Close

Zalety obrotowego uchwytu do telewizora – uchwyt do TV, dlaczego warto się na niego zdecydować?

Telewizor powieszony na ścianie to już raczej codzienny widok. Takie rozwiązanie zarówno w naszych salonach, jak i sypialniach jest bardzo wygodne. Nasz odbiornik w takiej sytuacji zajmuje zdecydowanie mniej miejsca. Tym samym pomieszczenie zyskuje na przejrzystości, a nam o wiele wygodniej spędza się czas przed telewizorem. Czy jednak każdy uchwyt do telewizora zapewni nam taki sam poziom wygody? Zdecydowanie obrotowe uchwyty przodują w tym rankingu.

Zalety obrotowych uchwytów do telewizora

Gdy zdecydujemy się na to, aby nasz odbiornik zajął miejsce na ścianie, to szybko zorientujemy się, że do wyboru mamy dwie podstawowe opcje. Możemy albo wybrać uchwyt, który umożliwia stałe umieszczenie telewizora na ścianie – bez możliwości jego regulacji, albo na taki, który tę regulację posiada. Jedna i druga opcja ma swoje wady i zalety. Uchwyty płaskie sprawiają, że nasz ekran znajduje się bardzo blisko ściany. Tym samym uznawane są za wysoce estetyczne i nadające się do wielu nowoczesnych aranżacji. Nie możemy jednak zapomnieć, że nowoczesność to nie tylko minimalizm, ale i innowacyjne rozwiązania. Bez wątpienia takie właśnie oferuje nam obrotowy uchwyt do telewizora.

1. Obrotowy uchwyt do telewizora – wygoda oglądania

Jedną z największych i najważniejszych zalet ruchliwego uchwytu jest możliwość umieszczenia ekranu telewizora pod odpowiednim kątem. Tym samym zapewniamy sobie najwyższą jakość obrazu, ponieważ nie będziemy mieli do czynienia z zakrzywionymi kątami widzenia. Z obrotowym uchwytem do telewizora możemy mieć pewność, że obraz będzie wyraźny, ponieważ to my go dostosowujemy do miejsca, w którym siedzimy.

2. Uchwyt do telewizora – wygoda przed ekranem 

Relaks przed telewizorem nie byłby możliwy, gdyby nie możliwość przybrania najwygodniejszej dla nas pozycji. Często nie mamy takiej możliwości w momencie, gdy nasz odbiornik stoi na specjalnej komodzie albo gdy przytwierdzony jest do ściany przy pomocy uchwytu płaskiego. Wystarczy zainwestować w uchwyt do telewizora obrotowy, aby cieszyć się wygodą na własnych warunkach. To my decydujemy czy podczas oglądania filmu chcemy leżeć, czy siedzieć. Telewizor dopasuje się więc do nas, a nie my do niego.

3. Uchwyt obrotowy – mobilny ekran

Dzięki mobilności naszego telewizora nie musimy obawiać się, że lekkie przemeblowania będą miały znaczny wpływ na jakość naszej rozrywki przed odbiornikiem. Możemy bowiem w takiej sytuacji zamieniać miejscami fotel z kanapą, przesuwać meble do przodu albo odsuwać do tyłu. Dzięki zastosowaniu uchwytu obrotowego możemy dowolnie manipulować nie tylko kierunkiem nachylenia ekranu, ale również jego odległością od ściany. To my decydujemy czy podczas oglądania chcemy siedzieć na wprost telewizora, czy preferujemy nasz kącik po prawej stronie pokoju. Bez obaw – w kilka chwil jesteśmy w stanie obrócić w naszym kierunku telewizor i cieszyć się wygodnym oglądaniem.

4. Obrotowy uchwyt do TV – minimalizm i nowoczesność

Wspomnieliśmy, że płaskie uchwyty są wyjątkowo estetyczne i subtelne  (często nawet ciężko jest je dostrzec). Nie mniej, obrotowe modele są równie minimalistyczne i estetyczne. Wpasują się idealnie we wszelkie nowoczesne wnętrza. Sam fakt, że pozbywamy się dodatkowej szafki, na której miałby stać nasz odbiornik, wpłynie pozytywnie na estetykę naszego pokoju. Powieszenie telewizora na ścianie zawsze optycznie powiększy pokój

Pamiętajmy również, że nowoczesny styl w naszych domach objawia się nie tylko odpowiednią aranżacją, ale i rozwiązaniami, które ułatwiają nam codzienne życie. Bez wątpienia możliwość dostosowania do swoich potrzeb wysokości, nachylenia i kierunku, w jaki skierowany jest odbiornik, to ogromne ułatwienie, które z całą pewnością wpasuje się w każdy nowoczesny design.

Artykuł powstał we współpracy z ihaa.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij