Close

Inteligentne gadżety dla Twojego domu

W dzisiejszych czasach marzenie życia w inteligentnym domu wyposażonym w zaawansowane technologicznie przedmioty nie jest już tak nieosiągalne, jak kilka lat temu. Cyfrowi asystenci, zaawansowane klimatyzatory oraz wysoce zautomatyzowane okna i drzwi mogą być kupione za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Dzięki temu rutyna domowa jest mniej powtarzalna i męcząca, a nasz dom staje się coraz wygodniejszy.

Inteligentny dom to tak naprawdę zestaw nowoczesnych urządzeń i czujników. Automatyka domowa poprawia życie ludzi w ich własnych domach, jednocześnie pozwala lepiej kontrolować zużycie, bezpieczeństwo, oszczędność energii i komfort.

Główna różnica w stosunku do zwykłego systemu, w którym wszystko (ogrzewanie, nawadnianie, alarm itp.) jest obsługiwane za pomocą szeregu przycisków? W inteligentnym domu można obsługiwać system za pomocą prostej aplikacji na telefon komórkowy, która pozwala na koordynację urządzeń w domu. Automatyka domowa może być również wykorzystywana do pomocy osobom niepełnosprawnym i starszym w ich domach. Możliwe jest aktywowanie urządzeń, takich jak inteligentne termostaty, kolorowe żarówki, gniazdka i przełączniki, tylko dzięki użyciu głosu.

Obecne systemy inteligentnego domu zapewniają większe bezpieczeństwo. Wykorzystanie wirtualnej sieci prywatnej VPN gwarantuje dodatkowe bezpieczeństwo wszystkich urządzeń mobilnych. Inteligentne urządzenia oznaczają komfort i styl życia bardziej szanujący środowisko. Pomagają naszym domom nie zużywać niepotrzebnej energii i ostrzegają nas przed niechcianymi gośćmi. Technologia staje się coraz bardziej dostępna, nie jest już zarezerwowana dla najbogatszych. Czym właściwie mogą być zatem inteligentne urządzenia?

Inteligentne termostaty do oszczędzania energii

Inteligentne termostaty zapewniają zdalne sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej. Wystarczy wstać z sofy, aby dostosować temperaturę. Inteligentne termostaty mają połączenie z Internetem i można je regulować za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu, zarówno w domu, jak i poza nim.


Nowoczesny termostat uczy się naszych przyzwyczajeń. Z czasem zapamiętują, o której godzinie zwykle przychodzisz z pracy każdego dnia lub że budzisz się w niedziele później, i dostosowują temperaturę dla maksymalnego komfortu i oszczędności. W zależności od modelu mogą zawierać czujniki obecności, aby wyłączyć ogrzewanie, jeśli nikogo nie ma w domu.

Inteligentne kamery

Domowa kamera bezpieczeństwa nie jest absolutnie niczym nowym, ale w ostatnich latach modele zyskały nie tylko funkcje, ale także design, aby w pełni wtopić się w dekorację domu. Inteligentne kamery pozostają połączone poprzez Wi-Fi z siecią domową. Dzięki temu za pośrednictwem telefonu komórkowego możemy zobaczyć w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca, co dzieje się w naszym domu.

Domofon wideo WiFi

Rozszerzeniem inteligentnych kamer są inteligentne wideodomofony. Modele są w stanie wykrywać ruch w otoczeniu zewnętrznym, wysyłając natychmiast powiadomienia na naszego smartfona. Jeśli ktoś zadzwoni dzwonkiem, bezpośrednio na telefonie komórkowym i możemy mówić za niego tak, jakbyśmy naprawdę tam byli.

Inteligentne oświetlenie domowe

Dzięki takiej instalacji bardzo łatwo jest sprawdzić z telefonu komórkowego, czy zostawiliśmy włączone światła i zdalnie je wyłączy, jeśli chcemy. W ten sposób unikamy kosztów, jeśli wyruszamy w podróż. Jeszcze jeden sposób na oszczędzanie energii w domu. Zdalne lub automatyczne sterowanie oświetleniem pomaga również chronić nasz dom. W ten sam sposób, w jaki możemy wyłączyć światła, możemy włączyć je ręcznie lub zaprogramować na kilka godzin. Dzięki temu rozwiązaniu z łatwością za symulujemy, że ktoś jest w domu podczas naszej nieobecności.


Zobacz też: Jak oszczędzać na rachunkach? Wybierz eko-rozwiązania!


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kamilka
kamilka
3 lat temu

Inteligentne kamery to coś, co powinien posiadać każdy dom. Mieszkam na wiosce i od niedawna wszyscy już je mają, bo przedtem było bardzo dużo ataków złodziejów.

Zamknij