Close

Mieszkanie nad morzem – kaprys czy pomysł idealny?

Morska bryza, szum fal, ciepły piasek pod nogami, romantyczne zachody słońca – takie wspomnienia często przychodzą nam do głowy, gdy przeglądamy zdjęcia z wakacji nad morzem. Miło spędzone chwile na plaży chcielibyśmy przeżywać każdego dnia. I niektórym się to udaje! Część osób realizuje to marzenie i decyduje się na zakup mieszkania nad morzem. Czy warto? A może jest to chwilowy kaprys?

Zalety i wady mieszkania nad morzem

Bałtyk niewątpliwie ma swój urok i każdego roku przyciąga do siebie miliony turystów. Niektórzy od dawna marzą, aby zakupić mieszkanie w nadmorskiej miejscowości. Obecnie rynek pierwotny w Trójmieście cieszy się bardzo dużą popularnością. Coraz więcej osób decyduje się na zakup nowej nieruchomości blisko morza. Jakie są największe zalety mieszkania w takiej lokalizacji? Przede wszystkim krajobraz. Piaszczysta plaża i ogromna tafla wody to widok, z którym niewiele może się równać. Któż z nas nie chciałby rankiem wychodzić na taras z takim widokiem? 

Kolejną zaletą jest czyste powietrze i morska bryza. Poziom smogu blisko morza jest najniższy w Polsce, dlatego nie trzeba martwić się o szkodliwe substancje dostające się do płuc podczas oddychania. Dodatkowo woda i gleba w okolicach morza są bogate w jod, czyli pierwiastek, który posiada dobroczynne dla organizmu właściwości. Regularne przebywanie w morskim klimacie może przyczynić się do poprawy stanu zdrowia i samopoczucia. Spacery brzegiem plaży to doskonały sposób na dotlenienie organizmu, redukcję stresu, wyrównanie poziomu serotoniny i poprawę krążenia. 

Mieszkanie nad morzem daje nam też możliwość uprawiania aktywności fizycznej w atrakcyjnym miejscu. Poranny jogging brzegiem morza, romantyczne spacery zimą po plaży czy gra w siatkówkę na piasku to tylko niektóre atrakcje, jakich możemy doświadczyć, mieszkając blisko Bałtyku. 

Szukasz nowego mieszkania? Sprawdź oferty z rynku pierwotnego w trójmieście na: https://obido.pl/rynek-pierwotny-trojmiasto/

A jakie są wady posiadania nieruchomości nad morzem? Największym minusem są tłumy turystów w sezonie letnim. Wiele rodzin decyduje się na wakacje na plaży, dlatego w lipcu i sierpniu ruch jest naprawdę ogromny. Drugą wadą jest niekiedy bardzo silny wiatr. Nad morzem wieje zdecydowanie bardziej niż w innych regionach Polski. Może to być uciążliwe zwłaszcza zimą, ponieważ silny wiatr często przyczynia się do powstawania sztormów. 

Mieszkanie nad morzem — warto czy nie warto? 

To warto mieszkać nad morzem czy nie warto? Na to pytanie tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb. Dla osób, które przez cały rok odliczają dni do wyjazdu nad morze i od dawna marzą o posiadaniu nieruchomości w takim miejscu, zdecydowanie będzie to dobry pomysł. Mieszkanie blisko morza posiada naprawdę długą listę zalet. Dla wielu osób nie jest to kaprys, a dogłębnie przeanalizowana i świadomie podjęta decyzja. 

Warto również wspomnieć, że zakup nieruchomości nad morzem jest niezwykle bezpieczny. Jeśli z jakiegoś powodu nie spodoba nam się mieszkanie w takim miejscu, to z pewnością znajdzie się wielu chętnych, którzy odkupią naszą nieruchomość. Apartamenty nad morzem cieszą się bardzo dużą popularnością. A oprócz sprzedaży mamy jeszcze drugą opcję do wyboru. Otóż zakupione mieszkanie możemy po prostu wynajmować turystom. Od wiosny do jesieni z pewnością nie będziemy musieli martwić się, że lokal będzie stał pusty. 

Materiał partnera.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij