Close

Jak przechowywać wiszące fotele ogrodowe?

Fotele ogrodowe podwieszane stają się coraz popularniejszym elementem wyposażenia – zarówno wewnętrznego, jak i ogrodowego. Jak je przechowywać, aby ich wytrzymałość nie zmniejszyła się mimo intensywnego użytkowania?

Wszechobecna zieleń, kwiaty, zadaszony taras lub altanka. Czego brakuje w tym idyllicznym obrazku? Oczywiście odpowiedniego akcesorium wypoczynkowego. Przez lata przyzwyczailiśmy się do tego, że sprzęt przeznaczony do ogrodu niekoniecznie musi być wygodny. To mit!  Fotele ogrodowe mogą gwarantować komfort większy niż Twoja ulubiona salonowa sofa. Wystarczy wybrać odpowiedni model. O tym, że fotele ogrodowe podwieszane gwarantują wygodę porównywalną z meblami salonowymi, przekonuje się coraz więcej osób, co sprawia, że wyprzedają się one ze sklepów w zaskakującym tempie!

Fotel wiszący Italform beżowy rattan
Fotel wiszący Italform

W sklepach z wyposażeniem ogrodowym, jak Dollo, fotele podwieszane stanowią osobną kategorię produktów o bardzo szerokiej rozpiętości oferowanych modeli, różniących się między sobą odcieniami, wymiarami czy splotem technorattanu.

Podwieszane fotele ogrodowe – z czego wynika ich popularność?

Korzystanie z podwieszanych foteli ogrodowych staje się coraz bardziej powszechne również ze względów estetycznych. Któż nie chciałby mieć w ogrodzie alternatywy dla hamaka, która jest bardziej stabilna i wspaniale się prezentuje? Fotel podwieszany ogrodowy wbrew pozorom nie jest akcesorium, które wymaga odpowiedniej przestrzeni do zawieszenia u sufitu. Zazwyczaj w dołączonym do niego zestawie znajduje się również stelaż, który można postawić w zasadzie wszędzie – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, na deskach tarasowych, ale też na przykład na trawie. Fotel ogrodowy wiszący można w ten sposób przenosić z miejsca na miejsce. Ci, którzy preferują podwieszanie, mogą umieścić go na specjalnym łańcuchu czy linie dołączonej do zestawu i połączyć ze specjalnym hakiem przytwierdzonym do sufitu, czy ściany, bądź drążkiem, wykorzystywanym zazwyczaj w witrynach.

Kosz wiszący Italform z pokrowcem wygodny fotel ogrodowy jak przechowywać
Kosz wiszący Italform z pokrowcem

Fotele ogrodowe wiszące – jak o nie dbać?

Korzystanie z foteli wiszących nie wymaga specjalnych zabiegów, jednak warto dbać o nie, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Przede wszystkim, należy pamiętać o limicie obciążenia, który określony jest w specyfikacji produktu. Nadmierna ilość kilogramów może prowadzić do nadwyrężenia całej struktury, a nawet urwania liny. Dlatego warto pamiętać o tym ważnym elemencie, pozwalającym na zachowanie maksimum bezpieczeństwa.

Od czasu do czasu warto też pamiętać o przetarciu całej struktury i naoliwieniu łańcucha – w innym wypadku może z czasem nieco skrzypieć.

Podwieszane fotele ogrodowe – jak je przechowywać?

Właściwe przechowywanie foteli ogrodowych umożliwia jak najdłuższe utrzymywanie ich w dobrym stanie. Zdecydowanie nie warto pozostawiać je na zewnątrz po sezonie, gdy warunki atmosferyczne skutecznie zniechęcają do przebywania na ogródku. Podczas krótkich przerw w korzystaniu nie ma konieczności demontowania fotela podwieszanego – wystarczy okryć go odpowiednim pokrowcem, który zazwyczaj dołączany jest do zestawu. Pozwoli on odciąć dopływ wilgoci i  promieniom UV, które mogą skutecznie zniszczyć krzesło wiszące ogrodowe pod kątem wizualnym.

Jeśli z powodu zakończenia sezonu nie zamierzasz przez jakiś czas korzystać z fotela, najlepszym pomysłem będzie zdemontowanie go i umieszczenie wewnątrz, w suchym i pozbawionym wilgoci miejscu. Możesz wykorzystać go w salonie lub w sypialni – we wnętrzach również prezentuje się spektakularnie. Nie musisz podwieszać jej na suficie – wystarczy wykorzystać w tym celu stelaż.

Materiał partnera.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
KarolaaRolewicz
KarolaaRolewicz
3 lat temu

mam fotel wiszący i zajmuje cały mój mały balkon 😀
ale i tak było warto

Malgoska10
Malgoska10
3 lat temu

byłam bardzo zaskoczona, że dziecko bujając się w takim fotelu cały rok go nie zerwalo
solidna konstrukcja na to wyglada

fran
fran
3 lat temu

jak konserwowac taki podwieszany fotel?

Zamknij