Close

Jaki zegar ścienny kupić? Ranking TOP modeli zegarów

Zegar ścienny to jedno z najbardziej podstawowych przedmiotów, które możemy znaleźć w niemal każdym domu i mieszkaniu. Urządzanie mieszkania to przecież nie tylko wybór kolorów ścian i odpowiednich mebli. Bardzo ważną rolę w wyglądzie naszych wnętrz odgrywają także mniejsze akcesoria i elementy dekoracyjne. Jednym z najczęściej wybieranych z nich jest właśnie zegar ścienny. Nie ma w tym nic dziwnego – to urządzenie nadające estetyki łączące styl i praktyczność. Pozwala nam w dowolnym momencie sprawdzić aktualny czas, a także nie zajmuje żadnego miejsca na półkach czy blatach. W tym artykule przedstawimy Wam kilka najciekawszych modeli zegarów ściennych , a także odpowiemy na najczęściej związane z nimi pytania.

Aktualizacja: Maj 2024

Jaki zegar ścienny kupić? Podstawowe porady i informacje

Na samym początku powinniśmy ustalić, czy nasz zegar ścienny ma być jednym z najważniejszych elementów pokoju, czy może bardziej dodatkiem, który nie odwraca zbyt wiele uwagi od innych elementów wystroju.

W pierwszym przypadku zegar na ścianę powinien cechować się wyraźnym kształtem, a także wyróżniać na tle ściany. Musimy zatem wybrać model o kolorze kontrastującym z otoczeniem. Powinien być także dość duży, aby „przeważał” swoją bryłą nad resztą rzeczy.

W drugim przypadku najlepiej zdecydować się na model, który swoim kolorem nawiąże do barwy innych elementów pokoju np. wazonów, a nawet zleje się ze ścianą w taki sposób, że jedynie wskazówki i cyfry będą widoczne.

Jeżeli trudno jest nam wyobrazić sobie, jak dany zegar ścienny będzie się prezentował w naszym pokoju, to być może warto wybrać się do sklepu takiego jak Ikea, w którym istnieje możliwość obejrzenia większości produktów na żywo w warunkach, które zbliżone są do domowych. W naszym rankingu umieściliśmy kilka modeli zegarów dostępnych właśnie w sklepach Ikea.

Jaki zegar ścienny kupić? Ranking zegarów ściennych

1.Nowoczesny zegar ścienny 3D NAKLEJANY DIY 70-130CM

Nowoczesny zegar ścienny 3D NAKLEJANY DIY 70-130CM

Ten duży zegar ścienny to bardzo nietypowy produkt. Nie posiada on podstawy, na której umieszczone są cyfry i wskazówki. Każdy z jego elementów przyczepiany jest do ściany osobno. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest dostosowanie wielkości zegara do naszych potrzeb. Według producenta najlepiej, aby średnica miała od 70 do 130cm. Ten zegar ścienny duży dostępny jest w wielu konfiguracjach. Symbole mogą być tej samej lub różnej wielkości, a także mogą być wyrażone za pomocą cyfr, liter lub kresek. Wyróżnić należy także różne wersje kolorystyczne: czarną i srebrną. To rewelacyjny zegar na ścianę dla osób poszukujących produktu nietypowego, stanowiącego jeden z głównych elementów w pomieszczeniu, a także kosztującego niewiele. Ceny zaczynają się już od ok. 40zł.

Zalety
wyróżniający się design
dostępny w różnych wersjach stylistycznych i kolorystycznych
wykończenie z metalu
Wady
czasochłonny montaż
dwustronna pianka klejąca użyta do mocowania cyfr może uszkodzić farbę przy demontażu

2. Zegar ścienny stylowy 50CM CRISTAL DIAMOND

ZEGAR ścienny Stylowy 50CM CRISTAL DIAMOND

Ten duży zegar ścienny z kryształkami to ciekawe rozwiązanie dla miłośników ciekawego wzornictwa. Wykonana ze szczotkowanego aluminium tarcza oraz wychodzące z niej, przypominające promienie kryształki nadają charakteru, którym cechują się ekskluzywne zegary ścienne. Zegar jest bezgłośny, a wskazówka porusza się w sposób ciągły. Zegar ścienny z kryształkami to idealne rozwiązanie jako element przykuwający uwagę, nadający stylu pomieszczeniu. Średnica całej konstrukcji to 50cm, jest to zatem duży zegar, choć sama tarcza jest niewielka i ma 16cm średnicy.  Cena to ok. 70zł.

Zalety
efektowny design
wykonanie na wysokim poziomie
niewygórowana cena
Wady
sama tarcza jest niewielkich rozmiarów (16cm), może być trudna w rozczytaniu z większej odległości
tylko jedna wersja kolorystyczna

3. Duży zegar ścienny Z1091 z drewnem - loftowy

DUŻY ZEGAR ŚCIENNY Z1091 NA ŚCIANĘ DREWNO LOFT

Duże zegary ścienne są w modzie, a ten model dodatkowo wyróżnia się ciekawym, a jednocześnie prostym designem. Srebrne, grube wskazówki zamocowane są na bambusowej podstawie, która dodatkowo otoczona jest czarną ramką z rzymskimi liczbami. Wielowarstwowa konstrukcja sprawia taki efekt, że dla naszej percepcji jest to zegar ścienny 3d. Średnica to 32,5cm. Jest to świetny zegar ścienny do salonu czy kuchni. Cicha praca jest zapewniona dzięki „pływającemu” mechanizmowi. Cena to 85zł.

Zalety
ciekawy i prosty design
wewnętrzna tarcza wykonana z prawdziwego bambusa
Wady
tylko jedna wersja kolorystyczna

4. Duży metalowy zegar ścienny VINTAGE

Duży metalowy zegar ścienny VINTAGE

Duży zegar na ścianę wykonany z metalu to atrakcyjna ozdoba pomieszczenia. Jego średnica może wynosić od 40 do aż 80cm, co powoduje, że nie da się go nie zauważyć na ścianie. Tarcza składa się jednak z cienkich prętów i tłem dla wskazówek i znaków jest ściana, na której zegar wisi. To rozwiązanie sprawia, że pomimo dużych rozmiarów konstrukcja daje wrażenie lekkiej. Ten duży zegar na ścianę to idealne uzupełnienie wnętrza w stylu vintage.

Zalety
różne wersje wymiarowe
wykonany z metalu
Wady
tylko 1 wersja kolorystyczna

5. Zegar ścienny drewniany TOKIO - czytelny design

Zegar ścienny drewniany TOKIO

Ekskluzywne zegary ścienne cechują się ponadprzeciętnym designem oraz wysoka jakością wykonania. Ten model posiada zewnątrzną część tarczy stworzoną z naturalnego dębu, która została pomalowana w elegancki wzór z czytelnymi liczbami. Białe wskazówki kontrastują z czarnym tłem, a średnica urządzenia wynosi 33,5cm. To zatem idealny zegar ścienny do salonu lub kuchni, który swoimi wymiarami nie zdominuje wystroju pomieszczenia, a jednocześnie będzie czytelny z każdego miejsca w pomieszczeniu. Ważną cechą jest cichość mechanizmu kwarcowego. Cena to 95zł.

Zalety
zewnętrzna część tarczy wykonana z dębu
bardzo czytelny
Wady
tylko jeden kolor malowania tarczy

6. Zegar ścienny cyfrowy biały LED

Zegar ścienny cyfrowy biały LED

To jedyny zegar elektroniczny ścienny w naszym zestawieniu. Ilość tego typu urządzeń jest dużo mniejsza niż zegarów tradycyjnych. Ten nowoczesny zegar elektroniczny ścienny poza możliwością zawieszenia posiada także opcję postawienia. W zestawie znajduje się niewielka, odłączalna podstawka w kolorze obudowy – białym. Dodatkowe funkcje to 3-stopniowa regulacja mocy podświetlenia oraz funkcja budzika. To nadal nie wszystko. Ten zegar elektroniczny ścienny posiada także termometr oraz możliwość wyświetlenia daty. Cena wynosi ok. 50zł

Zalety
funkcja termometru, budzika oraz kalendarza
regulacja natężenia podświetlenia
możliwość zawieszenia oraz postawienia
Wady
brak możliwości zmiany koloru podświetlenia

7. Zegar ścienny IKEA TJALLA

Zegar ścienny IKEA TJALLA

Zegary ścienne Ikea dostępne są w różnych kształtach, kolorach i cenach. Ten model to model o klasycznym wzornictwie, czytelnej tarczy i niskiej cenie – ok. 40zł. Grube, czarne wskazówki są wyraźnie widoczne na białym tle. Liczby naniesione zostały klasyczną czcionką, dzięki czemu odczytanie godziny z zegara jest bardzo łatwe. Wszystko zamknięto pod warstwą szkła otoczoną czarną, plastikową ramką. Ten zegar ścienny Ikea to dobry wybór do salonu, biura lub kuchni.

Zalety
niska cena
czytelna tarcza i wskazówki
Wady
tylko jedna wersja kolorystyczna

8. Zegar ścienny IKEA SNAJDARE

Zegar ścienny nowoczesny Ikea Snajdare wyróżnia się bardzo nietypowym designem. Kulisty, nieregularny kształt tarczy wykonanej ze sklejki brzozowej różni się od typowych, okrągłych zegarów. Nie umieszczono tu żadnych oznaczeń, są jedynie wyraźne, czarne wskazówki. Odczyt godziny może być zatem trudniejszy, jednak głównym celem tego zegara jest stanowienie elementu wystroju, a to zostało rozwiązane doskonale. Ten nowoczesny zegar ścienny to idealny wybór do minimalistycznych i prostych wnętrz, w których będzie stanowił doskonały akcent estetyczny. Średnica to 28cm, a cena to ok. 50zł. Zegar na ścianę nie wydaje dźwięków podczas pracy.

Zalety
ciekawy, wyróżniający się design
niska cena
cichy
Wady
dostępna tylko jedna wersja rozmiarowa i kolorystyczna

Zegar ścienny naklejany DIY? Czy to dobry pomysł?

Wybór odpowiedniego zegara ściennego może nie być łatwy, gdyż czasem trudno nam sobie wyobrazić, jak będzie się on prezentował w naszym pokoju. Dużym problemem może być określenie idealnej wielkości. Zegar ścienny naklejany to rozwiązanie tego problemu. Jego elementy mocujemy do ściany osobno i to my decydujemy, jaka będzie średnica naszego czasomierza. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest niepowtarzalność jego prezencji. Niepołączone ze sobą elementy zegara wiszące na ścianie sprawią wrażenie, jakby unosiły się w powietrzu. Jedyną wadą jest nieco dłuższy proces montażu – umieścić musimy kilkanaście osobnych obiektów, a nie jeden większy.

Gdzie powiesić zegar ścienny? Pomysły aranżacyjne.

Zegar to bardzo istotne urządzenie i jego umiejscowienie powinno być jak najbardziej praktyczne. Wybór miejsca, w którym ma wisieć nasz nowy zegar ścienny powinniśmy uzależnić od umieszczenia mebli w pokoju czy kuchni. Zegary ścienne do salonu powinny znajdować się w takim miejscu, aby były łatwo widoczne z większości pozycji siedzących, aby uniknąć nerwowego wstawania w celu sprawdzenia aktualnego czasu. Zegary ścienne do kuchni powinny być natomiast umieszczone na ścianach sąsiadujących z blatem kuchennym. Sprawdzenie aktualnej godziny podczas przygotowywania posiłków będzie wtedy łatwe.

Jaki zegar ścienny do salonu będzie najlepszy? Jakie są rozwiązania?

zegar ścienny do salonu

Salon to pokój, w którym spędzamy nasz czas wolny oraz przyjmujemy gości. Pełni on zatem także funkcję reprezentacyjną. Znajdujący się w nim zegar powinien idealnie komponować się z resztą wystroju pomieszczenia. Warto zatem wybrać taki model, którego kształt lub barwa będzie nawiązywać do innych elementów znajdujących się w salonie. Dobrze, aby był także wykonany z trwałych i eleganckich materiałów takich jak drewno czy metal. Z racji, że salon jest jednym z większych pokoi w mieszkaniu, to zegar w nim się znajdujący powinien być odpowiednio duży. Średnica 25cm lub więcej zapewni czytelność cyfr także z większych odległości.

Zegar na ścianę duży czy mały? Który będzie prezentował się lepiej?

Rozmiar zegara powinien zależeć od stylu, w jakim jest urządzone nasze pomieszczenie. Jeżeli wnętrze jest minimalistyczne i nie umieściliśmy wielu przedmiotów na ścianach , to warto wybrać duży zegar. Będzie on doskonałym punktem, na którym skupimy naszą uwagę oglądając pokój. Duża bryła oraz wyraźne, proste linie mebli to modna kompozycja wnętrza.

We wnętrzu pełnym drobnych elementów i detali warto umieścić natomiast mniejszy zegar. Dzięki temu wszystkie elementy będą sprawiały wrażenie harmonii wypełniającej wnętrze. Każdy z obiektów przykuje podobną ilość naszej uwagi. Ważne jest, aby poza rozmiarem pamiętać także o odpowiednim stylu i kolorze zegara.

Jaki zegar ścienny do kuchni wybrać? Czy zegar ścienny w kuchni to dobry pomysł?

Przyrządzanie potraw to zwykle bardzo czasochłonna czynność. Chcąc zjeść w domu, musimy spędzić zatem w kuchni pewną ilość czasu. Zegar ścienny do kuchni to zatem bardzo dobry pomysł. Nie zabierze nam cennego miejsca na  blacie, a także będzie widoczny z wielu miejsc w pomieszczeniu. Podobnie jak w salonie, w kuchni także łatwo jest dopasować wygląd zegara do wystroju pomieszczenia. Ciekawy efekt uzyskamy, wybierając zegar o tarczy wykonanej z drewna w kolorze podobnym do blatu kuchennego. Metalowe wykończenie natomiast świetnie nawiąże do różnych akcesoriów i przyrządów kuchennych np. czajnika i garnków.

Zegar ścienny nowoczesny - czyli czy zegar może dodać wnętrzu nowoczesności?

Zegar to jedno z najstarszych urządzeń towarzyszących nam po dziś dzień. Jego wygląd z biegiem czasu zmieniał się, a niektóre z najnowszych modeli są ucieleśnieniem nowoczesnego designu. Przykładem jest znajdujący się w zestawieniu minimalistyczny zegar ścienny Ikea Snajdare. Umieszczenie go w naszym pomieszczeniu nada powiewu świeżości. Nowoczesne zegary ścienne są bardzo popularne w obecnych czasach, gdyż stanowią prosty sposób na nadanie wnętrzom powiewu elegancji i nowoczesności.

Zegar ścienny - podsumowanie

Zegar ścienny to urządzenie bardzo przydatne w życiu codziennym. Każdego dnia sprawdzamy godzinę nawet kilkadziesiąt razy. Spojrzenie na wskazówki zegara ściennego wymaga zwykle odwrócenia głowy i jest dużo szybsze i prostsze niż ciągłe sięganie po telefon. Poza praktycznością, zegar ścienny jest bardzo istotnym elementem estetycznym wnętrza. Kształt tarczy, kolory, i materiały nadają pomieszczeniu charakteru i odpowiedniego stylu. To także przedmiot powszechnie dostępny i tani. Trudno jest zatem znaleźć wadę tego rozwiązania.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ewela75
ewela75
3 lat temu

zegar ścienny naklejany – zamówiony!
dzięki za pomysł

Zamknij