Close

Ranking najlepszych lodówek Samsung

Nowoczesne lodówki Samsung to niezawodny wybór dla osób poszukujących innowacyjnych sprzętów elektronicznych najwyższej jakości. Planując zakup lodówki do domu lub mieszkania, warto wziąć pod uwagę jej rodzaj, wielkość, pojemność, liczbę półek, a także obecność dodatkowych udogodnień, takich jak funkcja szybkiego mrożenia czy możliwość regulacji temperatury i wilgotności wewnątrz urządzenia. Aby ułatwić wybór najlepszej lodówki, stworzyliśmy poniższy poradnik zakupowy oraz ranking najpopularniejszych i najlepiej ocenianych lodówek Samsung. W zestawieniu znalazły się modele w różnych cenach i o różnych parametrach, więc każdy powinien znaleźć wśród nich lodówkę dostosowaną do własnych potrzeb oraz możliwości finansowych.

Aktualizacja: Lipiec 2024

#1
Samsung RB38T776CB1
Samsung RB38T776CB1

Nowoczesna lodówka Samsung RB38T776CB1 o pojemności 385 litrów to świetny wybór dla osób poszukujących uniwersalnej, wolnostojącej lodówki w przystępnej cenie. Przy produkcji modelu RB38T776CB1 zastosowano technologię SpaceMax, odpowiadającą za zwiększenie powierzchni użytkowej lodówki przy jednoczesnym zmniejszeniu grubości jej poszczególnych ścianek oraz zachowaniu wszystkich, zewnętrznych parametrów urządzenia.

➲ Przeczytaj pełną recenzję

"Lodówka sprawuje się bardzo dobrze, jest pojemna i wygodna w użyciu. Polecam serdecznie.”

Sprawdź cenę
#2
Samsung Bespoke RB38A7B5322
Samsung Bespoke RB38A7B5322

Funkcjonalna lodówka Samsung Bespoke RB38A7B5322 o pojemności 387 litrów i uniwersalnej szerokości wynoszącej 595 milimetrów. Regulowana konstrukcja lodówki umożliwia wymianę poszczególnych części urządzenia, pozwalając przy tym na dostosowanie koloru i materiału wybranych paneli do pozostałych mebli kuchennych. Model został wyposażony w innowacyjny panel Metal Cooling, który odpowiada za optymalną izolację i pomaga utrzymać niską temperaturę wewnątrz lodówki.

➲ Przeczytaj pełną recenzję

"Lodówka świetnie się prezentuje i jest bardzo wygodna w użyciu. Duży plus za cichą pracę urządzenia.”

Sprawdź cenę
#3
Samsung Side by Side RS65R54412C
Samsung Side by Side RS65R54412C

Wielofunkcyjna lodówka Samsung Side by Side RS65R54412C o pojemności 635 litrów to doskonały wybór dla większych rodzin. Front urządzenia został wykonany z solidnego, czarnego szkła, dzięki któremu lodówka z łatwością wpasuje się w minimalistyczne i nowocześnie urządzone wnętrza. Model został wyposażony w funkcjonalny filtr dezodoryzujący, który neutralizuje nieprzyjemne zapachy i poprawia ogólną jakość powietrza w kuchni.

➲ Przeczytaj pełną recenzję

"Nowoczesna, estetycznie wykończona i bardzo pojemna lodówka. Polecam.”

Sprawdź cenę
#4
Samsung Side by Side RS68A8820B1
Samsung Side by Side RS68A8820B1

Dwudrzwiowa lodówka Samsung Side by Side RS68A8820B1 o pojemności 634 litrów to wielofunkcyjny, pojemny model cieszący się wieloma pozytywnymi opiniami wśród zadowolonych użytkowników. Przy produkcji urządzenia zastosowano technologię SpaceMax, odpowiadającą za ponadprzeciętną pojemność oraz optymalną izolację urządzenia. Model jest energoszczędny – zmiana na: Model o wysokiej jak na lodówki dwudrzwiowe klasie energetycznej F.

➲ Przeczytaj pełną recenzję

"Świetna, wydajna lodówka. Duży plus za kostkarkę do lodu. Polecam.”

Sprawdź cenę
#5
Samsung Multidoor RF65A977FSG
Samsung Multidoor RF65A977FSG

Multimedialna lodówka wolnostojąca Samsung Multidoor RF65A977FSG to wielofunkcyjny model o pojemności 637 litrów. Model został wyposażony w szereg dodatkowych funkcji, umożliwiających odtwarzanie wybranych plików multimedialnych, oglądanie telewizji, słuchanie muzyki oraz sterowanie podłączonymi urządzeniami. Lodówka posiada specjalne szuflady przedłużające świeżość i trwałość przechowywanych ryb, mięs, owoców i warzyw.

➲ Przeczytaj pełną recenzję

"Bardzo pojemna, nowoczesna lodówka wyposażona we wszystkie najważniejsze funkcje. Świetnie się u nas sprawdza.”

Sprawdź cenę

Lodówki Samsung - nowoczesne i praktyczne rozwiązanie dla wszystkich

Lodówki Samsung to wielofunkcyjne, eleganckie urządzenia elektroniczne, wyróżniające się nowoczesnym designem i ponadprzeciętnymi parametrami. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli i wariantów lodówek Samsung, dzięki czemu każdy może znaleźć wśród nich model dostosowany do własnych potrzeb, wymagań oraz możliwości finansowych. 

W zależności od indywidualnych preferencji można dokonać wyboru pomiędzy modelami wolnostojącymi, jednodrzwiowymi lub dwudrzwiowym, a także wielofunkcyjnymi, multimedialnymi lodówkami, wyposażonymi w liczne dodatkowe funkcje i udogodnienia. Jednak niezależnie od rodzaju i parametrów, wszystkie lodówki Samsung cechują się wysoką jakością wykonania oraz solidnym wykończeniem, dzięki czemu posiadają wieloletnie gwarancje i cieszą się wieloma pozytywnymi opiniami wśród osób, korzystających z nich na co dzień w swoich kuchniach.

Jakie są rodzaje lodówek Samsung?

LODÓWKA WOLNOSTOJĄCA LODÓWKA WOLNOSTOJĄCA
+ Uniwersalny wybór
+ Możliwość ustawienia lodówki w dowolnym miejscu
+ Minimalistyczny design
+ Pasuje do większości nowocześnie urządzonych kuchni
- Nie ma możliwości perfekcyjnego dopasowania lodówki do reszty zabudowy
LODÓWKA DO ZABUDOWY LODÓWKA DO ZABUDOWY
+ Odpowiednie rozwiązanie do mniejszych kuchni
+ Można dopasować ją do większości mebli kuchennych
+ Pozwala uzyskać jednolitą przestrzeń w kuchni
+ Praktyczny wybór
- Mniejsza pojemność
LODÓWKA Z ZAMRAŻALNIKIEM NA DOLE LODÓWKA Z ZAMRAŻALNIKIEM NA DOLE
+ Uniwersalny wybór
+ Dwa oddzielne systemy chłodzenia
+ Większa pojemność zamrażalnika
+ Praktyczne rozwiązanie
- Brak
LODÓWKA Z ZAMRAŻALNIKIEM NA GÓRZE LODÓWKA Z ZAMRAŻALNIKIEM NA GÓRZE
+ Duża pojemność zamrażalnika
+ Dwie niezależne komory
+ Technologia No Frost
+ Wbudowany filtr dezodorujący
- Korzystanie z dolnej części chłodziarki może nie być zbyt wygodne dla wyższych osób
LODÓWKA KITCHEN FIT LODÓWKA KITCHEN FIT
+ Model wolnostojący z możliwością obudowy
+ Nowoczesny design
+ Stalowe fronty
+ Możliwość ustawienia lodówki w równej linii z szafkami kuchennymi
- Brak
LODÓWKA SIDE BY SIDE LODÓWKA SIDE BY SIDE
+ Posiada dwa niezależne systemy chłodzenia
+ Zapobiega mieszaniu się zapachów
+ Pozwala utrzymać optymalną temperaturę i wilgotność
+ Gwarantuje dłuższą świeżość produktów spożywczych
- Zajmuje więcej miejsca

Jak wybrać lodówkę Samsung? Na co zwrócić uwagę?

Lodówki Samsung to urządzenia, które z reguły służą nam przez kilka, a nawet kilkanaście lat. Z tego względu ich zakup powinien być świadomy i dobrze przemyślany. Przy wyborze lodówki, warto zwrócić uwagę na najistotniejsze funkcje i parametry urządzenia, które będą miały duży wpływ na naszą wygodę oraz komfort podczas użytkowania zakupionego sprzętu w życiu codziennym.

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem, jaki warto wziąć pod uwagę przed zakupem lodówki jest jej rodzaj. W zależności od własnych potrzeb, a także od wielkości naszej kuchni możemy wybierać pomiędzy uniwersalnymi modelami pojedynczymi lub podwójnymi, modelami wolnostojącymi lub przygotowanymi pod zabudowę, modelami o regulowanej i elastycznej konstrukcji typu Bespoke, a także pomiędzy wielofunkcyjnymi lodówkami typu Side by Side oraz Multidoor.

Kolejnym kluczowym czynnikiem jest wielkość lodówki. Ze względów praktycznych powinna być ona dostosowana do wymiarów naszej kuchni, a także do ilości wolnej przestrzeni, jaką gospodarujemy. W przypadku mniejszych kuchni optymalnym rozwiązaniem będzie zakup standardowej lodówki wolnostojącej lub uniwersalnego modelu przystosowanego do zabudowy. Z kolei w przypadku większych kuchni służących dużym rodzinom, dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup podwójnej lodówki typu Twin lub Multidoor. Takie modele cechują się znacznie większą pojemnością, dzięki czemu są w stanie przechowywać większą ilość produktów spożywczych.

Na koniec warto również zwrócić uwagę na obecność poszczególnych, dodatkowych funkcji. Obecnie dużą popularnością cieszą się modele, w których zastosowano nowoczesne technologie, takie jak system No Frost, zapobiegający gromadzeniu się szronu i lodu oraz strefa Cool Select, która umożliwia ustawienie innej temperatury w określonej sekcji lodówki. Poza wyżej wymienionymi cechami, warto również zwrócić uwagę na to, czy wybrany model jest energooszczędny i jaki poziom hałasu emituje w trakcie pracy.

Ranking lodówek Samsung

Samsung RB38T776CB1

★★★★★
Samsung RB38T776CB1
SPECYFIKACJA
POJEMNOŚĆ: 390 l
SZEROKOŚĆ: 595 mm
WAGA: 76 kg
Sprawdź cenę

Równomierne chłodzenie

Wolnostojąca lodówka Samsung RB38T776CB1 została wyposażona w nowoczesny system All-Around Cooling, który odpowiada za optymalne i równomierne rozprowadzanie schłodzonego powietrza po całym urządzeniu. Takie rozwiązanie sprawia, że w każdej części lodówki jest taka sama temperatura i taki sam poziom wilgotności, dzięki czemu wszystkie produkty spożywcze są przechowywane w odpowiednich warunkach.

Kontrola wilgotności

Lodówka Samsung RB38T776CB1 umożliwia kontrolowanie poziomu wilgotności wewnątrz urządzenia, co przekłada się na przedłużenie trwałości i świeżości przechowywanych owoców i warzyw. W dolnej części lodówki znajduje się szuflada Humidity Fresh+, w której można ustawić wybrany poziom wilgotności, zabezpieczając poszczególne produkty spożywcze przed przedwczesną utratą składników odżywczych, smaku, zapachu oraz świeżości.

ZALETY
WADY
+ Nowoczesny design
+ Dużo miejsca do przechowywania napojów i żywności
+ Cicha praca
+ Energooszczędny wybór
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Lodówka sprawuje się bardzo dobrze, jest pojemna i wygodna w użyciu. Polecam serdecznie.” - Michalina, Szczecin
“Pojemna, estetycznie wykończona lodówka. Pięknie prezentuje się w naszej kuchni.” - Jakub, Wrocław

Samsung Bespoke RB38A7B5322

★★★★★
Samsung Bespoke RB38A7B5322
SPECYFIKACJA
POJEMNOŚĆ: 387 l
SZEROKOŚĆ: 595 mm
WAGA: 81 kg
Sprawdź cenę

Personalizowany produkt

Lodówka Samsung RB38A7B5322 jest zaliczana do produktów Bespoke, umożliwiających wymianę poszczególnych modułów oraz paneli przednich urządzenia. Takie rozwiązanie stanowi najprostszy i najbardziej ekonomiczny sposób na odświeżenie kuchni i dopasowanie lodówki do pozostałych sprzętów i mebli kuchennych. Model RB38A7B5322 został wyposażony również w Rack & Shelf™, czyli nową półkę na wino, która pozwala na przechowywanie nie tylko pękatych butelek, ale również opakowań np. z pizzą.

Strefa Cool Select+

Zdecydowaną zaletą lodówki Samsung RB38A7B5322 jest funkcja umożliwiająca zamianę chłodziarki w zamrażalnik lub uruchomienie trybu delikatnego chłodzenia, podmrażania lub zamrażania. Takie rozwiązanie pozwala zachować większą elastyczność w przechowywaniu poszczególnych produktów spożywczych i umożliwia dostosowanie pracy urządzenia do aktualnych potrzeb.

ZALETY
WADY
+ Technologia No Frost
+ Optymalna pojemność
+ Możliwość regulacji poziomu wilgotności
+ Funkcja szybkiego chłodzenia
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Lodówka świetnie się prezentuje i jest bardzo wygodna w użyciu. Duży plus za cichą pracę urządzenia.” - Klaudia, Poznań
“Wydajny, sprawdzony model w przystępnej cenie. Polecam.” - Monika, Gorzów Wielkopolski

Samsung Side by Side RS65R54412C

★★★★★
Samsung Side by Side RS65R54412C
SPECYFIKACJA
POJEMNOŚĆ: 635 l
SZEROKOŚĆ: 912 mm
WAGA: 116 kg
Sprawdź cenę

Innowacyjny kompresor

Model Samsung Side by Side RS65R54412C posiada automatyczny kompresor Digital Inverter, który odpowiada za kontrolowanie i utrzymywanie optymalnej temperatury wewnątrz lodówki. Funkcja rozprowadzania chłodnego powietrza jest uruchamiana automatycznie na podstawie regularnych odczytów temperatury, dzięki czemu urządzenie zużywa mniej energii elektrycznej, a jednocześnie znacznie ciszej pracuje i wolniej się zużywa.

Optymalna izolacja

Tylna ścianka lodówki Samsung została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewniać urządzeniu optymalną izolację i utrzymywać równomierną i stałą temperaturę wewnątrz lodówki. Takie rozwiązanie gwarantuje dłuższą trwałość i świeżość poszczególnych produktów spożywczych, nawet w przypadku bardzo częstego otwierania drzwiczek lodówki. Model RS65R54412C został wyposażony w przyciski Power Cool i Power Freeze, które służą do uruchomienia funkcji szybkiego chłodzenia i mrożenia.

ZALETY
WADY
+ Automatyczna kostkarka
+ Wbudowany filtr dezodoryzujący
+ Wysoka jakość wykonania
+ Funkcja szybkiego zamrażania
- Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Nowoczesna, estetycznie wykończona i bardzo pojemna lodówka. Polecam.” - Zuzanna, Piaseczno
“Świetny wybór. Wysoka jakość wykonania i wiele dodatkowych funkcji, Polecam.” - Kamil, Wrocław

Samsung Side by Side RS68A8820B1

★★★★★
Samsung Side by Side RS68A8820B1
SPECYFIKACJA
POJEMNOŚĆ: 634 l
SZEROKOŚĆ: 912 mm
WAGA: 113 kg
Sprawdź cenę

Elastyczne działanie

Nowoczesna lodówka Samsung RS68A8820B1 została wyposażona w innowacyjną funkcję Cool Select+, która umożliwia uruchomienie dwóch z pięciu dostępnych trybów pracy w niezależnych komorach. W zależności od potrzeb możesz przekształcić chłodziarkę w zamrażarkę, wykorzystać zamrażarkę jako chłodziarkę lub „wyłączyć” jedną z sekcji. Pamiętaj jednak, że zatrzymanie funkcji chłodzenia lub mrożenia jedynie chroni lodówkę przez pleśnią, ale nie gwarantuje, że żywność przechowywania w temperaturze 15℃ się nie zepsuje. Poszczególne ustawienia można w dowolnym momencie zmieniać i dostosowywać do własnych potrzeb.

Optymalna temperatura i wilgotność

Wielofunkcyjna lodówka Samsung RS68A8820B1 posiada dwie, niezależne strefy chłodzące, które umożliwiają dostosowanie wysokości temperatury oraz poziomu wilgotności powietrza wewnątrz lodówki do ilości oraz rodzaju przechowywanych produktów. Takie rozwiązanie wpływa na przedłużenie trwałości i świeżości owoców i warzyw, a także zapobiega mieszaniu się zapachów mięs, nabiału, warzyw i innych produktów spożywczych. Całkowita pojemność lodówki wynosi 634 litry.

ZALETY
WADY
+ Dystrybutor wody
+ Wbudowana kostkarka
+ Funkcja No Frost
+ Duża pojemność
- Zajmuje więcej miejsca
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Świetna, wydajna lodówka. Duży plus za kostkarkę do lodu. Polecam.” - Hubert, Zamość
“Lodówka bardzo ładna, elegancka i pojemna. Świetny wybór.” - Magdalena, Mińsk Mazowiecki

Samsung Multidoor RF65A977FSG

★★★★★
Samsung Multidoor RF65A977FSG
SPECYFIKACJA
POJEMNOŚĆ: 637 l
SZEROKOŚĆ: 912 mm
WAGA: 153 kg
Sprawdź cenę

Dostęp do internetu

Nowoczesna lodówka Samsung Multidoor RF65A977FSG została wyposażona w duży wyświetlacz, który umożliwia korzystanie z przeglądarki internetowej, a także przeglądanie portali społeczności oraz serwisów streamingowych. Urządzenie umożliwia również odtwarzanie wybranych plików multimedialnych, słuchanie muzyki oraz korzystanie z aplikacji np. Spotify.

Dodatkowe funkcje

Model Samsung RF65A977FSG umożliwia kontrolowanie zawartości lodówki poprzez kompatybilną aplikację mobilną. Takie rozwiązanie może stanowić znaczne ułatwienie w trakcie zakupów, gdy nie mamy pewności co do rodzaju oraz ilości posiadanych i przechowywanych w domu produktów spożywczych. Urządzenie posiada również wbudowaną aplikację Smart Przepisy, która umożliwia przeglądanie różnorodnych przepisów wraz z prostymi wskazówkami.

ZALETY
WADY
+ Nowoczesny design
+ Wbudowana kostkarka
+ Możliwość połączenia z aplikacją mobilną
+ Duży wyświetlacz
- Wyższa cena
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Bardzo pojemna, nowoczesna lodówka wyposażona we wszystkie najważniejsze funkcje. Świetnie się u nas sprawdza.” - Aleksandra, Toruń
“Bardzo polecam! Lodówka pięknie się prezentuje. Ogromny plus za możliwość połączenia urządzenia z telewizorem.” - Karolina, Piaseczno

Jak dopasować rodzaj lodówki Samsung do swoich potrzeb?

Planując zakup lodówki do domu lub mieszkania, warto przeanalizować, jaka wielkość oraz jaki rodzaj urządzenia będą w największym stopniu odpowiadały naszym potrzebom oraz dysponowanej przez nas ilości wolnej przestrzeni do zagospodarowania. W zależności od indywidualnych preferencji, możemy wybierać pomiędzy modelami wolnostojącymi, przystosowanymi do zabudowy, a także między nowoczesnymi lodówkami typu kitchen fit lub twin.

Modele wolnostojące mogą stanowić doskonały wybór dla osób, które dysponują większym metrażem i mogą pozwolić sobie na umieszczenie lodówki w dowolnym miejscu. Warto podkreślić jednak, że lodówki wolnostojące zajmują z reguły znacznie więcej miejsca od modeli przygotowanych do zabudowy, dlatego raczej nie sprawdzą się w małych i ciasnych pomieszczeniach. W takich sytuacjach znacznie lepszym rozwiązaniem może okazać się zakup lodówki pod zabudowę, którą można z łatwością wkomponować w posiadane meble kuchenne oraz zachować jednolity i spójny wystrój całego pomieszczenia.

Podsumowanie 

Lodówki marki Samsung cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem od wielu lat. Modele lodówek, które zostały zawarte w powyższym rankingu wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami i posiadają wiele dodatkowych funkcji, zwiększających ich wydajność, a także wpływających na nasz komfort i wygodę w życiu codziennym. Przy wyborze lodówki, warto zwrócić uwagę na jej wielkość, szerokość i wagę, ale również na obecność dodatkowych funkcji, takich jak możliwość regulacji wysokości temperatury i poziomu wilgotności wewnątrz urządzenia czy możliwość podłączenia lodówki do internetu. W powyższym zestawieniu zostały zebrane najpopularniejsze i najlepiej oceniane modele lodówek Samsung. Poszczególne modele różnią się od siebie ceną oraz parametrami, więc każdy powinien znaleźć wśród nich produkt dostosowany do indywidualnych potrzeb i wymagań.

Artykuł powstał przy współpracy z Samsung

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij