Close

Materace Koło – jaki wybrać?

Na pewno zwracasz uwagę na to, ile śpisz. To proste - wystarczy godzina czy dwie mniej niż zwykle i poranek witasz ze zmęczeniem i rozdrażnieniem widocznym w postaci worków pod oczami. Czy jednak przyszło ci kiedyś do głowy, że liczy się nie tylko ilość snu, ale także, a może przede wszystkim - jego jakość? Jeśli twój sen jest niskiej jakości, możesz przespać nawet pół doby, a twój organizm i tak nie zregeneruje się odpowiednio. To na czym śpimy, ma decydujące znaczenie w kontekście odpoczynku naszego ciała, a zwłaszcza kręgosłupa oraz organów wewnętrznych, ponieważ w trakcie snu twój organizm wchodzi w tryb spoczynku i próbuje się ‘naprawić’. Zatem bardzo ważny jest wybór odpowiedniego materaca.

Jak wybrać odpowiedni materac do spania?

M&K Foam Koło to uznany polski producent materacy do spania. W ofercie marki można znaleźć wiele różnych materacy różniących się od siebie wypełnieniem, twardością czy wielkością. Jeśli szukasz tradycyjnych rozwiązań i dobrego, punktowego podparcia, rozejrzyj się za materacem sprężynowym. Jest to wciąż jeden z najpopularniejszych wyborów. Wśród materacy Koło znajdziesz modele kieszeniowe o różnej ilości sprężyn na 1 m2. Dobrze również wiedzieć, że immniejsza średnica pojedynczej sprężyny tym lepsze punktowe podparcie ciała. To, jaki rodzaj będzie odpowiedni akurat dla ciebie, zależy od twojego wzrostu, wagi, budowy ciała, wieku, pozycji, w jakiej śpisz i wielu innych czynników. Dlatego warto skorzystać z pomocy specjalisty. Materace KOŁO można znaleźć między innymi w ofercie firmy Expert Snu, która znana jest z bardzo dobrej obsługi i zatrudniania specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Produkty można obejrzeć wstępnie na stronie sklepu internetowego, a po wstępnym rozeznaniu podjechać do jednego z 8 salonów w Krakowie, Katowicach, Kielcach, Rzeszowie, Toruniu, Dębicy czy Krośnie i samodzielnie zobaczyć, dotknąć, położyć się.

Materace KOŁO - Rodzaje wypełnień

Oprócz materacy sprężynowych, Koło oferuje także wiele innych typów i rodzajów materacy. Dobrym wyborem są też materace piankowe z pianki wysokoelastycznej albo termoelastycznej. Te pierwsze bardzo szybko reagują na zmianę pozycji, na bieżąco dostosowując do się pozycji snu i naturalnych krzywizn naszego ciała. Z kolei materace z pianki termoelastycznej reagują nie tylko na nacisk, ale także na temperaturę ciała, dzięki czemu zapewniają komfort i przyjemne uczucie zapadania się w materacu. Jeśli jednak wolisz coś innego, zwróć uwagę także na nowoczesne materace lateksowe. Są bardzo elastyczne, wytrzymałe, a dodatkowo jest to idealne rozwiązanie dla alergików - w lateksie nie powstają bakterie, grzyby, nie ma także warunków do rozwoju roztoczy.

Twardość materaca - indywidualne preferencje

Każdy materac ma czterostopniową skalę twardości. H1 to materace bardzo miękkie, odpowiednie dla osób drobnych i o niewielkiej wadze. H2 to materac średnio-miękki, który jest bardzo często wybierany przez osoby o wadze do 80 kg, osoby starsze czy dzieci. Materace o twardości H3 też są popularne w tym przedziale wagowym i chętnie wybierane przez osoby lubiące nieco twardsze podłoże. H4 to już bardzo twardy materac, polecany dla osób z nadwagą lub otyłością - znacząco powyżej 100 kg. Należy jednak pamiętać, że masa ciała to pojęcie bardzo względne - zupełnie inaczej rozkłada się ciężar ciała 100 kg osoby o wzroście 190 cm a inaczej w przypadku kogoś o wzroście 165 cm.

Inne czynniki wpływające na wybór materaca

Oprócz rodzaju wypełnienia i twardości, są jeszcze inne kwestie, które w istotny sposób wpływają na wybór materaca do spania. Warto zwrócić uwagę na to, w jakiej pozycji najczęściej zasypiamy i się budzimy. Dobry materac powinien sprawdzić się tak samo w pozycji na plecach, na brzuchu i na wznak oraz na boku. Jednak podczas wyboru materaca warto zwrócić uwagę na to, jakie pozycje do spania poleca w tym przypadku producent. Z kolei zupełnie inaczej będziemy dobierać materac dla alergika, osoby starszej lub z problemami z kręgosłupem. Nie ma jednego idealnego materaca, który będzie odpowiedni dla każdego. Na to wszystko składa się wiele czynników, dlatego w przypadku takiego zakupu rozważyć skorzystanie z pomocy fachowca. Wspomniana wcześniej marka Expert Snu stawia przede wszystkim na indywidualne podejście do klienta i dopasowanie wyboru materaca do jego potrzeb. Sen jest rzeczą na tyle ważną i istotną, że warto skorzystać tutaj z pomocy prawdziwego eksperta.

Materiał partnera.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij