Close

Jaką drukarkę do domu wybrać? Porady i ranking drukarek

W dobie e-booków, czytników i wszelkich dokumentów w formie elektronicznej drukarka nie wydaje się koniecznością. Jednak w dalszym ciągu jest wiele osób, które wolą tradycyjną formę od elektronicznej. Czasami zdarza się też, że musisz wydrukować dokumenty, ale nie masz czasu, aby jechać do najbliższego punktu ksero. Zakup drukarki do domu może się okazać najlepszą inwestycją na najbliższe lata. W tym artykule przyjrzymy się najpopularniejszym rodzajom drukarek i najważniejszym kwestiom, które musisz wziąć pod uwagę przed zakupem. Poznaj poradnik zakupowy i ranking najlepszych drukarek do domu.

Aktualizacja: Lipiec 2024

Drukarka w domu — wygoda i pełna kontrola

Często zdarza Ci się drukować dokumenty do pracy lub wolisz tradycyjną formę zamiast elektronicznej? Szukasz sposobu na zaoszczędzenie pieniędzy i czasu podczas drukowania materiałów do nauki na studia lub do szkoły? Niezależnie od tego, czy prowadzisz biznes, uczysz się czy po prostu szukasz urządzenia do drukowania na domowe potrzeby — drukarka przyda Ci się w domu.

Jakie są rodzaje drukarek?

Drukarki różnią się między sobą sposobem drukowania (np. drukarka bezprzewodowa), zastosowaniem i funkcjami (np. drukarka wielofunkcyjna) bądź rodzajem technologii druku (np. drukarka laserowa bądź atramentowa). Jakie są zalety i wady każdego  rodzaju drukarek? Przyjrzyjmy się.

DRUKARKA ATRAMENTOWA DRUKARKA ATRAMENTOWA
+ przystępna cena już od 300 zł
+ niemal wszystkie modele oferują wydruk również w kolorze
+ niska cena tuszów
+ niska cena za wydruk zdjęć i kolorowych dokumentów
- nieco wolniejsza od drukarek laserowych
DRUKARKA LASEROWA DRUKARKA LASEROWA
+ wydruk otrzymujesz w kilka sekund
+ bardzo dobra jakość i wydajność tuszów
+ tonery starczają na dłużej niż w przypadku drukarek atramentowych
- większość budżetowych modeli nie pozwala na kolorowy wydruk
- o wiele droższe od drukarek atramentowych
- nawet kilkaset złotych za jeden wkład do drukarki
DRUKARKA WIELOFUNKCYJNA DRUKARKA WIELOFUNKCYJNA
+ łączy w sobie 3 urządzenia: drukarkę, kopiarkę oraz skaner
+ umożliwia drukowanie, skanowanie i kopiowanie w kolorze oraz w czerni
+ z reguły wyposażona również w moduły do pracy bezprzewodowej (WiFi, Bluetooth, NFC)
- brak
DRUKARKA BEZPRZEWODOWA DRUKARKA BEZPRZEWODOWA
+ drukarka ze wbudowanym modułem WiFi, który podłącza się do domowej sieci
+ pozwala na bezprzewodowe drukowanie za pomocą tabletu, smartfona, laptopa lub komputera
+ bardzo wygodna, bo nie wymaga podłączenia przewodów do urządzenia
- brak

Jak wybrać drukarkę? Na co zwrócić uwagę?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nowej drukarki do domu? Musisz określić swój budżet, funkcje, jakich oczekujesz od urządzenia, a także elementy wpływające na wygodę używania tj. szybkość czy możliwość drukowania bezprzewodowego. Kupując drukarkę często skupiamy się na cenie urządzenia, ale zapominamy o późniejszych kosztach, dlatego zwróć uwagę również na rodzaj tonerów.

Typ urządzenia
Typ urządzenia

Drukarka atramentowa czy laserowa? Wielofunkcyjna czy model drukujący wyłącznie w odcieniach czerni? Zastanów się, który typ drukarki oferuje funkcje, z których najczęściej będziesz korzystać. Niezależnie od wybranej technologii drukowania postaw na urządzenie bezprzewodowe, które jest o wiele wygodniejsze podczas używania na co dzień.

Opcja łączności bezprzewodowej
Opcja łączności bezprzewodowej

Drukarki bezprzewodowe przejęły rynek, dlatego możesz sobie pozwolić na taki model nawet przy małym budżecie. Pytanie pozostaje — jakie oferują opcje bezprzewodowego łączenia? Najpopularniejszym jest łączenie przez WiFi oraz dedykowane aplikacje tj. Canon PRINT, HP Smart, iPrint & Scan (Brother), Mopria (Android) oraz AirPrint (iOS). Niektóre modele mogą być również wyposażone w moduł Bluetooth bądź NFC, ale takie funkcje wiążą się z odpowiednio wysoką ceną.

Rozdzielczość druku
Rozdzielczość druku

Każdy producent informuje, jaką maksymalną rozdzielczość wydruku uzyskasz w danym modelu drukarki. Rozdzielczość jest podawana w jednostce DPI (ang. Dots Per Inch), która oznacza, stopień zagęszczenia punktów na jeden cal wydruku. Innymi słowy, im więcej DPI, tym większa szczegółowość wydruku. Rozdzielczość wydruku jest bardzo ważna w przypadku drukowania zdjęć (sięga nawet 1200 × 6000 DPI), a mniej istotna w przypadku dokumentów tekstowych, małych obrazków i wykresów, dlatego może być niższa.

Szybkość druku
Szybkość druku

Od szybkości drukowania zależy, ile kartek druku uzyskasz w ciągu minuty. Ten parametr jest różny dla druku kolorowego, czarno-białego oraz wykonywanego na papierze fotograficznym. Najszybsze drukarki do domu pozwalają na wydrukowanie do 30 str./min w czerni oraz do 15 str./min w kolorze. Najwolniejsze pozwalają na uzyskanie nie więcej niż 10 str./min w czerni i 6 str./min w kolorze.

Rodzaje, cena i dostępność tonerów
Rodzaje, cena i dostępność tonerów

Przy zakupie domowej drukarki najczęściej zawraca się uwagę na cenę samego urządzenia, a zapomina się o późniejszych kosztach związanych z zakupem tonerów lub tuszów. Tutaj warto przypomnieć sobie, że drukarki mogą pracować w technologii laserowej bądź atramentowej. Drukarki atramentowe posiadają tusze, które są o wiele tańsze od kartridży laserowych, ale i nie są tak wydajne. Toner do drukarki laserowej mogą kosztować nawet kilkaset złotych za produkty sygnowane logo producenta.

Wspierane formaty papieru
Wspierane formaty papieru

W warunkach domowych najczęściej używamy do drukowania, skanowania i kserowania kartek nie większych niż A4. Z tego powodu to największy format, z jakim drukarka może bez problemu współpracować. Dodatkowe, mniejsze formaty, z jakimi urządzenia są kompatybilne to: A5, A6, DL, C5, Executive, Monarch.

Druk kolorowy i czarno-biały
Druk kolorowy i czarno-biały

Wbrew pozorom — nie wszystkie drukarki domowe oferują wydruk w kolorze. Najtańsze modele przeznaczone do drukowania wyłącznie dokumentów tekstowych oferują wyłącznie druk czarno-biały. Jeżeli właśnie do tego ma służyć Ci drukarka, możesz postawić na urządzenie do druku mono. Jednak w większość przypadków, prędzej czy później, okazuje się, że sama czerń nie wystarczy i przydałaby się możliwość drukowania w kolorze. Zdecydowanie polecamy drukarkę wielofunkcyjną, z którą wydrukujesz zarówno zdjęcia, jak i czarno-białe dokumenty. Jej cena nie nadwyręży Twojej kieszeni, a Ty w przyszłości nie pożałujesz swojego wyboru.

Dodatkowe funkcje druku
Dodatkowe funkcje druku

Przyjrzyjmy się jeszcze funkcjom, które warto mieć w swojej drukarce. Jeśli często drukujesz zdjęcia, wybierz model z czytelnym ekranem LCD. Na potrzeby biznesowe może okazać się przydatna funkcja skanowania i przesyłania prosto na adres e-mail oraz możliwość łączenia kilku skanów w jeden duży plik.

Ranking drukarek

1. HP DeskJet 2720

★★★★★
HP DeskJet 2720
SPECYFIKACJA
WYMIARY: 425 × 154 × 304 mm
WAGA: 3,42 kg
TECHNOLOGIA DRUKU: Atramentowa
MAKSYMALNY FORMAT DRUKU: A4
SZYBKOŚĆ DRUKOWANIA: 7,5 str./min (czerń), 5,5 str./min (kolor)
MODUŁ WIFI: Tak
MODUŁ BLUETOOTH: Tak
Sprawdź cenę

Idealna drukarka do domu

Wybór drukarki do domu nie jest łatwy — często musisz wybierając pomiędzy ceną a funkcjonalnością. W tym modelu masz wszystko. Jest dostępna w cenie poniżej 300 zł, a oferuje drukowanie w kolorze, w czerni, a także skanowanie i kopiowanie. Jeżeli nie masz dużo miejsca na dodatkowy sprzęt, DeskJet 2720 to świetny wybór. Jej całkowite wymiary wynoszą 42,5 × 15,4 × 30,4 cm, a waga — 3,5 kg.

Inteligentne drukowanie HP Smart

Ogromnym atutem tego modelu jest możliwość drukowania na wiele sposobów. Podłączysz się za pomocą WiFi, Bluetootha lub USB, Drukarka jest kompatybilna również z aplikacją HP Smart, dzięki której wydrukujesz wszystkie dokumenty zdalnie ze swojego telefonu, tabletu lub laptopa, nawet jeśli jesteś poza domem. HP Smart to również bezpieczeństwo — aplikacja chroni przed złośliwym oprogramowaniem z zewnątrz oraz udostępnianiem plików niepożądanym osobom.

ZALETY
WADY
+ drukowanie bezprzewodowe za pomocą aplikacji HP Smart i Bluetootha
+ estetyczna, mała i lekka
+ funkcja skanowania, kopiowania i drukowania
+ tania w eksploatacji ze względu na technologię atramentową
- brak wyświetlacza
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Nie mam dużo miejsca, dlatego drukarka musiała być mała i lekka. W sam raz się sprawdza do notatek i ebooków. Polecam.” - Kamila, Ostrołęka
“Bardzo fajna drukarka! Wreszcie zaoszczędzę na chodzeniu do punktu ksero. Na domowe potrzeby idealna.” - Agnieszka, Wrocław

2. HP Photosmart C4780

★★★★★
HP Photosmart C4780
SPECYFIKACJA
WYMIARY: 442 × 169 × 421 mm
WAGA: 4,75 kg
TECHNOLOGIA DRUKU: Atramentowa
MAKSYMALNY FORMAT DRUKU: A4
SZYBKOŚĆ DRUKOWANIA: 29 str./min (czerń), 23 str./min (kolor)
MODUŁ WIFI: Tak
MODUŁ BLUETOOTH: Nie
Sprawdź cenę

Błyskawiczne drukowanie w czerni i kolorze

Największym atutem tego produktu jest bez wątpienia jest prędkość, z jaką wydrukujesz liczbę kartek w ciągu minuty. HP Photosmart jest niezwykle szybki. W ciągu minuty może wydrukować do 30 stron w czerni bądź 23 strony w kolorze. W tej cenie to najszybsza drukarka dostępna w naszym rankingu.

Wygodny panel sterowania

W przeciwieństwie do wielu budżetowych modeli HP Photosmart C4780 jest wyposażona w dotykowy ekran. Zapewnia to wygodne drukowanie dokumentów i zdjęć metodą “przeciągnij i upuść”. Na wyświetlaczu pojawia się podgląd zdjęć, a dodatkowe przyciski pozwalają na sterowanie procesem krok po kroku.

ZALETY
WADY
+ bardzo szybkie drukowanie stron kolorowych i czarno-białych
+ funkcja skanowania i kopiowania
+ dotykowy wyświetlacz z przyciskami do sterowania
+ możliwość drukowania bezprzewodowego po WiFi
- mała dostępność drukarek, dlatego większość modeli może być powystawowych
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Bardzo tania, chociaż ciut wolna. Nie mogę jednak narzekać na jakość dokumentów i zdjęć, dlatego z czystym sumieniem polecam.” - Piotrek, Łódź
“Drukuje jak trzeba, więc dla mnie idealna. Plus za ładną rozdzielczość.” - Marek, Szczecin

3. HP DeskJet 3762

★★★★★
HP DeskJet 3762
SPECYFIKACJA
WYMIARY: 403 × 141 × 177 mm
WAGA: 2,3 kg
TECHNOLOGIA DRUKU: Atramentowa
MAKSYMALNY FORMAT DRUKU: A4
SZYBKOŚĆ DRUKOWANIA: 8 str./min (czerń), 5,5 str./min (kolor)
MODUŁ WIFI: Tak
MODUŁ BLUETOOTH: Nie
Sprawdź cenę

Skanowanie i drukowanie z Twojego smartfona

Hp DeskJet to urządzenie w pełni kompatybilne z usługami HP ePrint oraz Apple AirPrint™. W praktyce oznacza to, że możesz drukować zdjęcia i dokumenty za pomocą wgranego oprogramowania lub aplikacji pobranych ze sklepu. Co więcej, wcale nie musisz być w domu, żeby uruchomić drukarkę, co jest niezwykle wygodne.

Kompaktowa i niezwykle lekka

Model 3762 od firmy HP to najlżejsza i najmniejsza drukarka w naszym rankingu. Szerokość, wysokość oraz głębokość tego modelu wynoszą odpowiednio: 40,3 cm, 14,1 cm oraz 17,7 cm. To idealny model do małego, domowego biura, pokoju dziecka lub nastolatka. Waga niecałe 2,3 kg sprawia, że w każdej chwili możesz ją przenieść z jednego pomieszczenia do drugiego.

ZALETY
WADY
+ niesamowicie kompaktowa i lekka
+ w cenie na każdy budżet
+ bezprzewodowe drukowanie za pomocą WiFi
+ kompatybilna z aplikacjami HP ePrint i Apple AirPrint™
- brak modułu Bluetooth
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Drukarka przyszła bardzo szybko, dobrze zapakowana. Przetestowałem już wszystkie funkcje i nie mam zastrzeżeń. Polecam.” - Arek, Lublin
“Ma wszystko, co powinna mieć drukarka. W tej cenie naprawdę ekstra.” - Kaja, Węgorzewo

4. Epson WorkForce WF-2870DWF

★★★★★
Epson WorkForce WF-2870DWF
SPECYFIKACJA
WYMIARY: 390 × 146 × 300 mm
WAGA: 4 kg
TECHNOLOGIA DRUKU: Atramentowa
MAKSYMALNY FORMAT DRUKU: A4
SZYBKOŚĆ DRUKOWANIA: 33 str./min (czerń), 15 str./min (kolor)
MODUŁ WIFI: Tak
MODUŁ BLUETOOTH: Nie
Sprawdź cenę

Idealna do małych biur

Epson WorkForce to perfekcyjny model do każdego biura, ale nie tylko. Pozwala na automatyczne drukowanie dwustronne, a wbudowany podajnik ADF automatyzuje skanowanie lub kserowanie kilku różnych dokumentów. Z tym modelem bez problemu wydrukujesz dokumenty w jakości biznesowej. Jeżeli masz duże wymagania co do następnej drukarki bezprzewodowej do domu, to również model dla Ciebie.

Stylowa i prosta w obsłudze

Drukarka bezprzewodowa Epson to nie tylko funkcjonalny, ale również stylowy dodatek do wnętrz. Urządzenie ma zaokrąglone brzegi, dzięki czemu obudowa nabiera delikatności. Warto zwrócić uwagę także na panel sterowania, który jest bardzo obszerny, ale stonowany. Co więcej, wbudowany wyświetlacz LCD jest bardzo praktyczny, bo ułatwia obsługę urządzenia.

ZALETY
WADY
+ funkcja drukowania, skanowania, kopiowania
+ możliwość przesyłania dokumentów za pomocą faksu
+ dwustronne drukowanie dokumentów
+ podajnik ADF
+ czytelny panel sterowania
- wyższa cena
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Idealna do biura i to w niewysokiej cenie. Super panel, obsługa bez problemu. Dla mnie same plusy.” - Michał, Toruń
“Chyba najtańszy model z faksem! Jestem bardzo zadowolona z zakupu, polecam innym.” - Maja, Gdynia

5. HP DESKJET 2710

★★★★☆
HP DESKJET 2710
SPECYFIKACJA
WYMIARY: 425× 250 × 546 mm
WAGA: 3,42 kg
TECHNOLOGIA DRUKU: Atramentowa
MAKSYMALNY FORMAT DRUKU: A4
SZYBKOŚĆ DRUKOWANIA: 7,5 str./min (czerń), 5,5 str./min (kolor)
MODUŁ WIFI: Tak
MODUŁ BLUETOOTH: Nie
Sprawdź cenę

Drukowanie i skanowanie smart

HP DeskJet 2710 oferuje wszystkie najważniejsze funkcje, których możesz oczekiwać od drukarki bezprzewodowej. Ale to nie wszystko. Drukarka jest kompatybilna z oprogramowaniem smart od firmy HP, dlatego możesz drukować i skanować ze smartfona lub z chmury, nawet jeśli nie ma Cię w domu.

Intuicyjny panel sterowania

Ten model jest wyposażony w prosty panel sterowania, który świetnie współgra z estetyką drukarki, a jednocześnie pozwala na intuicyjne i szybkie drukowanie. Niewielki wyświetlacz LCD pozwala na podgląd, ile kopii zostanie wydrukowane lub kserowane, a specjalny przycisk umożliwia anulowanie procesów w każdej chwili.

ZALETY
WADY
+ możliwość bezprzewodowego drukowania
+ podłączenie do WiFi
+ kompatybilna z AirPrint i HP All-in-One
+ zestaw zapasowych tuszów w zestawie
+ małe rozmiary
- mała prędkość drukowania
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Tania, mała, ładnie drukuje. Idealna dla nastolatka do drukowania prac domowych. Polecam.” - Albert, Warszawa
“Miałam ograniczony budżet i wybór padł na HP. Jestem bardzo zadowolona, chociaż drukarka nie jest super szybka.” - Kasia, Wrocław

6. Canon PIXMA TS3350

★★★★☆
Canon PIXMA TS3350
SPECYFIKACJA
WYMIARY: 435 × 145 × 316 mm
WAGA: 3,9 kg
TECHNOLOGIA DRUKU: Atramentowa
MAKSYMALNY FORMAT DRUKU: A4
SZYBKOŚĆ DRUKOWANIA: 7,5 str./min (czerń), 4 str./min (kolor)
MODUŁ WIFI: Tak
MODUŁ BLUETOOTH: Nie
Sprawdź cenę

Obsługa za pomocą aplikacji

Canon PIXMA TS3350 to drukarka, która możesz obsługiwać także za pomocą aplikacji na smartfony czy tablety. Jest kompatybilny z oprogramowaniem iOS (AirPrint™) czy Android (Mopria), a także ze specjalną aplikacją od firmy Canon o nazwie PRINT. Dzięki temu możesz drukować dokumenty i zdjęcia zdalnie z poziomu swojego telefonu, a także tworzenie dokumentów za pomocą aparatu smartfona.

Do różnego typu papieru

Canon PIXMA jest przystosowany do drukowania na różnego rodzaju papierze. Możesz drukować na papierze zwykłym, fotograficznym oraz na kopertach — praktycznie na wszystkich rodzajach papieru, którego gramatura nie przekracza 275 g/m². Drukarka znajdzie zastosowanie zarówno w domu, jak i w biurze.

ZALETY
WADY
+ świetna cena w stosunku do jakości
+ niska cena tuszów
+ bezprzewodowe działanie za pomocą WiFi, aplikacji Android i iOS oraz Canon PRINT
- bardzo wolne drukowanie
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Testowaliśmy już drukowanie na papierze fotograficznym i całkiem fajna jakość. WiFi też śmiga. Polecam!” - Ania, Mrągowo
“Bałam się, że za takie pieniądze to bubel, ale nic bardziej mylnego. Trochę wolna, ale działa bez zarzutu.” - Michał, Szczecin

7. Epson Expression Home XP-3100

★★★★☆
Epson Expression Home XP-3100
SPECYFIKACJA
WYMIARY: 375 × 300 × 170 mm
WAGA: 4,3 kg
TECHNOLOGIA DRUKU: Atramentowa
MAKSYMALNY FORMAT DRUKU: A4
SZYBKOŚĆ DRUKOWANIA: 33 str./min (czerń), 15 str./min (kolor)
MODUŁ WIFI: Tak
MODUŁ BLUETOOTH: Nie
Sprawdź cenę

Pojemny podajnik papieru

Drukarka od firmy Epson jest wyposażona w bardzo pojemny podajnik papieru. Pomieści on do 100 kartek zwykłego papieru bądź 20 kartek papieru fotograficznego. Jeśli często drukujesz dokumenty lub zdjęcia, zauważysz dużą oszczędność czasu, bo nie musisz często uzupełniać papieru w podajniku.

Błyskawiczne drukowanie

Epson Expression Home XP-3100 to bezprzewodowy model, który spełnia wymagania osób oczekujących najwyższej szybkości drukowania. W ciągu minuty wydrukujesz do 33 stron w czerni i bieli, 15 stron w kolorze oraz 1,5 strony na papierze fotograficznym. Z tą drukarką zaoszczędzisz dużo czasu przy regularnym drukowaniu wielu plików.

ZALETY
WADY
+ automatyczny wydruk dwustronny
+ szybkie drukowanie
+ podajnik o pojemności do 100 kartek
+ możliwość drukowania z chmury
- produkt ze średniej półki cenowej
- brak Bluetootha
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Wiele osób polecało mi drukarkę Epson, ale bałem się wysokiej ceny. Jakość jest jednak niezawodna i teraz mogę powiedzieć, że zdecydowanie warto.” - Paweł, Kraków
“Serdecznie polecam. Nie myśli długo, błyskawicznie mam wydrukowane dokumenty no i atramentowe wkłady. Same plusy.” - Tobiasz, Gdańsk

8. Brother DCP-T425W

★★★★☆
Brother DCP-T425W
SPECYFIKACJA
WYMIARY: 435 × 159 × 359 mm
WAGA: 6,4 kg
TECHNOLOGIA DRUKU: Atramentowa
MAKSYMALNY FORMAT DRUKU: A4
SZYBKOŚĆ DRUKOWANIA: 28 str./min (czerń), 11 str./min (kolor)
MODUŁ WIFI: Tak
MODUŁ BLUETOOTH: Nie
Sprawdź cenę

Do domu i biura

Drukarka od renomowanej firmy Brother to idealny wybór do domu, jak i do biura. Wszystko za sprawą szybkiej szybkości druku (28 str./min mono oraz 11 str./min w kolorze), dzięki której szybko wydrukujesz najważniejsze dokumenty, notatki czy zdjęcia. Z kolei bardzo pojemny podajnik papieru (do 150 arkuszy) pozwala zaoszczędzić czas na uzupełnianiu kartek do druku.

Wysoka rozdzielczość druku

Na szczególną uwagę zasługuje również bardzo wysoka rozdzielczość druku kolorowego i czarno-białego. W obu przypadkach wynosi on 1200 × 6000 dpi. Dzięki temu zyskujesz perfekcyjną dokładność nawet podczas drukowania małej czcionki czy detali, z którymi nie poradzi sobie inna, tańsza drukarka.

ZALETY
WADY
+ szybka prędkość drukowania
+ pojemny podajnik papieru do 150 arkuszy
+ wysoka rozdzielczość drukowania do 1200 × 6000 dpi
+ idealny do biura i do domu
- wysoka cena
- brak modułu Bluetooth
- panel sterowania bez wyświetlacza
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości. Nic się nie zacina, druk w super jakości, ksero bez problemów. Polecam.” - Marlena, Opole
“Wielka szkoda, że nie ma bluetootha, bo w tej cenie już powinien być dostępny. Mimo to nie mogę narzekać na prędkość ani jakość, dlatego polecam.” - Grzesiek, Białystok

9. Brother DCP-T525W

★★★☆☆
Brother DCP-T525W
SPECYFIKACJA
WYMIARY: 435 × 159 × 380 mm
WAGA: 7,3 kg
TECHNOLOGIA DRUKU: Atramentowa
MAKSYMALNY FORMAT DRUKU: A4
SZYBKOŚĆ DRUKOWANIA: 30 str./min (czerń), 12 str./min (kolor)
MODUŁ WIFI: Tak
MODUŁ BLUETOOTH: Nie
Sprawdź cenę

Wysoka jakość wydruku

Brother DCP-T525W może odstraszyć na samym początku wysoką cenę. Jednak jest to wysokiej klasy sprzęt, który oferuje świetną jakość wydruku. Rozdzielczość drukowanych plików zarówno w kolorze, jak i w czerni wynosi 1200 × 6000 dpi, dzięki czemu możesz spodziewać się idealnie odwzorowanych detali bez utraty ostrości.

Wygoda i szybkość

Drukarka Brother to także świetny wybór dla każdego, kto nie chce tracić czasu podczas drukowania masy dokumentów. Prędkość druku w tym modelu wynosi 30 str./min w czerni oraz 12 str./min w kolorze. Pojemny podajnik na papier mieszczący do 150 zwykłych arkuszy zapewnia, że nie musisz tak często uzupełnia drukarki o nowe kartki.

ZALETY
WADY
+ bardzo dobry wybór do biur, również tych domowych
+ wysoka jakość wydruku
+ kompatybilny z aplikacjami do bezprzewodowej obsługi drukarki
+ szybki wydruk w kolorze i w czerni
+ podajnik na 150 arkuszy
- bardzo wysoka cena
- brak modułu Bluetooth
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Duża i solidna, nic nie trzeszczy, wydruk bez zarzutu. Właśnie tego potrzebowaliśmy do biura.” - Jolanta, Rybnik
“Droga, ale w moim odczuciu warta swojej ceny. Wszystkie pliki są świetnie wydrukowane i plus za skanowanie na maila. Polecam.” - Karol, Elbląg

10. Canon PIXMA TS205

★★★☆☆
Canon PIXMA TS205
SPECYFIKACJA
WYMIARY: 430 × 142 × 282 m
WAGA: 2,9 kg
TECHNOLOGIA DRUKU: Atramentowa
MAKSYMALNY FORMAT DRUKU: A4
SZYBKOŚĆ DRUKOWANIA: 7,7 str./min (czerń), 4 str./min (kolor)
MODUŁ WIFI: Tak
MODUŁ BLUETOOTH: Nie
Sprawdź cenę

Oszczędność energii

Canon PIXMA TS205 to model wyposażony w funkcję automatycznego wyłączania. Dzięki temu urządzenie odcina zasilanie, gdy drukarka stoi nieużywana przez dłuższy czas i włącza je błyskawicznie, gdy znowu chcesz coś wydrukować. Takie rozwiązanie pomaga znacznie zaoszczędzić prąd i wydłużyć żywotność drukarki.

Ekonomiczne tusze

Drukarka z serii PIXMA to świetny wybór dla osób, które nie chcą płacić dużo za wymianę zbiorników z atramentem. Urządzenie jest kompatybilne z tuszami w rozmiarze XL i XXL, które zapewniają jeszcze więcej atramentu do drukowania w przystępnej cenie. Dzięki temu eksploatacja urządzenia nie nadwyręży Twojego budżetu.

ZALETY
WADY
+ niska cena i dobra jakość
+ ekonomiczne tusze, które starczają na długo
+ funkcja automatycznego włączania/wyłączania zasilania
+
- brak skanera i kopiarki
- mała prędkość drukowania
- brak modułu Bluetooth
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Sparowanie z laptopem przebiegło bez problemu, nie działa bardzo głośno i do tego jest całkiem kompaktowa. Polecam serdecznie.” - Aleksander, Bydgoszcz
“Nigdy nie używałam drukarki od Canona, a tą zaskoczyłam się naprawdę pozytywnie. Od siebie polecam.” - Gosia, Suwałki

Jakie dodatkowe funkcje może posiadać drukarka?

Drukarki jednofunkcyjne służą wyłącznie do drukowania, ale po modelach wielofunkcyjnych możesz oczekiwać o wiele więcej! Poznaj najważniejsze i najbardziej przydatne funkcje, jakie powinna posiadać dobra drukarka do domu.

  • skaner — pozwala na przesłanie kopii dokumentów do komputera lub smartfona.
  • kopiarka — dzięki niej stworzysz wiele kopii tego samego dokumentu.
  • automatyczny druk dwustronny — pozwala wydrukować dokumenty na obu stronach arkusza bez ręcznego przekładania kartek.
  • drukowanie zdjęć — umożliwia drukowanie i kopiowanie zdjęć w wysokiej rozdzielczość również na papierze fotograficznym.
  • drukowanie na kopertach — przydatna funkcja dla przedsiębiorców. Taka drukarka pozwala na wykonywanie nadruków na grubych kopertach o różnym rozmiarze.
  • drukowanie na płytach CD/DVD  — w tym momencie rzadziej spotykana, ale nadal dostępna. Pozwala na zadrukowanie płyty CD lub DVD.
  • podajnik dokumentów — pozwala na automatyczne skanowanie lub kopiowanie kilku dokumentów jeden po drugim bez ręcznej wymiany oryginału.
  • kompatybilność z aplikacjami — obecnie najwygodniejszy sposób drukowania dokumentów i skanowania bezpośrednio do chmury przez sieć WiFi.

Drukarka do domu — jaki rodzaj sprawdzi się najlepiej?

Drukarka do domu powinna być przede wszystkim dopasowana do budżetu i oczekiwań. Wybierz taki model, który posiada funkcję drukowania w czerni oraz w kolorze, a także pozwala na kopiowanie i skanowanie arkuszy. Nawet jeśli zazwyczaj drukujesz same czarno-białe dokumenty, to w przyszłości na pewno przyda Ci się funkcja wydruku w kolorze.

Domowa drukarka musi być również kompaktowa. Dlaczego? To urządzenie samo w sobie zajmuje sporo miejsca, a niewiele osób może sobie pozwolić na poświęcenie całego blatu na rzecz drukarki. Małe drukarki do domu są funkcjonalne, ale zajmują mniej miejsca, więc sprawdzą się równie dobrze w pokoju dziecka, nastolatka, jak i w małym biurze domowym.

Nie zapomnij o cenie tonerów lub tuszów. Kupując tanią drukarkę może Ci się wydawać, że oszczędzasz pieniądze, ale nie zawsze tak jest. Sprawdź, ile wynosi koszt kartridżów do danego modelu i czy przypadkiem nie przekracza on ceny samego urządzenia.

Jaką drukarkę wybrać? Podsumowanie

Wybór drukarki do domu nie jest wcale taki trudny, jeśli weźmiesz pod uwagę swój budżet, oczekiwania, potrzeby i najważniejsze funkcje, które drukarka mieć powinna. Później wystarczy ją odpowiednio sparować z domowymi komputerami lub smartfonami i już możesz cieszyć się niesamowitą oszczędnością czasu i pieniędzy, a także wygodą z drukowania w domu. Na jaki model drukarki się zdecydujesz?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij