Close

Najlepsze lodówki w nowoczesnym wydaniu — poradnik przy wyborze i ranking

Sprawdzona lodówka to niewątpliwie jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdej domowej kuchni. Obecnie w sklepach można znaleźć wiele modeli i wariantów lodówek kuchennych, dlatego znalezienie idealnego modelu może być dla części osób nie lada wyzwaniem. Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze lodówki? Czym różnią się klasyczne modele dwudrzwiowe od popularnych lodówek side by side? Chcemy pomóc naszym czytelnikom dokonać dobrego wyboru. Sprawdź nasz ranking i wybierz najlepszą lodówkę do swojego domu lub mieszkania!

Jakie są rodzaje lodówek dostępne w sprzedaży?

W zależności od wielkości kuchni, liczby domowników i ilości wolnej przestrzeni do zagospodarowania możesz wybrać spośród uniwersalnych lodówek jednodrzwiowych, dwudrzwiowych, modeli przystosowanych do zabudowy oraz popularnych w ostatnich latach lodówek side by side.

Nie zabraknie także wielu wariantów lodówek wyposażonych w dodatkowe funkcje, które mogą umilić nasze codzienne życie. Mowa tutaj o lodówkach z funkcjami kostkarki, indywidualną konfiguracją komór, dodatkowymi półkami, a nawet małymi wnękami na napoje, czy obecności dystrybutora wody. Poniżej wymieniamy i krótko scharakteryzujemy najbardziej popularne warianty lodówek dostępnych w sprzedaży. 

Lodówka jednodrzwiowa

Uniwersalny typ lodówek kuchennych wyróżniający się funkcjonalnością i prostą konstrukcją. W modelach jednodrzwiowych chłodziarka bądź zamrażarka wypełnia całą przestrzeń lodówki. Może zdarzyć się, że posiada w środku dodatkową komorę zero, ale zazwyczaj jej główną funkcją jest tylko chłodzenie lub tylko mrożenie produktów.

Zalety lodówek jednodrzwiowych:

- uniwersalny wybór

- oszczędność miejsca w kuchni

- możliwość ustawienia lodówki w dowolnym miejscu

- pasuje do większości nowocześnie urządzonych wnętrz

Wady lodówek jednodrzwiowych:

- większość modeli (z wyjątkiem Bespoke Twin) zamrażarkę lub tylko chłodziarkę, więc ich zastosowanie jest nieco ograniczone

Lodówka dwudrzwiowa

Standardowy typ lodówek z dwiema oddzielnymi sekcjami: chłodziarką na górze i zamrażarką na dole. Większość modeli dwudrzwiowych posiada regulowane półki i szulfady, które można dostosować do własnych potrzeb. Takie rozwiązanie ułatwia przechowywanie żywności w słoikach i pojemnikach o różnych rozmiarach i kształtach.

Zalety lodówek dwudrzwiowych:

- więcej miejsca na przechowywanie produktów

- doskonały wybór do większych kuchni

- posiada dodatkowe półki i przegródki

- oddzielna zamrażarka

Wady lodówek dwudrzwiowych:

- mniej wygodny dostęp do produktów w zamrażarce w porównaniu z modelami side by side

Lodówka side by side

Nowoczesny model z dwiema równoległymi sekcjami — chłodziarką i zamrażarką. W lodówkach side by side zamrażarka swoją konfiguracją przypomina chłodziarkę, dzięki czemu zyskujesz łatwiejszy dostęp do wszystkich zamrożonych produktów i o wiele wygodniej możesz zorganizować ułożenie żywności. Takie modele dodatkowo posiadają zazwyczaj wiele wbudowanych półek, i szuflad, dzięki którym wnętrze lodówki zaplanujesz zgodnie ze swoimi potrzebami i rodzajami produktów, które najczęściej w niej przechowujesz.

Zalety lodówek side by side:

Duża pojemność;Posiada dodatkowe półki, przegródki i schowki;Łatwa w utrzymaniu porządku;Więcej miejsca zarówno w części chłodniczej, jak i zamrażarce

Wady lodówek side by side:

- zajmują więcej miejsca od modeli z chłodziarką i zamrażarką w jednym pionie

Lodówka do zabudowy

Uniwersalny wybór dla tych, którzy chcą maksymalnie wykorzystać przestrzeń w kuchni. Dzięki integracji z meblami kuchennymi, lodówki do zabudowy nie zajmują dodatkowego miejsca i tworzą jednolity wygląd z całym pomieszczeniem. 

Zalety lodówek do zabudowy:

- praktyczne rozwiązanie

- oszczędność miejsca

- doskonały wybór do mniejszych kuchni

- można dopasować ją do posiadanych mebli kuchennych

Wady lodówek do zabudowy:

- ograniczone wymiary

- trudniejszy montaż w porównaniu z lodówkami wolnostojącymi

Lodówka z zamrażarką (chłodziarko-zamrażarka)

Urządzenie chłodzące łączące w sobie funkcje chłodziarki i zamrażarki. Większość modeli chłodziarko-zamrażarek umożliwia niezależną regulację temperatury w poszczególnych sekcjach. Takie rozwiązanie pozwala dostosować temperaturę do poszczególnych produktów spożywczych, przyczyniając się przy tym do wydłużenia świeżości i trwałości przechowywanej żywności.

Zalety chłodziarko-zamrażarek:

- wielofunkcyjny wybór

- oszczędność miejsca w kuchni

- wygoda użytkowania

- dostępna w różnych układach i rozmiarach

Wady chłodziarko-zamrażarek:

- połączenie chłodziarki i zamrażarki w jednej lodówce, szczególnie w przypadku mniejszych modeli może spowodować, że w zależności od indywidualnych potrzeb, powierzchnia lodówki lub zamrażarki mogą być mniej funkcjonalne pod względem pojemności

Lodówka z kostkarką

Wielofunkcyjne urządzenie, które stwarza możliwość wygodnej produkcji kostek lodu. Lodówka może mieć kostkarkę z automatycznym dozownikiem lodu (kruszonego lub kostek lodu) lub szufladę, z której nabierasz dowolną ilość lodu za pomocą wygodnej łopatki. Większość takich modeli posiada także wbudowany dystrybutor wody, dzięki czemu masz zawsze dostęp do chłodnej i świeżej wody. Warto mieć jednak na uwadze, że niektóre modele wymagają stałego podłączenia wody do lodówki.

Zalety lodówek z kostkarką:

- wygodne rozwiązanie

- pozwala ograniczyć ilość zajmowanego miejsca w zamrażarce

- wbudowany dystrybutor wody

- nowoczesny design

Wady lodówek z kostkarką:

- wymagają podłączenia do źródła wody

- wyższa cena niż w przypadku standardowych modeli

Jak wybrać najlepszą lodówkę? Kluczowe parametry

Wybór lodówek, jakie są obecnie dostępne na rynku jest ogromny, dlatego znalezienie odpowiedniego modelu może stanowić spore wyzwanie. Przy wyborze wymarzonej lodówki do swojej kuchni, koniecznie zwróć uwagę na najważniejsze parametry sprzętu, takie jak pojemność, wymiary, klasa energetyczna, czy poziom emitowanego hałasu. Ponadto jeśli chcesz mieć pewność, że wybrany sprzęt będzie spełniał obowiązujące standardy jakości i bezpieczeństwa — zdecyduj się na zakup lodówki od polecanego i sprawdzonego producenta!

Pojemność lodówki i/lub zamrażarki
Pojemność lodówki i/lub zamrażarki

Planując zakup lodówki do swojej kuchni, musisz ocenić, ile miejsca potrzebujesz na przechowywanie żywności, uwzględniając przy tym liczbę domowników oraz ich nawyki zakupowe. Zwróć uwagę również na swoje zwyczaje żywieniowe. Jeśli spożywasz dużo świeżych produktów spożywczych, takich jak owoce, warzywa, czy mięso, konieczna będzie odpowiednia ilość miejsca na ich przechowywanie. Dobra lodówka powinna mieć odpowiednią ilość półek i szuflad, aby z łatwością pomieścić wszystkie produkty, których regularnie używasz w swojej kuchni.

Wymiary i układ (rodzaj lodówki)
Wymiary i układ (rodzaj lodówki)

Przed zakupem sprawdź, czy wybrana lodówka zmieści się w Twojej kuchni i czy jej układ wewnętrzny będzie dla Ciebie praktyczny i funkcjonalny na co dzień. Uwzględnij przy tym jej wysokość, szerokość i głębokość, a dodatkowo upewnij się, czy masz przestrzeń do swobodnego otwierania drzwi lodówki. Koniecznie zwróć uwagę na liczbę i konfigurację półek, obecność szuflad na owoce i warzywa, a także na dostępność półek i dodatkowych uchwytów na butelki. Właściwy układ lodówki ułatwi organizację żywności i zapewni łatwy dostęp do wszystkich przechowywanych produktów spożywczych.

Klasa energetyczna
Klasa energetyczna

Wybierając lodówkę o wyższej klasie energetycznej możesz znacznie obniżyć zużycie energii elektrycznej w swoim domu. Klasy energetyczne lodówek są oznaczane literami od A do G, przy czym A oznacza najwyższą efektywność energetyczną, a G najniższą. Chociaż początkowy koszt zakupu lodówki o wyższej klasie energetycznej może być większy, to oszczędności wynikające z mniejszego zużycia energii sprawiają, że taka inwestycja z pewnością zwróci się w przyszłości.

Poziom generowanego hałasu
Poziom generowanego hałasu

Przy wyborze lodówki do domu lub mieszkania, sprawdź specyfikację dotyczącą poziomu generowanego przez nią hałasu podawanego w decybelach (dB). Parametr ten może okazać się szczególnie istotny, jeśli posiadasz kuchnię otwartą na salon lub część dzienną. Zwróć również uwagę na izolację akustyczną lodówki. Urządzenia dobrej jakości posiadają dodatkowe warstwy izolacyjne, które redukują dźwięki generowane przez sprężarkę i wentylatory. Zakup sprzętu, który działa cicho i nie zakłóca codziennego funkcjonowania domu będzie znacznym udogodnieniem dla Ciebie i Twoich bliskich.

Producent
Producent

Lodówka to urządzenie, które może posłużyć nam przez kilka, a nawet kilkanaście lat. Z tego względu warto zdecydować się na wybór sprzętu pochodzącego od sprawdzonego producenta. Na szczęście istnieją renomowane marki, które posiadają w swojej ofercie lodówki najwyższej klasy. W przypadku wątpliwości co do wyboru lodówki, zwróć uwagę na to, czy wybrana marka cieszy się dobrymi opiniami innych klientów. Przykładowo, najczęściej kupowane lodówki w Polsce to lodówki Samsung*. Sprawdź również, z jakich innowacyjnych rozwiązań i technologii korzysta producent i jakie dodatkowe funkcje oferuje w swoich produktach.

Ranking najlepszych lodówek w nowoczesnym wydaniu

Lodówka RB38C776CB1/EF | Samsung Polska

★★★★★
Lodówka RB38C776CB1/EF | Samsung Polska
SPECYFIKACJA
POJEMNOŚĆ CAŁKOWITA: 390L
SZEROKOŚĆ: 598 mm
WAGA: 76 kg
FUNKCJA NO FROST: Tak
POZIOM HAŁASU: 35 dB
Sprawdź cenę

Duża przestrzeń użytkowa

Lodówka Samsung RB38C776CB1/EF z dolnym zamrażalnikiem to wyjątkowy model, w którym zastosowano innowacyjną technologię SpaceMax™, która pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni użytkowej dając użytkownikowi o wiele więcej miejsca na przechowywanie ulubionych produktów. Dzięki zastosowaniu technologii SpaceMax™, model Samsung RB38C776CB1/EF oferuje ponadprzeciętną pojemność użytkową przy zachowaniu standardowych wymiarów zewnętrznych. Obecność szerokich półek, pojemnych szuflad i dodatkowych pojemników w drzwiach lodówki sprawia, że organizacja żywności staje się prostsza niż kiedykolwiek wcześniej! Model o pojemności 390 litrów wyposażono również w dodatkową, wsuwaną półkę, która ułatwia utrzymanie porządku i zwiększa dostęp do przechowywanych produktów spożywczych!

Przełomowa technologia inteligentnego zarządzania energią

Zastosowana w modelu RB38C776CB1/EF nowoczesna technologia AI Energy w aplikacji SmartThings to zaawansowane rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji, która pozwala zoptymalizować i ograniczyć średnie zużycie energii nawet do 15%*, co daje taki sam efekt, jakby twoja lodówka przez 7 tygodni w roku nie pracowała w ogóle!** Funkcja umożliwia monitorowanie dziennego, tygodniowego, miesięcznego i godzinowego zużycia energii oraz automatyczne dostosowanie temperatury do indywidualnych potrzeb. Ponadto wbudowana Komora Zero Optimal Fresh+ oferuje optymalny poziom temperatury i wilgotności, co pozwala utrzymać jak najlepsze warunki przechowywania produktów, w tym mięs, ryb i owoców morza, wydłużając przy tym ich świeżość, soczystość i smak! Mimo szeregu wbudowanych funkcji smart, model jest bardzo cichy i ekonomiczny pod względem użytkowania — poziom emitowanego hałasu to w tym przypadku jedynie 35 dB!

ZALETY
WADY
+ Możliwość monitorowania i optymalizacji zużycia energii
+ duża pojemność
+ równomierne chłodzenie
+ szuflada z kontrolą wilgotności
+ stylowy design
- brak kostkarki (w zestawie dostępna tacka na lód)
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Świetna lodówka wyposażona w szereg dodatkowych funkcji. Solidne wykończenie i uczciwy stosunek ceny do klasy energetycznej. Polecam.” - Dominika, Lublin
“Lodówka jest solidna, pojemna i dostosowana do moich potrzeb. Zdecydowanym plusem są szuflady w zamrażalniku, które są dużo większe niż w przypadku konkurencyjnych marek. ” - Ewelina, Olsztyn

* Wyniki testu są oparte na porównaniu zużycia energii przez urządzenie przy użyciu trybu AI Energy i bez korzystania z trybu AI Energy; uruchamianego przez aplikację SmartThings. Wyniki mogą się różnić w zależności od warunków i sposobów użytkowania. Dotyczy wybranych urządzeń. ** Aplikacja SmartThings jest dostępna na urządzeniach z systemem Android (wersja 8.0 lub wyższa) i iOS (wersja 13 lub wyższa). Wymagane połączenie Wi-Fi i posiadanie Samsung Account.

***Rok składa się z 52 tygodni, z czego 7 tygodni stanowi około 15%, co odpowiada mniejszemu zużyciu energii nawet o 15% w skali roku dzięki SmartThings. Optymalizacja ta bazuje na wzorcach takich jak częstotliwość otwierania drzwi, szybkości pracy kompresora oraz częstotliwości cyklu rozmrażania)

Lodówka RB38C776CB1/EF | Samsung Polska

Kontrola wilgotności

Model RB38C776CB1/EF z innowacyjnym systemem kontroli wilgotności wyposażono w szufladę Humidity Fresh+ z wysokim poziomem wilgotności w środku, która pozwala wydłużyć świeżość, soczystość i smak przechowywanych w niej owoców i warzyw. Pokrętło umożliwia łatwą regulację wilgotności, zapewniając ochronę przechowywanych produktów spożywczych. Ponadto zastosowany system All-Around Cooling zapewnia równomierne rozprowadzanie chłodnego powietrza i skuteczne odprowadzanie wilgoci, co ułatwia utrzymanie czystości bez rozmrażania lodówki.

Lodówka Bespoke RB38C7B6AAP/EF | Samsung Polska

★★★★★
Lodówka Bespoke RB38C7B6AAP/EF | Samsung Polska
SPECYFIKACJA
POJEMNOŚĆ CAŁKOWITA: 387l
SZEROKOŚĆ: 598 mm
WAGA: 97 kg
FUNKCJA NO FROST: Tak
POZIOM HAŁASU: 35 dB
Sprawdź cenę

Kreatywność w kuchni — spersonalizuj lodówkę z serią Bespoke

Nowoczesna lodówka Samsung Bespoke RB38C7B6AAP/EF to rewolucyjny produkt stwarzający możliwość pełnej personalizacji i dopasowania urządzenia do stylu życia oraz wnętrza Twojej kuchni. Za pomocą specjalnych paneli i modułów dostępnych w różnorodnych wariantach i kolorach, możesz dowolnie miksować i zmieniać ułożenie wszystkich elementów z serii Bespoke. Szeroki wybór urządzeń i wariantów kolorystycznych Bespoke pozwala stworzyć wyjątkowy, spersonalizowany projekt, który odmieni oblicze całego pomieszczenia. Model RB38C7B6AAP/EF został zaprojektowany w taki sposób, aby umożliwić nie tylko personalizację części zewnętrznych, ale również aranżację przestrzeni wewnętrznej lodówki. Wszystko dzięki wysuwanym i regulowanym półkom, które ułatwiają przechowywanie produktów o niestandardowych kształtach i rozmiarach.

Energooszczędny wybór z AI Energy

Lodówka Bespoke RB38C7B6AAP/EF to energooszczędny model zaklasyfikowany do najwyższej klasy energetycznej. Zastosowany system Al Energy z kompatybilną aplikacją SmartThings pozwala monitorować dzienne, tygodniowe, miesięczne i godzinowe zużycie energii, jednocześnie umożliwiając jego optymalizację i zmniejszenie średniego zużycia energii nawet do 15%* — co daje taką samą oszczędność, jakby twoja lodówka przez 7 tygodni w ciągu roku nie pobierała prądu!** Nowoczesna technologia AI energy oparta na sztucznej inteligenci (AI) pozwala dostosować ustawienia, takie jak temperatura, tryby pracy i czas chłodzenia w celu minimalizacji zużycia energii i zmniejszenia kosztów poboru prądu, przy jednoczesnym utrzymaniu optymalnych warunków przechowywania żywności. Takie rozwiązanie pozwala wydłużyć świeżość, soczystość i smak poszczególnych produktów bez mieszania się zapachów!

ZALETY
WADY
+ Możliwość personalizacji zewnętrznego wyglądu lodówki
+ Duża pojemność
+ Zaawansowany system chłodzenia Twin Cooling Plus
+ Szuflada Humidity Fresh+ z możliwością regulacji wilgotności
- Brak kostkarki (w zestawie tacka na lód) i dystrybutora wody
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Doskonały wybór do mniejszej kuchni. Lodówka jest bardzo pojemna i ułatwia segregację produktów, dzięki czemu utrzymanie porządku jest znacznie łatwiejsze. Polecam.” - Michalina, Warszawa
“Lodówka Bespoke to strzał w dziesiątkę. Duży plus za możliwość personalizacji zewnętrznych paneli, co ułatwia dopasowanie lodówki do wnętrza kuchni. Super wybór.” - Tomasz, Wrocław

* Wyniki testu są oparte na porównaniu zużycia energii przez urządzenie przy użyciu trybu AI Energy i bez korzystania z trybu AI Energy; uruchamianego przez aplikację SmartThings. Wyniki mogą się różnić w zależności od warunków i sposobów użytkowania. Dotyczy wybranych urządzeń. ** Aplikacja SmartThings jest dostępna na urządzeniach z systemem Android (wersja 8.0 lub wyższa) i iOS (wersja 13 lub wyższa). Wymagane połączenie Wi-Fi i posiadanie Samsung Account.

***Rok składa się z 52 tygodni, z czego 7 tygodni stanowi około 15%, co odpowiada mniejszemu zużyciu energii nawet o 15% w skali roku dzięki SmartThings. Optymalizacja ta bazuje na wzorcach takich jak częstotliwość otwierania drzwi, szybkości pracy kompresora oraz częstotliwości cyklu rozmrażania)

 Lodówka Bespoke RB38C7B6AAP/EF | Samsung Polska

Szybsze schładzanie, dłuższa świeżość — odkryj moc technologii Metal Cooling

W lodówce Bespoke RB38C7B6AAP/EF zastosowano nowoczesną technologię Metal Cooling — innowacyjne rozwiązanie zapewniające stabilne i równomierne chłodzenie w każdym zakątku lodówki. Specjalny panel wbudowany w tylnej części urządzenia działa jak skuteczna warstwa izolacyjna, która zapobiega nadmiernej utracie zimna z wnętrza lodówki, niezależnie od częstotliwości jej otwierania! Takie rozwiązanie pozwala utrzymać równomierną dystrybucję

chłodzenia i jednakową temperaturę w poszczególnych częściach lodówki, co przekłada się wydłużenie świeżości i trwałości przechowywanych w niej produktów spożywczych.

Lodówka Side by Side RS65R54422C/EO | Samsung Polska

★★★★★
Lodówka Side by Side RS65R54422C/EO | Samsung Polska
SPECYFIKACJA
POJEMNOŚĆ CAŁKOWITA: 635l
SZEROKOŚĆ: 912 mm
WAGA: 116 kg
FUNKCJA NO FROST: Tak
POZIOM HAŁASU: 39 dB
Sprawdź cenę

Technologia SpaceMax™ — maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Wielofunkcyjna lodówka Samsung Side by Side RS65R54422C/EO z imponującym frontem wykonanym z czarnego szkła to wyjątkowy model o ponadprzeciętnej pojemności — aż 635 litrów! Wykorzystanie nowoczesnej technologii SpaceMax™ i wysokowydajnych ścianek izolacyjnych pozwala zaoszczędzić powierzchnię użytkową lodówki przy zapewnieniu efektywnej izolacji termicznej. Dzięki technologii SpaceMax™ lodówka oferuje znacznie większą pojemność wewnętrzną w porównaniu do tradycyjnych modeli o podobnych wymiarach zewnętrznych. Model stwarza możliwość elastycznego ustawiania półek i szuflad, co ułatwia rozmieszczenie produktów o różnych rozmiarach i kształtach, takich jak duże naczynia, czy butelki.

Równomierne chłodzenie i dłuższa trwałość żywności

Model Samsung Side by Side RS65R54422C/EO wyposażono w innowacyjny system All-Around Cooling, który utrzymuje równomierną temperaturę w każdym zakątku lodówki. Specjalnie zaprojektowane otwory wentylacyjne rozprowadzają chłodne powietrze, eliminując różnice temperatur między górnymi, dolnymi, przednimi i tylnymi częściami lodówki. Solidna izolacja tylnej ściany pozwala ograniczyć utratę chłodnego powietrza, redukując wahania temperatury wewnątrz lodówki, co przekłada się na wydłużenie świeżości i trwałości przechowywanych produktów spożywczych.

ZALETY
WADY
+ Duża pojemność
+ Nowoczesny design
+ Funkcja szybkiego chłodzenia i zamrażania
+ Filtr dezodoryzujący
+ Dedykowana szuflada na warzywa i owoce
- Brak szuflady z regulacją wilgotności
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Lodówka jest świetna! Prezentuje się bardzo stylowo, a dodatkowo jest bardzo pojemna i bez problemu zmieści nawet większe zapasy produktów. Polecam.” - Anna, Gdynia
“Super wybór! Duży plus za super pojemną szufladę na owoce i warzywa, bo długo zachowują świeżość. Dystrybutor wody i lodu działa również bez zarzutu. ” - Wiktor, Białystok
Samsung Side by Side RS65R54422C/EO

Automatyczna kostkarka, filtr dezodoryzujący i inne dodatkowe funkcje

Side by Side RS65R54422C/EO wyposażono w automatyczną kostkarkę, która umożliwia przygotowywanie kostek lodu bez konieczności korzystania z tradycyjnych foremek. Model posiada przycisk Power Cool, który uruchamia funkcję intensywnego wdmuchiwania zimnego powietrza wewnątrz chłodziarki. Z kolei wbudowany przycisk Power Freeze odpowiada za szybkie i intensywne mrożenie produktów przechowywanych w zamrażarce. Na uwagę zasługuje również praktyczny filtr dezodoryzujący, który eliminuje nieprzyjemne zapachy i pozwala cieszyć się dłużej oryginalnym smakiem aromatem przechowywanych produktów!

Lodówka Side by Side (RH69B8941B1/EF) | Samsung Polska

★★★★☆
Lodówka Side by Side (RH69B8941B1/EF) | Samsung Polska
SPECYFIKACJA
POJEMNOŚĆ CAŁKOWITA: 645l
SZEROKOŚĆ: 912 mm
WAGA: 115 kg
FUNKCJA NO FROST: Tak
POZIOM HAŁASU: 36 dB
Sprawdź cenę

Regulacja temperatury i wilgotności

Nowoczesna lodówka Samsung Side by Side (RH69B8941B1/EF) o ponadprzeciętnej pojemności 645 litrów to gwarancja najwyższej jakości i doskonałych parametrów. Zastosowana technologia Twin Cooling Plus™ z dwoma oddzielnymi systemami chłodzenia w sekcji chłodziarki i zamrażarki pozwala zachować optymalny poziom wilgotności i temperatury w obydwu częściach lodówki, zapobiegając mieszaniu się zapachów. Model wyposażono w minimalistyczny panel sterowania — zaprojektowany z myślą o osobach z ograniczoną mobilnością, który pozwala ustawić temperaturę, tryb pracy i pozostałe parametry lodówki w niezwykle łatwy i szybki sposób.

Food Showcase — lodówka w lodówce? Dlaczego nie!

Lodówka Samsung Side by Side (RH69B8941B1/EF) to multifunkcyjny model z systemem SpaceMax™ — zapewniającym ponadprzeciętną powierzchnię użytkową przy zachowaniu standardowych wymiarów zewnętrznych. Lodówka została wyposażona w innowacyjną funkcję Food Showcase, która zrewolucjonizuje sposób, w jaki przechowujesz swoje ulubione produkty! Food Showcase to swojego rodzaju „lodówka w lodówce” - czyli specjalnie wydzielona przestrzeń z zewnętrzną komorą drzwiową, która umożliwia bezpośredni dostęp do najczęściej używanych produktów, bez konieczności otwierania całej lodówki. W Food Showcase znajduje się również Beverage Center™, czyli twoje własne centrum napojów. Z nim zyskujesz błyskawiczny dostęp do filtrowanej, chłodnej wody, a dodatkowo możesz nadać jej smak, dodając ulubione dodatki.

ZALETY
WADY
+ Panel sterowania
+ Dodatkowa listwa chłodząca Metal Cooling
+ Wbudowana kostkarka, która wytwarza dwa rodzaje kostek lodu
+ Dystrybutor wody
+ Funkcja „lodówki w lodówce”, z którą możesz trzymać przekąski i napoje pod ręką
- Brak dodatkowych inteligentnych funkcji
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Multifunkcyjna lodówka wyposażona w szereg dodatkowych funkcji. Ogromny plus za możliwość regulacji temperatury w poszczególnych częściach lodówki. Doskonały wybór!” - Piotr, Gniezno
“Lodówka godna polecenia. Pięknie prezentuje się w kuchni i jest naprawdę pojemna, dzięki czemu bez problemu można przechowywać w niej nawet większe zapasy żywności. Polecam.” - Monika, Szczecin

5 trybów pracy z technologią Cool Select+

Model Samsung Side by Side (RH69B8941B1/EF) wyposażono w zaawansowany system kontroli temperatury. Zastosowana technologia Cool Select+ pozwala na niezależne sterowanie temperaturą w różnych strefach lodówki. Takie rozwiązanie pozwala dostosować temperaturę chłodziarki i zamrażarki niezależnie od siebie, aby stworzyć optymalne warunki przechowywania dla różnych produktów. Ponadto możliwość regulacji temperatury w poszczególnych strefach zgodnie z aktualnymi potrzebami pozwala zminimalizować zużycie energii elektrycznej, co przekłada się na obniżenie comiesięcznych opłat za pobór prądu.

Lodówka Family Hub RF65A977FSG/EF | Samsung Polska

★★★★☆
Lodówka Family Hub RF65A977FSG/EF | Samsung Polska
SPECYFIKACJA
POJEMNOŚĆ CAŁKOWITA: 637 l
SZEROKOŚĆ: 912 mm
WAGA: 153 kg
FUNKCJA NO FROST: Tak
POZIOM HAŁASU: 37 dB
Sprawdź cenę

Nieograniczony dostęp do internetu i telewizji

Model Samsung Family Hub™ RF65A977FSG/EF to jedna z najnowocześniejszych lodówek multimedialnych rynku. Zdecydowanym atutem lodówki jest duży, dotykowy ekran, który umożliwia przeglądanie treści online, zarządzanie zakupami spożywczymi oraz prowadzenie kalendarza rodzinnego. Dzięki obecności funkcji View Inside możesz sprawdzić zawartość lodówki używając smartfona lub ekranu głównego. Możesz na nim również wyświetlać zdjęcia, filmy, przepisy kulinarne i programy telewizyjne. Wbudowana przeglądarka zapewnia łatwy dostęp do internetu i ulubionych platform społecznościowych, a możliwość odtwarzania muzyki na Spotify pozwala cieszyć się ulubionymi piosenkami podczas jedzenia i gotowania.

Twórz wspomnienia i pielęgnuj relacje rodzinne z Family Board

Niezapomniane chwile rodzinne, wspólne posiłki — teraz możesz uczynić je jeszcze bardziej wyjątkowymi dzięki lodówce Samsung Family Hub™ RF65A977FSG/EF i jej funkcji Family Board. Interaktywna tablica mieszcząca się na drzwiach lodówki to kreatywna przestrzeń, w której każdy członek rodziny może wyrazić swoje pomysły, plany i inspiracje! Duży ekran umożliwia odtwarzanie rodzinnych zdjęć, notatek oraz rysunków dzieci. Family Board to nie tylko miejsce twórczości, ale również praktyczne narzędzie organizacyjne. Korzystając z interaktywnej tablicy możesz planować spotkania, sprawdzać pogodę, tworzyć listy zakupów i zapisywać ulubione przepisy. To wszystko jest dostępne w jednym miejscu, bez konieczności korzystania z dodatkowych urządzeń, czy aplikacji.

ZALETY
WADY
+ Sterowanie smartfonem
+ Dystrybutor wody
+ Automatyczna kostkarka
+ Wbudowane 3 kamery
+ Duża pojemność
+ Nowoczesny design
- Kostkarka bez funkcji kruszenia lodu
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Nowoczesny wygląd, doskonałe parametry i najwyższa jakość wykonania. Świetnym rozwiązaniem jest strefa napojów i inteligentna kontrola domu z pomocą komend głosowych. Zdecydowanie polecam!” - Agnieszka, Poznań
“Świetne wykonanie i szereg dodatkowych funkcji, takich jak słuchanie muzyki, czy możliwość podłączenia lodówki do sieci. Jedna z najlepszych multimedialnych lodówek na rynku.” - Igor, Toruń
Samsung Family Hub™ RF65A977FSG/EF

Dłuższa świeżość przechowywanych produktów

Model Samsung Family Hub™ RF65A977FSG/EF oferuje wiele funkcji, które pomagają w utrzymaniu świeżości i trwałości przechowywanych produktów spożywczych. Zastosowana technologia chłodzenia Metal Cooling absorbuje chłodne powietrze i pomaga w utrzymaniu stabilnej temperatury we wnętrzu lodówki. Obecność funkcji Precise Cooling minimalizuje wahania temperatury, jednocześnie zapobiegając szybkiemu psuciu się żywności. Model posiada także specjalną strefę Cool Select+, która pomaga utrzymać świeżość i chrupkość przechowywanych owoców i warzyw przez dłuższy czas, a także aż 2 specjalne szuflady — Crisper+™ do przechowywania warzyw i owoców oraz Flex Crisper+™  do przechowywania mięsa i ryb.

Jak dopasować rodzaj lodówki do potrzeb i możliwości? Kilka wskazówek

Wybór idealnej lodówki do naszej kuchni może być sporym wyzwaniem. Aby podjąć właściwą decyzję i wybrać najlepszy model, warto na początku zastanowić się nad swoimi potrzebami i oczekiwaniami. Przed zakupem, koniecznie uwzględnij czynniki, takie jak wielkość kuchni, wystrój domu lub mieszkania, liczbę domowników, a także indywidualne potrzeby każdego z nich. Bez względu na to, czy poszukujesz lodówki do przechowywania większych ilości żywności, czy potrzebujesz urządzenia o minimalnym zużyciu energii, z pewnością znajdziesz tu przydatne wskazówki, które ułatwią Ci podjęcie właściwej decyzji.

Wielkość kuchni — dopasuj gabaryty do możliwości pomieszczenia

Jednym z najważniejszych czynników, jakie musisz wziąć pod uwagę przy wyborze lodówki jest wielkość kuchni i ilość dostępnej przestrzeni. Przed zakupem zmierz dokładnie przestrzeń, w której planujesz umieścić lodówkę. Zwróć uwagę na wysokość i szerokość pomieszczenia. Nie zapomnij również o zachowaniu wolnej przestrzeni wokół lodówki, która jest niezbędna do prawidłowej wentylacji i łatwego dostępu do urządzenia.

Pamiętaj również o odpowiednim dopasowaniu lodówki do układu kuchni. Jeśli masz ograniczoną ilość miejsca na zabudowę, rozważ lodówkę z zamrażarką na górze, które zwykle zajmują mniej miejsca w poziomie. Jeśli jednak dysponujesz większą ilością przestrzeni, możesz rozważyć większą lodówkę dwudrzwiową z zamrażarką na dole, która ułatwi organizację przechowywanych produktów.

Kolorystyka kuchni — lodówkę można dopasować też kolorystycznie

Dopasowanie lodówki do wystroju kuchni pozwoli stworzyć jednolite i atrakcyjne wizualnie wnętrze. Wybierając lodówkę w określonym kolorze, możesz podkreślić styl kuchni, dodać jej charakteru i wyrazistości, a także zapewnić spójność wizualną. Jeśli preferujesz klasyczne wnętrza, możesz wybrać lodówkę w kolorze białym, kremowym lub stalowym. Te kolory będą komponować się z większością kolorów, nadając kuchni czysty i elegancki wygląd.

Jeśli jednak pragniesz wprowadzić nieco koloru do swojej kuchni, możesz wybrać spośród szerokiej gamy lodówek dostępnych w różnych kolorach i odcieniach. Możesz wybrać zarówno intensywny kolor, który odmieni wnętrze Twojej kuchni, jak subtelniejszy odcień, który harmonijnie wtopi się w resztę wystroju. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się nowoczesne lodówki z możliwością personalizacji — takie sprzęty pozwalają dopasować poszczególne, zewnętrzne elementy lodówki do swojego wnętrza i zmienić je w przypadku przyszłego remontu lub przemeblowania!

Styl wnętrzarski — dlaczego nie miałaby pasować?

Lodówka powinna pasować do wystroju Twojej kuchni. Na szczęście większość producentów posiada w swojej ofercie różnorodne modele lodówek zgodnych z różnymi stylami, od tradycyjnych po nowoczesne, czy minimalistyczne. Bez względu na to, czy masz klasyczną kuchnię z drewnianymi elementami, nowoczesną przestrzeń z minimalistycznymi detalami, czy rustykalne wnętrze, z pewnością znajdziesz lodówkę dopasowaną do Twojego stylu.

Jeśli cenisz sobie nowoczesne i minimalistyczne wnętrza, zwróć uwagę na lodówki o prostych liniach, gładkich powierzchniach i dyskretnych zdobieniach. Takie modele występują najczęściej w neutralnych kolorach, dzięki czemu świetnie komponują się z minimalistycznymi wnętrzami. Jeśli jednak posiadasz kuchnię w stylu klasycznym lub rustykalnym, możesz rozważyć zakup lodówki o retro designie lub stalowym wykończeniu. Takie modele z pewnością dodadzą Twojej kuchni uroku i charakteru, jednocześnie zapewniając spójność wizualną całego pomieszczenia.

Liczba osób w domu lub mieszkaniu — zmierz zamiary na potrzeby

Przed zakupem nowej lodówki do domu lub mieszkania — koniecznie uwzględnij liczbę osób, które będą z niej korzystać. Jeśli masz większą rodzinę lub często przyjmujesz gości, prawdopodobnie będziesz potrzebować lodówki o większej pojemności. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się lodówki side by side lub modele multidoor, które oferują dużą przestrzeń zarówno w sekcji chłodzenia, jak i zamrażania.

Kolejnym czynnikiem do rozważenia jest styl życia i preferencje żywieniowe poszczególnych domowników. Jeśli często przygotowujesz świeże potrawy i zależy Ci na przechowywaniu większej ilości warzyw, owoców lub produktów mlecznych, rozważ zakup lodówki z większą liczbą półek i szuflad, które pomogą w organizacji przechowywanych produktów. Jeśli jednak często zamrażasz produkty i preferujesz gotowe dania, wybierz spośród lodówek wyposażonych w duże zamrażarki.

Dodatkowe funkcje — kostkarka, dystrybutor napojów, a może coś innego?

Wybierając lodówkę do swojego domu lub mieszkania, zwróć uwagę na obecność dodatkowych funkcji dopasowanych do Twoich indywidualnych potrzeb. Oto kilka przykładowych funkcji i udogodnień, które możesz rozważyć przy zakupie nowej lodówki:

  • Kostkarka do lodu — świetny wybór dla osób, które często używają lodu lub regularnie urządzają przyjęcia. Dzięki lodówce wyposażonej we wbudowaną kostkarkę będziesz mieć zawsze świeży lód bez konieczności korzystania z osobnego urządzenia.
  • Dystrybutor wody — doskonałe rozwiązanie dla miłośników schłodzonej, przefiltrowanej wody, nawet smakowej. Takie modele posiadają wbudowany zbiornik na wodę, z którego w prosty sposób można nalać wody, nawet bez otwierania drzwi lodówki.
  • Funkcja szybkiego chłodzenia — przydatna opcja, która umożliwia szybkie obniżenie temperatury wewnątrz lodówki. Po uruchomieniu funkcji, lodówka zwiększa moc chłodzenia, co pozwala na szybsze schłodzenie przechowywanych produktów spożywczych.
  • Zmiana kierunku otwierania drzwi — możliwość przestawienia drzwi lodówki tak, aby otwierały się z prawej lub lewej strony. Rozwiązanie pozwala na lepsze dopasowanie lodówki do układu i konfiguracji kuchni, jednocześnie zapewniając wygodny dostęp do przechowywanych produktów spożywczych.
  • Systemy filtracji wody — modele wyposażone w system filtracji wody zapewniają stały dostęp do świeżej i czystej wody prosto z lodówki. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne, a jednocześnie bardzo korzystne dla środowiska, ponieważ ogranicza konieczność kupowania wody w plastikowych butelkach.

Najlepsze lodówki w nowoczesnym wydaniu — podsumowanie

Znalezienie odpowiedniej lodówki do swojej kuchni wcale nie musi być trudne i czasochłonne! W naszym zestawieniu zawarliśmy wyjątkowe modele lodówek w różnych cenach i o różnych parametrach, które z pewnością przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym klientom. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji — możesz wybrać spośród modeli jednodrzwiowych, dwudrzwiowych lub popularnych lodówek side by side wyróżniających się dużą pojemnością i obecnością wielu dodatkowych funkcji. Przy wyborze lodówki zwróć uwagę na kluczowe parametry, takie jak wymiary, układ wewnętrzny, klasa energetyczna, czy poziom emitowanego hałasu. Zapoznaj się z naszym rankingiem i wybierz najlepszą lodówkę do swojego domu lub mieszkania!

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij