Close

Urządzenie GPS czy nawigacja w telefonie – co wybrać? Podpowiadamy

Letnie miesiące sprzyjają podróżom po Polsce i Europie. Często na wakacje lub weekendowe wycieczki wybieramy się samochodem. Nic dziwnego - to bardzo wygodny sposób przemieszczanie się z miejsca na miejsce: zawsze można zrobić postój lub zjechać z głównej drogi, by zwiedzić coś interesującego.

Do odkrywania skarbów Polski czy Europy, niezbędna jest nawigacja samochodowa. Tylko w ten sposób bez problemu odnajdziemy drogę w nieznanym regionie. Na szczęście czasy, w których trzeba było posiłkować się mapami papierowymi lub atlasami samochodowymi, już dawno minęły. Teraz drogę podpowiada nawigacja - albo w telefonie, albo będąca oddzielnym urządzeniem GPS.

Która opcja jest lepsza? To zależy od potrzeb! Dobrze przyjrzeć się zaletom obu rozwiązań.

Urządzenie GPS - dlaczego warto?

Zanim upowszechniły się Mapy Google, to urządzenia GPS były nieodzownym sprzętem w każdym samochodzie. Wbrew pozorom, to ciągle urządzenie warte inwestycji. Ma wiele zalet, których nie ma nawigacja w telefonie.

Jakich?

  • Niezależność od zasięgu sieci telefonicznej - przy mapach Google, brak zasięgu sieci telefonicznej, oznacza brak nawigacji: nie wiadomo, dokąd jechać. Urządzenia nawigacyjne działają w oparciu o sygnał satelitarny GPS.
  • Nie grozi rozładowaniem telefonu - nawigowanie przy użyciu aplikacji w telefonie, przekłada się na utratę energii smartfona. Jeśli zapomnieliśmy ładowarki samochodowej, dość szybko możemy pożegnać się z działającym telefonem, który może przydać się na miejscu docelowym wycieczki, by choćby robić zdjęcia.
  • Ma wiele widoków trasy - urządzenia GPS oferują wiele widoków trasy, które można dopasować do swoich potrzeb.
  • Dodatkowe funkcje, jak wideorejestrator - nie musimy kupować oddzielnego urządzenia, by rejestrować drogę i to, co dzieje się wokół nas. Nawigacja z wideorejestratorem rozwiązuje ten problem!
  • Dodatki i uaktualnienia - zwykle są darmowe, a większość nowoczesnych urządzeń GPS korzysta z wi-fi by je pobrać.

To wszystko mocne strony urządzenia GPS! Jak widać, jest to sprzęt, który zdecydowanie nie odszedł do lamusa. Przeciwnie, jest pewnym, praktycznym i przyjaznym użytkownikowi rozwiązaniem. Jeśli dużo podróżujemy, będzie sprawdzonym zakupem.

Nawigacja w smartfonie - jakie są jej mocne strony?

Wybierając nawigację w oparciu o Mapa Google, w dużej mierze decyduje o tym wygoda. Smartfon zwykle mamy przy sobie, nie musimy podejmować decyzji zakupowej co do kolejnego urządzenia.

Nie jest to rozwiązanie idealne, ale ma sporo zalet. Jakich?

  • Łatwa dostępność - smartfon zwykle mamy w kieszeni. Jeśli się zgubimy w okolicy, którą nie do końca znamy, wystarczy wyciągnąć i włączyć aplikację do nawigacji.
  • Duża dostępność aplikacji - chociaż najpopularniejsze są Mapy Google, można korzystać też z innych opcji.
  • Możliwość sprawdzania trasy innymi środkami transportu - Mapy Google podpowiedzą, jak na miejsce dostać się komunikacją zbiorową lub pieszo. To ważne, jeśli podróż samochodem łączymy z innym sposobem przemieszczania się.
  • Brak konieczności zakupu dodatkowego urządzenia - możemy korzystać ze sprzętu, który już mamy, nie musząc robić kolejnych zakupów.

Sprawdzenie specyfikacji nawigacji samochodowych, ich możliwości, a także - recenzji użytkowników, może pomóc w podjęciu decyzji. Atrakcyjne ceny i regularne promocje mogą przekonać do zakupu osoby, które do tej pory polegały tylko na smartfonie. Urządzenie GPS może być dodatkowym wsparciem - na przykład wtedy, gdy będziemy oszczędzać baterię telefonu lub stracimy zasięg sieci komórkowej.

Sprawdź ofertę nawigacji samochodowych w MediaMarkt.

Artykuł partnera

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij