Close

Nowy trend w sprzęcie AGD

Wygląd i wystrój kuchni na przestrzeni dekad bardzo się zmieniał. Związane jest to nie tylko z różnymi trendami w aranżacjach, ale również z rozwojem technologii, która wciąż udoskonala sprzęt AGD. Urządzenia stają się więc bardziej funkcjonalne i znacząco usprawniają naszą pracę w kuchni. Jakie są aktualne trendy, jeśli chodzi o sprzęt AGD? Jest widocznych kilka kierunków, które zyskują na popularności. Warto się z nimi zapoznać. Kto wie, może zainspirują nas do wprowadzenia zmian we własnej przestrzeni?

Urządzenia AGD w zabudowie

Jednym z głównych trendów jest kupowanie urządzeń kuchennych do zabudowy. Niestety, ale nawet przy dobrych chęciach, nie da się dobrać pod kątem wizualnym wszystkich urządzeń tak, żeby pasowały jednocześnie do siebie oraz reszty wystroju. Umieszczenie ich w meblach jest więc sprytnym sposobem na to, by wnętrze kuchni zachowało spójny wygląd. Rozwiązanie to ma wiele zalet. Po pierwsze, kuchnia prezentuje się bardziej estetycznie. Zabudowany okap kuchenny nie rzuca się w oczy. Znika także problem nieestetycznie wystających kabli. Taka kuchnia prezentuje się minimalistycznie i z klasą. Możemy w ten sposób ukryć wszystkie urządzenia, także lodówkę.

Dużą zaletą tego rozwiązania jest także łatwość sprzątania pomieszczenia. Nie ma żadnych szczelin i zakamarków, w których mógłby zbierać się brud. Wystarczy zadbać o to, aby powierzchnia zabudowy była czysta. Nie trzeba także dobierać środków czyszczących do poszczególnych urządzeń. Takie pomieszczenie zyskuje więc na funkcjonalności i pozwala na indywidualne rozstawienie sprzętu AGD, w zależności od swoich preferencji, czy chociażby wzrostu. Przykładowo, mikrofalówka do zabudowy może zostać umieszczona na różnej wysokości. Najważniejsze, by odpowiadało nam jej ustawienie. Także zmywarka do zabudowy przestanie wreszcie przykuwać wzrok i dominować w aranżacji. Ukrywanie urządzeń to trend, który cieszy się uznaniem zarówno w dużych, jak i małych kuchniach. Zabudowa sprzętu AGD pozwala na uzyskanie harmonijnego i estetycznego wyglądu pomieszczenia, jednocześnie rozwiązanie to ułatwia utrzymanie porządku.

Płyta indukcyjna - prawdziwy hit wśród płyt grzewczych

Choć istnieje wiele typów płyt grzewczych, to właśnie płyty indukcyjne Whirlpool cieszą się obecnie największym zainteresowaniem. Nic dziwnego, gdyż są one energooszczędne, co przekłada się na niższe rachunki. To jednak nie jedyna ich zaleta, gdyż skracają one czas gotowania o ok. 30 procent. Dzieje się tak, ponieważ płyta błyskawicznie nagrzewa się, a wraz z nią również dno naczynia. Co więcej, nagrzaniu ulega tylko ta powierzchnia, na której znajduje się garnek - maleje więc ryzyko poparzenia się. Jeśli w trakcie mieszania czy przygotowywania potrawy część posiłku wyleje się bądź wydostanie na płytę, resztki nie przypalą się ani nie zaschną. Cała płyta jest zresztą łatwa do utrzymania w idealnej czystości, a wszystko za sprawą swojej płaskiej powierzchni, pozbawionej zakamarków, do których ciężko dotrzeć. Poza tym płyty indukcyjne są także estetyczne, idealnie wpasowując się tym samym do minimalistycznych wnętrz. Kupując jednak taką płytę, warto sięgnąć po sprzęt pochodzący od sprawdzonego producenta. Wówczas można mieć pewność co do funkcjonalności, wytrzymałości i klasy danego urządzenia, które powinno służyć nam przez wiele lat. Ciekawą i atrakcyjną ofertę płyt indukcyjnych znaleźć można na stronie znanej firmy Whirlpool, a dokładnie tutaj: https://www.whirlpool.pl/

Jak widać, istnieje kilka głównych trendów, jeśli chodzi o sprzęt AGD w kuchni. I słusznie, gdyż rozwiązania te mają wiele zalet. Decydując się jednak na kupno sprzętu do zabudowy bądź płyty grzewczej, warto sięgnąć po produkty wysokiej jakości, a takie właśnie oferuje Whirlpool. Nowoczesna kuchnia jest przede wszystkim funkcjonalna i estetyczna. Chodzi o to, by przygotowanie posiłków przebiegało szybko i sprawie, tak samo, jak i sam proces sprzątania pomieszczenia. Najnowsza technologia znacząco ułatwia nam codzienne gotowanie, a profesjonalne sprzęty wcale nie muszą przykuwać wzroku swoim wyglądem czy dużą ilością kabli.

Materiał partnera.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij