Close

Jaka łapka na muchy sprawdzi się najlepiej? Porady i ranking łapek na muchy

W okresie wiosenno-letnim znacznie wzrasta ilość pojawiających się w naszych domach much, komarów, muszek, szerszeni i innych owadów. Jednym z najprostszych i najbardziej sprawdzonych sposobów na pozbycie się nieproszonych gości jest użycie popularnej łapki na muchy. Obecnie w sklepach możemy znaleźć wiele tego typu produktów, różniących się od siebie wielkością, materiałem wykonania oraz rodzajem zasilania. W poniższym rankingu zostały zebrane najpopularniejsze i najlepiej oceniane modele łapek na muchy. W zestawieniu znalazły się modele w różnych cenach, przeznaczone do walki z różnymi insektami, więc każdy powinien znaleźć wśród nich produkt dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb.

Aktualizacja: Kwiecień 2024

Łapka na muchy - domowa pomoc na letnie i upalne dni

Muchy, komary, ćmy i osy to tylko część owadów, które w okresie letnim licznie odwiedzają nasze domy i mieszkania. Jednym z najprostszych sposobów na pozbycie się nieproszonych gości jest użycie łapki na muchy, czyli prostego przyrządu, który w zależności od rodzaju może przybierać formę standardowej łapki, packi, elektrycznej lampy, taśmy lub worka na owady. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się modele elektryczne, natomiast w wielu domach wciąż stosowane są standardowe łapki w formie packi, worka lub taśmy.

Jakie są rodzaje łapek na muchy?

ŁAPKA NA MUCHY W FORMIE TAŚMY ŁAPKA NA MUCHY W FORMIE TAŚMY
+ Łatwa w użyciu
+ Nie pozostawia plam na ścianach
+ Niska cena
+ Nie wymaga ładowania
- Niska skuteczność działania
ELEKTRYCZNA ŁAPKA NA MUCHY ELEKTRYCZNA ŁAPKA NA MUCHY
+ Nie pozostawia zabrudzeń na ścianach
+ Pozwala pozbyć się nawet kilku owadów na raz
+ Wygodna w użyciu
+ Wbudowana latarka
- Wyższa cena
PACKA NA MUCHY PACKA NA MUCHY
+ Łatwa w użyciu
+ Lekka
+ Poręczna
+ Duża dostępność w sklepach
- Pozostawia zabrudzenia na ścianach
WOREK NA MUCHY WOREK NA MUCHY
+ Praktyczne rozwiązanie
+ Odpowiedni wybór do ogrodu
+ Wydajny
+ Działa nawet do kilku miesięcy
- Wydziela nieprzyjemny zapach
TRADYCYJNA ŁAPKA NA MUCHY TRADYCYJNA ŁAPKA NA MUCHY
+ Niska cena
+ Uniwersalny wybór
+ Odpowiednia do domu i do ogrodu
+ Łatwa w użyciu
- Schwytanie owadów może zająć więcej czasu
LAMPA OWADOBÓJCZA LAMPA OWADOBÓJCZA
+ Łatwa w użyciu
+ Nowoczesny design
+ Wysoka skuteczność działania
+ Krótki czas ładowania
- Wyższa cena

Jak wybrać łapkę na muchy? Najważniejsze parametry

Rodzaj i przeznaczenie
Rodzaj i przeznaczenie

Pierwszym czynnikiem, jaki warto wziąć pod uwagę przed zakupem łapki na muchy jest jej rodzaj. W zależności od indywidualnych potrzeb, można dokonać wyboru pomiędzy łapkami w formie taśmy, rolki, worka, packi lub elektrycznej lampy na muchy. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się urządzenia elektryczne, natomiast w większości domów wciąż stosowane są standardowe łapki w formie packi, taśmy lub worka.

Skuteczność działania
Skuteczność działania

Łapka na muchy powinna być skuteczna i wydajna. Przed zakupem, warto zwrócić uwagę na to, ile pojedynczych owadów jednocześnie jest w stanie zlikwidować wybrana pułapka i jaki jest szacowany czas jej działania. Największą skutecznością i wydajnością cechują się łapki i lampy elektryczne, natomiast wiele osób poleca również standardowe łapki w formie taśmy lub worka.

Poręczność użycia
Poręczność użycia

Dobra łapka na muchy powinna być lekka i wygodna w użyciu. Jest to jeden z ważniejszych czynników, jakie warto wziąć pod uwagę przed zakupem tego typu przyrządów, ponieważ zarówno w przypadku much, jak i wielu innych insektów niezwykle istotną rolę odgrywa czas, w jakim łapka będzie w stanie zbliżyć się do owada. Nieporęczny i ciężki przyrząd może utrudniać szybkie namierzenie i schwytanie nieproszonego gościa, a w efekcie będzie znacznie mniej skuteczny niż lekkie i zwrotne narzędzie.

Jakość wykonania
Jakość wykonania

Jednym z ważniejszych czynników, jakie należy wziąć pod uwagę przed zakupem łapki na muchy jest jakość wykonania produktu. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj łapki się zdecydujemy, to warto zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów jest wykonana i czy jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku produktów zawierających w składzie silne substancje chemiczne. Takie produkty powinny być odpowiednio zabezpieczone i na tyle wytrzymałe, aby zamieszczone w nich substancje nie miały możliwości wydostać się na zewnątrz.

Posiadane certyfikaty
Posiadane certyfikaty

Decydując się na zakup łapki elektrycznej lub dowolnego środka zawierającego w składzie substancje chemiczne, warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany produkt posiada certyfikat CE, świadczący o wysokiej jakości wykonania oraz zgodności z normami bezpieczeństwa, jakie obowiązują obecnie na terenie UE. Oznaczenie CE przyznawane jest produktom, które spełniają wymagania dyrektyw wchodzących w skład Nowego Podejścia UE.

Ranking elektrycznych łapek na muchy i tradycyjnych

Lep na muchy Bros

★★★★★
Lep na muchy Bros
SPECYFIKACJA
RODZAJ: Lep na okno
ZASILANIE: Nie dotyczy
Sprawdź cenę

Praktyczne rozwiązanie

Uniwersalny lep na muchy Bros to świetny wybór dla osób, które poszukują sprawdzonego i przystępnego cenowo produktu do zwalczania much, os, muszek owocówek oraz innych latających owadów, które chętnie odwiedzają nasze domy i mieszkania, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Produkt jest dostępny w formie kolorowego lepu z wydrukowanym wzorem, który bardzo estetycznie prezentuje się w kuchni, jednocześnie zmniejszając widoczność przyczepionych do powierzchni lepu owadów.

Uniwersalny wybór

Lep na okno marki Bros to uniwersalny produkt, wyróżniający się wysoką skutecznością działania. Pułapka jest lekka i z łatwością przykleja się do różnorodnych płaskich powierzchni, takich jak okno, parapet, kafelki czy doniczki. Produkt jest bezpieczny dla ludzi i może być stosowany w miejscach, w których przechowywane są owoce, warzywa oraz inne produkty żywnościowe. W opakowaniu znajdują się cztery pojedyncze lepy. Orientacyjny czas działania każdego z nich wynosi nawet kilka miesięcy.

ZALETY
WADY
+ Niska cena
+ Nadaje się do stosowania w widocznych miejscach
+ Wygodny w użyciu
+ Estetyczny design
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Świetny produkt. Skutecznie zwalcza owady i ładnie prezentuje się na oknie. Polecam.” - Monika, Białystok
“Estetyczny i wydajny produkt. Dużo lepszy od standardowych, wiszących lepów na muchy.” - Adam, Toruń

Elektryczna łapka Mosqito

★★★★★
Elektryczna łapka Mosqito
SPECYFIKACJA
RODZAJ: Elektryczna łapka
ZASILANIE: Akumulator
Sprawdź cenę

Bezpieczny wybór

Łapka na muchy Mosqito jest urządzeniem elektrycznym, a jej działanie opiera się na wytwarzaniu delikatnych impulsów elektrycznych. Wytwarzane przez urządzenie impulsy są w pełni bezpieczne dla ludzi, natomiast są na tyle silne, że z łatwością likwidują większość latających po domu owadów. Konstrukcja łapki została zaprojektowana w taki sposób, aby człowiek nie miał bezpośredniego kontaktu z siatką, przez którą przepływają impulsy elektryczne, jednak ze względów bezpieczeństwa produkt nie powinien być użytkowany przez dzieci.

Łatwa w użyciu

Elektryczna łapka na muchy Mosqito o długości 51 cm to wygodny i łatwy w użyciu produkt, cieszący się wieloma pozytywnymi opiniami wśród zadowolonych użytkowników. Łapka została wyposażona w bardzo sprawny system ładowania akumulatora. Średni czas ładowania urządzenia wynosi od 8 do 12 godzin. Aby unieszkodliwić owada, wystarczy zbliżyć do niego łapkę, która zwabi go do siebie swoim zapachem, a po zetknięciu z siatką, insekt zostanie automatycznie porażony prądem.

ZALETY
WADY
+ Zwalcza wszystkie latające owady
+ Wygodna rączka
+ Sprawny system ładowania
+ Bezpieczna w użyciu
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Funkcjonalna i bardzo przydatna łapka na wszelkie insekty. Świetnie się u nas sprawdziła.” - Paweł, Gryfino
“Świetna, wygodna łapka o naprawdę dużej mocy. Polecam.” - Anna, Mińsk Mazowiecki

Tradycyjny lep na muchy Bros

★★★★★
Tradycyjny lep na muchy Bros
SPECYFIKACJA
RODZAJ: Taśma na muchy
ZASILANIE: Nie dotyczy
Sprawdź cenę

Łatwy w użyciu

Tradycyjny lep na muchy marki Bros to tani, prosty i sprawdzony sposób na skuteczną i szybką walkę z owadami, które w okresie wakacyjnym licznie odwiedzają nasze domy i mieszkania. Przyklejenie pułapki na oknie, parapecie, kafelkach, doniczkach lub w innych miejscach, które są szczególnie narażone na wizyty owadów może znacznie ograniczyć liczbę przebywających w domu insektów i zmniejszyć ilość rozprzestrzenianych przez nie bakterii i wirusów.

Skuteczne działanie

Lep na muchy marki Bros to tradycyjna forma rozwijanej taśmy, pokrytej silnym, niewysychającym klejem, który przyciąga do siebie owady i uniemożliwia im ucieczkę. Produkt cechuje się skutecznym i natychmiastowym działaniem, dzięki czemu sprawdzi się świetnie w nagłych sytuacjach, takich jak wyjazd wakacyjny czy nocowanie w kempingu lub w namiocie. Produkt zawiera w składzie substancje biobójcze, dlatego powinien być stosowany z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

ZALETY
WADY
+ Wydajny produkt
+ Skuteczne działanie
+ Niewysychający klej
+ Przystępna cena
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Tani i dobry lep na muchy. Wszystko zgodne z opisem. Polecam.” - Justyna, Wrocław
“Świetny produkt, bardzo łatwy w użyciu. Polecam serdecznie.” - Mateusz, Myślibórz

Packa na muchy

★★★★★
Packa na muchy
SPECYFIKACJA
RODZAJ: Packa na muchy
ZASILANIE: Nie dotyczy
Sprawdź cenę

Uniwersalny wybór

Packa na muchy marki Bros to świetny wybór dla osób poszukujących taniego i sprawdzonego przyrządu do walki z muchami, komarami, muszkami owocówkami, osami oraz wieloma innymi latającymi owadami. Łapka jest lekka i poręczna, więc może stanowić świetne rozwiązanie na czas wakacyjnych wyjazdów, a także podczas nocowania w namiocie. Produkt jest solidnie wykonany i może posłużyć przez długi okres czasu.

Solidne wykonanie

Plastikowa packa na muchy jest najtańszym produktem spośród wszystkim pułapek, które zostały zawarte w naszym rankingu. Mimo naprawdę niskiej ceny, łapka została wykonana z solidnego tworzywa sztucznego, zapewniającego produktowi dużą elastyczność oraz stosunkowo wysoką odporność na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Model jest większy od części tradycyjnych łapek na muchy, co znacznie ułatwia schwytanie owadów i wpływa na wyższą wydajność oraz większą skuteczność produktu.

ZALETY
WADY
+ Niska cena
+ Łatwa w użyciu
+ Poręczna
+ Dostępna w różnych kolorach
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Packa ma dużą powierzchnię, co znacznie ułatwia złapanie muchy. Polecam.” - Karol, Kostrzyn
“Produkt jest trwały, skuteczny i solidnie wykonany. Wszystko zgodne z opisem.” - Wojtek, Gdynia

Elektryczna lampa na muchy

★★★★★
Elektryczna lampa na muchy
SPECYFIKACJA
RODZAJ: Lampa elektryczna
ZASILANIE: Akumulator
Sprawdź cenę

Praktyczna konstrukcja

W zestawie oprócz łapki znajduje się również praktyczna podstawka, która umożliwia postawienie urządzenia w dowolnym miejscu, bez konieczności ciągłego trzymania łapki w dłoniach. Przyrząd posiada również wbudowany haczyk, który umożliwia podwieszenie łapki w dowolnym miejscu, co stanowi znaczne ułatwienie w życiu codziennym. Praca lampy jest bardzo cicha, dzięki czemu urządzenie może pracować przez całą noc, nie zaburzając przy tym naszego odpoczynku.

Działanie owadobójcze

Lampa elektryczna została wyposażona w funkcjonalną paletkę, która wykazuje właściwości owadobójcze. Wewnętrzna część paletki o wymiarach 20 x 15,5 cm składa się z siatki, przez którą przechodzą delikatne impulsy elektryczne. Ta część lampy wykorzystuje źródło światła UV do wabienia owadów, dzięki czemu insekty same przylatują do urządzenia, a po dotknięciu wewnętrznej części paletki są automatycznie rażone prądem.

ZALETY
WADY
+ Estetyczne wykonanie
+ Wygodna w użyciu
+ Owadobójcza
+ Cicha praca
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Praktyczne urządzenie. Świetne rozwiązanie w okresie letnim. Polecam.” - Mirosław, Jelenia Góra
“Świetny produkt. Lampa jest poręczna i bardzo wygodnie się jej używa.” - Michał, Szczecin

Worek na muchy Bros

★★★★★
Worek na muchy Bros
SPECYFIKACJA
RODZAJ: Worek na muchy
ZASILANIE: Nie dotyczy
Sprawdź cenę

Wysoka skuteczność działania

Pułapka na muchy Bros to doskonały wybór dla osób, które poszukują sprawdzonego i wydajnego środka owadobójczego do stosowania na zewnątrz. Produkt może być wykorzystywany w ogrodach, na działkach oraz innych otwartych terenach, w których występuje duża ilość latających owadów. Worek może być wykorzystywany jako skuteczna pułapka na muchy oraz jako doraźny środek kontrolujący obecność i ilość latających insektów w danym obszarze.

Łatwy w użyciu

Worek na muchy marki Bros wabi różne gatunki much, a następnie umieszcza je wewnątrz pułapki, z której nie mogą się one samodzielnie wydostać. Latające owady wabione są nietoksyczną, naturalną substancją, która jest bezpieczna dla środowiska i nie stanowi zagrożenia dla ludzi. Produkt jest bardzo łatwy w użyciu, a po zawieszeniu zaczyna działać po około dwóch dniach. Aby zapewnić najwyższą skuteczność działania, worek należy uzupełniać co tydzień niewielką ilością wody.

ZALETY
WADY
+ Skuteczne działanie
+ Łatwy w użyciu
+ Nietoksyczny
+ Wydajny
- Wydziela nieprzyjemny zapach
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Produkt naprawdę działa! Skutecznie wabi muchy w naszym ogrodzie. Świetny wybór.” - Magdalena, Wrocław
“Pułapka na muchy świetnie się u nas sprawdza. Używamy jej w ogrodzie i insektów jest znacznie mniej. Polecam.” - Patryk, Opole

Elektryczna packa na owady

★★★★☆
Elektryczna packa na owady
SPECYFIKACJA
RODZAJ: Elektryczna łapka
ZASILANIE: Akumulator
Sprawdź cenę

Praktyczne rozwiązanie

Elektryczna packa na owady to uniwersalne urządzenie, które konstrukcją przypomina nieco rakietę tenisową. Produkt jest przeznaczony do zwalczania much, komarów, muszek owocówek i wielu innych latających owadów. Przyrząd umożliwia pozbycie się insektów bez pozostawiania nieestetycznych plam i zabrudzeń na ścianach, co stanowi znaczne ułatwienie w życiu codziennym. Średni czas ładowania packi wynosi 4 godziny.

Wygodna w użyciu

Funkcjonalna łapka elektryczna została wyposażona w wygodną rączkę z wbudowanym haczykiem, który umożliwia zawieszenie urządzenia w dogodnym miejscu. Produkt jest łatwy w użyciu, a do jego uruchomienia służy intuicyjny przełącznik. W górnej części łapki znajduje się dioda LED, która informuje o pracy urządzenia oraz sygnalizuje pracę paralizatora. Urządzenie zostało wyposażone w latarkę, która przyciąga nocne owady i ułatwia zarządzanie łapką w niekorzystnych warunkach oświetleniowych.

ZALETY
WADY
+ Krótki czas działania
+ Wbudowana dioda LED
+ Poręczna
+ Krótki czas ładowania
- Wyższa cena
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Super sprzęt. Jakość wykonania jest naprawdę dobra, bez porównania z tańszymi zamiennikami. Polecam.” - Marta, Pisz
“Solidny i skuteczny produkt. Polecam wszystkim!” - Karolina, Poznań

Ekologiczny worek na muchy

★★★★☆
Ekologiczny worek na muchy
SPECYFIKACJA
RODZAJ: Worek na muchy
ZASILANIE: Nie dotyczy
Sprawdź cenę

Produkt ekologiczny

Uniwersalny worek na muchy marki Red Garden to doskonały wybór dla osób poszukujących sprawdzonego i ekologicznego rozwiązania w walce z muchami i innymi latającymi owadami. Produkt jest przyjazny dla środowiska i nie stanowi zagrożenia dla zwierząt, dzięki czemu może być stosowany nie tylko na dworze, ale również w warunkach domowych. Pułapka jest bezpieczna dla żywności, dlatego może być stosowana w miejscach, w których przechowywane są warzywa, owoce oraz inne produkty żywnościowe.

Skuteczny wybór

Ekologiczny worek na muchy Reg Garden został wykonany z solidnej i grubej folii, która wydłuża czas działania produktu i zwiększa jego odporność na powstawanie uszkodzeń mechanicznych. Pułapka działa na wiele latających owadów, do których można zaliczyć między innymi muchy plujki, mięsówki, robacznice, muchy złociste i wiele innych. Trwałość zamieszczonej w środku worka przynęty wynosi od 2 do 3 miesięcy.

ZALETY
WADY
+ Produkt ekologiczny
+ Solidne wykonanie
+ Łatwy w użyciu
+ Proste zamykanie
- Wyższa cena
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Produkt spełnia swoją rolę. W domu jest zdecydowanie mniej much. Polecam.” - Aleksandra, Bydgoszcz
“Łapka jest skuteczna i solidnie wykonana. Od kiedy jej używamy, to po latających muchach w domu nie ma śladu.” - Maciej, Szczecin

Elektryczna łapka na muchy - skuteczne rozwiązanie na nowoczesne czasy

Elektryczne łapki na muchy to świetny wybór dla osób, którym zależy na szybkim i skutecznym zwalczaniu owadów. Ze względu na rosnący postęp technologiczny, używanie standardowych łapek na muchy nie jest już tak praktyczne i popularne jak kiedyś, dlatego warto wybierać spośród produktów, które oferują nam bardziej nowoczesne i wygodne rozwiązania. 

Modele elektryczne są łatwe w użyciu, nie brudzą naszych ścian, a także są w pełni bezpieczne dla ludzi. W przeciwieństwie do standardowych łapek na muchy, łapki elektryczne są w stanie pozbyć się nawet kilku owadów jednocześnie, co stanowi znaczne ułatwienie w codziennym życiu, a zwłaszcza w okresie wakacyjnym, gdy w naszych domach, mieszkaniach i ogrodach pojawia się najwięcej latających owadów.

Jak działa elektryczna łapka na muchy?

Elektryczna łapka na muchy to proste urządzenie, które konstrukcją przypomina nieco rakietę tenisową. Pośrodku urządzenia znajduje się duża, metalowa siatka, przez którą przepływają delikatne impulsy elektryczne. Owady, które dotykają powierzchni siatki są automatycznie rażone prądem.

Warto dodać, że elektryczne łapki na muchy są w pełni bezpieczne dla osób dorosłych. Takie modele posiadają najczęściej solidne i grube rączki, wykonane z mocnych materiałów, które nie przewodzą impulsów elektrycznych. Warto dodać jednak, że ze względów bezpieczeństwa takie urządzenia nie powinny być użytkowane przez dzieci.

Elektryczna łapka na muchy, tradycyjna czy może lampa owadobójcza? Porównanie rozwiązań

Wybór odpowiedniej pułapki na muchy może sprawiać wielu osobom spore trudności. W zależności od własnych potrzeb i możliwości finansowych, można wybierać pomiędzy standardowymi łapkami na muchy, modelami elektrycznym oraz zaawansowanymi technologicznie lampami owadobójczymi.

Tradycyjne łapki na muchy są tanie, lekkie i proste w użyciu, dzięki czemu od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem w okresie wiosenno-letnim. Warto podkreślić jednak, że metody tradycyjne są nieco mniej skuteczne i wydajne od nowoczesnych urządzeń elektrycznych. Modele zasilane z pomocą akumulatora są w stanie zlikwidować w krótkim czasie bardzo dużą ilość owadów i nie wymagają użycia siły w przeciwieństwie do tradycyjnych, plastikowych pacek na muchy.

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się lampy owadobójcze. Są to funkcjonalne urządzenia, które zwabiają owady, a następnie rażą je prądem. Lampy nie wymagają użycia siły i najczęściej bardzo cicho pracują, dzięki czemu mogą być uruchamiane również w godzinach nocnych. Warto podkreślić jednak, że urządzenia elektroniczne są z reguły znacznie droższe od tradycyjnych i stosowanych powszechnie rozwiązań, natomiast ich trwałość jest również znacznie wyższa.

Elektryczna łapka na muchy - zalety i wady

Elektryczna łapka na muchy to najszybszy i najskuteczniejszy sposób na pozbycie się owadów w domu, mieszkaniu lub w ogrodzie. Zdecydowaną zaletą modeli elektrycznych jest to, że są one w stanie unieszkodliwić lub zlikwidować nawet kilka owadów jednocześnie, nie pozostawiając przy tym nieestetycznych i trudnych do usunięcia zabrudzeń na ścianach lub meblach.

Na niekorzyść elektrycznych łapek na muchy może wpływać ich wyższa cena, która z reguły wynosi około kilkudziesięciu złotych. Warto dodać również, że modele elektryczne są skonstruowane w taki sposób, aby nasze ręce nie miały bezpośredniej styczności z przepływającymi impulsami elektrycznymi, natomiast ze względów bezpieczeństwa nie powinny być one użytkowane przez dzieci i powinny znajdować się z dala od zwierząt domowych.

Tradycyjna łapka na muchy - zalety i wady

Tradycyjna łapka na muchy to prosty, tani i niezwykle popularny przyrząd, znajdujący się w wielu mieszkaniach i gospodarstwach domowych. Większość standardowych łapek na muchy to modele wykonane z różnorodnych tworzyw sztucznych, najczęściej dostępne w wielu różnych kolorach. Do zdecydowanych zalet tradycyjnych łapek na muchy można z pewnością zaliczyć ich niską cenę, która zazwyczaj wynosi około kilku złotych. Ponadto tradycyjne łapki są lekkie, poręczne i całkowicie bezpieczne w użyciu.

Warto pamiętać jednak, że tradycyjne formy łapek na muchy nie są tak skuteczne, jak ich elektryczne odpowiedniki. Modele tradycyjne wymagają więcej cierpliwości i zwinności dlatego mogą być niewystarczające dla osób starszych, niższych lub przewlekle chorujących. Korzystanie z klasycznych łapek na muchy może wiązać się również z powstawaniem nieestetycznych i trudnych do usunięcia zabrudzeń na ścianach lub drewnianych meblach, dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup modeli elektrycznych.

Przed jakimi rodzajami owadów chronią łapki na muchy?

Łapki na muchy to produkty, które przeznaczone są do zwalczania większości latających owadów. Oczywiście przed zakupem wybranej łapki, warto zwrócić uwagę na informacje zamieszczone przez producenta, które dotyczą zakresu działania danego produktu. Łapki, które są dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych mogą ochronić nas przed owadami, takimi jak:

  • muchy,
  • muszki owocówki,
  • osy,
  • komary,
  • szerszenie,
  • ćmy.

Jaka łapka na muchy sprawdzi się najlepiej? Podsumowanie

Pułapka na muchy to niezawodny sposób na pozbycie się owadów, które każdego lata pojawiają się licznie w naszych domach, mieszkaniach i ogrodach. W sklepach stacjonarnych i internetowych możemy obecnie znaleźć wiele produktów przeznaczonych do walki z insektami. Wśród nich można wyróżnić standardowe packi na muchy, a także łapki w formie taśmy, worka lub elektrycznej lampy. W powyższym rankingu zostały zebrane najpopularniejsze i najlepiej oceniane łapki na muchy. W zestawieniu znalazły się pułapki w różnych cenach i o różnym zakresie działania, dlatego każdy powinien znaleźć wśród nich produkt dostosowany do własnych potrzeb.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij