Close

Sharp KC-A60EU-W cichy i wydajny oczyszczacz powietrza

Sharp KC-A6EU-W to urządzenie 3w1 - oczyszczacz, jonizator i nawilżacz powietrza. Jest jednym z najcichszych modeli marki Sharp (tylko 19 dB w trybie nocnym), który cechuje się świetnym systemem filtracji oraz sporą wydajnością (396 m3/h). Doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach do 48 m2. Jeśli więc zmagasz się ze skutkami ubocznymi suchego i zanieczyszczonego powietrza, to model KC-A60EU-W na pewno Cię nie zawiedzie.

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A60EUW – najważniejsze cechy

Sharp KC-A60EUW to urządzenie przede wszystkim cenione jest za doskonałe parametry. Jest to oczyszczacz, który oczyści Twój dom lub miejsce pracy z zanieczyszczeń w zaledwie 20 minut. Za skuteczność w tym zakresie odpowiada 3-etapowy system filtracji.

Pierwszy z filtrów usuwa większe zanieczyszczenia typu włosy, okruchy i kurz. Drugi etap oczyszczania to filtr HEPA, który eliminuje wszelkie alergeny, roztocza oraz bakterie znajdujące się w pobliżu. Ostatni filtr węglowy odpowiada za neutralizację niebezpiecznych związków lotnych oraz niepożądanych zapachów.

Co ważne, według deklaracji producenta oczyszczacz może działać aż do 10 lat bez wymiany filtrów. Warto jednak wziąć pod uwagę, że jakość powietrza w niektórych miastach nie jest najlepsza i żywotność filtrów może ulec zmianie.

Technologia Plasmacluster

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych cech oczyszczaczy Sharp jest jonizator Plasmacluster, który odpowiedzialny jest za utrzymanie równowagi jonowej w naszym otoczeniu. Jest to bardzo istotne dla naszego zdrowia, ponieważ odpowiedni poziom stężenia jonów pozytywnie wpływa nie tylko na naszą koncentracją, ale ogólne samopoczucie. Jeżeli o to nie zadbamy, to w dalszym ciągu będziemy odczuwać nieustające zmęczenie i brak energii do działania.

Ponadto, technologia ta doskonale neutralizuje nawet najmniejsze drobnoustroje takie jak np. wirusy, bakterie, zarodniki pleśni i grzybów. Jeżeli więc zależy Ci, aby Ty i Twoi bliscy oddychaliście rześkim i pozbawionym zanieczyszczeń powietrzem, to warto zainwestować właśnie w ten model. Z pewnością warto wykorzystać doskonałą skuteczność oczyszczacza w walce z alergiami oraz wirusami.

Bezpieczne nawilżanie powietrza

Bardzo ważną funkcjonalnością w oczyszczaczu Sharp KC-A60EUW jest nawilżanie. Producent zastosował tutaj nawilżanie ewaporacyjne, które odbywa się z wykorzystaniem specjalnej maty ewaporacyjnej, która działa także jako filtra nawilżacza. Ewaporacyjna metoda nawilżania jest o tyle wygodna, że nie zostawia białych śladów na powierzchni mebli. Dodatkowo też jest bezpieczna dla zdrowia.  Z kolei duża wydajność zastosowanego tutaj filtra sprawia, że nawet w bardzo suche dni (zwłaszcza wtedy, gdy włączone jest ogrzewanie), wilgotność powietrza będzie utrzymywała się na optymalnym poziomie.

Niskie zużycie energii i cicha praca

Obawiasz się, że zakup wydajnego oczyszczacza powietrza wiąże się ze sporymi kosztami utrzymania? Wręcz przeciwnie! Sharp KC-A60EU-W to urządzenie, którego zużycie prądu nie przekracza 5,3 W. Dlatego zainwestuj w ten model, a na pewno odetchniesz z ulgą i nie będziesz musiał martwić się o wzrastające rachunki za prąd.

Wskazując na zalety tego oczyszczacza z pewnością warto raz jeszcze podkreślić niski poziom emitowanego dźwięku. W trybie cichym urządzenie pracuje na poziomie 19 dB, to naprawdę bardzo cicho w porównaniu do wielu topowych oczyszczaczy dostępnych na rynku.

Wygodna obsługa oczyszczacza Sharp

Poza wcześniej wspomnianymi funkcjonalnościami model KC-A60EU-W został wyposażony również w wiele innych udogodnień, które sprawią, że jego obsługa będzie prosta i intuicyjna. Dzięki temu nie będziemy musieli uczyć się obsługi urządzenia, a po prostu możemy włączyć je i cieszyć się czystym powietrzem.

Dodatkowe funkcjonalności w oczyszczaczu Sharp KC-A60EU-W:

 • Funkcja klimatyzatora,
 • Czujniki pyłów, gazów, temperatury oraz wilgotności,
 • Blokada rodzicielska,
 • Wskaźnik konserwacji filtrów,
 • Wskaźnik poziomu wilgotności,
 • Auto Restart,
 • 3 tryby pracy manualnej,
 • Kółka jezdne,
 • Automatyczne oczyszczanie i nawilżanie,
 • Tryb Ion Shower,
 • 3 tryby jasności wyświetlacza.

Materiał partnera.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
MagdaM
MagdaM
3 lat temu

nie wyobrażam sobie życia w metropoliach bez oczyszczacza powietrza w domu
dosłowny MUST HAVE jeśli chce sie dbac o zdrowie

czyste-powietrze
czyste-powietrze
3 lat temu

oczyszczacze powietrza na śląsku powinny podlegać dofinansowaniu, jak np. fotowoltaika

Anna1976
Anna1976
3 lat temu

Sharp to dobry, wieloletni sprzęt wnioskując po moich kuchennych urządzeniach agd

Zamknij