Close

Szafa na wymiar – na co zwrócić uwagę przy projektowaniu?

Materiał partnera.

Projektując wnętrze swojego mieszkania, zapewne staracie się, aby było ono funkcjonalne i jednocześnie estetyczne. A co z meblami? Od razu pojawia się myśl o pojemnej, dobrze skomponowanej szafie, która sprawi, że codzienność będzie łatwiejsza. Dlaczego warto zamówić szafę na wymiar i jak ją zaprojektować, by spełniała nasze oczekiwania? Podpowiadamy!

Szafa na wymiar - co to właściwie oznacza?

Zastanawiacie się zapewne, ile kosztuje szafa na wymiar i czy na pewno jest potrzebna, skoro na rynku istnieje wiele gotowych opcji do wyboru? Cóż, to mebel, który ma zagospodarować waszą przestrzeń i sprawić, aby ubrania i dodatki w końcu znalazły określone, łatwo dostępne miejsce. Właśnie dlatego warto zadecydować o każdym detalu i wybrać takie rozwiązania, które będą korzystne dla was. To wy, a nie producenci, macie wiedzę, które opcje będą pasować do waszych potrzeb. Co trzeba uwzględnić, projektując szafę idealną dla wnętrza?

szafa do zabudowy wypełnienie
  • Przede wszystkim: wielkość i specyfikę przestrzeni. Szafa szyta na miarę daje możliwość zagospodarowania każdego centymetra i dopasowania całości do estetyki wnętrza.
  • Ilość rzeczy, które będziecie przechowywać. A także sposób, w jaki chcecie to zrobić (na przykład rzeczy do powieszenia, rzeczy do schowania w szufladach itp.).
  • Łatwość w utrzymaniu porządku.
  • Design szafy, który będzie komponował się całym wnętrzem. To ważne, bo taki mebel pozostaje z nami na długie lata.
  • Kolory - do waszej dyspozycji pozostaje paleta aż 100 barw, co daje praktycznie nieograniczone możliwości zaaranżowania szafy w przestrzeni. Mebel będzie nie tylko ultra funkcjonalny, ale również estetyczny i dedykowany waszemu wnętrzu pod każdym względem.

Wszelkie dostępne rozwiązania szaf na wymiar sprawdzisz na komandor.pl.

Personalizowana szafa to dowolność w każdym aspekcie. Wymiar, rozłożenie półek i szuflad, rodzaj płyty, ewentualne przeszklenie, lustra, dodatkowe komponenty - o tym wszystkim decydujecie sami. Produkt, którędy stanie w waszej sypialni, salonie czy każdym innym pomieszczeniu, będzie spełniał oczekiwania. To on dostosuje się do waszych potrzeb, nie odwrotnie.

Dlaczego szafa na wymiar to lepsze rozwiązanie niż gotowy mebel?

Oprócz wyżej wymienionych powodów, szafa szyta na miarę pozwala zagospodarować takie miejsce w twoim mieszkaniu, gdzie żadna inna się nie zmieści lub nie będzie spełniała swojej funkcji. Mebel idealnie zespoli się z pomieszczeniem, nic nie będzie wystawać, niczego „nie braknie“, nie zajdzie konieczność dostosowywania pozostałych mebli pod ustawienie szafy. Dodatkowo, to wy decydujecie, jakie materiały zostaną użyte, tym samym macie wpływ na cenę. Wbrew pozorom, personalizowana szafa wcale nie musi być droższa od tej gotowej.

szklana szafa do zabudowy

Co ma wpływ na cenę szafy na wymiar?

Właściwie każdy komponent, który składa się na mebel, może wpływać na jego ostateczną cenę. Przykładowo:

  • Wymiar zabudowy oraz jej ostateczny kształt

Im bardziej nietypowe rozwiązania w tym zakresie, tym cena będzie wyższa. Czy szafa będzie musiała dostosować się do skosów w pomieszczeniu, a może będzie musiała być wyjątkowo wąska? Jej wysokość, podobnie jak wyposażenie, warto dostosować do wzrostu domowników. O tym zadecydujecie już w fazie projektowania.

  • Rodzaj drzwi i sposób, w jaki będą się otwierać

Wybór jest spory: drzwi otwierane na oścież, drzwi z cichym domkiem, drzwi przesuwne lub uchylane. Ważny jest także rodzaj frontów: matowe czy na wysoki połysk? Z dodatkowym zdobieniem, czy całkowicie gładkie? Zadecydujecie również, z czego będą wykonane: z płyty, szkła, lustra, akrylu? A może jeszcze innego materiału, na którym wam zależy?

  • Jakość materiałów

Jak już wspominaliśmy, szafa to mebel, który wybieramy raz na zawsze. Jakość materiałów zadecyduje, jak długo mebel będzie nam doskonale służył. A powinien spełniać swoją rolę przez lata, a może nawet pokolenia. Dlatego warto przykładać wagę do materiałów, ich wykonania i faktury.

  • Półki i szuflady wielofunkcyjne

Dostosowane do waszych potrzeb, pod względem długości, szerokości i głębokości. W zależności od projektu mogą mieć 18 mm oraz 28 mm. Jeżeli chcecie, półki również mogą się wysuwać, dzięki zamontowanym prowadnicom. Jeżeli chodzi o szuflady - tu również macie pełną swobodę: dostosujcie do swoich potrzeb ich wysokość, głębokość, rodzaje prowadnic oraz uchwyty.

  • Dodatkowe elementy i akcesoria

W szafach na wymiar możecie dowolnie zaprojektować wnętrze. Wybierajcie spośród wielu ciekawych systemów, ramek, prowadnic, a także akcesoriów. Wasza szafa może być kompletnie wyposażona w stojaki na buty, chromowane kosze do przechowywania, wieszaki na spodnie, koszule i inne ubrania, a także wielofunkcyjne szuflady z przegródkami, w których znajdzie się miejsce zarówno dla bielizny i krawatów, jak i biżuterii.

szafa do zabudowy do sypialni

Ile kosztuje szafa na wymiar? W zależności od wybranych materiałów, wymiarów, elementów zewnętrznych, rodzajów rozwiązań w środku, prowadnic i okuć – zapłacicie przykładowo 1500, a w wersji premium nawet 5000 złotych. Pamiętajcie jednak, że wycena jest zawsze indywidualna i możecie ją modyfikować, zmieniając poszczególne komponenty.

Co zyskujecie, zamawiając szafę na wymiar?

Cały pakiet usług, począwszy od wsparcia doradcy, poprzez bezpłatnie wykonany projekt, pomiar na miejscu, transport mebla, wniesienie elementów, montaż oraz gwarancję. To dużo, prawda? Właśnie to da wam gwarancję, że szafa będzie idealnie spełniała swoje zadanie. Zwłaszcza, że szafa na wymiar to mebel, który zmienia życie domowników na lepsze. Przekonajcie się sami.

Materiał partnera.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij