Close

Dlaczego warto wybrać duży ekran telewizora?

Materiał powstał we współpracy z Samsung

Telewizory zyskują obecnie coraz to nowe możliwości, dzięki czemu są lepiej niż kiedykolwiek przystosowane do gier, korzystania z aplikacji czy uczestniczenia w wydarzeniach sportowych. Im większy ekran, tym bardziej docenisz jego jakość obrazu. Niezależnie od tego, czy jest to rozgrywka finałowa turnieju tenisowego czy najnowsza gra fabularna CyberPunk, ludzie wolą oglądać swoje ulubione gry i programy na większym ekranie telewizora. Dlaczego warto wybrać duży ekran? Co dokładnie sprawia, że ​​telewizory z dużym ekranem stają się coraz bardziej popularne? Na te pytania odpowiemy w tym artykule.

Duży ekran dla graczy

Co jest ważne dla graczy? Szybkość, reakcja, dokładność, detale. Na to, że postrzegamy obraz za szybki, składa się kilka czynników. Jest to m.in. częstotliwość odświeżania, odpowiedź pikseli, opóźnienie wejścia i sposób synchronizacji z urządzeniem do gier. Są to parametry szczególnie ważne dla graczy. Jeszcze do niedawna telewizory nie mogły konkurować powyższymi wskaźnikami z monitorami komputerowymi. Jednak teraz doganiają je swoimi osiągami. Na przykład telewizor Samsung QLED Q80T ma opóźnienie wejściowe nawet poniżej 10 ms, co świetnie sprawdzi się nawet w bardziej wymagających grach, zapewniając błyskawiczną szybkość reakcji.

Samsung Q80T

Kolejnym ważnym czynnikiem dla graczy jest jakość obrazu. W wyżej wspomnianym telewizorze Samsung Q80T (o wachlarzu przekątnych 49″, 55″, 65″, 75″ i 85″) stoi ona bez wątpienia na wysokim poziomie. Duży ekran zapewni graczom szerokie kąty widzenia, jak i szeroką paletę barw, a wysoka rozdzielczość telewizora dodatkowo wspaniałą ostrość. Telewizory Samsung QLED gwarantują niezwykle szerokie spektrum kolorów, a także ich 100% natężenie. Co jednak niezwykle istotne oferują też szereg funkcji, które powodują, że granie jest przyjemnością. Zgodność ze standardem HDMI 2.1 jest niezwykle ważna jeśli chcecie mieć płynny obraz. Automatyczny Tryb Gry po włączeniu konsoli od razu optymalizuje ustawienia telewizora tak, środowisko wizualne gry było jak najlepsze i najszybsze dla gracza. Automatyczny Korektor Czerni uwidoczni szczegóły, których inni gracze na innych telewizorach mogą nie zauważyć na czas. Game Motion Plus zadba o płynny ruch zachowując wysoką jakość grafiki, a Multi View pozwoli grać w grę i jednocześnie na części ekranu oglądać film instruktażowy np. z YouTube w tym samym czasie. A to tylko część udogodnień. Jak więc widać najnowsze konsole do gier nie są zatem dla telewizorów Samsunga wyzwaniem. Kompatybilność z urządzeniami, świetne opóźnienie wejścia oraz duży ekran dający maksimum emocji, pozwolą w pełni cieszyć się nową generacją konsol. Wznosi to wrażenia z gry na konsoli na zupełnie inny poziom, pozwalając czerpać jak najwięcej przyjemności z grania.

Gra na konsolę Cyber Punk

Duży ekran dla kibiców

Jeśli nie możesz uczestniczyć w danym meczu lub po prostu wolisz oglądać go w zaciszu swojego domu, pokochasz emocje, jakie daje większy ekran. Dzięki dużym rozmiarom telewizora i szerokim kątom widzenia, każdy widz ma doskonały widok na akcję. Za sprawą ostrości obrazu nawet przy najmniejszych detalach, można śmiało oceniać adekwatność decyzji sędziowskich i to, co naprawdę wydarzyło się w danym momencie. Wspólne oglądanie ważnych wydarzeń sportowych, nigdy nie było więc tak komfortowe.

Sport na dużym ekranie

Sport na dużym ekranie

Duży ekran pozwala Ci się zanurzyć w dane wydarzenie sportowe, niemalże jakbyś kibicował z trybun. Dla podbicia tego efektu polecamy, oprócz doznań wzrokowych, zadbać także o jakość dźwięku. Do tego przysłuży się nam urządzenie, jakim jest soundbar. Urządzenie Samsunga, soundbar Q70T wciągnie nas w dane wydarzenie sportowe jeszcze bardziej. Wyposażony jest funkcję Q-Symphony, która kieruje dźwięk do przodu, na boki i ku górze, dając wrażenie realistycznej przestronności. Synergia fenomenalnych wrażeń wizualnych z dużego ekranu oraz wyśmienitego brzmienia da niepowtarzalny efekt, który zachwyci każdego miłośnika sportu.

Ścieżki wydobywania się dźwięku z soundbar’u Samsung Q70T

Wybierz doznania na najwyższym poziomie

Ostateczna decyzja zależy od osobistych preferencji, jednak ze statystyk wynika, że ludzie rzadko żałują wyboru większego telewizora, jeśli w opozycji stał model o mniejszym rozmiarze. Duże telewizory o przekątnych 55″, 65″, 75″ i 85″ stają się coraz tańsze, za czym idzie - przystępne. Naszą radą jest, by kupić tak duży, na jaki pozwala Ci Twój budżet. Nie żałujmy sobie emocji i wrażeń, wybierzmy rozrywkę na najwyższym poziomie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij