Close

Pralka w kuchni czy łazience?

Bez pralki nie sposób wyobrazić sobie codziennego funkcjonowania. Obowiązki domowe, takie jak pranie, gotowanie czy sprzątanie wymagają odpowiedniej organizacji. Dlatego ważny jest nie tylko wybór pralki, ale także jej umiejscowienie. Część osób stawia to urządzenie w łazience, ale istnieje również grupa ludzi, która decyduje się na instalację pralki w kuchni. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Na które z nich warto się zdecydować?

Gdzie postawić pralkę?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, gdzie najlepiej jest postawić pralkę. W wielu przypadkach decyduje o tym sam rozkład mieszkania i wielkość pomieszczeń. Przykładowo, jeśli łazienka jest mała, może zwyczajnie nie być w niej miejsca na pralkę. Tak samo niewielka kuchnia wymusza ulokowanie urządzenia w łazience. Czasami jednak mamy wybór. Warto wówczas pomyśleć o samej aranżacji. Jeśli kuchnia połączona jest z salonem, lepiej postawić na to, by prezentowała się ona schludnie oraz by dobiegające z niej dźwięki nie przeszkadzały nam w salonie. W przeciwnym wypadku, takie ustawienie pralki może okazać się nietrafionym pomysłem. Będzie ona zaburzać wizualny odbiór kuchennej zabudowy, a ta powinna być przyjemna dla oka. Zdarza się jednak, że właściciele mieszkania chcieliby, aby łazienka była miejscem relaksu i odpoczynku. Dlatego inwestują oni w ekskluzywną wannę (może nawet z jacuzzi), w której można spędzać długie godziny. Pralka w takim domowym SPA nie tylko zaburzy wizualnie aranżację, ale będzie także zwyczajnie przeszkadzać - zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na długi program prania.

Organizacja w domu

Wybierając umiejscowienie pralki, warto także zastanowić się nad tym, jak organizujemy swoje obowiązki domowe. Niektóre osoby preferują mieć wszystko na oku, dlatego gotowanie i równoczesne spoglądanie na pralkę to idealne dla nich rozwiązanie. Z kolei inne osoby drażni dźwięk pracującego urządzenia i będą wolały, aby kuchnia była od nich wolna, zwłaszcza jeśli spędzają tam dużo czasu. Dobrze jest więc wziąć pod uwagę nie tylko wielkość pomieszczeń, ale także to, które miejsce będzie dla nas bardziej komfortowe, jeśli chodzi o wykonywanie codziennych czynności.

Typ pralki

Decydując o umiejscowieniu pralki, warto także zastanowić się nad tym, jaki typ urządzenia najlepiej nam odpowiada. Opcją dla niezdecydowanych są pralki wolnostojące, które w razie zmiany zdania, można przetransportować z jednego pomieszczenia do drugiego. Osoby pewne swojej decyzji zainteresują się pralkami do zabudowy, które będą estetycznie i harmonijnie komponować się z otoczeniem. Będzie to szczególną zaletą w przypadku zamontowania urządzenia w kuchni. Oczywiście, podejmując tego typu decyzję, należy także pamiętać, że do podłączenia pralki potrzebna jest instalacja wodno-kanalizacyjna oraz elektryczna.

Kupując pralkę, warto zwrócić także uwagę na to, jak głośno ona pracuje. Istnieją na rynku urządzenia, które mają cichy tryb pracy. Znaleźć można je na stronie Whirlpool.pl. Tego producenta nie trzeba nikomu przedstawiać. Amerykańska firma od dekad specjalizuje się w opracowywaniu i sprzedaży sprzętów AGD. Ich oferta zawiera pralki zarówno wolnostojące, jak i do zabudowy. Asortyment jest bogaty i daje nam duży wybór, jeśli chodzi o rozmiar urządzenia, pojemność bębna czy dodatkowe funkcje. Niezależnie od wybranego modelu, można mieć pewność, że będzie on funkcjonalny, skuteczny i trwały. Aby bliżej zapoznać się z ofertą, wystarczy wejść na stronę https://www.whirlpool.pl/urzadzenia/pranie/pralki i sprawdzić, które z urządzeń najbardziej nam odpowiada.

Kuchnia czy łazienka? Podsumowanie

Aby podjąć trafną decyzję o ulokowaniu pralki, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Większość osób wciąż decyduje się na postawienie jej w łazience, gdzie pod ręką dostępne są środki czyszczące i piorące. Nie brakuje jednak zwolenników umieszczania pralki w kuchni, gdzie można kontrolować wiele czynności jednocześnie. Nie zawsze wybór miejsca dla sprzętu jest kwestią naszych preferencji. Czasem decyduje o tym wielkość pomieszczeń czy względy praktyczne. Każda decyzja musi być podjęta indywidualnie.

Materiał partnera.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
hanka43
hanka43
3 lat temu

Mam pralkę w kuchni i nie żałuję tego wyboru.
Wiele moich znajomych też zdecydowało się na ten wybór.

Estetka
Estetka
3 lat temu

Jak pralka to tylko w łazience, a już najlepiej w pralni 😀

Zamknij