Close

WASZE ULUBIONE ARTYKUŁY – Podsumowanie 2019

5. Styl eklektyczny

Jeden z nurtów aranżacji wnętrz, który coraz bardziej interesuje polskich internautów. Posiada on w sobie niepowtarzalną, w żadnym innym kierunku artystycznym, nutę, którą zwykłemu śmiertelnikowi trudno uchwycić. No bo jak łączyć ze sobą kilka stylów tworząc harmonijną całość? Jest to w ogóle możliwie? Jak można wprowadzić do aranżacji kilka potencjalnie ,,gryzących się” kolorów, dołożyć kilka antagonistycznych kształtów i wyjść na tym bez uszczerbku dla poczucia estetyki? A no... można! I wychodzi na to, że wy też już to rozumiecie. Jesteście coraz bardziej otwarci na nowe pomysły i chcecie eksperymentować z nowymi stylami - o takich czytelników walczyliśmy!

4. Łazienka w drewnie

Moda (choć mamy nadzieję, że ta tendencja zostanie z nami na dłużej) na naturalne materiały coraz bardziej się rozpowszechnia. Drewno jest materiałem z duszą. Jego obecność w pomieszczeniu przywodzi na myśl ciepło i bezpieczeństwo, a wszędzie tam, gdzie pojawiają się drewniane motywy, staje się bardziej przytulnie. Łazienka wcale nie musi być cała w kafelkach, można wykorzystać drewno do stworzenia cudownego klimatu, bez obaw o panującą tam wilgoć. Są bowiem sposoby, jak temu zaradzić... ;)

3. Art Deco

Lata 20. XX wieku wkraczają z impetem, dosłownie rzecz ujmując, na salony. Wypierają glamour i pokrewne mu luksusowe style aranżacji wnętrz. Rozprawiają się z minimalizmem czy stylem industrialnym. Art deco czerpie inspiracje z poprzedzających go epok, a jednocześnie wybiega w przyszłość poszukując nowoczesnych form wyrazu. W jego pomieszczeniach nie ma miejsca na przypadkowość, która była standardem w stylu secesyjnym; tutaj każdy mebel i dodatek jest dobierany tak, aby spełniał wygórowane kryteria estetyczne i funkcjonalne. Zachęcamy, by się mu przyjrzeć.

2. Aranżacje ogrodów

Każdy posiadacz ogrodu marzy o efektywnym, a także efektownym wykorzystaniu każdego skrawka ziemi. Zapewni to nam dobre rozplanowanie powierzchni ogrodu, ale przede wszystkim... duża doza inspiracji! Zastanawiasz się, gdzie znajdziesz inspiracje ogrodowe i szukasz pomysłu na to, jak wykorzystać dostępne miejsce? Stworzyliśmy porady, dzięki którym urządzisz swój wymarzony ogród.  Podstawą jest określenie stylu ogrodu i zaplanowanie tego, co się w nim znajdzie. U nas możesz znaleźć ciekawe projekty ogrodów, które Cię zainspirują. 

1. Meble z palet

Meble z palet były najpopularniejszym artykułem w 2019 roku. Biorąc pod uwagę rosnący trend na ekologiczne rozwiązania, życie zero-waste oraz zdrowe rozwiązania nie powinno nas to dziwić. Wymiary palet, ich stabilna konstrukcja, a także prosty sposób obróbki, sprawiają, że możemy wyczarować z nich bardzo wiele. Jedynie Twoja wyobraźnia może Cię ograniczać. Zatem zanim kupisz kolejny mebel o sztampowym wyglądzie, zastanów się, czy może za pomocą palet nie stworzysz czegoś ciekawszego, a równie odpowiadającego Twoim potrzebom. Meble z palet mogą być Twoją odpowiedzią.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ewela
Ewela
4 lat temu

Bardzo lubię waszą stronę Homelook.pl i wasze artykuły 🙂 Odwiedzam niemalże codziennie 🙂
Pozdrawiam serdecznie i życzę wielu sukcesów!

Oliwka
Oliwka
3 lat temu

Dzięki wam poznałam styl eklektyczny i się w nim zakochałam <3

Zamknij