Close

Natural Bohemian – styl, który szturmem podbija pinteresta

Styl boho, charakteryzujący się kolorową i etniczną fantazją na dobre zagościł nie tylko w naszych szafach, ale również i we wnętrzach. I chociaż długo postrzegany był jako zupełne przeciwieństwo modnego szwedzkiego minimalizmu, fuzja obu stylów była tylko kwestią czasu.

To właśnie w ten sposób narodził się natural modern boho, zwany inaczej scandicboho tudzież bohemian chic. Styl ten czerpie to zarówno ze skandynawskiego umiłowania do jasnych, minimalistycznych wnętrz, jak i eklektyzmu i żywiołowości boho, przywodzącego nam na myśl tropikalne bungalowy.

Styl boho - charakterystyka

Klasyczny styl boho charakteryzuje dominacja ciemnego drewna, ciężkich dekoracji naściennych i wielobarwnych dodatków inspirowanych afrykańską i bliskowschodnią kulturą. Taki styl, mimo że niezwykle efektowny potrafi przytłaczać. Szczególnie w krajach europejskich, w których zamiast chować się przed słońcem, staramy się wykorzystać każdy jego promień, optycznie rozjaśniając wnętrza.

żródło: apartamenttherapy.com

Jakich kolorów użyć urządzając w stylu boho?


Kolorystyka natural modern boho opiera się zdecydowanie na bardziej stonowanych barwach. We wnętrzach dominują biele, jasne beże i szarości. Dodatki umiejętnie przełamują je ciemnym drewnem i żywą zielenią pnących się do góry tropikalnych roślin. Dzięki temu, mimo nagromadzenia mebli i dodatków pomieszczenia są jasne i przestronne.

Styl boho - ważne elementy

Wnętrza w stylu natural modern boho charakteryzuje surowość wykończenia. Drewniane elementy wyglądają tak, jakby dopiero co opuściły tartak. Dominujące tkaniny o grubych splotach zabarwione są na neutralne odcienie, a elementy z rattanu czy trawy morskiej są celowo postrzępione. Natura jest jednak dla nas łaskawa i nawet w swojej surowej postaci, potrafi stworzyć prawdziwie domową, przytulną atmosferę.

źródło: myscandinavianhome.com

Styl boho - podsumowanie

Kolorystyka: biele, beże, szarości, odcienie zieleni, ciepłe i zimne brązy

Materiały: Drewno, rattan, trawa morska, juta, tkaniny o grubym splocie, len, glina

Dodatki: Makramy i makatki, dywany jutowe, kosze z trawy morskiej, rośliny egzotyczne, narzuty wełniane, dziergane pufy i poduszki, hamaki, peackock chair


ZOBACZ TAKŻE STYL SHABBY CHIC. MOŻE JEST STWORZONY WŁAŚNIE DLA CIEBIE! 


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij