Close

Oferta Samsung na 2021: MicroLED, Neo QLED i Lifestyle TV

Samsung zaprezentował wczoraj swoją nową, imponującą ofertę telewizorów - Neo Qled, Micro Led i Lifestyle TV na rok 2021. Odbyło się to podczas pierwszego wirtualnego wydarzenia First Look poprzedzającego CES 2021 przypadającego na 11-14.01.2021. Nowa linia podkreśla zaangażowanie firmy Samsung w zrównoważony rozwój i innowacyjne rozwiązania, które pomagają na nowo zdefiniować rolę telewizji w domach konsumentów bez uszczerbku dla środowiska

W rytmie ekologii

W nadchodzących latach Samsung pójdzie zieloną ścieżką, dostosowując działalność komercyjnej telewizji do wsparcia ochrony środowiska. W jego programie zrównoważonego rozwoju znajduje się m.in.:

Zrównoważony projekt opakowania

W oparciu o cenne opinie konsumentów firma Samsung rozszerza swój wielokrotnie nagradzany projekt „zielonego opakowania” na wszystkie telewizory Lifestyle 2021 i większość linii Neo QLED 2021. To zrównoważone rozwiązanie można poddać recyklingowi do 200 000 ton pudeł z tektury falistej rocznie. Minimalizując tekst i obrazy graficzne na opakowaniach przyjaznych dla środowiska, atrament na bazie oleju został wyeliminowany z druku kolorowego tradycyjnie stosowanego w telewizorach, pomagając dodatkowo zmniejszyć ilość odpadów.

Zmniejszenie śladu węglowego i poprawa efektywności energetycznej

Samsung będzie dążył do ograniczenia ogólnego śladu węglowego w produkcji telewizorów. Firma będzie również dążyć do zmniejszenia zużycia energii przez użytkowników i wykorzystywania większej ilości materiałów pochodzących z recyklingu w całej swojej linii telewizyjnej.

Pilot z ogniwami słonecznymi

W 2021 roku telewizory Samsung będą dostarczane z pilotem zasilanym energią słoneczną, który można ładować za pomocą światła wewnętrznego, zewnętrznego lub USB, jedynej w swoim rodzaju innowacji dla tej marki. Pomoże to uniknąć marnowania 99 milionów baterii AAA w ciągu 7 lat. Aby zbudować pilota, firma Samsung wprowadziła innowacyjny proces produkcyjny polegający na przetwarzaniu plastiku z butelek nadających się do recyklingu, w tym 24% materiałów pochodzących z recyklingu.

telewizory samsung 2021

Samsung naprzeciw osobom niewidomym i niesłyszącym

Przechodząc od ekologii do dostępności, Samsung oferuje różne funkcje serii QLED i Neo QLED 2021, opracowane w celu uproszczenia użytkowania dla osób z problemami ze słuchem i wzrokiem. SeeColors umożliwia dokonanie określonej regulacji ekranu dla osób niewidomych na kolory, aby lepiej postrzegać barwy wyświetlanena ekranie. Odwrócenie kolorów odwraca kolor tekstu i tła w menu, aby ułatwić ich czytanie. Funkcja Learn Remote Control wiąże naciśnięcie przycisku na pilocie z odpowiednim wyjaśnieniem funkcji wykonywanej za pomocą komunikatu dźwiękowego. Jest też przewodnik głosowy odczytujący numer i nazwę kanału w czasie rzeczywistym.

Inne funkcje, jak Zoom języka migowego pozwalają na powiększenie obszaru poświęconego językowi migowemu i przesunięcie napisów tak, aby nie nakładały się na żadne inne informacje tekstowe. Do 2022 roku firma Samsung zobowiązała się także jeszcze bardziej rozszerzyć funkcję przewodnika głosowego i zapewnić obsługę dźwięku dla osób niedowidzących do 28 języków. W przyszłości pojawią się inne funkcje dla osób niewidomych, są nimi:

  • Automatyczne napisy - wyświetla automatyczne napisy generowane bezpośrednio z telewizorów.
  • Rozpoznawanie języka migowego - użyj kamery internetowej, aby sterować telewizorami z językiem migowym.
  • Awatar języka migowego - wirtualny awatar, który ilustruje wszystkie funkcje telewizora za pomocą języka migowego.

MicroLED - nowa jakość obrazu

Na czym polega technologia MicroLED? Wykorzystuje ona klastry kolorowych diod elektroluminescencyjnych (LED) dla każdego pojedynczego piksela w celu wytworzenia obrazu, co jest technologią zupełnie różną od tradycyjnych, podświetlanych paneli LCD stosowanych w większości telewizorów (także OLED).

Klastry LED są od jakiegoś czasu używane w wielkoformatowych oznakowaniach cyfrowych, ale dopiero niedawno technologia została zminiaturyzowana do tego stopnia, że ​​można jej używać w pokoju dziennym (zamiast na telebimie przy stadionie). Telewizory MicroLED to modele 4K, z których każdy zawiera ponad 8 milionów klastrów LED. Obsługują także wyświetlanie na wielu ekranach z funkcją Multi View.

Samsung ogłosił już w zeszłym miesiącu swój pierwszy konsumencki telewizor MicroLED w postaci ogromnego 110-calowego ekranu, ale na tym nie koniec. Firma oferuje dwa nowe modele telewizorów MicroLED o mniejszych rozmiarach, a także nową technologię dla swoich telewizorów QLED. Telewizor MicroLED wprowadzony kilka lat temu jako modułowy, biznesowy ekran doczekał się rodzeństwa - dołączyły bowiem do ​​niego 88- i 99-calowe modele, które uzupełniają asortyment do trzech rozmiarów ekranu dla konsumentów. Dźwięk natomiast jest dostarczany przez wbudowany system Majestic Sound System, który generuje dźwięk 5.1-kanałowy bez zewnętrznego głośnika - w końcu te wszystkie olśniewające efekty wizualne, byłyby bez znakomitego dźwięku niepełne.

Co to wszystko oznacza dla kin? Bez wątpienia złą wiadomość... Bowiem kino z prawdziwego zdarzenia zaczyna przenosić się do salonów.

Quantum Matrix i Neo Quantum samsung

Neo Qled - krok w przyszłość

Samsung wprowadził technologię Neo QLED w swoich flagowych modelach 8K (QN900A) i 4K (QN90A). Dzięki temu marka zaczyna używać nowego źródła światła, którym jest Quantum Mini LED. Mierzy ona 1/40 wysokości konwencjonalnej diody LED i zamiast używać soczewki do rozpraszania światła i pakietu do mocowania diody LED, do lepszej kontroli obrazu, używa mikrowarstwy wielu innych diod LED. Gra świateł sterowana jest technologią Quantum Matrix i potężnym procesorem obrazu Neo Quantum. Procesory wprawdzie nie tylko skalują i optymalizują obrazy, ale także obsługują dźwięk. Object Tracking Sound (OTS) Pro wykorzystuje moc obliczeniową i sztuczną inteligencję, aby dopasować dźwięki do ruchów obiektów na ekranie. Potem następuje automatyczna kalibracja, która kompensuje wpływ środowiska: Samsung nazwał to SpaceFit Sound - funkcja, która analizuje sposób, w jaki dźwięk przemieszcza się po pomieszczeniu i wprowadza wszystkie niezbędne poprawki, aby zoptymalizować jego działanie.

Telewizory z technologią Neo QLED przenoszą również skalę luminancji do 12-bitowej, przechodząc w ten sposób od 1024 poziomów odcieni do 4096 poziomów. Do zarządzania przetwarzaniem sygnału służą nowe procesory Samsung Neo Quantum. Chipy zamontowane w zeszłorocznych produktach mogły liczyć na pojedynczy model sieci neuronowej; zamiast tego Neo QLED wykorzystują do 16 modeli sieci neuronowychz których każdy koncentruje się na określonym typie treści (np. sport, programy telewizyjne z tekstem ciągłym itp.).

Nowe telewizory Samsung Neo QLED mogą pochwalić się także funkcjami, takimi jak:

  • Super Ultrawide GameView, który daje graczom możliwość grania w szerokim współczynniku proporcji 21:9 lub ultrawide 32:9.
  • Pasek gier, który pozwala graczom szybko monitorować i dostosowywać krytyczne aspekty gry, niezależnie od tego, czy chodzi o zmianę proporcji, sprawdzenie opóźnienia wejścia, czy podłączenie zestawu słuchawkowego.
  • FreeSync Premium Pro, który minimalizuje zacinanie się, dzięki czemu gracze mogą cieszyć się płynną jakością obrazu podczas gry.
  • Google Duo, w którym konsumenci mogą używać swojego telefonu do inicjowania wysokiej jakości, szybkiej rozmowy wideo, do której mogą dołączyć nawet 32 ​​osoby, niezależnie od używanego systemu operacyjnego.
  • Komputer na telewizorze w urządzeniach Samsung umożliwia konsumentom podłączenie komputera do telewizora, umożliwiając pracę i naukę w domu na ekranie telewizora z podłączoną myszą, klawiaturą i komputerem.
Neo Qled samsung telewizory

Lifestyle TV - ekran niczym dzieło sztuki

Samsung wzbogaca swoją ofertę telewizorów Lifestyle z 2021 roku o nowy wygląd. The Frame stara się przekształcić wyświetlacze w prawdziwe dzieła sztuki i oferuje teraz smuklejszy kształt, mniej więcej połowę poprzedniego modelu. Nowe opcje dołączanych ramek są dostępne w pięciu opcjach kolorystycznych i dwóch różnych konfigurowalnych stylach, nowoczesnym i fazowanym, aby dopasować się do estetyki każdego pomieszczenia. Dodatkowo, dzięki subskrypcji Art Store, konsumenci będą mogli cieszyć się ponad 1400 wyselekcjonowanymi egzemplarzami. Opcje dostosowywania są prawie nieograniczone i dotyczą The Frame , The Terrace, The SerifThe Sero i Premiere.

Źródło: informacje prasowe firmy Samsung

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij