Close

Jaka szczoteczka soniczna do zębów będzie najlepsza?

2 minuty - tyle zajmuje umycie zębów szczoteczką soniczną. Zapewne wydaje Ci się, że taki czas osiągniesz za pomocą zwykłej szczoteczki do zębów, a nawet elektrycznej. Jednak tylko za pomocą sonicznej szczoteczki umyjesz zęby nieskazitelnie i pozbędziesz się wszystkich bakterii odpowiedzialnych za próchnicę. Wybór szczoteczki sonicznej nie jest wcale trudne, a stanie się jeszcze prostszy z naszym poradnikiem. Jaką szczoteczkę soniczną wybrać? Jakie parametry wziąć pod uwagę? Czy szczoteczka soniczna sprawdzi się u dzieci? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz poniżej.

Aktualizacja: Lipiec 2024

Co to szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna do zębów pojawiła się już w poprzednim wieku, jednak dopiero stosunkowo niedawno zdobyła swoją popularność w większości krajów na świecie. Czym jest właściwie soniczna szczoteczka? Podobnie jak tradycyjne szczoteczki lub tzw. modele elektryczne - szczoteczka soniczna to urządzenie do czyszczenia zębów i jamy ustnej.

Szczoteczka soniczna różni się zdecydowanie od szczoteczek, które już świetnie znasz i których używasz na co dzień. Dlaczego? Ten rodzaj szczoteczki wyposażono w technologię, łączącą ze sobą dziesiątki tysięcy ruchów na minutę i nowoczesne fale dźwiękowe. Szczoteczka soniczna (w zależności od modelu) może wykonywać do ok. 40 000 ruchów główki (lub 90 000 drgań na minutę). Już ten parametr sprawia, że deklasuje skuteczność szczoteczki manualnej, a nawet elektrycznej.

Jakie są rodzaje szczoteczek sonicznych do zębów?

SZCZOTECZKA SONICZNA DLA DZIECI SZCZOTECZKA SONICZNA DLA DZIECI
+ ergonomiczny kształt i niewielkie rozmiary odpowiednie dla małych rączek
+ kolorowa obudowa przyciąga wzrok
+ delikatne końcówki łagodne dla dziąseł
+ niektóre modele wyposażone są w specjalną aplikację z nagrodami dla dzieci
- nie wszystkie modele są przeznaczone dla dzieci poniżej 4. roku życia
SZCZOTECZKA SONICZNA DLA DOROSŁYCH SZCZOTECZKA SONICZNA DLA DOROSŁYCH
+ bogata oferta modeli
+ dostępne już w cenie 100 złotych
+ zaawansowane modele są wyposażone w wiele trybów pracy, wymienne końcówki i regulację liczby obrotów
- nie jest przeznaczona dla dzieci
SZCZOTECZKA SONICZNA Z IRYGATOREM SZCZOTECZKA SONICZNA Z IRYGATOREM
+ w zestawie znajdziesz szczoteczkę i irygator
+ mniejsza cena w porównaniu do zakupu urządzeń osobno
+ zastępuje klasyczną nić dentystyczną
- najdroższy zestaw spośród wszystkich modeli

Jak wybrać szczoteczkę soniczną? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Szczoteczki soniczne tylko na pierwszy rzut oka wyglądają na technologię nie z tej ziemi. Ich wybór stanie się banalnie łatwy, jeśli tylko poznasz najważniejsze parametry, na które musisz zwrócić uwagę.

Ilość i szybkość obrotów szczoteczki
Ilość i szybkość obrotów szczoteczki

Szczoteczka soniczna. jak już wspomnieliśmy, wykonuje niemal 8 razy więcej ruchów podczas jednej minuty mycia zębów w porównaniu do szczoteczek elektrycznych. Niemniej jednak, modele soniczne także mogą różnić się między sobą ilością obrotów wykonywanych na minutę. A tym bardziej powinieneś przyjrzeć się tym parametrom, jeśli szukasz szczoteczki sonicznej dla dziecka, nosisz aparat ortodontyczny, cierpisz na paradontozę lub masz po prostu wrażliwe zęby. W każdej tej sytuacji warto wybrać delikatną szczoteczkę soniczną, czyli taką do 20 000 ruchów na minutę. Im wyższa liczba obrotów na minutę tym intensywniejsze będzie nie tylko oczyszczanie, ale i ewentualny efekt wybielenia.

Rodzaje i ilość trybów pracy
Rodzaje i ilość trybów pracy

W zależności od modelu oraz ceny wyróżniamy szczoteczki soniczne z wieloma trybami pracy bądź jednym, podstawowym. Ilość trybów pracy, na którą się zdecydujesz, powinna zależeć od Twoich oczekiwań i kondycji zębów. W przypadku dziąseł z tendencją do krwawienia warto rozważyć szczoteczki z trybem łagodnego czyszczenia (sensitive) i zapobiegającym nadmiernemu krwawieniu. Osoby z wyraźnym przebarwieniami mogą zdecydować się na szczoteczki z trybem wybielającym i intensywnie czyszczącym. Natomiast tryb masujący dziąsła pomoże je wzmocnić.

Regulacja natężenia trybów pracy
Regulacja natężenia trybów pracy

Nie każda szczoteczka ma tę możliwość, a szkoda. Szczoteczka z regulacją (płynną lub skokową) natężenia pracy jest polecana w zasadzie każdemu. Wszystko dlatego, że mało kto ma takie same wymagania odnośnie szczoteczek do mycia zębów. Model z możliwością regulacji tych parametrów staje się o wiele bardziej uniwersalny - każdy może dostosować moc pracy szczoteczki do wymagań swoich zębów.

Czas pracy na jednym ładowaniu
Czas pracy na jednym ładowaniu

Większość szczoteczek sonicznych posiada wbudowane akumulatory, które należy regularnie ładować. Pojemność akumulatorów różni się między sobą, a to rzutuje na całkowity czas pracy szczoteczki po jednym naładowaniu. Najtańsze modele działają do ok. 10-12 dni na jednym naładowaniu, ale są także droższe modele, których czas pracy może sięgać nawet 40 dni. Chociaż większość szczoteczek sonicznych posiada akumulatory to jednak są także urządzenia, które działają w oparciu o klasyczne, jednorazowe baterie. Mowa o modelach dla dzieci lub sonicznych szczoteczkach z najniższej półki cenowej dla dorosłych, które znajdziesz m.in. w dyskontach.

Dodatkowe funkcje i wyposażenie
Dodatkowe funkcje i wyposażenie

Soniczne szczoteczki możesz kupić w mniejszych lub większych zestawach z różnymi akcesoriami. Znajdziesz na przykład różnego rodzaju końcówki do mycia zębów (delikatnie czyszczące, do zębów wrażliwych, chroniące dziąsła lub wybielające). Zaawansowane zestawy mogą zawierać dezynfektor, czyli profesjonalne urządzenie do dezynfekcji szczoteczki za pomocą promieniowania UV, które zabija bakterie. Innym przykładem jest szczoteczka soniczna z irygatorem, czyli urządzeniem do wypłukiwania bakterii i resztek jedzenia wodą pod wysokim ciśnieniem. Ogromną popularnością cieszą się też szczoteczki soniczne z funkcją Bluetooth bądź indukcyjnymi ładowarkami. Te zestawy są, oczywiście, o wiele droższe.

Ranking szczoteczek sonicznych. Jaka szczoteczka soniczna będzie najlepsza?

Philips Sonicare CleanCare HX3212 - soniczna szczoteczka

Philips Sonicare CleanCare HX3212 - soniczna szczoteczka

Szczoteczka soniczna Sonicare to urządzenie od renomowanej i wszystkim znanej marki Philips. Model HX3212 to szczoteczka wykonująca 31 000 obrotów na minutę. Posiada dodatkowe opcje takie jak SmarTimer, który pozwala na automatyczne wyłączenie po dwóch minutach mycia zębów. Oprócz automatycznego wyłączania, Philips Sonicare posiada też zegar Quadpacer, który odmierza czas przeznaczony na umycie każdej części jamy ustnej. Pojemny akumulator pozwala na długą pracę szczoteczki nawet przez 10 dni bez konieczności ładowania.

Zalety
szczoteczka jest delikatna dla dziąseł i zębów, a mimo to bardzo dokładnie je czyści
posiada dodatkowy timer, który odmierza czas mycia zębów
wbudowany zegar okresowy poinformuje Cię, kiedy przejść do mycia kolejnej sekcji jamy ustnej
szczoteczka posiada właściwości wybielające, jeśli zaopatrzysz się odpowiednią końcówkę
wyposażona w pojemny akumulator, który wytrzymuje aż do 10 dni na jednym ładowaniu
Wady
31 000 obrotów na minutę może być niewystarczająca dla bardziej wymagających użytkowników
posiada tylko jeden tryb pracy

Brush-Baby BabySonic - szczoteczka soniczna dla dzieci do 3. roku życia

Brush-Baby BabySonic - szczoteczka soniczna dla dzieci do 3. roku życia

Idealny wybór na pierwszą szczoteczkę do mycia zębów dla dziecka. BabySonic to model dedykowany maluchom już od pierwszych tygodni życia. Urządzenie posiada niesamowicie delikatny włosie Du Pont, które drgają ok. 16 000 razy na minutę. Pozostawiają więc czyste ząbki, ale nie podrażniają łagodnych dziąseł niemowląt i małych dzieci. Podobnie jak szczoteczki dla dorosłych. BabySonic posiada wbudowany timer, który ułatwia odmierzanie czasu do końca mycia zębów. Posiada także wbudowany timer odmierzający czas, który należy poświęcić na każdą z części jamy ustnej. Pozwala to na nabranie prawidłowych nawyków mycia zębów już od najmłodszych miesięcy. Szczoteczka jest dodatkowo podświetlana, co podnosi frajdę z codziennego mycia zębów.

Zalety
szczoteczka jest zasilana bateryjnie, dlatego świetnie nadaje się do podróży
jest delikatna dla pierwszych zębów i delikatnych dziąseł dziecka nawet podczas ząbkowania
wyposażona w specjalne włosie Du Pont, które delikatnie (ale dokładnie), czyści zęby i masuje dziąsła
posiada dwa rodzaje timerów
szczoteczka jest podświetlana, dzięki czemu codzienne mycie zębów staje się świetną zabawą
Wady
zamienne końcówki do szczoteczki Baby Sonic nie są dostępne stacjonarnie

Philips Sonicare EasyClean HX6511 - delikatna szczoteczka soniczna

Philips Sonicare EasyClean HX6511 - delikatna szczoteczka soniczna

Kolejna szczoteczka od marki Philips to model EasyClean. Urządzenie pozwala na szczotkowanie zębów z prędkością 31 000 obrotów na minutę. Podobnie jak poprzedni model Philips, ta szczoteczka także posiada wbudowane dwa timery - dwuminutowy zegar oraz zegar interwałowy Quadpace. Dodatkowo posiada wbudowany program, pozwalający na oswojenie się ze szczoteczką soniczną, który stopniowo zwiększa ilość obrotów przez kolejne 14 myć. Szczoteczka HX6511 ma wbudowany także akumulator, który ładujesz w razie potrzeby. Jedno ładowanie umożliwia mycie zębów nawet przez dwa tygodnie.

Zalety
jest niesamowicie delikatna nawet dla nadwrażliwych dziąseł i posiadaczy aparatów ortodontycznych
specjalnie wyprofilowana główka pozwala dotrzeć nawet do newralgicznych miejsc
posiada wbudowane dwa timery, które automatycznie odmierzają czas
razem z odpowiednią końcówką, szczoteczka pomaga wybielić zęby i usunąć przebarwienia
czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora to nawet 14 dni
Wady
oryginalne końcówki do szczoteczki są dość drogie
31 000 obrotów na minutę dla wielu może być niewystarczające

Vitammy Symphony Black - szczoteczka soniczna dla wymagających

Vitammy Symphony Black - szczoteczka soniczna dla wymagających

Szczoteczka soniczna Vitammy Symphony to model zapewniający nieskazitelnie czyste zęby. Posiada aż 5 trybów pracy (sensitive, massage, polish, white i clean). Sprawdzi się więc nie tylko u posiadaczy nadwrażliwych zębów, ale i osób, którym zależy na wybieleniu i usunięciu przebarwień. Warto zwrócić uwagę na zawrotną ilość 82 000 ruchów na minutę. Taka liczba nie jest często spotykana w szczoteczkach ze średniej półki cenowej. Vitammy Symphony posiada także dwa rodzaje zegarów - timer interwałowy do mycia strefowego, a także timer wyłączający szczoteczkę automatycznie po 2 minutach.

Zalety
posiada aż 5 trybów pracy m.in. wybielający i do zębów wrażliwych
jedno ładowanie pozwala na używanie szczoteczki przez 45 dni
wyposażony w dwa timery (w tym zegar interwałowy)
szczoteczkę można ładować za pomocą ładowarki indukcyjnej
Wady
brak regulacji natężenia ruchów szczoteczki na minutę

Oromed Oro-sonic - szczoteczka soniczna z 5 trybami pracy

Oromed Oro-sonic - szczoteczka soniczna z 5 trybami pracy

Szczoteczka soniczna Oro-sonic to świetny wybór dla osób, które szukają wielofunkcyjnej szczoteczki za niewielkie pieniądze. Model Oro-sonic posiada aż pięć trybów pracy - m.in. do zębów wrażliwych, wymagających wybielenia, a także głębokiego masażu dziąseł. Główka szczoteczki pracuje z intensywnością 31 000 obrotów na minutę, co stanowi optymalną ilość nawet dla osób z delikatnymi dziąsłami.  Szczoteczka posiada pojemny akumulator, a jego jedno naładowanie pozwala na pracę nawet przez 40 dni. Oczywiście posiada także wbudowane timery ułatwiające odmierzanie czasu podczas mycia zębów.

Zalety
posiada aż 5 trybów pracy
jedno ładowanie pozwala na pracę nawet do 40 dni
wskaźnik naładowania baterii przypomina o konieczności naładowania baterii
posiada wbudowane dwa timery, które sygnalizują konieczność zmiany strefy szczotkowania
szczoteczka automatycznie wyłącza się po 2 minutach
Wady
główki do szczoteczki nie są dostępne w wielu stacjonarnych sklepach
nie posiada regulacji intensywności pracy szczoteczki

Xiaomi Oclean Z1 - soniczna szczoteczka z funkcją bluetooth

Xiaomi Oclean Z1 - soniczna szczoteczka z funkcją bluetooth aplikacja

Dla fanów technologii bluetooth mamy szczoteczkę Xiaomi Oclean. Model Z1 to szczoteczka z regulowaną częstotliwością drgań (do 40 000 ruchów na minutę), a także 3 trybami pracy (wybielanie, oczyszczanie, masaż). Szczoteczka Z1, jak już wspomnieliśmy, została wyposażona w funkcję Bluetooth. Oznacza to, że możesz sparować ją z dedykowaną aplikacją na smartfona. Aplikacja pozwoli Ci na kontrolowanie jakości szczotkowania zębów - siły nacisku, długości mycia zębów lub miejsc, które pominąłeś. Co więcej, aplikacja dobiera automatyczny tryb czyszczenia, biorąc pod uwagę potrzeby Twoich zębów, ale także dostosować go do swoich potrzeb.

Zalety
szczoteczka posiada 3 tryby pracy - wybielanie, czyszczenie i masaż
posiada funkcję Bluetooth, która pozwala na wybieranie programów szczotkowania za pomocą aplikacji i śledzenie dokładności mycia jamy ustnej
posiada regulację intensywności mycia zębów
jedno ładowanie pozwala aż na 30 dni pracy
Wady
ładowarka ma małą powierzchnię, dlatego nie jest zbyt stabilna

Philips Sonicare ProtectiveClean 5100 - soniczna szczoteczka do zębów z wygodnym etui

Philips Sonicare ProtectiveClean 5100 - soniczna szczoteczka do zębów z wygodnym etui

Szczoteczka soniczna Philips HX6852 to urządzenie wyposażone w trzy programy mycia zębów (wybielające, czyszczenie i masujące dziąsła). Poziom wykonywanych ruchów na minutę wynosi maksymalnie 31 000, co jednak jest wystarczające, aby uzyskać efekt czystych zębów. Podobnie jak inne modele Philipsa posiada timer QuadPace (odmierzający interwały) i timer automatycznie wyłączający szczoteczkę po 2 minutach. Co wyróżnia ten model? Z pewnością jest to technologia BrushSync, która sygnalizuje czas wymiany końcówki na nową.

Zalety
posiada 3 tryby pracy
technologia BrushSync poinformuje Cię, gdy nadejdzie konieczność wymiany główki na nową
w zestawie znajdziesz poręczny pokrowiec do higienicznego przechowywania szczoteczki w czasie podróży
Wady
wysoka cena szczoteczki
stosunkowo niska liczba drgań na minutę, która sprawdzi się jedynie u osób z wrażliwymi dziąsłami

Jak działa szczoteczka soniczna do zębów?

Soniczne szczoteczki do zębów to szczoteczki oparte na technologii fal dźwiękowych. Wytworzona fala dźwiękowa dociera nawet do 4 mm od końca włosia do newralgicznych i trudno dostępnych miejsc takich jak np. przestrzeń międzyzębowa. Dzięki temu czyści głębiej, a więc i o wiele dokładniej. Oprócz fali dźwiękowej, szczoteczka soniczna charakteryzuje się także “wymiatającym” ruchem główki. Włosie takiej szczoteczki porusza się pionowo (góra-dół), co pozwala na usunięcie płytki bakteryjnej i resztek jedzenia bez ryzyka, że podrażnisz dziąsła.

Szczoteczka soniczna czy elektryczna? Różnice

Podstawową, zauważalną już na pierwszy rzut oka, różnicą pomiędzy szczoteczkami elektrycznymi a sonicznymi jest ich cena. Jakie jednak posiadają różnice w swojej budowie i podczas pracy? Poznaj podstawowe różnice.

Rodzaje główki i ruch włosia

Szczoteczki elektryczne (nazywane też rotacyjnymi lub pulsacyjno-rotacyjnymi) posiadają charakterystyczną, okrągłą główkę. Taki kształt główki związany jest bezpośrednio z ich technologią działania, czyli wykonywaniem ruchów rotacyjnych (lub pulsacyjnych). Oznacza to, że szczoteczka elektryczna obraca się wokół własnej osi. Za czyszczenie zębów i dziąseł odpowiada tylko włosie. W szczoteczkach elektrycznych nie znajdziesz technologii fal dźwiękowych. Oznacza to, że te szczoteczki czyszczą tylko te miejsca, do których mają bezpośredni dostęp.

Szczoteczki soniczne to inna para kaloszy. Poznasz ją na pierwszy rzut oka, gdyż ma kształt główki o wiele bardziej przypominający kształt tradycyjnej szczoteczki do zębów (czyli lekko wydłużony). Jej główka nie obraca się w trakcie pracy tylko wykonuje prosty ruch wymiatający typu góra-dół.  Co więcej, szczoteczki działają w oparciu o technologię soniczną, dzięki której pozbywasz się bakterii nawet do 4 mm od włosia, a nie tylko w miejscu kontaktu szkliwa ze szczoteczką.

Różnice w prędkości obrotowej

Jak już wspomnieliśmy, szczoteczki rotacyjne/pulsacyjno-rotacyjne działają w oparciu o obracanie się wokół własnej osi. W zależności od modelu, liczba ruchów rotacyjnych wynosi ok. 8 000 na minutę, natomiast liczba ruchów pulsacyjnych nie przekracza 40 000 na minutę. W przypadku szczoteczek sonicznych parametry te są zdecydowanie większe. Liczba ruchów modeli z technologią soniczną wynosi od 30 000 ruchów na minutę w wzwyż.

Dlaczego szczoteczka soniczna jest lepsza?

Szczoteczka soniczna czy rotacyjna?

Wielu ludzi nadal decyduje się na elektryczne szczoteczki rotacyjne. Jednak czy warto zastąpić ją szczoteczką soniczną? Jeśli zależy Ci na nieskazitelnie czystych zębach, to zdecydowanie warto!

Jak już wyjaśniliśmy wyżej, szczoteczki rotacyjne i pulsująco-rotacyjne mają swoje ograniczenia. Oczywiście nie można im odmówić o wiele lepszego czyszczenia zębów od szczoteczek manualnych. Jednak ich rotacyjny (lub pulsujący) ruch nie działa tak dokładnie jak drgania szczoteczek sonicznych. Biorąc pod uwagę podobny koszt obydwu szczoteczek, szczoteczka soniczna będzie o wiele lepszą inwestycją w czyste zęby teraz i zdrowe zęby bez paradontozy w przyszłości.

Dlaczego szczoteczka soniczna jest lepsza?

Szczoteczkę soniczną zachwalają nie tylko jej użytkownicy, ale także stomatolodzy. Według profesjonalistów, szczoteczki soniczne posiadają o wiele lepszą zdolność do czyszczenia zębów, usuwania przebarwień, bakterii i resztek po jedzeniu. A wszystko to dlatego, że szczoteczka soniczna nie bazuje tylko na szybkim ruchu, ale też na nowoczesnych falach dźwiękowych. To właśnie one wprowadzają w drgania wodę i pastę do zębów, która dostaje się głębiej i czyści trudno dostępne przestrzenie między zębami. Mimo wszystko ruch nie pozostaje bez znaczenia. Od wielu lat dentyści mówią o “wymiataniu” podczas mycia zębów. Cóż, za pomocą szczotki manualnej jest to bardzo żmudne i czasochłonne. Szczoteczka rotacyjna praktycznie na to nie pozwala. Tylko szczoteczka soniczna jest w stanie wykonać je szybko, dokładnie i bez krzywdy dla dziąseł.

Szczoteczka soniczna do zębów - jak używać?

Prawidłowa technika używania szczoteczki do zębów to połowa sukcesu. Jak więc myć zęby za pomocą szczoteczki sonicznej? Zacznij od nałożenia pasty do zębów na włosie szczoteczki. Następnie ustaw główkę szczoteczki pod delikatnym kątem 45° względem zębów i uruchom urządzenie. Możesz zacząć mycie pierwszej z czterech stref w jamie ustnej. Pamiętaj, aby nie dociskać szczoteczki do zębów i dziąseł, gdyż może to doprowadzić do zranienia i nadwyrężenia szkliwa. Timer powinien poinformować Cię po 30 s, że należy zająć się kolejnym łukiem zębowym.

Szczoteczka soniczna czy warto?

Zastanawiasz się na zakupem szczoteczki z technologią soniczną dla siebie lub kogoś Ci bliskiego? Nadal masz wątpliwości i nie wiesz czy warto ją kupić? Musisz wiedzieć, że soniczne szczoteczki to jedna z najbardziej zaawansowanych technologii mycia zębów w domu. Prawidłowo używana jest delikatna, ale o wiele bardziej skuteczna od zwykłych szczoteczek i modeli rotacyjnych. Zdecydowanie warto ją kupić szczególnie, jeśli nie radzisz sobie z używaniem nici dentystycznej lub nie chcesz inwestować w irygator. Modele soniczne perfekcyjnie poradzą sobie z płytką nazębną, bakteriami i przebarwieniami.

Czy i jak szczoteczka soniczna wybiela zęby?

Piękny, hollywoodzki uśmiech to ciche marzenie wielu. Czy szczoteczka soniczna może pomóc go osiągnąć w zaciszu domowym i za ułamek ceny profesjonalnego wybielania? Soniczna szczoteczka oczyszcza zęby niesamowicie dokładnie. Pomaga usunąć brzydkie przebarwienia i uchronić Cię przed nowymi. I to już daje o wiele czystsze i bielsze zęby! Zwróć uwagę, że niektóre modele posiadają specjalny tryb wybielania, który działa jeszcze intensywniej, a więc i daje lepsze rezultaty. Jeśli chcesz mieć bielsze zęby nie możesz zapomnieć także o odpowiedniej paście do zębów, która będzie usuwać osad bez nadmiernego ścierania szkliwa.


ZOBACZ TEŻ: Jaka pasta do zębów jest najlepsza?


Czy są jakieś przeciwwskazania do użytkowania sonicznej szczoteczki do zębów?

Mamy świetną wiadomość. Szczoteczka soniczna sprawdzi się u każdego, w każdym wieku!

Przeciwwskazań do używania szczoteczki sonicznej jako takich nie ma. Oczywiście czasami zdarza się, że musisz wyrwać zęba, przejść przez leczenie kanałowe lub po prostu masz stan zapalny. Wówczas nie powinno używać się żadnego rodzaju szczoteczek, nawet tych delikatnych tradycyjnych, a jedynie specjalnego preparatu do jamy ustnej. W takim wypadku na pewno Twój dentysta Cię o tym poinformuje.

Szczoteczka soniczna dla dzieci

Jedną z największą zalet szczoteczek sonicznych jest ich brak ograniczeń wiekowych. Szczoteczka soniczna sprawdzi się już od momentu pojawienia się pierwszych ząbków u Twojego dziecka. Oczywiście, każda szczoteczka powinna mieć oznaczenie, w jakim przedziale wiekowym można ją stosować. Inną ilość ruchów wykonują szczoteczki dla dzieci do lat 3, a inną te dla starszaków. Świetnym wyborem będzie szczoteczka firm, które oferują różne końcówki, w zależności od wieku dziecka. Dzięki temu nie musisz kupować nowe szczoteczki po paru latach.

Jaka szczoteczka soniczna będzie najlepsza? Podsumowanie

Technologia soniczna zapewni Ci świeży oddech, czystsze, bielsze zęby i mniejszą szansę na rozwój próchnicy i paradontozy w przyszłości. A wszystko to w cenie “zwykłej” szczoteczki elektrycznej do zębów. To jeden z najlepszych gadżetów, który możesz sprezentować sobie lub członkowi swojej rodziny na święta lub urodziny. Koniecznie dajcie znać w komentarzach czy macie i czy polecacie szczoteczki soniczne do zębów!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij