Close

Podłoga w modernistycznym wnętrzu. Naturalne drewno Chevron 45 Clear Oak od Kaczkan

W tym wyjątkowym wnętrzu różne materiały, wzory i kolory łączą się ze sobą w zachwycającą całość w eklektycznym stylu. Urody siedemdziesięciometrowemu mieszkaniu w Krakowie dodaje parkiet ze wzorem jodełki francuskiej. Architekci z Grupy Nono wybrali lakierowaną podłogę drewnianą Kaczkan w kolorze Clear Oak.

Krakowska Grupa Nono to pracownia projektowania i aranżacji wnętrz, która lubi stawiać na nieoczywiste połączenia i zestawiać klasyczne elementy z nowoczesnym wystrojem.

W projekcie zlokalizowanego w Krakowie mieszkania z pewnością mogli popuścić wodze fantazji, bo dokładnie takie oczekiwania mieli inwestorzy. Klienci chcieli niebanalnego wnętrza „z duszą”, w którym nie brakuje rękodzieła, mebli i dodatków vintage, a także odważnych kolorów i wzorów. Mieszkanie miało być jednak wygodne i funkcjonalne.

Projekt wnętrza: Grupa Nono, Zdjęcia: Oni Studio

Nabywcom zależało na przestrzeni, w której będzie się dobrze odpoczywać, materiałach wysokiej jakości i stylowych dodatkach. Potrzebowali także nowoczesnych rozwiązań, a przede wszystkim odpowiednio dużo miejsca do przechowywania.

Strefa dzienna – pełna kolorów i naturalnego drewna

Zdecydowanie najwięcej prac w tym nowoczesnym wnętrzu wymagała część dzienna. Po wyburzeniu niektórych ścianek działowych uzyskano dużą przestrzeń, w której, oprócz części wypoczynkowej, znalazła się jadalnia z okrągłym drewnianym stołem i nowoczesna kuchnia z wyeksponowaną wyspą kuchenną.

Projekt wnętrza: Grupa Nono, Zdjęcia: Oni Studio

Nad wyspą umieszczono piękny złoty okap kuchenny typu tuba. A optycznie całość powiększają lustrzane powierzchnie i loftowe ścianki z przesuwnymi ekranami w miejscu klasycznych drzwi.

Bazowe kolory tej aranżacji to jasne, neutralne biele, ale w projekcie ożywiono je barwnymi akcentami. Widzimy tu granat na wygodnej czteroosobowej sofie i pudrowe róże (na przykład na zasłonach i obiciu krzeseł).  Mocnym akcentem jest burgundowy kolor, który odnajdziemy na kuchennych frontach oraz czarne detale (loftowe szklane ścianki ze szprosami, nogi niektórych mebli, oprawy oświetleniowe).

Projekt wnętrza: Grupa Nono, Zdjęcia: Oni Studio

Inwestorom podobały się też wyraźne wzory. Jest tu więc rysunek marmuru na wielkoformatowych płytkach i spiekach oraz bardzo ciekawe, niemal graficzne płytki lastryko w strefie wejścia. Są też powiększające optycznie przestrzeń lustra i mosiężne detale.

Głównym bohaterem tej realizacji jest jednak naturalne drewno. Od początku było wiadomo, że nie może go tu zabraknąć. Drewno widzimy w postaci forniru z orzecha amerykańskiego na meblach i niektórych zabudowach oraz na podłodze, gdzie pojawia się jako dębowy parkiet Kaczkan, ułożony we wzór Chevron 45, czyli jodełkę francuską.

Podłoga z drewna dębowego i orzechowy fornir – nieoczywisty, ale zgrany duet

Decyzja, by w jednym projekcie połączyć dwa różne gatunki drewna, z których każdy ma inną kolorystykę i inny układ słojów, była odważna. Efekt okazał się jednak znakomity. Taki przykład połączenia mogliśmy już oglądać w realizacji Karoliny Zagrodzkiej z House Loves. (link do realizacji: https://www.houseloves.com/blog/2020/08/02/projekt-arte-kuchnia).

Projekt wnętrza: Grupa Nono, Zdjęcia: Oni Studio

Orzech amerykański widzimy jako fornir na frontach kuchennych, meblach w salonie i zabudowie w przedpokoju czy sypialni. Mocno odcina się on od dębowej podłogi, tworząc z nią kontrastowy, ale zaskakująco spójny duet. Dzięki temu wnętrze zyskało niepowtarzalny i ciekawy charakter, a jednocześnie pozostało przytulne i pełne ciepła.

Jodełka francuska Chevron 45 sprawdzi się w wielu różnych stylach

Jodełka francuska, czyli deski podłogowe przycięte pod kątem 45°, to modne rozwiązanie, spotykane najczęściej we wnętrzach w stylu francuskim, pałacowym, klasycznym, modern classic czy vintage. W eklektycznym, wysmakowanym mieszkaniu projektu Grupy Nono jodełka francuska odnalazła się znakomicie i wprowadziła ponadczasowy klimat do całej aranżacji.

Projekt wnętrza: Grupa Nono, Zdjęcia: Oni Studio

Na tle naturalnej i jasnej dębowej podłogi Kaczkan każdy wzór i kolor wygląda rewelacyjnie – zarówno marmurowy rysunek na wielkoformatowych okładzinach części kuchennej, jak i zachwycające bordowe fronty czy detale, takie jak mosiężne uchwyty, sztukaterie i dekoracyjne szkło.

Clear Oak Natural – kolor do pięknych aranżacji

Architekci z Grupy Nono wybrali do tej realizacji podłogę drewnianą Kaczkan w kolorze Clear Oak. To dwuwarstwowa podłoga, której wierzchnią warstwą jest dębowy fryz o grubości 4 mm. Jej powierzchnia została pokryta lakierami i utwardzona promieniami UV. Zastosowany transparentny, półmatowy lakier pięknie podkreśla subtelną strukturę dębu i nadaje podłodze klasyczny, ciepły i bardzo naturalny kolor.

Projekt wnętrza: Grupa Nono, Zdjęcia: Oni Studio

Podłoga dębowa w kolorze Clear Oak to idealny wybór dla miłośników klasyki i ponadczasowych rozwiązań. Sprawdzi się we wnętrzach w stylu klasycznym, vintage czy po prostu inspirowanych przeszłością. Jest też na tyle uniwersalna, że stworzy doskonałą bazę do aranżacji wnętrz modernistycznych, a nawet nowoczesnych, którym doda przytulnego i ciepłego charakteru.

W realizacji Grupy Nono drewniana podłoga Kaczkan wygląda znakomicie. Jest jasna i naturalna, a jednocześnie tworzy wyraźny wzór, który idealnie współgra z orzechowym fornirem, marmurem, pudrowym różem i złotymi detalami. Całość wygląda ponadczasowo, a jednak zaskakująco współcześnie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij