Close

Jak udekorować modnie okno niedużym kosztem?

Aranżacja wnętrz ulega ciągłym zmianom. To, co jeszcze niedawno było modne, dzisiaj już odchodzi do lamusa. Tak jest też w przypadku dekorowania okien. Kiedyś praktycznie w każdym domu rządziły marszczone firany i zasłony, lecz współcześnie prezentuje się to zupełnie inaczej. Jak? O tym w poniższym artykule!

Zmiany, zmiany, zmiany

Modnie udekorowane okno wpisuje się w całą większą koncepcję nowoczesnej aranżacji, gdzie zamiast dużej ilości wzorów i mocnych kolorów stawia się na minimalizm. Wnętrza powinny być przestronne, jasne, ale również ważne jest ich praktyczne urządzenie. Jeśli więc chcemy, aby nasze mieszkanie prezentowało się stylowo, zrezygnujmy z suto marszczonych firan i zasłon, ponieważ przytłaczają one pomieszczenie, zamiast uzupełniać wystrój. 

Łatwo zauważyć, jakim przemianom w ostatnich latach uległy okna. Chętniej wybierane są duże przeszklenia, w których brak podziałów, by jak najwięcej do wnętrza wpadło światła. Nowoczesne zasłony i firany nie mogą więc w tym przeszkadzać. Są dyskretne, podkreślają styl pomieszczenia, a jednocześnie chronią przed słońcem. To dlatego między innymi w ostatnim czasie na znaczeniu zyskują też rolety dzień noc - estetyczne i bardzo praktyczne. 

Zasłony w innym stylu

Napisaliśmy w jednym z fragmentów, że zasłony czy firany odeszły do lamusa, co nie jest do końca prawdą. Śpieszymy z wyjaśnieniem. Są dalej wybierane głównie jednokolorowe, sięgające do podłogi. Nie zaburzają koncepcji aranżacyjnej, jak to bywa w przypadku koronkowych i żakardowych firan, które zdecydowanie nie są polecane, ponieważ wyglądają dość staroświecko, a co gorsza - przytłaczają nowocześnie urządzone wnętrze. Zarówno zasłony, jak i firany powinny być wykonane z lekkich, transparentnych tkanin. 

Inną opcją są panele zasłonowe, bardzo praktyczne, bo można je łatwo przemieszczać na specjalnych szynach. Niektórzy wykorzystują je nie tylko do ozdoby okna - przedzielają nimi pokój. Jeśli szukamy ładnych, a zarazem jakościowo uszytych zasłon i firan, odwiedźmy sklep znajdujący się pod adresem  https://alena-firany.pl/zaslony-gotowe.html, gdzie możemy przebierać w różnych rozwiązaniach, także w obszarze gotowych zasłon. Są popularne, bo niezwykle łatwe w użyciu - szybko i bezproblemowo je zawiesimy na karniszu. Zapewniają wysoki stopień zaciemnienia - od 50%, co gwarantuje nie tylko doskonałą ochronę przed słońcem, ale też odpowiedni poziom prywatności. 

W sklepie, o jakim wspomnieliśmy, znajdziemy nie tylko firany i zasłony, ale też rolety, żaluzje oraz okiennice, które pierwotnie powstały, aby chronić pomieszczenie przed zbyt intensywnym promieniowaniem słonecznym. Z tej racji początkowo nikt nie zwracał specjalnej uwagi na ich estetykę, zmieniło się to później - zyskały więc one nie tylko ciekawy wygląd, a jednocześnie nie zatraciły swojej praktycznej funkcji. Na uwagę zasługują zwłaszcza wspomniane wcześniej rolety dzień noc, ale też inne rozwiązania, które sprawdzają się w przypadku nowoczesnej aranżacji: drewniane żaluzje czy harmonijkowe żaluzje. 

Niezależnie od tego, co wybierzemy, mamy ogrom możliwości, aby modnie udekorować okno niedużym kosztem. Nowoczesny zasłony, modne firany, rolety i żaluzje - łatwo znaleźć coś w sam raz do swoich domowych wnętrz.

Materiał partnera.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij