Close

Jaki rozmiar telewizora wybrać?

Telewizor to wielofunkcyjne urządzenie, które po zakupie jest z nami przez długie lata. Wykorzystujemy go do grania na konsoli, oglądania filmów w wysokiej rozdzielczości, przeprowadzania wideokonferencji czy korzystania z różnych aplikacji. Jego zakres możliwości nieustannie się powiększa, czym zdecydowanie podnosi komfort naszego codziennego życia.

Samsung Q950TS

Rozmiar ma znaczenie

Według badań przeprowadzonych na osobach, które zakupiły telewizor, niezwykle częstą reakcją kilka dni po dokonaniu zakupu jest niezadowolenie wynikające z podjętej decyzji. Dlaczego? Wiąże się to bezpośrednio z rozmiarem telewizora. Osoby te, żałują, że nie zdecydowały się na większy model. By uniknąć tej reakcji, oprócz pochylania się nad funkcjami telewizora, skupmy się także nad wyborem odpowiedniego rozmiaru, tak aby czerpać z niego jak największą przyjemność.

Stojąc więc przed wyborem pomiędzy mniejszym, a większym modelem, zastanówmy się dwa razy przed podjęciem decyzji o zakupie telewizora z mniejszym rozmiarem ekranu, gdyż… ryzyko niezadowolenia z tej decyzji jest dość spore i pozostanie z nami długo. 

Samsung Q800T

Innowacyjny design

Obawy związane z wyborem większego modelu wiążą się zazwyczaj z estetyką. Jednak czy są one adekwatne? Niezupełnie. Na przykładzie telewizorów Samsung QLED Q80T i Q800T, możemy stwierdzić, że współczesne urządzenia cechują się ultranowoczesnym i minimalistycznym designem. Możemy być zatem spokojni, gdyż ich forma z pewnością nie odejmie wnętrzu estetyki, a wprost przeciwnie – może jej dodać.

Samsung Q800T

Telewizory Samsung Q80T i Q800T posiadają także specjalnie dedykowane funkcjonalności, by ułatwić perfekcyjne wtopienie się w aranżację. Tryb Ambient pozwala dopasować się telewizorowi do otoczenia. Gdy nie oglądamy telewizji, tryb ten umożliwi nam ustawienie na ekranie ulubionych zdjęć, animacji lub aktualnych informacji – newsy lub pogoda. Wszystkie powyższe funkcjonalności pozwolą nam cieszyć się nienaruszoną aranżacją naszego salonu z wykorzystaniem maximum możliwości telewizora.

Duży ekran - więcej emocji

W długofalowej perspektywie Samsung przewiduje, że popyt na większe ekrany (65 i 70-calowe) będzie nieustannie wzrastał. Estymują, że do 2024 roku sprzedaż telewizorów 65-calowych będzie stanowić już 25% rynku. Kupując teraz telewizor, warto wziąć te prognozy pod uwagę i już teraz zaopatrzyć się w większy ekran, który to w najbliższych latach będzie zyskiwał miano standardowego. Rozdzielczość 8K oraz nowe technologie sprawią, że telewizory 65 i 70-calowe obdarują posiadaczy najbardziej spektakularnymi efektami i pierwszorzędnymi wrażeniami podczas użytkowania. Niezwykle ostry obraz, redukcja szumów i precyzyjna korekcja kolorów, którymi szczycą się duże ekrany, pozwoli użytkownikom poczuć się jak na sali kinowej i zapewni rozrywkę w najlepszej jakości. To właśnie te wyjątkowe doznania przyczynią się do wzrostu popularności dużych ekranów.

Samsung Q800T

Dopasuj swój przyszły telewizor

Chcesz dopasować rozmiar telewizora do swojej przestrzeni? Zwróć uwagę na zalecaną odległość od ekranu telewizora. Aby uzyskać tę wartość, pomnóż rozmiar ekranu przez 1,2. Wygląda to następująco:

  • 55 cali - 1,7m odległości
  • 65 cali - 2m odległości
  • 75 cali - 2,3m odległości
  • 85 cali - 2,6m odległości

Zasadą jest, że im większy ekran, tym większa powinna być jego rozdzielczość. Rozdzielczość zalecana do dużych ekranów to 4K lub 8K. Pozwoli to maksymalnie wykorzystać możliwości telewizora i zminimalizować widoczność pojedynczych pikseli.

Podsumowanie...

Nasze doświadczenie podpowiada, że lepiej wybrać większy rozmiar telewizora niż mniejszy. Dzięki niemu możesz przeżywać więcej i mocniej – z każdym najmniejszym detalem. A więc… Może nie żałuj sobie przyjemności? Wybierz rozrywkę na najwyższym poziomie, którą będziesz cieszyć się jeszcze przez długie lata.

Tekst powstał we współpracy z firmą Samsung.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij