Close

Nowoczesny narożnik do salonu z funkcją spania – idealny do modnego wnętrza!

Narożnik z funkcją spania stanowi idealny wybór do nowoczesnego salonu. Jest on wszystkim tym, czego można wymagać od mebla wypoczynkowego. Łączy bowiem funkcjonalność i prostą bryłę z elegancją i wygodą, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w minimalistycznych wystrojach. Wybór na rynku jest jednak bardzo duży, a my musimy wybrać tylko jeden konkretny model. Czym więc kierować się przy zakupie narożnika z funkcją spania? Podpowiadamy!

Nowoczesny, czyli jaki? Modne narożniki do salonu

W pierwszej kolejności warto zadać sobie pytanie, co należy rozumieć przez pojęcie nowoczesnego narożnika. Moda na urządzanie wnętrz cały czas się zmienia, a wraz z nią określenie stylu mianem nowoczesnego. Obecnie jednak są to przede wszystkim meble o prostej bryle, stworzone z innowacyjnych materiałów, które oprócz trwałości oferują łatwość utrzymania. Oprócz tego nowoczesne narożniki do salonu powinny mieć dodatkowe funkcje, dzięki którym stają się czymś więcej niż tylko meblem wypoczynkowym. Obecny trend na minimalizm na pierwszym miejscu stawia wielozadaniowość. Nowoczesne meble w większości będzie cechować stonowana kolorystyka utrzymana w odcieniach szarości. Takie zabiegi zagwarantują schludny, elegancki i minimalistyczny charakter mebla.

Nowoczesny narożnik a funkcja spania

Niewielu z nas zdaje sobie z tego sprawę, ale narożniki z funkcją spania codziennego różnią się od tych do spania okazjonalnego. Oczywiście te pierwsze będą droższe, będą jednak jedynym słusznym wyborem w przypadku mieszkania w kawalerce, która jednocześnie pełni funkcję pokoju dziennego oraz sypialni. W innym przypadku nowoczesny narożnik do salonu powinien mieć funkcję spania, jednak nie będzie to głównym czynnikiem decydującym. Mając większą swobodę w doborze mebla, możemy stawiać na inne praktyczne funkcje, które z powodzeniem zastąpią możliwość rozkładania.

Nowoczesne narożniki do salonu a dodatkowe zastosowania

Jeśli funkcja spania nie jest nam potrzebna, to nie oznacza, że nowoczesny narożnik do salonu powinien służyć jedynie do siedzenia. Możemy zdecydować się na praktyczny schowek, korzystając z tego, że nowoczesne meble zwykle przyjmują dość masywny i prosty kształt. Umożliwia on nie tylko stworzenie dodatkowej przestrzeni pod siedziskiem, ale także zainstalowania funkcji relaksu. A ta będzie nieoceniona podczas oglądania filmów lub czytania książek. Nowoczesne narożniki do salonu z opcją podnoszonego podnóżka i pochylanego oparcia są co prawda droższe, jednak są warte każdej złotówki, jeżeli zależy nam na jak największym komforcie. Więcej na: https://www.outletmeblowy.pl/meble-do-salonu/narozniki

Lepiej kupić skórzane narożniki z wyprzedaży czy zainwestować w nowe, lecz tapicerowane?

Dobór materiału do dziś jest kluczową kwestią przy wyborze mebli. Tapicerowane meble, choć nieco tańsze, przy obecnych technologiach tworzenia materiałów są nie gorsze od skóry. Ograniczają ilość osiadającego kurzu oraz umożliwiają szybkie umycie rozlanego napoju dzięki hydrofobowej powłoce. Jeśli jednak trafimy na wyprzedaż skórzanych narożników, to bardzo często w tej samej cenie możemy mieć najprawdziwszą skórę, która cechuje się wyjątkową elegancją i trwałością na wiele lat. Pamiętajmy jednak, że materiał będzie wygodniejszy latem, a także podczas snu, jeśli posiadamy model z funkcją spania. Dlatego też narożniki skórzane z wyprzedaży nie zawsze będą lepszą opcją mimo ceny zbliżonej do modelu materiałowego.

Materiał partnera.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij