Close

Telewizor dla graczy – Samsung QLED

Entuzjastów gry na konsoli przybywa z roku na rok. Nowoczesne telewizory stają się więc także monitorem. Dążą do doskonałości obrazu i dźwięku, stosując innowacyjne rozwiązania sprzętowe i programowe. Producenci, dostosowując się do wymagań graczy, zaczęli tworzyć telewizory z mniejszym opóźnieniem wejściowym i szybszym czasem reakcji. Telewizory Samsung QLED oferują graczom wszystkie powyższe parametry na najwyższym poziomie. W tym artykule sprawdzimy, jakie funkcje posiadają.

Jakie parametry mają flagowe telewizory do gamingu?

Na podstawie telewizora Samsung QLED, sprawdzimy jakimi parametrami mogą poszczycić się najlepsze telewizory do gamingu.

  • Input lag (efekt opóźnienia wyświetlanego obrazu względem czasu sygnału nim sterującego) wynosi jedyne 9,8 milisekund.
  • Funkcja FreeSync Premium (obraz nie zacina się, jest płynny i harmonijny).
  • Złącze HDMI 2.1. zapewnia rozdzielczość 4K w 120 klatkach/sekundę.
  • Tryb Gry (w sposób automatyczny optymalizuje ustawienia telewizora po włączeniu gry).
  • Dynamiczny Korektor Czerni (obraz jest ostry, o odpowiednim kontraście, pozwala ujrzeć najdrobniejsze detale).
  • Funkcja Multi View (pozwala podzielić ekran na dwie części, tym samym umożliwiając granie w gry dwuosobowe lub wychodzenie do menu bez przerywania gry).
  • Dźwięk Podążający za Obiektem (zapewnia najbardziej czyste i realistyczne wrażenia dźwiękowe).

Co to wszystko oznacza w praktyce?

Granie bez opóźnień

Jednym z najważniejszych czynników przesądzających o dopasowaniu telewizora do grania na konsoli jest Input lag. Odpowiada on za płynność oraz szybkość wyświetlanego obrazu. Telewizor Samsung QLED zapewnia graczom najwyższe doznania, dzięki skróceniu Input lag do zaledwie 9,8 milisekund. Jest to wynik, który zapewni najwyższy komfort wyświetlanego obrazu oraz precyzję wykonywanych ruchów.

Wysoka rozdzielczość

Aby zapewnić jak najlepszą rozdzielczość telewizory Samsung QLED zostały wyposażone w złącze HDMI 2.1. Dodatkowo, zachwycają użytkowników niebywałą częstotliwością odświeżania - 120 klatek/sekundę. Ciekawostką jest, że dla ludzkiego oka, obraz interpretowany jako ciągły, wymaga odświeżania częstszego niż 16 klatek/sekundę. Postrzeganie filmu poniżej tej wartości nie będzie możliwe, a obraz będzie rejestrowany przez człowieka w postaci klatek. Oznacza to, że telewizor Samsung QLED 7,5 razy przebija ten próg, tworząc niesamowicie płynny obraz, co przekłada się na wrażenia podczas grania.

Zmysły....

Niesamowite doznania wzrokowe i słuchowe zapewnia procesor Quantum 4K. Skutecznie optymalizuje on obraz w czasie rzeczywistym, aby gracz mógł ujrzeć każdą najmniejszą aktualizację toku gry. Procesor ten, pozwala także na dopasowanie podświetlenia do sceny o każdej jasności. Zapewnia to wyrazisty i nasycony obraz nawet w najbardziej ciemnych lub jasnych obszarach. Bezkompromisowo zwiększa to precyzję gracza, pozwalając mu doskonalić swoje umiejętności i zdobywać najwyższe wyniki.

Kolejnym ,,zmysłowym" aspektem są wrażenia dźwiękowe. Telewizor Samsung QLED został wyposażony w Dźwięk Podążający za Obiektem (OTS). Funkcja ta skutecznie podnosi graczom orientację w przestrzeni, a w większości gier może być kluczowa w zdobywaniu przewagi nad przeciwnikiem.

Doskonały obraz i dźwięk pozwala grać użytkownikom telewizora Samsung QLED na najwyższym poziomie.

Z myślą o tutorialach...

Wychodząc naprzeciw potrzebom graczy, Samsung postanowił wprowadzić do telewizorów funkcję MultiView. Za jej pomocą możliwe jest podzielenie ekranu telewizora na pół. Jedną z części można wykorzystać na wyświetlenie filmów instruktażowych, a drugą na szkolenie się w tym samym czasie w danej grze. Pozwala to w niezwykle komfortowy i szybki sposób rozwijać umiejętności poprzez naukę gry z tutoriali.

Źródło: informacje prasowe firmy Samsung

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ewela22
ewela22
3 lat temu

funkcja multiview może być bardzo przydatna
mój syn często odpalał tutoriale na telefonie podczas grania

Wojt
Wojt
3 lat temu

Z takim input lagiem Samsung się popisał, gratuluję 😀

tv-czarek
tv-czarek
3 lat temu

Coś czuję, że może to być dobry zakup! Oby dorównywał zaletom bezawaryjnością

Zamknij