Aktualizacja: Kwiecień 2025
Jaka frezarka do paznokci będzie najlepsza? Jakie są rodzaje?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze frezarki do paznokci?

Podstawowy parametr, który wiele powie Ci o frezarce. Wybierając frezarkę, warto zdecydować się zawsze na urządzenie o większej mocy. Dzięki temu zwiększysz szansę na bezawaryjną pracę przy ściąganiu nawet grubej warstwy lakieru hybrydowego.

Efektywność frezarki zależy przede wszystkim od jej prędkości obrotowej, gdyż to właśnie ona odpowiada za pozbycie się stylizacji. Im wyższa prędkość obrotowa, tym większa wydajność i skuteczność frezarki. Jeśli wybierzesz model o niskiej prędkości obrotowej (np. 10 000 obrotów na minutę), zdejmowanie warstwy hybrydy, żelu lub akrylu potrwa o wiele dłużej.

Skoro już o prędkości obrotowej mowa — upewnij się, że frezarka ma możliwość płynnej regulacji szybkości pracy. To istotne szczególnie na początku, gdy nie wiesz jeszcze, jaka prędkość jest dla Ciebie najlepsza.

W zależności od nazewnictwa, głowica może posiadać zabezpieczenie w postaci zamka twist lock lub easy lock. W obu przypadkach jest to praktycznie ten sam system, który pozwala Ci bezpiecznie umieścić frez w głowicy. Koniecznie upewnij się, że Twój przyszły model także go posiada.

Frezarka do paznokci posiada dwa kierunki pracy — lewy (oznaczany jako REV) i prawy (oznaczany jako FWD). Odpowiedni kierunek decyduje o tym, czy frezarka ściąga stylizację, czy tylko się po niej przesuwa. W zależności od tego, czy robisz paznokcie lewą, czy prawą ręką, możesz ustawić odpowiedni kierunek obrotu. Urządzenie z możliwością zmiany kierunku obrotu frezu jest więc niezwykle wygodne i funkcjonalne.

Frezarka do paznokci staje się bezużyteczna bez odpowiednich frezów. Jeżeli nie wiesz, jakie frezy wybrać, postaw na frezarkę, która posiada w zestawie różne rodzaje końcówek. Jakie są rodzaje frezów i do czego służą? Tego dowiesz się w dalszej części artykułu.
Jaką frezarkę do paznokci wybrać? Ranking
BeautyLushh mocna frezarka do pedicure i manicure

Idealna frezarka do domu dla profesjonalistów i amatorów. Urządzenie wyróżnia się szczególnie wysoką mocą na poziomie aż 65 W i obrotami sięgającymi maksymalnie 35 000 na minutę. Takie połączenie zapewnia skuteczne i efektywne ściąganie nie tylko lakieru hybrydowego, ale także warstwy żelu lub akrylu.
Frezarka posiada dwa kierunki obrotów. Pracuje w lewą i w prawą stronę, dzięki czemu możesz dostosować obroty głowicy do wykonywanego ruchu. Nie mogło zabraknąć także zabezpieczeń w postaci zamku twist lock i ochrony przed przegrzaniem się silnika. Co więcej, frezarkę możesz używać na dwa sposoby — tradycyjnie lub za pomocą pedału.
Clavier Mercedes 2000 - tania frezarka do paznokci

Domowa frezarka od Clavier to model o niewielkiej mocy, która wynosi jedynie 10 W. Posiada płynną regulację prędkość, która maksymalnie wynosi 15 000 obrotów na minutę. Model Mercedes 2000 to także dwa kierunki pracy, które zmieniasz za pomocą jednego przycisku. Nie mogło zabraknąć także dodatkowego zabezpieczenia frezu za pomocą zamka easy lock.
Sunone DM-992 - frezarka do zdejmowania hybrydy

Frezarka od jednej z najbardziej cenionych marek Sunone. Model DM 992 to świetne urządzenie dla osób rozpoczynających swoją przygodę z frezarkami. Posiada niewielką moc 12 W, a jej maksymalna prędkość pracy to 20 000 obrotów na minutę. Frezarka Sunone posiada zamek easy lock, który zabezpiecza frez przed wypadnięciem z głowicy. Ogromną zaletą tego modelu jest możliwość wyboru kierunku obrotu.
Frezarka do manicure i pedicure Nail Drill

Nail Drill to idealne urządzenie dla początkujących. Wszystko dlatego, że posiada moc 40 W, a także wysoką prędkość obrotową, która wynosi maksymalnie 35 000 obrotów na minutę. W zestawie znajdziesz m.in. pedał, który umożliwia obsługę frezarki za pomocą nogi. Podobnie jak w innych modelach, frezarka Nail Drill posiada dwa kierunki pracy oraz zabezpieczenie głowicy typu twist lock.
Clavier DM 208 - domowa frezarka o dużej mocy

Model DM 208 wyróżnia się wysoką mocą 65 W i płynną regulacją obrotów od 0 do 30 000 obrotów na minutę. Frezarka nie zajmuje dużo miejsca, a w zestawie posiada dodatkowy pedał do obsługi za pomocą stopy. Głowica frezarki posiada dodatkowe zabezpieczenie typu twist & lock, które dba o stabilność frezu podczas pracy. Frezarka Clavier to także dwa kierunki obrotu, które dostosowujesz do swoich potrzeb.
Mała frezarka do domowego manicure i pedicure

Poręczna i kompaktowa frezarka DexXer o mocy 9 W i prędkości obrotowej od 3 000 do 20 000 obrotów na minutę. Ze względu na niską moc nadaje się wyłącznie do użytku domowego — w profesjonalnym salonie nie zda egzaminu. Frezarka pracuje w obu kierunkach. Posiada możliwość regulacji prędkości oraz wymiany frezów.
Frezarka obsługiwana za pomocą pedału Nail Drill

Urządzenie od Nail Drill to mocna i wydajna frezarka do użytku w domu. Posiada moc aż 65 W, a jej maksymalna prędkość obrotowa to 35 000 obrotów na minutę. Frezarka posiada także standardowe funkcje takie jak możliwość zmiany kierunku pracy czy głowicę wyposażoną w mechanizm twist lock.
ProfiCare PC-MPS 3004 domowa frezarka do paznokci

Frezarka ProfiCare to urządzenie utrzymane w nowoczesnej kolorystyce. Zajmuje niewiele miejsca, nadaje się nawet do zabrania w podróż. Niestety, jej moc wynosi maksymalnie 5 000 obrotów, dlatego nie poradzi sobie ze ściąganiem akrylu lub żelu. Prędkość frezarki nie jest płynnie regulowana; możesz wybierać spośród pięciu poziomów prędkości.
Co to jest frezarka do paznokci i do czego służy?
W świecie hybryd i przedłużanych paznokci istnieją dwie główne szkoły ściągania stylizacji. Pierwszą z nich jest aceton (remover), natomiast drugą — frezarka do paznokci.
Frezarki to uniwersalne urządzenia do przygotowywania płytki paznokci i skórek przed wykonaniem manicure i pedicure. Najpopularniejsze modele posiadają podobną budowę. Składają się z silnika w plastikowej obudowie, głowicy do mocowania frezów i pracy z paznokciem oraz przewodu zasilającego. Frezarki do paznokci pozwalają przede wszystkim:
- usunąć starą stylizację
- skrócić paznokcie i nadać im pożądany kształt
- wygładzić powierzchnię płytki, żelu, akrylu lub tipsa
- odsunąć i wygładzić skórki
- zmatowić płytkę paznokcia
- pozbyć się zrogowaciałego naskórka na dłoniach i stopach.
Jak używać frezarki do paznokci? Kilka wskazówek
Prawidłowe używanie frezarki to klucz do bezpiecznego i perfekcyjnego przygotowania paznokci do kolejnej stylizacji. O czym musisz pamiętać, używając frezarki w domu?
Montowanie frezów
Frezy to metalowe końcówki, które mocowane są w głowicy frezarki. Wprawione w ruch obracają się w dużą prędkością wokół własnej osi i zdzierają warstwę lakieru, żelu, akrylu albo wierzch tipsa. Podczas używania frezarki przede wszystkim musisz pamiętać o poprawnym zamocowaniu frezu. Upewnij się, że przekręciłeś odpowiednią blokadę przed rozpoczęciem pracy.
Ustawianie prędkości
Szybkość obracania się frezu zależy od wielu czynników. Nie powiemy Ci, jaka będzie optymalna dla Ciebie na początku, gdyż musisz sama przekonać się metodą prób i błędów. Jeśli zdecydujesz się na niższą prędkość, pamiętaj, żeby pod żadnym pozorem nie przyciskać frezu do powierzchni paznokcia. Frez powinien z lekkim oporem przesuwać się po powierzchni lakieru. Używanie siły spowoduje tylko nierówności, głębokie wyżłobienia, a nawet… bolesne przepiłowanie płytki paznokcia.
REV czy FWD? Wybierz odpowiedni kierunek obrotów
Kierunek obrotów jest jedną z najważniejszych zmiennych, która decyduje o skuteczności i szybkości ściągania hybrydy, Do wyboru masz zawsze dwa kierunki:
- w prawo (oznaczany jak FWD)
- w lewo (oznaczany jako REV)
Jaki kierunek obrotów wybrać? To zależy, w jakim kierunku wykonujesz ruch. Pamiętaj, że frez musi obracać się przeciwnie do kierunku przesuwania głowicy.
Frezarka do paznokci który frez do czego
Oprócz samego urządzenia, potrzebujesz także zestawu frezów. Frezy to specjalne końcówki do obróbki powierzchni paznokci. Czym się kierować przy ich wyborze?
Materiał wykonania frezów
W zależności od modelu znajdziesz je wykonane z różnych materiałów. Wyróżniamy:
- frezy diamentowe
- ceramiczne
- frezy kamienne
- karbidowe
Frezy diamentowe wykonane są ze stali nierdzewnej i warstwy diamentowego pyłu. Świetnie nadają się do modelowania paznokcia, ściągania lakieru hybrydowego i wygładzania skórek.
Frezy ceramiczne są równie popularne co diamentowe. Wykonano je z tlenku cyrkonu, dlatego są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Najlepiej sprawdzają się do zdejmowania masy akrylowej i żelowej, a także usuwania skórek z wałów okołopaznokciowych.
Frezy kamienne to najlepszy wybór, jeśli szukasz końcówek do matowienia paznokci, usuwania martwych skórek i wygładzania skóry np. na piętach. Kamienne frezy mogą być używane na sucho i na mokro.
Na koniec zostały nam najmocniejsze frezy z węglika spiekanego, czyli karbidu. Karbidowe frezy są uniwersalne; nadają się do usuwania warstwy lakieru i żelu/akrylu, wygładzania skórek i definiowania kształtu przedłużanych paznokci.
Kształt frezów a zastosowanie
Końcówki do frezarki mają różny kształt i wielkość. Podstawowymi, najczęściej spotykanymi kształtami są:
- frezy w kształcie kulki - przeznaczone do usuwania martwych skórek z wałów okołopaznokciowych
- w kształcie łezki - pomagają usunąć nabłonek na powierzchni płytki paznokcia
- frezy w kształcie walca - idealne do wstępnego usuwania lakieru hybrydowego i żelu/akrylu, nie są zbyt precyzyjne
- w kształcie stożka - podobnie jak walec, świetnie radzą sobie z pierwszą warstwą lakieru, ale są w przeciwieństwie do nich bardzo precyzyjne
- frezy w kształcie szpicu - pomocne podczas odsuwania skórek
Frezarka do paznokci czy warto?
Frezarka do paznokci to świetna inwestycja. Jeśli robisz manicure hybrydowy sobie, wszystkim koleżankom i chcesz wykonywać paznokcie profesjonalnie, będziesz musiała nauczyć się pracy z frezarką. Zdejmowanie lakieru hybrydowego acetonem niszczy paznokcie i podrażnia skórki wokół nich. Nie wspominając już o mocnym zapachu i długości trwania całego procesu. Odpowiednio używana frezarka nie zniszczy warstwy żelu/akrylu ani nie podrażni Twoich skórek.
Frezarka to urządzenie, w które zdecydowanie warto zainwestować. Dlaczego? Jej zastosowanie jest naprawdę szerokie, a obsługa bardzo prosta. Pamiętaj, że frezarka sprawdzi się nie tylko przy zdejmowaniu hybryd i zdobień, ale także w zabiegach stóp do usuwania nagniotków, odcisków i suchej skóry.
Frezarka do paznokci w domu? Czy to dobry pomysł?
W każdym profesjonalnym gabinecie znajdziesz frezarkę do paznokci. Nie oznacza to jednak, że nie możesz kupić jej na własny użytek do robienia paznokci w domu. Wręcz przeciwnie! Frezarka to fantastyczny zakup dla każdej kobiety, która chce zacząć robić piękne i trwałe paznokcie. Dlaczego? Przygotowywanie paznokci i zdejmowanie starej stylizacji za pomocą frezarki jest szybsze, łatwiejsze i dokładniejsze w przeciwieństwie do używania staromodnego acetonu. Frezarka nie zajmuje dużo miejsca, jest łatwa w przechowywaniu i nie pobiera dużo prądu.
Frezarka do paznokci czy niszczy paznokcie?
Wiele kobiet, które zastanawia się nad kupnem frezarki, martwi się, że zniszczy sobie paznokcie. Jeśli Ciebie też nurtuje to pytanie — musisz wiedzieć, że frezarka to urządzenie, które może zranić skórki lub uszkodzić płytkę paznokci. Tak się jednak stać nie musi. Wszystko zależy od wprawy, wyczucia i prawidłowej techniki.
Pamiętaj, że nie tylko w przypadku frezarki istnieje ryzyko zniszczenia paznokci. Ściąganie hybrydy acetonem niesie podobne ryzyko, szczególnie jeśli nie masz doświadczenia lub jesteś wyjątkowo wrażliwa na chemiczne substancje.
Jaka frezarka do paznokci będzie najlepsza?
Frezarka do paznokci gwarantuje błyskawiczne ściąganie lakieru hybrydowego, wygładzanie płytki i skórek. A wszystko to w niskiej cenie, która wynosi tyle co wizyta u profesjonalnej kosmetyczki. Chociaż na początku używanie frezarki wydaje się trudne, praktyka szybko pozwoli Ci opanować prawidłową technikę.