Close

Jaką lodówkę wybrać?

Lodówka jest sprzętem, który każdy musi mieć w swoim domu czy mieszkaniu. Bez niej niemożliwe jest wygodne i długie przechowywanie żywności. Obecnie jednak nowoczesne urządzenia tego typu gwarantują o wiele więcej, niż tylko możliwość przedłużenia świeżości jedzenia. Jaką lodówkę warto wybrać?

Spis treści:

 1. Jakie są dostępne rodzaje lodówek?
 2. Czy warto kupić lodówkę w Internecie?
 3. Na co zwrócić uwagę, wybierając lodówkę?
 4. Jakie systemy i udogodnienia powinna mieć nowoczesna lodówka?

W jaki sposób wybrać lodówkę do swojego domu? Na co zwrócić szczególną uwagę? Spróbujmy dowiedzieć się więcej na ten temat.

Jakie są dostępne rodzaje lodówek?

Obecnie postęp techniczny sprawił, że klienci mają do wyboru wiele różnych rodzajów lodówek. Znajomość różnic między poszczególnymi modelami pozwala na świadome dokonanie najkorzystniejszego wyboru podczas zakupu urządzenia.

Wśród nich najbardziej znane są:

 • Lodówki pod zabudowę – są one niezwykle popularnym rozwiązaniem. Świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach, w których konieczne jest maksymalnie funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni. Wymagają jednak odpowiedniego zaplanowania zabudowy jeszcze podczas planowania kuchni, co oznacza, że w przypadku konieczności wymiany urządzenia później trzeba poszukiwać modelu o takich samych wymiarach.
 • Lodówki wolnostojące – to urządzenia, które sprawdzają się bardzo dobrze zarówno w dużych i przestronnych, jak i w niewielkich kuchniach. Nie wymagają dostosowanej zabudowy. Lodówka wolnostojąca to klasyczny i bardzo popularny model lodówki, który dostępny jest w wielu różnych wersjach kolorystycznych oraz z wieloma dodatkowymi udogodnieniami.
 • Lodówki multidoor – to, najprościej rzecz ujmując, lodówka która wyposażona jest w kilka par drzwi. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, szczególnie dla osób, które potrzebują większej ilości miejsca do przechowywania żywności. Dzięki temu, że komory lodówki mają osobne drzwi, podczas korzystania z urządzenia nie jest naruszana temperatura w całości, a jedynie w tej komorze, którą się otwiera.
 • Lodówki side by side – to lodówki, które posiadają komorę zamrażalnika obok komory chłodziarki. Oznacza to, że całe urządzenie jest znacznie szersze od tradycyjnych modeli. Są one niezwykle pojemne, jednak zajmują sporo miejsca. Jednocześnie warto zauważyć, że lodówki side by side znacznie ułatwiają korzystanie z zamrażarki.

Czy warto kupić lodówkę w Internecie?

Obecnie korzystanie z oferty sklepów internetowych jest przez wiele osób uznawane za najwygodniejszy sposób dokonywania zakupów. Nic w tym dziwnego – są one szybkie, gwarantują wybór spośród tysięcy produktów i niejednokrotnie pozwalają na uzyskanie niezwykle korzystnej ceny. Podobnie jest i w przypadku zakupu lodówek. Skorzystanie ze sklepu internetowego pozwala na dokładne zapoznanie się ze specyfikacją urządzenia a jednocześnie zapewnia bardzo duży wybór. Konieczne jest jednak skorzystanie z oferty godnego zaufania sklepu, który gwarantuje swoim klientom jak największy wybór oraz wsparcie i pomoc w dokonywaniu zakupu. Dobrym rozwiązaniem jest sklep internetowy Sferis. Szeroka oferta lodówek, dostępna na stronie https://www.sferis.pl/lodowki-3323 pozwala każdemu znaleźć idealną dla siebie. Proponowane są różne kolory i modele. Warto zwrócić uwagę także na korzystne ceny i możliwość dokonania zakupu na raty.

Na co zwrócić uwagę, wybierając lodówkę?

Aby dokonać korzystnego zakupu bardzo ważne jest, aby dopasować model lodówki do pomieszczenia. Istotna jest przede wszystkim jego wielkość oraz rozmieszczenie sprzętów. Co więcej, bardzo istotne jest, aby zadbać o odpowiednią pojemość urządzenia. Oczywiste jest, że pięcioosobowa rodzina będzie potrzebowała dużego modelu, który pozwoli przechować większą ilość jedzenia niż mieszkający w kawalerce singiel. Bardzo ważną kwestią podczas wyboru lodówki jest także to, czy sprzęt jest energooszczędny. W obecnych, niepewnych czasach oczywiście najkorzystniejszą opcją jest urządzenie posiadające jak najwyższą klasę energetyczną.

Inne, istotne przy wyborze lodówki kwestie to:

 • wydzielone w lodówce szuflady na poszczególne produktu, pozwalające na przechowywanie ich w odpowiednich warunkach,
 • system No Frost,
 • jak najwyższe klasa mrożenia,
 • głośność pracy lodówki,
 • czas, przez jaki utrzymuje ona niską temperaturę, podczas gdy nie ma prądu.

Jakie systemy i udogodnienia powinna mieć nowoczesna lodówka?

Nowoczesna lodówka to nie tylko urządzenie do przechowywania jedzenia, ale cały system, pozwalający na komfortowe życie. Z tego powodu podczas dokonywania wyboru warto zwrócić uwagę także na dodatkowe udogodnienia. Wśród nich bardzo ważnym jest na przykład wyposażenie lodówki w kostkarkę do lodu oraz dystrybutor wody. Warto zwrócić uwagę także na tak zwany alarm otwartych drzwi. Bardzo przydatnymi funkcjami są również automatyczne odszraniane oraz systemy antybakteryjne. Dzięki nim codzienne korzystanie z lodówki jest bezpieczniejsze i wygodniejsze. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, czy urządzenie posiada specjalny wyświetlacz lub panel dotykowy na drzwiach. Pozwala on wygodnie kontrolować temperaturę wewnątrz urządzenia.

Materiał partnera

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij