Close

Rodzaje płyt indukcyjnych

W nowoczesnym budownictwie powszechnie wykorzystuje się kuchnie elektryczne, ponieważ do budynku nie jest podłączana sieć gazowa. Powstaje wtedy pytanie, czy lepszym wyborem będzie kuchnia elektryczna, czy też może indukcyjna. Czym się one pomiędzy sobą różnią i gdzie takie płyty powinno się kupować?

Płyta indukcyjna a elektryczna — czym się różnią?

Jeśli chce się zakupić płytę grzewczą do swojego nowego mieszkania, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba, na który model warto się zdecydować. Czy lepsza będzie klasyczna wersja elektryczna, czy może jednak indukcyjna?
Wiedzieć trzeba, że zupełnie inna jest zasada działania w obu tych modelach. Płyta elektryczna nagrzewa swoją powierzchnię do wysokiej temperatury i oddaje ciepło na podstawione na niej naczynia. Natomiast płyta indukcyjna nie generuje ciepła, lecz wytwarza pole elektromagnetyczne. Jeśli na płycie postawione zostanie specjalne naczynie ferromagnetyczne, zacznie się ono nagrzewać.
Które rozwiązanie jest lepsze? Nie da się ukryć, że dużo lepiej prezentuje się płyta indukcyjna. Nie tylko jest bezpieczniejsza, ponieważ nie wytwarza ciepła, lecz dodatkowo działa szybciej.

Rodzaje płyt indukcyjnych — na co zwracać uwagę przy zakupie?

Od czego powinno się zacząć wybieranie płyty indukcyjnej? Przede wszystkim określić trzeba to, jak wiele ma ona mieć punktów grzewczych. Determinować to będzie także jej wymiar.
Ogromnie ważną cechą takiej płyty jest jej moc. Im będzie ona wyższa, tym oczywiście szybciej będzie nagrzewała naczynia, lecz jednocześnie wzrośnie zużycie prądu.
Na koniec wspomnieć jeszcze trzeba o tym, aby przyjrzeć się dodatkowym funkcjom. Polecane jest tu przede wszystkim szybkie podgrzewanie, a także liczne dodatki zwiększające bezpieczeństwo.

Gdzie tanio kupić płytę indukcyjną?

Wiele osób zastanawia się nad tym, gdzie można najtaniej kupić taką płytę indukcyjną. Jak się okazuje, zamiast czekać na promocje w sklepach elektronicznych najlepiej skorzystać z promocji dostępnych na stronie Rabatio.com. Znaleźć tam można przykładowo kod rabatowy RTV EURO AGD, który pozwoli znacznie obniżyć cenę i sporo zaoszczędzić na wyposażaniu domu.

Artykuł partnera

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij