Close

Jaką pralkę do zabudowy wybrać? Ranking i porady

Zakup pralki do zabudowy to świetna decyzja, jeśli zależy nam na utrzymaniu idealnego wyglądu naszego wnętrza przy zachowaniu pełni funkcjonalności i komfortu obsługi. Wybierając pralkę do zabudowy, ułatwiamy sobie ponadto późniejsze meblowanie łazienki czy kuchni. Zabudowana pralka idealnie wpasowuje się np. w przestrzeń pomiędzy szafkami lub u ich boku, tworząc estetyczny i harmonijny ciąg mebli. Wybór odpowiedniej pralki do zabudowy nie jest jednak zbyt prosty. Z tego powodu przychodzimy z pomocą i przedstawiamy Wam kilka najciekawszych modeli pralek do zabudowy, które z pewnością podołają wszystkim zadaniom.

Aktualizacja: Czerwiec 2024

Jaka pralka do zabudowy będzie najlepsza? Jakie są rodzaje?

PRALKA DO ZABUDOWY PRALKA DO ZABUDOWY
+ niższa cena
+ prostsza obsługa
+ znacznie mniejsze zużycie energii
- mniejsza funkcjonalność
PRALKO – SUSZARKA DO ZABUDOWY PRALKO – SUSZARKA DO ZABUDOWY
+ dwufunkcyjność
+ może zastąpić dwa fizyczne urządzenia
+ dobry stosunek funkcjonalności do ceny
- mniejsza ilość programów w porównaniu do suszarek
- zużywa znacznie więcej energii niż dwa urządzenia

Jak wybrać pralkę do zabudowy? Na co zwrócić uwagę?

WYMIARY PRALKI I ZABUDOWY
WYMIARY PRALKI I ZABUDOWY

Pralki do zabudowy, podobnie jak modele wolnostojące, posiadają w swoich danych 3 wymiary: szerokość, wysokość i głębokość. Modele dostępne obecnie w sprzedaży cechują się szerokością dopasowaną do szafek 60cm, wysokością 83-85cm (regulowaną nóżkami) oraz głębokością ok. 55cm. Są to uniwersalne wymiary, dzięki którym praktycznie każda pralka powinna pasować do naszej zabudowy. O wypełnienie wszelkich nierówności dbają wspomniane nóżki, które służą także do poziomowania urządzenia. TO więc bardzo istotny element wyposażenia.

MIEJSCE ZABUDOWY
MIEJSCE ZABUDOWY

Pralka umieszczona w zabudowie meblowej może znajdować się w pobliżu innych urządzeń AGD. Musimy zadbać o zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy nimi. Drgająca pralka może ocierać się i negatywnie wpływać na działanie innych sprzętów. Może się to objawić uszkodzeniami obudów lub Na jej umieszczenie wpływa także umiejscowienie gniazdka elektrycznego w naszej łazience czy kuchni. Starajmy się unikać łączenia wielu prądożernych urządzeń AGD do jednego gniazdka, gdyż to może doprowadzić do przeciążenia naszych przewodów elektrycznych.

RODZAJ PRALKI
RODZAJ PRALKI

Do wyboru mamy pralki lub pralko-suszarki. Te pierwsze pełnią wiadomą funkcję i znakomicie się w niej sprawdzają. Drugie z kolei to urządzenia wielofunkcyjne, które dodatkowo wysuszą nasze pranie. Czy te uniwersalne sprzęty mogą zastąpić dwa fizyczne urządzenia? Nie do końca. Wprawdzie możliwe jest skuteczne wysuszenie ubrań w pralko-suszarce, ale odbywa się ono przy zauważalnie wyższej temperaturze. To natomiast przekłada się na znacznie większe zużycie prądu, a do tego uzyskujemy w ten sposób mniejsza ilość wysuszonych ubrań. Jeśli zatem mamy wystarczającą ilość miejsca, to zdecydowanie wybierzmy dwa osobne urządzenia.

POJEMNOŚĆ BĘBNA
POJEMNOŚĆ BĘBNA

Tanie pralki do zabudowy dysponują pojemnością na poziomie 5-6kg. Nawet taka wartość jest w stanie zaspokoić wymagania większości domowników. Pralki do zabudowy konstruowane są jednak zwykle w taki sposób, by maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Już niewiele droższe modele oferują więc ładowność do 8kg, co jest standardem w tej kategorii sprzętu. 8 kilogramów to już naprawdę sporo i z pewnością wystarczy ono każdemu użytkownikowi. Z tak dużą pralką nawet powakacyjne pranie zajmie niewiele.

KLASA ENERGETYCZNA
KLASA ENERGETYCZNA

To niezwykle istotny parametr mający bezpośredni wpływ na koszt utrzymania pralki. Odróżnianie klasy energetycznej w obecnym czasie niestety nie należy do najprostszych. Jeszcze do nie dawna niemal wszystkie urządzenia otrzymywały klasę co najmniej A, a często zdarzały się modele o klasie A+, A++ czy nawet A+++. Pojedyncze egzemplarze tych sprzętów wciąż są oferowane w sklepach. Najnowsze modele podlegają jednak ocenie nowego rodzaju klasy energetycznej. Nie zdziwmy się zatem, jeśli wśród gąszczu zielonym klas A+++ znajdzie się sprzęt o klasie E. Nowy typ oznaczeń odróżnimy po literkach „AG” na lewej stronie symbolu. Nowe klasy od A do D niegdyś uzyskiwały poziom A+++. Nowe klasy E, F, G to natomiast ówczesne A++ i A+.

ZUŻYCIE WODY NA CYKL
ZUŻYCIE WODY NA CYKL

To kolejny parametr przekładający się na wysokość rachunków – tym razem za zużycie wody. Zużycie wody na cykl to informacja świadcząca o objętości wody zużywanej podczas standardowego prania. Naturalnie, im mniej wody jest zużywane, tym lepiej. Nowoczesne pralki zużywają zwykle ok. 40-50 litrów wody na pojedynczy cykl prania. Wartość ta zmienia się w zależności od ilości i typu wprowadzonych materiałów. Pamiętajmy jednak, że najbardziej opłacalne będzie wprowadzanie większej ilości ubrań i rzadsze pranie niż częste mycie niewielkiej ilości wkładu.

POZIOM HAŁASU
POZIOM HAŁASU

Pralka jest oczywiście typowym elementem wyposażenia każdego domu. Uruchamiamy ją zwykle co kilka dni na czas od kilkudziesięciu minut do nieco ponad godziny. W tym czasie generowany jest zawsze hałas, który może okazać się przeszkadzający. Duży wpływ na to ma oczywiście miejsce, w którym ustawimy nasza pralkę. Urządzenie to szczególnie da o sobie znać, gdy ustawimy je w zabudowie w aneksie kuchennym przy naszym salonie. W takim wypadku szczególnie warto zwrócić uwagę na poziom hałasu. Parametr ten wynosi zwykle od ok. 40 do 60dB. Różnica już kilku decybeli będzie zauważalna, dlatego w tym przypadku warto być drobiazgowym.

PRĘDKOŚĆ WIROWANIA
PRĘDKOŚĆ WIROWANIA

Prędkość wirowania przełoży się bezpośrednio na poziom wysuszenia naszych tkanin po ich praniu. W ogólnym rozrachunku pralki cechują się prędkościami od 800 do nawet 2000 obrotów na minutę. Modele do zabudowy dysponują natomiast zwykle wartościami od 1200 do ok. 1400, co okazuje się idealnym kompromisem pomiędzy skutecznością suszenia, a zużyciem energii. Szczególnie dobrze radzą sobie pralki do zabudowy z prędkością do 1400 obrotów – w ich przypadku wsad po praniu jest niemal całkiem suchy, także w przypadku cięższych tkanin.

Jak zabudować pralkę? Jakie są rozwiązania?

Zabudowa pralki to ciekawa i skuteczna forma ukrycia tego dużego sprzętu w naszym domu. Typowe modele pralek do zabudowy są idealnie dopasowane do typowych mebli, a także umożliwiają przykręcenie zawiasów, na których zawiesimy front meblowy. Możemy więc zakryć naszą pralkę z każdej strony. Najpopularniejsze są tu dwa rozwiązania.

Zabudowa pralki pod blatem (np. w kuchni)

Umieszczenie pralki w zabudowie kuchennej pod blatem to idealne rozwiązanie dla domów o bardzo małych łazienkach i większych kuchniach. To ponadto rozwiązanie całkowicie nie ingerujące w estetykę pomieszczenia. Pralka zarówno z daleka, jak i z bliska wygląda jak zwyczajna szafka o szerokości 60cm. To świetny pomysł do zastosowania w kuchni, jak i w łazience.

Zabudowa pralki w szafce (np. w łazience)

Takie rozwiązanie spotkamy w coraz większej ilości nowoczesnych łazienek. O ile oczywiście pozwala nam na to przestrzeń, pralkę możemy ustawić wewnątrz specjalnej szafki. W sprzedaży znajdziemy nawet ścianki do zabudowy czy całe szafy stworzone z myślą o umieszczeniu w nich pralek.

Jaką pralkę do zabudowy wybrać? Ranking pralek do zabudowy

Whirlpool BI WMWG 81484 PL

★★★★★
Whirlpool BI WMWG 81484 PL
SPECYFIKACJA
POJEMNOŚĆ: 8kg
OBROTY: 1400rpm
POZIOM HAŁASU - PRANIE: 45dB
Sprawdź cenę

Najlepsza pod względem stosunku jakości do ceny

Pralka Whirlpool jest świetnym wyborem z kilku powodów. Urządzenie możemy zakupić w bardzo atrakcyjnej cenie, za którą otrzymamy bardzo funkcjonalną, oszczędną i wydajną pralkę. Trudno tu doszukać się jakichkolwiek wad. Urządzenie jest chwalone za niski generowany poziom hałasu, dużą pojemność czy wysoką prędkość obrotową. To wszystko sprawi, że nasze pranie będzie czyste i suche po zakończeniu programu.

Oszczędność – nie tylko pieniędzy

Jak przystało na nowoczesną pralkę do zabudowy, model firmy Whirlpool cechuje się niskim zużyciem prądu, a także wody. W trakcie trwania jednego cyklu prania zużywane jest 0,73kWh energii elektrycznej oraz 48 litrów wody. To naprawdę dobre wartości, które nie tylko przekładają się na zmniejszenie naszych rachunków, ale i oszczędzają nasza planetę. Z tych powodów ta pralka została odznaczona klasą energetyczną A+++ (starą) oraz C (nową).

ZALETY
WADY
+ atrakcyjna cena
+ cicha praca
+ energooszczędna
- maksymalna temperatura prania dla trybu 30min. to 30st.C.
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Rewelacyjny wybór w naprawdę niezłej cenie. Pralka jest cicha i ma dużo funkcji, a do tego jest bardzo prosta w obsłudze. Widać wyraźny skok względem mojego starego modelu. ” - Rafał, Dzierzgoń
“Bez wątpienia to jedna z najlepszych pralek do zabudowy za niewielkie pieniądze. Duża pojemność, szybkie wirowanie, intuicyjna i cicha. Polecam.” - Mateusz, Białystok

Candy CBWM 814D-S

★★★★★
Candy CBWM 814D-S
SPECYFIKACJA
POJEMNOŚĆ: 8kg
OBROTY: 1400rpm
POZIOM HAŁASU - PRANIE: 52dB
Sprawdź cenę

Wygodna na co dzień

Pralka firmy Candy od razu wyróżnia się swoim dużym otworem drzwiowym. Jest to duże ułatwienie podczas częstego wykonywania prania. Dodatkowo wysokie umieszczenie tego otworu sprawiło, że łatwiej jest dosięgnąć w głąb bębna, a przez to załadować i wyładować pranie. TO szczególnie przydatne w przypadku pralek do zabudowy, które są otoczone innymi meblami. Z tym modelem praca zawsze będzie wygodna.

Pełna automatyka

Ten model pralki do zabudowy marki Candy może również pochwalić się obecnością wszelkich nowoczesnych technologii. Poza przemyślaną konstrukcją opisaną wcześniej, warto wyróżnić tu obecność aż 3 szybkich programów, z których najkrótszy zajmuje jedynie 14minut. Działanie maszyny jest oczywiście dobierane do ilości załadowanego wkładu, a wybór programów oraz innych parametrów jest intuicyjny i przejrzysty.

ZALETY
WADY
+ wygodny interfejs sterowania
+ duży otwór załadunkowy
+ dostosowywanie działania do ilości ładunku
- niezbyt efektowny design
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Bardzo dobra pralka. Szczególnie podoba mi się opcja z szybkim praniem. Ubrania są dobrze odświeżone już po kilkunastu minutach, co bardzo sobie cenię przy życiu w ciągłym pośpiechu. ” - Anna, Gniew
“Pralka spisuje się bardzo dobrze. Zauważalnie wpłynęła na zmniejszenie się rachunków za prąd i wodę. Jest bardzo efektywna, a przy tym mieści w sobie więcej niż starsze urządzenia. ” - Julia, Szczecin

Candy Smart Inverter CBW 48TWME-S

★★★★★
Candy Smart Inverter CBW 48TWME-S
SPECYFIKACJA
POJEMNOŚĆ: 8kg
OBROTY: 1400rpm
POZIOM HAŁASU - PRANIE: 48dB
Sprawdź cenę

Najlepsza klasa

Pralka do zabudowy marki Candy jako jedna z nielicznych modeli dostępnych w sprzedaży otrzymała najwyższą możliwą, nową klasę efektywności energetycznej A. Niegdyś odpowiadała ona klasie A+++, jednak wiele starszych urządzeń spełniających tamtą klasę nie może dorównać najnowszemu produktowi Candy. Uzyskano to dzięki wybitnie niskiemu zużyciu prądu – jedynie 0,54kWh na cykl. Zużycie wody także stoi na najwyższym poziomie – 44 litry na cykl.

Mniej zagnieceń

Świetnie zaprojektowana pralka do zabudowy posiada tzw. funkcję „mniej zagnieceń”. Oczywiście oznacza to, że ubrania po ukończonym praniu będą mniej zgniecione, co ułatwi także przyszłe prasowanie. Wraz z tym zyskujemy również bardzo dobre osuszenie materiałów – to już zasługa wysokiej maksymalnej prędkości obrotowej wynoszącej 1400 obrotów na minutę.

ZALETY
WADY
+ inwerterowy silnik
+ długa żywotność
+ dobre suszenie
- niezbyt ciekawy wygląd
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Zdecydowałem się na tę pralkę z racji najlepszej klasy energetycznej. Szczerze mówiąc, wątpiłem w marketingowe zapewnienia, ale faktycznie zużywa ona o ok. 30-40% mniej prądu w porównaniu z kilkunastoletnią pralką. ” - Adam, Warszawa
“Jestem pod wrażeniem tego, że pralka z dość niskiej półki cenowej może okazać się najlepsza pod względem zużycia energii. Widać, że nie płaci się za zbędnie bajery, a za dobrą jakość.” - Mikołaj, Grudziądz

Amica AWBI6122LCB

★★★★☆
Amica AWBI6122LCB
SPECYFIKACJA
POJEMNOŚĆ: 6kg
OBROTY: 1200rpm
POZIOM HAŁASU - PRANIE: 57dB
Sprawdź cenę

Dopasowana do Ciebie

Pralka do zabudowy firmy Amica została wyposażona w kilka prostych, ale bardzo uatrakcyjniających funkcji podnoszących komfort codziennego użytkowania. Mowa tu przede wszystkim o wbudowanym trybie opóźnienia startu. Pralkę możemy zaprogramować w taki sposób, aby uruchomiła pranie z opóźnieniem nawet 24 godzin od momentu jego ustawienia. W ten sposób możemy ją uruchomić podczas naszej nieobecności w domu czy np. w nocy, kiedy opłaty za prąd są niższe.

Szeroki wybór programów

Amica proponuje nam 11 automatycznych programów, wśród których znajdziemy m.in. program szybki trwający jedynie 15 minut! W tak krótkim czasie możemy skutecznie odświeżyć nasze ubrania – wykonamy to nawet w przerwie podczas pracy. Poza tym znajdziemy tu również pamięć najczęściej używanych programów, opcję dodatkowego płukania czy możliwość skrócenia czasu prania. Zawsze wiec znajdziemy odpowiednie ustawienie dla danej chwili.

ZALETY
WADY
+ możliwość skrócenia czasu prania
+ programator do 24h
+ spora ilość programów
- prędkość obrotowa mogłaby być nieco wyższa
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Bardzo „przyjazna” pralka. Sprawdza się naprawdę nieźle. Nie spodziewałam się aż takiego przeskoku względem kilkunastoletniego, innego modelu. Jest ciszej, taniej i skuteczniej.” - Magda, Sopot
“Świetna pralka do każdego domu. Największą zaletą są opcje takie jak skrócenie prania czy możliwość dodania mocniejszego płukania. Bardzo dobry zakup.” - Ryszard, Chorzów

Electrolux EW7F348SI

★★★★☆
Electrolux EW7F348SI
SPECYFIKACJA
POJEMNOŚĆ: 8kg
OBROTY: 1400rpm
POZIOM HAŁASU - PRANIE: 46dB
Sprawdź cenę

Wydajna I niezawodna

W tym modelu firma Candy zastosowała nowoczesny, cyfrowo sterowany silnik. Zmiana prędkości obrotowej następuje dzięki temu płynnie, zmniejszając przy tym hałas oraz zwiększając niezawodność. Silnik inwerterowy zaczyna także pracę z mniejszą siłą, co przekłada się na wydłużenie żywotności pozostałych komponentów pralki. To nowoczesne rozwiązanie jest spotykane w coraz większej ilości nowoczesnych urządzeń AGD.

Doskonała w każdym detalu

Pralka jest oczywiście konstrukcją przeznaczoną do zabudowy, ale producent mimo to zdecydował się zadbać nawet o efektowny design oraz rewelacyjne wykonanie frontowego panelu. Elementy, z którymi użytkownik wchodzi w interakcję pokryto czarnym, trwałym lakierem, który jest miły w dotyku. Sam panel sterujący jest natomiast prosty w obsłudze i dostarcza nam kilku informacji naraz. To dzięki zastosowaniu większego niż zwykle wyświetlacza LCD.

ZALETY
WADY
+ dobre parametry
+ doskonale zoptymalizowane programy automatyczne
+ niskie zużycie wody
- klasa energetyczna w tej cenie mogłaby być lepsza
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“ Pralka jest niby do zabudowy, ale wygląda o wiele lepiej niż większość modeli wolnostojących. Jest przy tym rewelacyjnie wykonana. Jakość działania także utrzymuje się na tym samym poziomie. ” - Andrzej, Katowice
“Wyjątkowo cichutka, elegancka i energooszczędna pralka do każdego nowoczesnego domu. Warto zmienić stary sprzęt na nowszy. Zakup pewnie się z czasem zwróci. ” - Piotr, Gorzów Wlkp.

Amica AWBI714BLCB

★★★★☆
Amica AWBI714BLCB
SPECYFIKACJA
POJEMNOŚĆ: 7kg
OBROTY: 1400rpm
POZIOM HAŁASU - PRANIE: B.D.
Sprawdź cenę

Energooszczędność na wysokim poziomie.

Producent Amica postawił w tej pralce na najwyższej jakości komponenty. Dzięki temu uzyskano możliwie wysoką wydajność przy zużywaniu minimalnych ilości energii elektrycznej. Dobrze wybrany sprzęt w połączeniu ze świetnym oprogramowaniem uzyskał niemalże najlepszą nową klasyfikację – klasę efektywności energetycznej B (niegdyś A+++). Jest to obecnie jedna z dosłownie kilku pralek do zabudowy z tak wysokim odznaczeniem.

Inteligentne sterowanie, lepsza efektywność

Tę pralkę wyposażono w silnik najnowszej generacji Logic Drive 3.0. To właśnie on jest odpowiedzialny za rewelacyjne wyniki w kwestii efektywności energetycznej pralki. Urządzenie doskonale sprawdza się również pod względem trwałości. Inteligentne sterowanie optymalizuje pracę i minimalizuje wszelkie tarcia czy naprężenia elementów ruchomych napędu. Pralka jest dzięki temu cicha oraz znacznie wolniej się zużywa w porównaniu do produktów konkurencji.

ZALETY
WADY
+ niskie zużycie energii
+ długa żywotność
+ atrakcyjna cena
- brak funkcji „mniej zagnieceń”
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Amica gości w moim domu od lat i jeszcze nigdy się na jej sprzętach nie zawiodłem. Jest i dobrze, i tanio. Ta praleczka jest naprawdę godna polecenia. Cichutka i oszczędna. ” - Jacek, Malbork
“Jeśli szukasz w miarę niedrogiej pralki do zabudowy, która po prostu sprawdzi się na co dzień, to ta będzie idealna. Nie ma zbędnych bajerów, jest za to cisza i bardzo dobrze wyprane ubrania.” - Bogdan, Mikoszewo

AEG L8FBE48SI

★★★☆☆
AEG L8FBE48SI
SPECYFIKACJA
POJEMNOŚĆ: 8kg
OBROTY: 1400rpm
POZIOM HAŁASU - PRANIE: 50dB
Sprawdź cenę

Pranie bez zagnieceń

Ta pralka AEG została wyposażona w system ProSteam. Wykorzystuje on parę do szybkiego odświeżenia pogniecionych ubrań, dzięki czemu będą one gotowe do założenia zaraz po wypraniu. Czas trwania programu jest bardzo krótki. Poza zagnieceniami usuwane są także nieprzyjemne zapachy. Parę można także dodać na zakończenie cyklu prania. W ten sposób uwolnimy się od prasowania po niemal każdym praniu. To niemała rewolucja, za którą warto dopłacić.

Cisza w domu

Nowoczesne urządzenie dysponuje najlepszymi możliwymi komponentami. Zastosowanie silnika nowej generacji umożliwiło tu niemal bezgłośna pracę. Podczas uruchomionego programu piorącego słyszymy w zasadzie tylko pluskanie wody. Delikatny szum będzie słyszalny jedynie przy wirowaniu. Ta pralka zapewni nam zatem ciszę w domu w każdym czasie. Warto więc skorzystać z funkcji opóźnionego startu i uruchomić pranie w nocy, jeśli koszty energii elektrycznej są uzależnione od pory dnia.

ZALETY
WADY
+ wygładzanie parowe
+ cicha praca
+ duża ilość programów
- wysoka cena
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Funkcja parowego prostowania ubrań działa niczym magia. Pralka jest może dość droga, ale zdecydowanie warta swojej ceny. Praktycznie w ogóle już nie prasuję swoich ubrań.” - Irena, Suwałki
“Rewelacyjna pralka. Ubrania po wyjęciu są praktycznie idealne. Sama praca jest niemal całkowicie cicha, do tego mamy dużo programów i zauważalną oszczędność wody. ” - Jadwiga, Elbląg

Zabudowa pralki wolnostojącej? Czy to możliwe?

Tak. Możliwe jest zabudowanie pralki, która jest konstrukcją wolnostojącą. Musimy jednak liczyć się z niestandardowymi wymiarami urządzenia, a przez to także z niekompatybilnością z meblami do zabudowy. Konieczne będzie zatem kupienie specjalnej szafki o większych wymiarach lub stworzenie całej zabudowy na wymiar. O ile więc jest to cel możliwy do zrealizowania, to nie opłaca się go realizować. Decydując się na pralkę od razu skonstruowaną zgodnie ze standardowymi wymiarami oszczędzimy pieniądze na specjalnych meblach, które musielibyśmy kupować na zamówienie. Dodatkowo oszczędzimy zauważalną ilość miejsca zarówno wewnątrz szafek, jak i na zewnątrz. Kupno nowej pralki do zabudowy może być więc bardziej opłacalne niż zabudowywanie aktualnego urządzenia.

Jakie dodatkowe funkcje może mieć pralka do zabudowy?

Nowoczesne pralki do zabudowy mogą się pochwalić kilkoma ciekawymi funkcjami. Jak przystało na urządzenie przeznaczone do działania w domu, znajdziemy w nim zabezpieczenia np. przed przypadkowym otwarciem drzwi czy przed nieumyślnym przestawieniem programu. Przydatne okazują się także funkcje takie jak timer – to dodatek umożliwiający zaprogramowanie uruchomienia prania z wyprzedzeniem kilku czy kilkunastu godzin. Wielu z nas doceni również nowoczesne programy sterujące z automatycznym doborem parametrów, uzależnianym dodatkowo od masy wsadu.

Pralka czy pralko-suszarka do zabudowy? Co lepsze?

Pralko-suszarki to duży konkurent bardziej popularnych pralek. Podobnie jak wśród modeli wolnostojących, modele przeznaczone do zabudowy cieszą się niezłą różnorodnością modeli. Pralko-suszarka ma za zadanie połączyć funkcjonalność pralki oraz suszarki. W kubaturze jednego z tych urządzeń otrzymujemy zatem cechy dwóch z nich. Niestety wiąże się z tym istotny haczyk. O ile pralko-suszarki dobrze zastępują pralki, to już nie tak dobrze jest w przypadku zastąpienia suszarki kondensacyjnej. Suszenie materiałów w pralko-suszarce odbywa się w znacznie wyższej temperaturze -75 stopni Celsjusza zamiast 45 stopni. Zużywane jest przy tym znacznie więcej energii elektrycznej. Okazuje się, że pralko-suszarka zużyje nawet kilkakrotnie więcej energii niż pralki i suszarki kondensacyjne osobno! Oszczędność miejsca nie wiąże się więc z oszczędnościami pieniędzy.

Jaką pralkę do zabudowy wybrać? Podsumowanie

Mamy nadzieję, że zaproponowane w artykule pralki do zabudowy spełniają Wasze oczekiwania i sprawdzą się doskonale w Waszych domach! Urządzenia te w prosty sposób poprawią estetykę każdego domu, nie niosąc ze sobą praktycznie żadnych ograniczeń. Wierzymy, że będą się świetnie spisywać przez wiele lat.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij