Close

Usługi elektryczne – czym się kierować przy wyborze?

Wybór wykonawcy usług elektrycznych może mieć ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa Twojego domu i Twoich najbliższych. Prace przy prądzie lepiej zlecić fachowcy niż wykonywać je samodzielnie. Musisz jednak uważnie sprawdzić, komu zlecasz np. wymianę instalacji elektrycznej w trakcie gruntownego remontu mieszkania po babci, a nawet wymianę zepsutego gniazdka. Na co warto zwrócić uwagę w trakcie poszukiwania wykonawcy usług elektrycznych?

Poszukaj najważniejszych informacji o firmie

Znalezienie danych kontaktowych firmy to tylko jeden z wielu kroków, który musisz podjąć, zanim ostatecznie zdecydujesz się na oferowane przez nią usługi elektryczne. Dobrze także poznać zakres oferowanych przez firmę usług i jej cennik. Najlepszym źródłem takich informacji jest strona internetowa przedsiębiorstwa. Warto sprawdzić, jakie szkolenia i kursy lub certyfikacje uzyskali jej pracownicy. Najlepsze oferty na usługi elektryczne znajdziesz na oferteo.

Tobie, jako zleceniodawcy lub inwestorowi, przydadzą się również informacje o dotychczasowych pracach. Inny zakres prac charakteryzuje firmy, które współpracują np. z generalnymi wykonawcami z branży budowlanej, a inny – przedsiębiorstwa, które specjalizują się w wykańczaniu domów i mieszkań. Bez wątpienia i jedne, i drugie powinny zatrudniać pracowników z odpowiednimi uprawnieniami wydanymi przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Zwracaj również uwagę, czy pracownicy mają kierunkowe wykształcenie średnie lub wyższe.

Podejście do klienta zlecającego usługi elektryczne – co jeszcze jest ważne?

Wiele informacji o tym, jak firma elektryczna wywiązuje się ze swoich zadań, znajdziesz w opiniach klientów. Przedsiębiorstwo może zamieszczać je na swojej stronie. Warto zajrzeć do mediów społecznościowych i przyjrzeć się komentarzom klientów lub potencjalnych klientów, a także temu, w jaki sposób (i czy w ogóle) firma prowadzi z nimi dialog. O ocenę pracy przedsiębiorstwa możesz zapytać znajomych. Dobrze opierać się też na zdaniu wcześniejszych zlecających, którzy wyrażają je m.in. na portalach przeznaczonych do poszukiwania fachowców, takich jak Oferteo.

Po nawiązaniu kontaktu z firmą wykonującą usługi elektryczne koniecznie zwróć uwagę na sposób rozmowy. Jeśli planujesz montaż instalacji elektrycznej w nowo powstającym domu albo chcesz wymienić instalację liczącą dekady na nową, fachowcy powinni dokładnie zorientować się w Twoich potrzebach dotyczących poboru mocy i miejscu rozmieszczenia gniazdek. W przypadku gdy masz gotowy projekt budowlany z instalację elektryczną, powinni poprosić o jego przedstawienie. Projekt można także dołączyć do umowy.

Jak skonstruować umowę na realizację usług elektrycznych?

Umowa to najważniejszy dokument, na którego podpisaniu powinno zależeć obu stronom. Jeżeli z jakichkolwiek powodów osoba lub firma, której chcesz zlecić usługi elektryczne, nie wykazuje chęci do jej podpisania, powinna zapalić Ci się czerwona lampka. Dla zleceniobiorcy umowa jest zapewnieniem wypłaty wynagrodzenia, a dla Ciebie – gwarancją dobrze wykonanej pracy.

Na koniec warto wspomnieć, co należy zawrzeć w umowie. Podstawą jest dobrze opisany zakres pracy – im bardziej szczegółowo, tym lepiej. Na tej podstawie w przypadku wszelkich niedociągnięć łatwiej będzie ocenić, czy oczekujesz od fachowców wykonania usługi elektrycznej nieuwzględnionej w umowie (należy za nią dodatkowo zapłacić), czy elektryk lub ekipa elektryków powinna w ramach tego samego wynagrodzenia naprawić po prostu swój błąd. W umowie należy jeszcze wpisać termin rozpoczęcia i zakończenia wykonywania usługi, a także termin i sposób odbioru prac.

Artykuł partnera

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij