. Może posłużyć Ci do obserwowania pupila pod Twoją nieobecność, zwiększenia bezpieczeństwa osób starszych lub maluchów, a także Twojego domu i mienia. Odpowiadają za to takie funkcje jak automatyczne wykrywanie ruchomych obiektów, ludzkiej sylwetki oraz wykrywania dźwięków. Informacja o wykrytym ruchu lub dźwięku otrzymasz na swój telefon błyskawicznie.

ZALETY
WADY
+ wysoka rozdzielczość nagrań 3 MPx
+ funkcja wykrywania dźwięku, sylwetki, jak i podążania za ruchomym obiektem
+ dedykowana aplikacja na telefon
+ szeroki kąt nagrywania
+ bardzo dobra jakość obrazu również w nocy
- wysoka cena
- maksymalny rozmiar karty micro SD to tylko 64 GB
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Super jakość, chociaż sporo trzeba za nią zapłacić. Jeśli ktoś kupuje jedną kamerę, tak jak ja, to dobra inwestycja.” - Monika, Olsztyn
“Rozdzielczość mega!!! Konfiguracja to bułka z masłem. Polecam!” - Łukasz, Tomaszów Mazowiecki

9. Xiaomi Mi Home Security

★★★★☆
Xiaomi Mi Home Security
SPECYFIKACJA
ROZDZIELCZOŚĆ: 3 MPx 2304 × 1296
ZAKRES WIDZENIA: 360° oraz 105°
WBUDOWANY GŁOŚNIK I MIKROFON: Tak
CZUJNIKI RUCHU: Tak
CZUJNIK DŹWIĘKU: Tak
APLIKACJA MOBILNA: Tak
Sprawdź cenę

Szeroki kąt widzenia i wysoka jakość obrazu

Kamera wewnętrzna do domu Xiaomi Mi Home Security to przede wszystkim świetna jakość każdego nagrania. Urządzenie oferuje rozdzielczość Full HD 1920 × 1080 oraz szeroki kąt widzenia do 360 stopni. Kamera ma ruchomy obiektyw, dlatego to Ty decydujesz, czy chcesz skierować ją w konkretne miejsce, czy nagrać całe pomieszczenie. Znajdziesz tu także 10 diod IR (tryb Night Vision), który dba o najlepszą jakość również w nocy.

Algorytm sztucznej inteligencji

Kamera wewnętrzna bezprzewodowa od firmy Xiaomi bazuje na najnowszych rozwiązaniach, dzięki czemu zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo. Przykładowo, producent wdrożył technologię AI, która nieustannie się uczy. Oprogramowanie nieustannie analizuje wszystkie wykryte alarmy i na ich podstawie wyciąga wnioski, dzięki czemu w przyszłości ignoruje fałszywe alarmy.

ZALETY
WADY
+ obraz o rozdzielczości Full HD
+ tryb Nigth Vision i 10 diod na podczerwień
+ technologia AI wspomagająca rozpoznawanie fałszywych alarmów
+ szeroki kąt nagrywania do 360 stopni
+ wbudowany czujnik ruchu
+ bardzo prosta instalacja
- dość wysoka cena
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Naprawdę super kamera ze świetnym obrazem. Połączenie z telefonem Xiaomi nie sprawiło problemów.” - Tomasz, Bydgoszcz
“Na początku chciałam kupić coś tańszego, ale stanęło na kamerze Xiaomi. Jestem bardzo zadowolona z zakupu, polecam.” - Dominika, Poznań

10. LTC LXKAM21

★★★★☆
LTC LXKAM21
SPECYFIKACJA
ROZDZIELCZOŚĆ: Full HD 1920 × 1080
ZAKRES WIDZENIA: 60° oraz 38°
WBUDOWANY GŁOŚNIK I MIKROFON: Tak
CZUJNIKI RUCHU: Tak
CZUJNIK DŹWIĘKU: Tak
APLIKACJA MOBILNA: Tak
Sprawdź cenę

Szybka i prosta konfiguracja

Martwisz się, że zainstalowanie kamery w domu może Cię przerosnąć? LTC LXKAM21 to model, który nie przysporzy Ci problemów z montażem. Konfiguracja i podłączenie kamery do lokalnej sieci WiFi zajmuje tylko 5 minut. Dodatkowo aplikacja na telefon nie jest trudna w obsłudze, dzięki temu poradzi sobie z nią każdy — nawet osoby starsze.

Wygodne powiadomienia na telefon

Dla jeszcze większego bezpieczeństwa kamera wewnętrzna bezprzewodowa LTC LXKAM21 wysyła powiadomienia na aplikację zainstalowaną w Twoim telefonie lub tablecie. Informuje o wykrytym ruchu, jak i pozwala na komunikowanie się z kamerą. Możesz także w każdej chwili sprawdzić pogląd na żywo, dzięki czemu widzisz, czy to włamywacz, a może fałszywy alarm.

ZALETY
WADY
+ możliwość podłączenia za pomocą kabla Ethernet i WiFi
+ szybka i prosta konfiguracja
+ wysoka rozdzielczość Full HD
+ system automatycznego wykrywania ruchu
+ obrotowa kamera dla lepszej widoczności i większego bezpieczeństwa
- mały kąt obrotu w pionie (tylko 90 stopni)
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Fajna kamerka. Zgrabna, lekka, dobry obraz, nie zauważyłem żadnych opóźnień. Polecam.” - Bartek, Płock
“Bartek, Płock” - Mariusz, Gdańsk

Kamera wewnętrzna — skuteczne zabezpieczenie przed włamywaczami

Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie Twojej rodziny, kamera wewnętrzna okaże się niezastąpionym elementem każdego systemu bezpieczeństwa. Już jedna kamera w pomieszczeniu pomoże Ci:

 • Odstraszyć potencjalnych włamywaczy
 • Ochronić cenne przedmioty
 • Wysłać ostrzeżenie o pojawieniu się nieupoważnionej osoby
 • Nagrać wszystkie zdarzenia pod Twoją nieobecność
 • Uruchomić syrenę alarmową lub wysłać ostrzeżenie głosowe do intruza
 • Pomóc w ujęciu włamywacza lub złodzieja, jeśli nie uda Ci się zareagować na czas

Kamera wewnętrzna — pomoc i ułatwienie na co dzień

W jaki jeszcze sposób kamera bezprzewodowa wewnętrzna może pomóc Ci na co dzień? Wbrew pozorom te urządzenia mają bardzo szerokie zastosowanie. 

Przykładowo, wiele osób sięga po nie, aby wiedzieć, co porabia kot lub pies pod nieobecność właściciela w mieszkaniu. Niektóre zwierzęta bardzo źle przechodzą rozłąkę, nawet jeśli trwa ona tylko kilka godzin. Niszczą nawet meble, ściany i podłogi. Kamera wewnętrzna ze wbudowanym mikrofonem i głośnikiem pomoże Ci uspokoić pupila.

Kamera bezprzewodowa wewnętrzna spisze się również jako elektroniczna niania dla seniora bądź osoby o ograniczonej sprawności. Już jedno niewielkie urządzenie za kilkadziesiąt złotych pomoże Ci roztoczyć opiekę nad osobą starszą i zyskać bezcenny spokój ducha. A co najważniejsze — w przypadku niebezpiecznych sytuacji zareagujesz błyskawicznie!

Kamera wewnętrzna jako domowa niania? Dlaczego nie!

Bezprzewodowa kamera do domu sprawdzi się również jako elektroniczna niania, czyli urządzenie do pilnowania dzieci, gdy te śpią, bawią się lub po prostu przebywają w drugim pomieszczeniu. Szczególnie przydatne okażą się kamery wewnętrzne z funkcją wykrywania dźwięku (np. płaczu dziecka), dzięki czemu zareagujesz jeszcze szybciej.

Opieka nad seniorem z kamerą bezprzewodową

Kamery typu WiFi sprawdzą się, nawet jeśli przebywasz w innym pomieszczeniu, na drugim piętrze lub w ogrodzie. Taką kamerę możesz ustawić w każdym pomieszczeniu, a nawet na tarasie, jeśli zasięg WiFi na to pozwala. Będziesz mieć swoje pociechy zawsze na oku, dzięki czemu będą całkowicie bezpieczne, a Ty możesz zająć się swoimi obowiązkami.

Jakie dodatkowe funkcje może posiadać kamera wewnętrzna?

To jeszcze nie koniec funkcji! Kamery do domu wewnętrzne powinny być wyposażone w dodatkowe funkcje do komunikacji, inteligentnego rozpoznawania sylwetki człowieka i odstraszania włamywaczy. Najlepsza kamera bezprzewodowa wewnętrzna posiada również funkcje takie jak:

 • Dwukierunkowa komunikacja — dwukierunkowa komunikacja to nic innego jak kamera z głośnikiem i mikrofonem, która pozwala na komunikowanie się z pupilem, seniorem lub włamywaczem. To absolutna podstawa w kamerach bezprzewodowych.
 • Rozpoznawanie funkcji głosowych — niektóre kamery pozwalają również na obsługę za pomocą komend głosowych. Modele te zazwyczaj są sparowane z systemami smart home, które pozwalają na obsługę za pomocą Alexy, Siri lub Asystenta Google.
 • Możliwość integracji z inteligentnymi systemami smart home — połączenie z innymi urządzeniami wchodzącymi w system inteligentnego domu np. Apple HomeKit, Google Home, Tuya.
 • Funkcje rozpoznawania sylwetek ludzi — inteligentne wykrywanie ludzkiej sylwetki sprawi, że urządzenie nie będzie wysyłało niepotrzebnych powiadomień o wykrytym ruchu zwierząt.
 • Syrena alarmowa w przypadku wykrycia włamania

Kamera wewnętrzna WiFi czy przewodowa? Podsumowanie

Każdy bezpieczny dom to taki, w którym znajduje się kamera IP wewnętrzna lub po prostu tańszy i prostszy w konfiguracji model bezprzewodowy. Kamery do domu wewnętrzne zapewniają jednak nie tylko bezpieczeństwo podczas Twojej nieobecności, ale również w nocy lub gdy jesteś w pracy. Pamiętaj, że najlepsze kamery oferują wysoką rozdzielczość, czujniki wykrywające niepożądany ruch i dźwięk, a także stabilne połączenie z internetem. Nie wybieraj drogi na skróty — sięgaj tylko po niezawodne modele.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij