Close

Kredyt hipoteczny ING – jak prezentują się warunki?

Kredyt hipoteczny ING: jak prezentują się warunki?

Kredyty hipoteczne pozostają jednym z głównych źródeł funduszy na zakup nieruchomości. Jak wynika z raportu AMRON-SARFiN za III kwartał 2020 roku, obecnie czynnych jest ponad 2,46 mln umów kredytowych, a łączne zadłużenie z tego tytułu wynosi 467,8 mld zł. Nawet gorsza koniunktura, spowodowana przez pandemię koronawirusa i wywołany przez nią kryzys, nie powstrzymała pozytywnego trendu: w ciągu jednego kwartału zawarto blisko 50 tysięcy nowych umów. Przed podjęciem decyzji o wyborze banku udzielającego środków należy poznać dokładne warunki i wymagania instytucji. Warto dowiedzieć się więcej na temat kredytu hipotecznego ING Banku Śląskiego.

Kredyt hipoteczny: ING Bank Śląski

Duża popularność i zapotrzebowanie na kredyty hipoteczne przekładają się również na ofertę banków. Niemal każda instytucja o profilu uniwersalnym przygotowała dla dotychczasowych i nowych klientów zróżnicowane propozycje w tym zakresie. Bogatą ofertę przedstawia również bank ING. Kredyt hipoteczny w jednej z największych instytucji tego typu w kraju charakteryzuje się dogodnymi warunkami i sporą dozą elastyczności. Przyszły kredytobiorca powinien dowiedzieć się jednak jak najwięcej na temat konkretnych oczekiwań banku i oferowanych warunków. Szczegółowe informacje na temat kredytu hipotecznego ING zebrano w serwisie blogkredytowy.pl – dzięki niemu dowiesz się m.in. jakie jest jego oprocentowanie oraz czy do kredytu hipotecznego można dobrać pieniądze na inny cel - https://blogkredytowy.pl/kredyt-hipoteczny-w-ing-bank-slaski.

Kredyt hipoteczny ING: oprocentowanie

Podstawowym czynnikiem branym pod uwagę przez większość klientów zainteresowanych uzyskaniem finansowania zakupu nieruchomości jest oprocentowanie. Decydując się na kredyt hipoteczny w ING, można wybrać pomiędzy dwoma stawkami oprocentowania zmiennego. W pierwszym wariancie marża wyniesie 1,99% przy prowizji za udzielenie w wysokości 1,99%. W drugim marża to 2,15%, jednak ten kredyt hipoteczny ING Banku Śląskiego dostępny jest bez prowizji. Oprócz tego klienci mogą również wybrać oprocentowanie okresowo stałe.

Jakie dochody uzna bank?

W przypadku kredytu hipotecznego ING, podobnie jak w innych instytucjach, kluczowe znaczenie w procesie udzielania kredytu będzie odgrywać przede wszystkim posiadanie zdolności kredytowej. Na ten czynnik znaczny wpływ ma typ osiąganych przez kredytobiorcę dochodów, w tym warunki zatrudnienia. Najwyższym zaufaniem obdarzeni są klienci, którzy posiadają umowę o pracę na czas nieokreślony i pracują u obecnego pracodawcy przynajmniej od 3 miesięcy. Możliwe jest jednak również zaakceptowanie dochodów osób posiadających krótszy staż w danym miejscu po udowodnieniu przynajmniej 6-miesięcznego stażu pracy u innego pracodawcy. W przypadku umów na czas określony bank uznaje dochód, jeżeli trwają od 6 miesięcy i wybiegają na co najmniej 12 miesięcy w przód. Bank akceptuje dochody z działalności gospodarczej, która jest prowadzona minimum 12 miesięcy. Kredyt hipoteczny ING Banku Śląskiego nie jest aktualnie dostępny dla osób zatrudnionych na podstawie umów cywilno-prawnych oraz dla osób uzyskujących dochód z wynajmu nieruchomości.

Dodatkowe usługi: co zaproponuje bank?

Kredyt hipoteczny ING, podobnie jak w innych instytucjach, może być tańszy, jeżeli klient skorzysta z dodatkowych produktów oferowanych przez bank lub współpracujące z nim instytucje. Jednym z nich jest konto osobiste, które będzie bezpłatne w przypadku zapewnienia regularnych wpływów w kwocie minimum 2000 PLN/mc. Pozwoli to na obniżenie marży kredytu hipotecznego ING. Oprócz tego kredytobiorca będzie musiał również wykupić ubezpieczenie na życie i/lub ubezpieczenie od utraty pracy. Standardem jest również wymóg posiadania ubezpieczenia nieruchomości objętej hipoteką. Wybierając jej rozszerzoną wersję, również możliwe jest obniżenie marży, a co za tym idzie obniżenie kosztów całego zobowiązania.

Materiał partnera.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij