Close

Meble łazienkowe IKEA – najlepsze szafki, regały i półki

1. Meble łazienkowe IKEA - praktyczne, funkcjonalne i nowoczesne rozwiązania

Łazienka często jest najmniejszym pomieszczeniem w naszym domu. Pomimo to spełnia wiele zadań i funkcji, co może sprawić duże wyzwanie podczas jej aranżacji. Zwykle chcemy przechowywać w niej artykuły codziennego użytku, urządzenia i specyfiki do pielęgnacji ciała oraz środki czyszczące do naszego domu. Odpowiedni pomysł i wybór funkcjonalnych mebli pomoże nam zmaksymalizować wykorzystanie przestrzeni w łazience, czyniąc ją przestronniejszą. Do znalezienia inspiracji oraz zakupu mebli proponujemy sklepy IKEA.

To miejsca pełne wielu ciekawych propozycji, a przygotowane w nich aranżacje wnętrz podsuną nam dobre pomysły na wykorzystanie każdej przestrzeni. Ze względu na szeroką ofertę produktów, wybór najlepszego z nich wciąż może nie być prosty. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Was ranking najciekawszych mebli łazienkowych IKEA. Zapraszamy do lektury!

Ranking mebli łazienkowych IKEA:

2. Jakie meble do łazienki IKEA są warte uwagi?

Przeglądając ofertę sklepu, znajdziemy meble łazienkowe IKEA w wielu różnych stylach i barwach. Jednym z ciekawszym i najbardziej praktycznych rozwiązań są IKEA szafki łazienkowe pod umywalkę. Każdy z nas ma w swojej łazience zlew, który zabiera pewną ilość przestrzeni. Znajdująca się pod nim rura nie wygląda do tego zbyt estetycznie. Prosta szafka łazienkowa IKEA pozwoli wykorzystać w pełni przestrzeń pod umywalką na przechowywanie różnych przedmiotów, a dodatkowo upiększy nasze wnętrze. Pozwoli ona także zakupić zlew mocowany do blatu, co jest obecnie modnym rozwiązaniem.

Zdecydowanie warto rozważyć także zakup regału, słupka, wiszących półek czy wiszących szafek. Ogromnie zwiększą one możliwości przechowywania w łazience. Dostępne są w wielu rozmiarach i pomogą zagospodarować przestrzeń na ścianach łazienki tak, aby możliwe było w niej przechowanie artykułów dla całej rodziny. Znajdujące się w rankingu meble łazienkowe IKEA zatem nie tylko poprawią walory estetyczne naszych łazienek i dodadzą pomieszczeniom przytulności, ale także sprawią, że pomieścimy w nich wszystko, co tylko zechcemy.

3. Szafki łazienkowe IKEA - RANKING TOP3

1. Szafka pod umywalkę IKEA GODMORGON/TOLKEN

Szafka pod umywalkę IKEA GODMORGON/TOLKEN

Szafka pod umywalkę IKEA GODMORGON/TOLKEN to rewelacyjne rozwiązanie pozwalające wykorzystać przestrzeń pod zlewem jako schowek na nasze przedmioty. Ta szafka łazienkowa IKEA dostępna jest w różnych wymiarach. Do ciasnych pomieszczeń najlepszy będzie wariant o szerokości 62cm. Omawiana IKEA szafka łazienkowa idealnie wpasuje się pod naszą umywalkę i nie będzie zajmować zbędnego miejsca po jej bokach. Występuje ona jedynie w konfiguracji z dwoma szufladami.

Nieco większy wariant o szerokości 82cm dostępny jest też w wersji z dwoma szufladami ułożonymi jedna nad drugą lub trzema. Wtedy jedna z nich zajmuje całą wysokość mebla oraz połowę jego szerokości, a pozostałe dwie dzielą pozostałą przestrzeń na dwie o równej wysokości. Największy wariant o szerokości 122cm występuje w opcji z trzema szufladami o układzie podobnym jak tym w węższym modelu (same szuflady są oczywiście odpowiednio szersze) lub także w wersji z 4 szufladami. Wszystkie z nich dzielą przestrzeń mebla po równo i mają tę samą szerokość oraz wysokość.

Ta IKEA szafka łazienkowa jest wysoce konfigurowalna także pod względem barw i faktur. Możliwy jest wybór różnych frontów, jak i kolorów blatów. Ceny jej wahają się od ok. 450zł za najmniejszy wariant w białym matowym wykończeniu do ok. 1400zł za największą wersję w wykończeniu o ciekawej fakturze i z bambusowym blatem. Szafkę można powiesić na ścianie lub postawić na sprzedawanych oddzielnie nóżkach. Te IKEA szafki łazienkowe pod umywalkę GODMORGON dzięki swojej konfigurowalności powinny przypaść do gustu wielu klientom. Omawiane meble łazienkowe IKEA GODMORGON posiadają 10- letnią gwarancję.

Zalety
różne rozmiary i konfiguracje szuflad
elegancki design
dobra cena standardowych konfiuracji
Wady
dość wygórowana cena niektórych wariantów
mały wybór kolorów szafki

2. Szafka pod umywalkę IKEA SILVERAN

Szafka pod umywalkę IKEA SILVERAN

Szafka pod umywalkę IKEA SILVERAN to świetna szafka łazienkowa IKEA łącząca dobrą jakość, elegancki design oraz niską cenę. Występuje w jednym rozmiarze o szerokości 60cm, głębokości 25cm i wysokości 68cm. Zamiast szuflad mamy tu do czynienia z dwoma drzwiczkami, których zawiasy znajdują się po zewnętrznej stronie mebla. Jest to bardzo ciekawy zabieg stylistyczny, który do tego powoduje zwiększenie miejsca wewnątrz produktu. W środku IKEA szafki do łazienki znajdziemy półkę, dzięki której w meblu tworzą się dwie przestrzenie do przechowywania.

Podobnie jak poprzednio omawiane szafki łazienkowe IKEA GODMORGON, szafki SILVERAN mogą być powieszone na ścianie lub postawione na sprzedawanych oddzielnie nóżkach. Jedyny kolor, w jakim występuje ta szafka łazienkowa IKEA, to biały. Ciekawy efekt dają znajdujące się na drzwiach wcięcia, dające efekt jakby były złożone z listewek. Dobra jest cena szafki, która wynosi 249zł bez blatu.

Zalety
ładny design
dobra cena/jakość
Wady
tylko 1 kolor
nóżki sprzedawane oddzielnie

3. Szafka pod umywalkę IKEA FULLEN

Szafka pod umywalkę IKEA FULLEN

Szafka pod umywalkę IKEA FULLEN to produkt budżetowy. Ta IKEA szafka łazienkowa dostępna jest w cenie jedynie 89zł bez blatu. Oczywiście nie jest ona wykonana z taką precyzją i dbałością o detale jak poprzednio omawiane modele, jednak z powodzeniem spełnia swoją funkcję. Omawiane meble łazienkowe IKEA Fullen nie posiadają wymyślnych elementów, ale nadadzą naszemu wnętrzu łazienki minimalizmu i estetyki. W zestawie otrzymujemy nawet 4 nóżki, na których postawimy mebel.

Szafka łazienkowa IKEA FULLEN ma wymiary 58cm szerokości i 79cm wysokości. Jedyny dostępny kolor to biały. Należy zwrócić uwagę na to, że użyte drewno po dłuższym czasie kontaktu z wodą może napęcznieć i popękać. Nie jest to cecha pożądana, jednak usprawiedliwiona jest niską ceną. Fullen IKEA szafka łazienkowa to doskonała propozycja dla tych, którzy poszukują sposobu na jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni w swojej łazience w niskiej cenie.

Zalety
bardzo niska cena
nóżki w zestawie
Wady
pęczniejące drewno po dłuższym kontakcie z wodą
tylko jeden rozmiar i jeden kolor

4. Regał łazienkowy IKEA - który będzie najlepszy?

1. Regał łazienkowy IKEA VESKEN

Regał łazienkowy IKEA VESKEN to nowość w ofercie sklepu IKEA. Ten regał łazienkowy IKEA jest doskonałą propozycją dla osób ceniących sobie wysoką jakość w niskiej cenie. Koszt tego produktu to jedyne 35zł. Wymiary to wysokość 100cm oraz podstawa o bokach 36x23cm. Materiał użyty do jego budowy to tworzywo propylenowe. Vesken regał łazienkowy IKEA występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz białej. W obu przypadkach cena pozostaje ta sama. Jego forma jest bardzo prosta. Są to 4 półki umieszczone na 4 słupkach jedna nad drugą. Dzięki temu uzyskujemy przestrzeń na elementy, po które najczęściej sięgamy, takie jak szczoteczki do zębów czy ręczniki. Vesken meble łazienkowe IKEA to bardzo rozsądny wybór.

Zalety
stosunek jakość/cena
prosty w składaniu
2 kolory do wyboru
Wady
tylko 4 półki

2. Regał łazienkowy IKEA MOLGER

Regał łazienkowy IKEA MOLGER

IKEA MOLGER to regał łazienkowy IKEA stworzony z myślą o maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni. Jego wysokość to 140cm, a podstawa jest kwadratem o boku 37cm. Składa się on z 5 półek. Wykonany został w całości z drewna, dzięki czemu jest przyjemny w dotyku. Półeczki składają się z 8 cienkich, ale bardzo stabilnych i sztywnych listewek, co nadaje regałowi elegancji oraz spójności wizualnej. Ten IKEA regał łazienkowy zdecydowanie ożywi nasze wnętrze przyjemną barwą brzozowego drewna. Szkoda jednak, że nie ma dostępnych wersji polakierowanych na inne kolory. Dobra jest także cena i wynosi 159zł. Otrzymujemy jednak regał łazienkowy IKEA w całości stworzony z naturalnego surowca, a nie tworzywa sztucznego.

Zalety
5 półek
wykonany z drewna
dobra cena
Wady
brak różnych wariantów kolorystycznych

3. Regał łazienkowy IKEA Hemnes

Regał łazienkowy IKEA Hemnes

Regał łazienkowy IKEA Hemnes to najlepsza propozycja dla osób najbardziej ceniących sobie styl i jakość wykonania. Ten IKEA regał łazienkowy Hemnes jest stosunkowo niewielki. Podstawa ma wymiary 42x37cm, a wysokość to 84cm. Mebel wykonany został z litej brzozy z wyjątkiem części górnej – ta stworzona jest z płyty pilśniowej. Najniższa półka wykonana jest z 5 cienkich, ale stabilnych listewek. Wyższe 3 kondygnacje to już pełne płyty. Hemnes IKEA regał łazienkowy dostępny jest tylko w jednym kolorze – białym.

Regał łazienkowy IKEA Hemnes idealnie wpasuje się we wnętrze w całości umeblowane produktami z serii Hemnes. Wszystkie IKEA meble łazienkowe Hemnes cechują się eleganckim i ponadprzeciętnym designem oraz wysoką jakością wykonania. Do tego plusem tych produktów jest cena. Omawiany właśnie regał to koszt zaledwie 199zł - to naprawdę niewiele za dość dobrej jakości mebel do łazienki.

Zalety
elegancki design
dobra jakość wykonania
dobra cena
Wady
tylko jeden kolor

5. Słupki łazienkowe IKEA - top 3 najlepszych słupków łazienkowych IKEA

1. Szafka wysoka - słupek łazienkowy IKEA GODMORGON

Słupek łazienkowy IKEA GODMORGON

Słupek łazienkowy IKEA GODMORGON to propozycja dla osób ceniących sobie konfigurowalność mebli. Ten słupek łazienkowy IKEA dostępny jest w kilku różnych wariantach kolorystycznych np. Biały mat, szary lub biały połysk, dąb czy ciekawy Resjon. Ten ostatni charakteryzuje się wyjątkową fakturą, składająca się z ułożonych pod różnymi kątami trójkątów. W prostej linii poprowadzone zostały kwadraty. Wykorzystując odpowiednie oświetlenie, stworzyć można bardzo ciekawą grę świateł i cieni na naszym froncie słupka.

Wysokie szafki łazienkowe stojące IKEA GODMORGON w tej opcji są nieco droższe. Ich cena to 699zł. Najtańszy wariant (matowa biel) to wydatek 399zł. Wysokość mebla to 192cm, a podstawa ma wymiary 40x32cm. Każdy słupek łazienkowy IKEA GODMORGON objęty jest bezpłatną, 10-letnią gwarancją. W zestawie otrzymujemy półki z hartowanego szkła, które wyglądają bardzo efektownie.

Zalety
półki z hartowanego szkła
wysoka jakość wykonania
możliwość powieszenia na ścianie
wiele wersji wykończeniowych
dość dobra cena
Wady
brak nóżek w zestawie

2. Szafka wysoka - słupek łazienkowy IKEA LILLANGEN

słupek łazienkowy IKEA LILLANGEN

Słupek łazienkowy IKEA LILLANGEN to bardzo rozsądny wybór. Ten słupek łazienkowy IKEA oferuje dobrą funkcjonalność w akceptowalnej cenie. Do wyboru są 3 wersje wykończeniowe: biała, ciemny brąz oraz biała z przezroczystymi drzwiami. Ich ceny wahają się od 279 do 299zł. Wysokość mebla to 179cm, a podstawa ma wymiary 30x38cm. Ten IKEA słupek łazienkowy idealnie nadaje się do małych łazienek, gdyż nie zajmuje on wiele przestrzeni, oferując jednocześnie duża przestrzeń na przechowywanie różnych przedmiotów. Idealnym dodatkiem są wieszaki na drzwi LILLANGEN, na których zawiesić można np. ręcznik czy torebkę. W komplecie znajduje się 5 półek, z których 4 są regulowane.

Ten IKEA słupek łazienkowy nie posiada w zestawie nóżek. Możliwe jest przypięcie go do ściany. Jeśli jednak chcielibyśmy postawić go na podłodze, to istnieje możliwość dokupienia specjalnie dla niego przeznaczonych nóżek.

Zalety
opcja szklanych drzwi
dobry stosunek jakość/cena
Wady
brak nóżek w zestawie
tylko 2 wersje kolorystyczne

3. Szafka wysoka z lustrem - słupek łazienkowy IKEA HEMNES

słupek łazienkowy IKEA HEMNES

To z pozoru najwyższy słupek w naszym zestawieniu. Na wysokość o wymiarze 200cm składają się jednak także nogi, które stanowią element integralny konstrukcji mebla. Ten słupek łazienkowy IKEA na niemal całej powierzchni drzwi posiada lustro, które z powodzeniem powiększy optycznie nasze pomieszczenie. Pozwoli ono także przejrzeć się w nim w całości, czego zazwyczaj nie będziemy mogli zrobić w typowym lustrze w toaletce czy przy umywalce. Hemnes IKEA słupek łazienkowy dostępny jest jedynie w białym kolorze. W jego wnętrzu znajdziemy 5 półek, z czego 4 są regulowane. Cena to 599zł.

Zalety
duże lustro
dobra jakość wykonania
Wady
wysoka cena
tylko 1 kolor

6. Półka łazienkowa IKEA - na co warto zwrócić uwagę?

W przypadku zakupu półki do łazienki, przewidzieć należy możliwość częstego kontaktu jej powierzchni z wodą. Być może chcielibyśmy przechowywać także na nich przedmioty takie jak szczoteczka do zębów czy mydło. Długotrwały kontakt z wodą mógłby uszkodzić drewno. Właśnie dlatego każda półka łazienkowa ikea w naszym rankingu wykonana jest w całości ze szkła i metalu. To gwarantuje ich trwałość i odporność na wilgoć.

1. Półka łazienkowa IKEA KALKGRUND - idealna do prysznica

Półka łazienkowa IKEA KALKGRUND to idealne rozwiązanie do ciasnych pomieszczeń oraz np. do wnętrza kabiny prysznicowej. Dzięki zamontowanej kilka centymetrów nad powierzchnią półki ramką nieumyślne potrącenie i zrzucenie przedmiotów znajdujących się na półce jest niemal niemożliwe. Ta półka łazienkowa IKEA idealnie sprawdzi się zatem do przechowywania szamponu, żelu czy nawet mydła. Jej wymiary to 24x6cm, a zatem ilość zabieranego przez nią miejsca jest niewielka. Wszystkie wkręty zostały ukryte, dzięki czemu jej wygląd jest bardzo estetyczny. Cena półki to ok. 50zł.

Półka dostępna jest także w wariancie bez ramki w wymiarze 61x11cm i przeznaczona jest do zamontowania na przykład nad umywalką. Cena tego wariantu to niecałe 40zł. Oba warianty półki widoczne są na zdjęciu powyżej. W dodatku drugi wariant tego produktu opisujemy także w rankingu na 3 miejscu tej sekcji.

Zalety
ramka zapobiegająca strącaniu przedmiotów z półki
estetyczne wykonanie
Wady
dostępna tylko w jednym wymiarze w wersji pod prysznic przez co dla niektórych może okazać się zbyt mała

2. Półka łazienkowa IKEA BROGRUND - szklana

Półka łazienkowa IKEA BROGRUND

Półka łazienkowa IKEA BROGRUND dostępna jest w dwóch wymiarach. Jeden to 47cm, a drugi to 67cm długości. Ceny wynoszą odpowiednio ok. 40 i 60zł. Pochwalić należy estetykę serii BROGRUND. Półki te są bardzo proste i wyraziste. Szklana powierzchnia otoczona jest od każdej zewnętrznej strony metalową, chromowaną ramką. Estetyka pozostaje niezaburzona przez ukryte wkręty, a załagodzone brzegi czynią tę półkę przyjemną w dotyku. To rewelacyjna propozycja dla osób, które chcą umieścić półkę w pobliżu umywalki.

Zalety
dostępna w dwóch wymiarach
ukryte wkręty
elegancka, metalowa ramka wokół szyby
Wady
ramka nie jest jednak na tyle wysoka, aby zapobiec przypadkowemu zrzuceniu rzeczy z półki

3. Półka łazienkowa IKEA KALKGRUND - szklana

Półka łazienkowa IKEA KALKGRUND

Półka łazienkowa IKEA KALKGRUND to najlepsza opcja dla osób chcących stworzyć wnętrze minimalistyczne. To drugi ze wspominanych dwóch wariantów w punkcie 1 tej sekcji. Ta półka łazienkowa IKEA sprawia wrażenie, jakby była w całości stworzona z tafli szkła. Uchwyty mocujące zostały zmniejszone do możliwie małych rozmiarów. Nie zastosowano tu także żadnych chromowanych dodatków. Szkło zostało wygładzone na swoich krawędziach, aby było przyjemne i bezpieczne w dotyku. Jedyne wymiary, w jakich ta półka łazienkowa IKEA występuje to 62 x 11 cm. Estetykę poprawiają ukryte wkręty. W przypadku tego modelu istnieje najwyższe ryzyko przypadkowego strącenia jakiegoś przedmiotu, dlatego najlepiej zamontować ją w pobliżu zlewu, a nie w kabinie prysznicowej. Cena to ok. 40zł.

Zalety
elegancki wygląd
dobra cena
Wady
tylko jedna wersja wymiaru w tej wersji

7. Szafki łazienkowe wiszące IKEA - najlepsze rozwiązania

1. Szafka łazienkowa wisząca IKEA GODMORGON

Szafka łazienkowa wisząca IKEA GODMORGON

GODMORGON IKEA szafki wiszące do łazienki występują w wielu wariantach i wymiarach. Wszystkie z nich mają szerokość 40cm. Głębokość może wynosić 14 lub 32cm, natomiast wysokość to 58, 96 lub 100cm. Jeśli te wymiary są dla nas zbyt małe, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić 2 czy 3 szafki wiszące do łazienki IKEA i umieścić je obok siebie.

Wśród wariantów wykończenia znajdziemy m.in. biały mat, dąb bejcowany na biało, szary lub biały połysk oraz specjalny wzór Resjon czy Kasjon. Wszystkie szafki łazienkowe wiszące IKEA z serii GODMORGON objęte są 10-letnią, bezpłatną gwarancją. Jest to dowodem na wysoką jakość wykonania i trwałość, co także zostało potwierdzone pozytywnymi opiniami klientów na temat tych produktów. W komplecie otrzymujemy co najmniej 2 półki (ilość zależy od wybranego wymiaru szafki).

Zalety
10 lat gwarancji
wysoka jakość wykonania
różne wersje kolorystyczne i wzory
Wady
dość wysoka cena (zależy od wybranego wariantu)
brak wyróżniających się barw w palecie wariantów

2. Szafka łazienkowa IKEA Lillangen

Szafka łazienkowa IKEA Lillangen

Lillangen IKEA szafki ścienne do łazienki dostępne są w dwóch wariantach wymiarowych. Jeden to 40x21x64cm, a drugi to 30x12x125cm. Każdy z nich możliwy jest do zakupu w dwóch odcieniach kolorów: biały oraz ciemny brąz. Lillangen szafki wiszące do łazienki IKEA bardzo korzystnie wypadają pod względem ceny, która waha się w zależności od wybranych opcji od 99 do 149zł. Dzięki temu mniejszym kłopotem będzie zakup większej ilości szafek i umocowania ich obok siebie. W takiej konfiguracji szafki mogą funkcjonować także jako komoda łazienkowa ikea. Każda szafka łazienkowa wisząca IKEA w zestawie posiada 2 regulowane półki, eleganckie i minimalistyczne uchwyty oraz zawiasy. Lillangen szafka łazienkowa wisząca IKEA jest do tego banalna w montażu. Pełne złożenie powinno nam zająć około pół godziny. Te wszystkie atuty doprowadziły nas do wniosku, że IKEA szafki do łazienki Lillangen to jeden z najbardziej opłacalnych wyborów.

Zalety
dobry stosunek jakość/cena
prosta w składaniu
Wady
tylko 2 kolory do wyboru
jakość wykonania gorsza niż w przypadku droższego GODMORGON

8. Meble łazienkowe IKEA przy aranżacji dużych i małych łazienek

Różne meble do łazienki IKEA dostępne są zwykle w kilku wariantach wielkości i kolorystyki. Pozwala to z łatwością dopasować szafkę czy też regał do naszego wystroju. Jeśli posiadamy ciasne i małe pomieszczenie, to naturalnym wyborem będzie zakup małych mebli, a na nasz wybór wpływ będzie mieć chęć zaoszczędzenia jak najwięcej miejsca przy możliwie dużych możliwościach przechowywania naszych artykułów. Co jednak jeśli nasza łazienka jest wyjątkowo duża i nie znajdujemy wystarczająco dużych mebli, które by do niej pasowały? Zazwyczaj IKEA meble łazienkowe tworzone są w taki sposób, aby z łatwością można było połączyć kilka z nich i zbudować w ten sposób jedną, większą bryłę. Umożliwiają to wszystkie słupki czy szafki łazienkowe IKEA. Dzięki tej możliwości jesteśmy w stanie dopasować wielkość naszych IKEA mebli do łazienki według uznania.

9. Mebłe łazienkowe IKEA – podsumowanie

Podsumowując, IKEA meble do łazienki to świetny wybór. Wybierając wśród szerokiej oferty produktów, poprawimy walory estetyczne naszych łazienek, ulepszamy ich możliwości przechowywania produktów, a także zwiększymy funkcjonalność. Omówione meble łazienkowe IKEA wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Warto dodać, że IKEA zwraca szczególną uwagę na dbanie o nasze środowisko. Wybierając produkty tej firmy, dbamy o naszą planetę. Niektóre IKEA meble łazienkowe (np. seria GODMORGON) posiadają 10-letnią gwarancję. Dzięki temu nie musimy się martwić o konieczność zakupu nowych przez całą dekadę.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ikeowicz
ikeowicz
4 lat temu

ikea – najprostsze rozwiązania sa najlepszymi. niezmiennie. rowniez w kwestii mebli łazienkowych. ikea jeszcze mnie nie zawiodła, warto

Zamknij