Close

Pralko-suszarki – dlaczego warto kupić? Jak wybrać najlepszy model?

Suszenie prania bywa uciążliwym problemem, zwłaszcza dla właścicieli małych mieszkań. Niewielka łazienka, mały balkon i brak odrębnego pomieszczenia przeznaczonego na pranie i suszenie odzieży sprawia, że często ubrania muszą być suszone w salonie lub innym pokoju. Alternatywą dla tego rozwiązania jest zakup profesjonalnej pralki z suszarką.

  1. Jak działają pralko-suszarki?
  2. Pralko-suszarka – dla kogo?
  3. Pralka z suszarką – zalety i korzyści
  4. Jak wybrać odpowiednią pralkę z suszarką?

Jak działają pralko-suszarki?

Jak działają pralko-suszarki?

Pralko-suszarka to urządzenie łączące w sobie funkcje, jakie posiada klasyczna pralka automatyczna https://allegro.pl/kategoria/agd-wolnostojace-pralki-67441 z funkcjami suszarki. Zamiast nabyć dwa osobne sprzęty, warto zdecydować się na jeden model służący do prania, a następnie wysuszenia ubrania. Dobrej klasy urządzenia są wyposażone w wiele praktycznych programów i udogodnień, które znacząco podnoszą komfort korzystania ze sprzętu.

Pralki z suszarką działają na tej samej zasadzie co pralki automatyczne. Po wrzuceniu do bębna ubrań, należy nastawić wybrany program piorący. Po jego zakończeniu, zamiast wyciągać odzież i rozwieszać na suszarce, należy włączyć opcję suszenia. Po kilkudziesięciu minutach można wyjąć suche i czyste pranie.

Pralko-suszarka – dla kogo?

Pralki z suszarką docenią zwłaszcza osoby, które mieszkają w niewielkich mieszkaniach w bloku i mają częsty kłopot z wysuszeniem wypranych rzeczy. Urządzenie to nadaje się również znakomicie dla osób, które dysponują sporą przestrzenią w domu, które mogą przeznaczyć na pralnię i suszarnię. Dzięki pralko-suszarce nie muszą jednak tego robić i dodatkowe pomieszczenie mogą przeznaczyć np. na siłownię, spiżarnię czy innego typu pokój. Pralka z suszarką to również bardzo polecany wybór dla dużych rodzin oraz osób, które robią częste i duże prania.

Pralka z suszarką – zalety i korzyści

Pralko-suszarki pozwalają zaoszczędzić cenne miejsce. Pralka oraz suszarka to sprzęty o dużych gabarytach, dlatego postawienie ich w łazience czy domu wymaga odpowiedniej ilości miejsca. Podobnie wygląda kwestia pralni czy suszarni, na które trzeba przeznaczyć odrębne pomieszczenia. Nowoczesna pralka z suszarką zmieści się natomiast nawet w małej łazience.

Nowoczesne modele od sprawdzonych producentów, takie jak dostępne na https://allegro.pl/kategoria/agd-wolnostojace-pralko-suszarki-254438, są wyposażone w liczne funkcje i programy, które znacznie poprawiają efektywność prania oraz suszenia. Urządzenia od renomowanych marek zapewniają szybkie i bezproblemowe suszenie i pranie, co przekłada się na wygodę korzystania i pozwala zaoszczędzić cenny czas. Szeroki wybór modeli o różnych wielkościach i parametrach technicznych umożliwia dopasowanie urządzenia do różnych potrzeb.

Jak wybrać odpowiednią pralkę z suszarką?

Jak wybrać odpowiednią pralkę z suszarką?

Szeroki wybór urządzeń sprawia, że wybór konkretnego modelu pralko-suszarki może być trudny. Dlatego też decydując się na zakup sprzętu, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych parametrów.

Przede wszystkim istotna jest ładowność urządzenia. W przypadku pralek z suszarką określa się dwie ładowności jednego bębna. Pierwsza dotyczy pralki i wskazuje na wagę ładunku, który można zapakować do bębna w celu wyprania. Wsad zazwyczaj wynosi od 5 do nawet 13 kg. Drugi parametr określa ładowność suszarki. Proces suszenia to proces specyficzny, który wymaga mniejszego załadunku niż w przypadku prania. Dlatego też wsad bębna suszarki wynosi zwykle od 3 do 9 kg ubrań.

Kolejną ważną kwestią jest klasa energetyczna sprzętu. Może być ona oznaczona symbolami od A do G, przy czym urządzenia w klasie A zużywają najmniej prądu. Obecnie w sklepach spotyka się najczęściej modele z klasą A, B i rzadziej C. Podczas gdy proces prania pobiera podobne ilości prądu, co pranie w klasycznych pralkach, to opcja suszenia może powodować wyższy pobór energii.

Istotnym parametrem jest też prędkość wirowania, która wynosi do ok. 1600 obrotów na minutę. Większość urządzeń posiada opcję regulacji liczby obrotów, co pozwala na dopasowanie prędkości do typu pranych rzeczy.

Wybierając pralko-suszarkę, należy też zwrócić uwagę na klasę efektywności prania oraz wirowania. Pierwszy parametr oznacza skuteczność prania. Jest on oznaczony symbolami od A do G, przy czym klasa A jest najwyższa. Na rynku polskim dostępne są modele oznaczone symbolem A lub B. Skuteczność wirowania również jest oznaczana klasami. Do najczęściej występujących oznaczeń w modelach w rodzimych sklepach należą symbole B lub C.

Bardzo ważnym parametrem są też wymiary, szczególnie w mniejszych łazienkach. Wysokość, szerokość i głębokość sprzętu są na tyle istotne, że często decydują o zakupieniu lub odrzuceniu danego modelu. Z myślą o najmniejszych pomieszczeniach producenci przygotowali pralko-suszarki typu slim, czyli bardzo wąskie urządzenia. Ich wsady zazwyczaj nie są duże, dlatego świetnie sprawdzają się też w przypadku gospodarstw domowych składających się z 1-2 osób, które nie mają bardzo dużych potrzeb w zakresie wykonywania częstych i dużych prań.

Ostatnim z najważniejszych parametrów jest pobór wody. Pralko-suszarki co do zasady zużywają więcej wody niż klasyczne pralki, dlatego najlepiej wybrać urządzenie z jak najniższą wartością poboru wody.

Materiał partnera.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij