Close

Najnowszy ranking kredytów gotówkowych

Obecnie kredyty wydają się być powszechną sprawą i raczej nie rodzą już takich oporów jak jeszcze do niedawna. W związku z tym mamy do czynienia z coraz większą liczbą instytucji finansowych, które udzielają tego typu pomocy na różnych zasadach.

Z jednej strony dla klienta jest to korzystne, bo pojawia się konkurencja, która sprawia, iż poszczególne banki oferują jak najlepsze warunki, maksymalnie dostosowane do potrzeb klienta. Z drugiej jednak pojawia się kłopot - który z kredytów będzie dla nas najbardziej opłacalny? Z pomocą przychodzi tu ranking kredytów gotówkowych dostępny pod adresem https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe.

Kredyt gotówkowy — co to jest i na co można go dostać?

Kredyt gotówkowy to jedna z najpopularniejszych usług finansowych, która jest jednocześnie najbardziej uniwersalna. Jego wyjątkowość polega na tym, że sprawdzi się u każdego, kto potrzebuje gotówki na dowolny cel. Pieniądze uzyskane w wyniku tego zobowiązania można wydać w zasadzie na wszystko, czyli inaczej niż chociażby w przypadku kredytu hipotecznego. Bank nie ingeruje w to, na co wydamy środki, niezależnie od tego, czy będzie to zakup samochodu, remont mieszkania, wycieczka czy cokolwiek innego. Nie musimy więc planować, na co wydamy każdą złotówkę ani udowadniać tego bankowi. Pozwala to na dużą swobodę dysponowania środkami finansowymi, a sama oferta jest bardzo elastyczna. 

Dodatkowo nie wiąże się on z mnóstwem formalności i długim czasem oczekiwania na decyzję. Wręcz przeciwnie – z reguły wniosek o kredyt gotówkowy zostaje rozpatrzony nawet po kilkunastu minutach, a pieniądze wpływają na konto klienta jeszcze tego samego dnia, przy czym nie potrzeba tu pliku dokumentów.

Oczywiście podjęcie decyzji o wzięciu kredytu gotówkowego wcale nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim wiąże się to z koniecznością przejrzenia ofert wielu instytucji finansowych i wyboru tej najlepszej pod względem ekonomicznym. Informacje udzielane przez bank np. za pośrednictwem strony internetowej są zazwyczaj dość lakoniczne i niewiele mogą nam powiedzieć. W związku z tym warto skorzystać z dostępnych narzędzi typu ranking kredytów gotówkowych/kalkulator, by dowiedzieć się, gdzie najlepiej wnioskować o kredyt.

Czy warto wziąć kredyt gotówkowy? Ranking kredytów gotówkowych

Jeśli planujesz wziąć kredyt to z pewnością warto zastanowić się nad kredytem gotówkowym. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na swobodę decydowania o przeznaczeniu środków. Istnieje jednak jeszcze więcej zalet, choć nie brakuje też haczyków. Wykorzystując ranking kredytów gotówkowych możesz mieć pewność, że poznasz wszystkie szczegóły dotyczące danego zobowiązania, co zagwarantuje Ci bezpieczeństwo i komfort spłaty.

Niezaprzeczalnym plusem kredytu gotówkowego jest stosunkowo wysoka maksymalna kwota zobowiązania, a także długi maksymalny czas jego spłaty, dzięki można rozbić całą kwotę na niskie raty. Nie ma tu też nazbyt wielu formalności, a do ubiegania się o ten kredyt wystarczy często wyciąg z konta bankowego czy osobiste oświadczenie o zarobkach. O kredyt gotówkowy można ubiegać się również przez Internet, a na decyzję czeka się dosłownie chwilę.

Niestety, żaden kredyt gotówkowy nie będzie idealny i o tym należy pamiętać. Wszystkie oferty poszczególnych instytucji finansowych różnią się między sobą, dlatego warto je porównywać, na przykład za pomocą rankingu czy kalkulatorów kredytowych (https://www.totalmoney.pl/kalkulatory/kredyt-gotowkowy-kalkulator-rat). Warto wiedzieć, że w przypadku kredytu gotówkowego oprocentowanie może być wyższe aniżeli przy kredytach celowych. Przy tym maksymalna kwota kredytu gotówkowego w sytuacji, gdy nie przedstawiamy zaświadczenia o dochodach od pracodawcy jest znacznie niższa niż przy możliwości dostarczenia takiego dokumentu.

Jaki wybrać termin spłaty kredytu gotówkowego?

Okres kredytowania w przypadku kredytu gotówkowego może być dość elastyczny, przy czym wiele instytucji oferuje długi termin spłaty, nawet do 120 miesięcy. Należy pamiętać jednak, że im dłuższy okres spłaty, tym większa będzie całkowita kwota do spłaty, aczkolwiek raty będą znacznie niższe. Jeśli możesz pozwolić sobie na krótki okres kredytowania to z pewnością warto się na niego zdecydować. Jak najłatwiej dowiedzieć się, co będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem? Wystarczy sprawdzić ranking banków - kredytów gotówkowych w poszczególnych instytucjach, z którego dowiesz się, ile wyniosą odsetki i na jaki okres można rozbić spłatę zobowiązania.

Dlaczego warto sprawdzać najnowszy ranking kredytów gotówkowych?

Oferty banków i instytucji pozabankowych stale się zmieniają i często związane są z okresowymi promocjami czy sytuacją na rynku. W związku z tym warto regularnie sprawdzać warunki kredytów gotówkowych za pomocą narzędzia, jakim jest ranking kredytów gotówkowych. Najlepiej jest to zrobić najpierw orientacyjnie, zanim zdecydujesz się na zaciągnięcie zobowiązania, a następnie tuż przed podjęciem decyzji, aby sprawdzić, czy nic się nie zmieniło. Najnowszy ranking kredytów gotówkowych jest gwarancją aktualnych informacji, dzięki czemu zyskujesz pewność, że wybierzesz najlepszą ofertę.

Materiał partnera.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
krzysztofR
krzysztofR
3 lat temu

obecnie rząd obniżając stopy procentowe bardzo zachęca do brania kredytów jednak wobec niepewnej sytuacji pandemicznej trzeba się grubo zastanowić

Rafał
Rafał
3 lat temu

Dobry i rzetelny ranking kredytowy (jakich mało).
Pozdrawiam.

hanna4
hanna4
3 lat temu

w kredytach gotówkowych to oprocentowanie gra główne skrzypce…

Zamknij