Close

Lodówka do domu – jak wybrać najlepszą?

Lodówka to bardzo ważny element wyposażenia każdej kuchni. Wybierając ją musimy zwrócić uwagę nie tylko na kwestie techniczne, ale również wymiary, kształt czy też kolor, aby zachować spójność aranżacji całego pomieszczenia. Dlaczego wszystkie te parametry są tak istotne i warto je sprawdzić przed zakupem? Jak dobrać lodówkę do kuchni i ilości osób w domu? Jakie są najważniejsze techniczne aspekty produktów z tej kategorii sprzętów AGD?

Lodówka do domu - gdzie powinna się znaleźć w kuchni?

Lodówka to jeden z najważniejszych sprzętów kuchennych. Bez niej nie możemy normalnie funkcjonować na co dzień, a jej odpowiedni model i ustawienie względem innych elementów wyposażenia jest bardzo istotne. Powinniśmy zadbać o takie miejsce, aby łatwo było do niej sięgnąć zarówno z okolic blatu, jak i obszaru kuchenki. Dzięki temu gotowanie będzie wygodne i szybkie, a dodatkowo zapewnimy sobie najwyższy komfort pracy. Wybierając lodówkę warto zwrócić uwagę także na szereg innych parametrów. Wiele ciekawych propozycji z tej kategorii znajdziesz na stronie: https://www.sferis.pl/lodowki-3323.

Wielkość lodówki - czy ma znaczenie?

Wielkość lodówki powinna być uzależniona od ilości domowników, a także tego jak często i jak dużo gotujemy. Dla jednej lub dwóch osób wystarczy niewielki model, jak na przykład lodówka podblatowa. Jest ona drobnych rozmiarów, co pozwala zaoszczędzić przestrzeń, jak i zużywa zwykle mniej energii. Dla rodziny 2 lub 3 osobowej, która lubi dodatkowo gotować, zdecydowanie lepszym wyborem będzie lodówka wysoka, z pojedynczymi drzwiami. Najliczniejsze gospodarstwa powinny za to rozważyć zakup modelu dwudrzwiowego, najlepiej wyposażonego w dodatkowe opcje, jak pojemnik na wodę czy kostkarka do lodu.

Wybierając wielkość - a w szczególności wysokość - lodówki powinniśmy też dostosować ją do swojego wzrostu. Jeżeli nie jesteśmy zbyt wysocy, korzystanie z modelu powyżej 180 cm może być kłopotliwe i uciążliwe w długiej perspektywie czasu.

Klasa energetyczna - za co odpowiada?

Kolejną istotną kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę w przypadku wyboru lodówki jest jej klasa energetyczna. Im wyższa litera alfabetu, tym mniej energii będzie zużywał wybrany model. Jest to ważne, ponieważ lodówkę zaliczamy do tej grupy urządzeń, która pracuje przez cały czas, bez przerwy. Jej pobór energii musi być więc stosunkowo niski, aby nie podnosił naszych rachunków za prąd. Wyższa klasa energetyczna oznacza również lepszą jakość zastosowanych materiałów, co przekłada się na dłuższą żywotność produktu. Dodatkowym wartym uwagi aspektem są samodomykające się drzwi, które pozwalają zminimalizować ryzyko pozostawienia lodówki otwartej.

Jak dopasować lodówkę do aranżacji kuchni?

Choć kwestie techniczne zawsze będą na pierwszym miejscu w przypadku sprzętu AGD, jego wygląd jest również istotny. Dopasowanie kuchenki, lodówki czy zmywarki do aranżacji kuchni pozwala uzyskać spójny design, który będzie nam miły dla oczu i z którym będziemy czuć się dobrze. Obecnie na rynku znajdziemy nie tylko białe lodówki, ale także czarne, w odcieniach szarości, a nawet kolorowe. Znalezienie właściwego modelu nie jest więc już tak dużym problemem. Warto zwrócić uwagę także na wykończenie - możemy wybrać pomiędzy błyszczącą, a matową opcją, co również będzie miało wpływ na ostateczny wygląd urządzenia względem ogółu aranżacji.

Artykuł partnera

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij