Close

Większy komfort życia? Wybierz robot sprzątający

Więcej czasu na rodzinne przyjemności i większy komfort życia, czyli wybieramy robot sprzątający

Jeden z domowych sprzętów, który w ostatnim czasie cieszy się naprawdę ogromną popularnością, jest robot sprzątający. Oczywiste - roboty sprzątające to zaawansowana technologia, dzięki której zyskujemy czyste podłogi bez żadnego wysiłku i konieczności poświęcania czasu na sprzątanie. Jeśli chcesz zamienić codzienne mycie i odkurzanie na więcej czasu wolnego dla siebie i swoich bliskich, to rozwiązanie jest dla Ciebie. Na co zwrócić uwagę wybierając robot sprzątający?

Roboty sprzątające - odkurzające i mopujące

Robot sprzątający to urządzenie z rodziny zaawansowanych urządzeń inteligentnych, stanowiące odpowiednik tradycyjnego odkurzacza lub mopa. Różnica polega na zastosowaniu specjalnego oprogramowania oraz systemu czujników, które pozwalają sprzętowi na w pełni samodzielną pracę. Do wyboru masz dwie opcje - robot odkurzający i robot mopujący. Sprzęt odkurzający perfekcyjnie wychwyci kurz, brud, włosy i sierść zwierząt wyręczając Cię w codziennym odkurzaniu podłóg (wszystkich typów, tj. twardych, jak i dywanów, czy wykładzin), a nawet tapicerowanych mebli. Z kolei urządzenie mopujące usunie z podłóg brud, lepkie plamy, a także kuchenne ślady z tłuszczu.

Roboty sprzątające są nie tylko skuteczniejsze w sprzątaniu od człowieka (chyba, że jesteś niestrudzonym perfekcjonistą, który uwielbia sprzątać), ale i pozwalają nam zaoszczędzić od kilkunastu minut do nawet kilku godzin dziennie! Zaoszczędzony w ten sposób czas i energię możesz przeznaczyć na trening, czytanie, oglądanie ulubionego serialu, czy zabawę z dziećmi. Rachunek jest prosty, a korzyści przekonujące. Na jaką opcję się zdecydować? Sprawdź roboty sprzątające w ofercie iRobot - lidera wśród tego typu rozwiązań. Dla wygody możesz skorzystać z proponowanej porównywarki robotów. W kilku krokach przekonasz się, jakie urządzenie będzie dla Ciebie optymalnym wyborem.

Na co zwrócić uwagę wybierając robot sprzątający?

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na robot odkurzający, czy mopujący, przed zakupem warto zwrócić uwagę na kilka parametrów urządzenia i oferowanych przez sprzęt funkcji. 

Czujniki

Z pewnością do istotnych należą czujniki, dzięki którym robot skutecznie omija przeszkody, nie spada ze schodów, nie uderza o ściany oraz perfekcyjnie wychwytuje zgromadzone na powierzchni podłóg kurz, brud i sierść. Najbardziej zaawansowane roboty tworzą mapy pomieszczeń. Takie urządzenie "nauczy" się układu Twojego mieszkania, a dodatkowo będzie rozpoznawało pomieszczenia już posprzątane i te, które jeszcze wymagają odkurzania / mopowania (system wykrywania zabrudzeń). Jeśli na podłogach w Twoim domu znajdują się kable lub dywany z frędzlami, rozważ zakup robota z zaawansowanym systemem zapobiegającym zaplątaniu się w nie urządzenia.

Filtry

Jeśli zależy Ci na perfekcyjnej czystości podłóg pozbawionych dodatkowo alergenów, zweryfikuj system filtracyjny urządzenia. Dla przykładu roboty z rodziny iRobot wyposażone są w systemy antyalergiczne wychwytujące 99% pleśni, pyłków i alergenów roztoczy kurzu.

Automatyczne pozbywanie się zanieczyszczeń

Ciekawą funkcją oferowaną przez najnowsze roboty sprzątające na rynku jest wyposażenie stacji dokującej w worek na zabrudzenia, który wystarczy opróżniać raz w miesiącu! Co ważne, robot samodzielnie i w pełni automatycznie usuwa brud do zamkniętego worka. Nic nie wydostaje się na zewnątrz! To ważna informacja zwłaszcza dla alergików.

Automatyczne wznowienie sprzątania

Co w sytuacji, gdy podczas sprzątania wyczerpie się akumulator. Wybierz urządzenie, które samodzielnie powraca do stacji dokującej, a po naładowaniu akumulatora automatycznie wznawia pracę.

Materiał partnera.

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jadzia
jadzia
3 lat temu

jak robot sprzątający to tylko z opcją mopowania

Nina
Nina
3 lat temu
Reply to  jadzia

Ja nie polecam, pomopuje Ci też dywan jak mojej koleżance. Dlatego Wolę roombę, a podłogi wytrę sama używając do tego detergentu, przyjemniej pachnie

Alex1
Alex1
3 lat temu

Wybrałam robota sprzątającego bez mopowania i jestem bardzo zadowolona z tej decyzji. U mojej teściowej owe mopowanie sprawdza się co najwyżej średnio…

anett
anett
3 lat temu

Posiadam iRobot Roomba i jestem bardzo zadowolona z zakupu.

tasia
tasia
3 lat temu

Obejrzałam milion filmików na necie i kupiłam Roombę i7+ ze stacją clean base. To jeden z nowszych modeli, praktycznie bezobsługowy, opróżniam pojemnik na kurz raz na kilka tygodni i nic więcej mnie nie interesuje.

Zamknij