Close

Dekoracje ze sztucznych kwiatów, które odmienią twoje wnętrze!

Kiedyś dekoracje ze sztucznych kwiatów uchodziły za szczyt kiczu i synonim złego gustu, za to dzisiaj coraz częściej wykorzystuje się je nawet w luksusowych wnętrzach. Zawdzięczamy to nie tylko chęci zaspokojenia naturalnej potrzeby bycia blisko przyrody, ale przede wszystkim - coraz lepszej jakości sztucznych  produktów. Czy dekoracje ze sztucznych kwiatów to coś dla Ciebie? Lektura tego artykułu rozwieje Twoje wątpliwości!

Kiedy dekoracje ze sztucznych kwiatów są dobrym rozwiązaniem?

Czasami zrezygnowanie z żywych roślin na rzecz sztucznych nie jest opcją, ale koniecznością. Zatem, kiedy warto rozważyć zastąpienie naturalnej roślinności na rzecz sztucznych wiązanek i bukietów?

  • Gdy masz alergię. Uczulają zarówno rośliny doniczkowe, jak i cięte kwiaty. Poza tym stale wilgotne podłoże, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania wielu gatunków, to idealne warunki dla rozwoju grzybów. Jeśli więc należysz do grona alergików, wstawienie do domu dekoracji ze sztucznych kwiatów jest dobrym pomysłem.
  • Gdy brakuje Ci czasu albo nie lubisz hodować kwiatów. Bycie w ciągłych rozjazdach oznacza brak możliwości regularnego podlewania roślin, co z kolei nie sprzyja ani ich urodzie, ani zdrowiu. Podobny efekt przynosi zwykłe zapominalstwo albo „brak ręki” do kwiatów. Jeśli więc potrafisz zasuszyć sukulenta, przelać paproć, a w Twoim słowniku nie ma terminu  „kwiaty niezniszczalne”, lepiej nie męczyć ani siebie, ani roślinek. Dekoracje ze sztucznych kwiatów mogą się co najwyżej zakurzyć.
  • W mieszkaniach na wynajem krótkoterminowy, biurach i innych miejscach użyteczności publicznej. Zielone rośliny sprawiają, że każde wnętrze wygląda lepiej, jednak w nie każdym z nich znajdzie się ktoś, kto może o nie dbać. Dekoracje ze sztucznych kwiatów są w takich sytuacjach niezastąpione!

Pomysły na dekoracje ze sztucznych kwiatów

Większe i mniejsze bukiety ze sztucznych kwiatów możesz wstawić do wazonu w sypialni albo salonie. Ten prosty zabieg doda wnętrzu romantyzmu i przytulności, doskonale uzupełniając różnorodne aranżacje. Tak oto imitacje sukulentów i palm będą świetnie wyglądać w aranżacjach boho, a ogrody w szkle i egzotyczne storczyki – w pomieszczeniach w stylu nowoczesnym.

Świetnym pomysłem, będącym alternatywą dla klasycznego wykorzystywania w naszych wnętrzach, jest tworzenie obrazu ze sztucznych kwiatów – dla siebie albo dla bliskiej osoby. W jaki sposób zrealizować ten projekt DIY?

Na początku wybierz konkretne gatunki i kolory roślin – np. główki hortensji, główki i pąki róż, gałązki peonii, asparagusa i bluszczu. Do tekturowego podłoża przyklej klejem na gorąco kawałek płótna (tak, aby nachodził na krawędzie) oraz ramę, a następnie stopniowo wypełniaj przestrzeń roślinami (przy pomocy tego samego kleju). Zajęcie to z pewnością pozwoli Ci dać upust swojej wyobraźni, a ponadto wyciszy, zrelaksuje i umożliwi kreatywne działanie. Najlepsze sztuczne kwiaty znajdziesz w ofercie pm-m.pl

Inne pomysły, w których główne skrzypce grają sztuczne kwiaty, to:

  • wieńce z różnych gatunków roślin, gałązek i innych elementów,
  • bukiety lawendy w wiklinowych koszach,
  • kilka liści monstery albo trawy w wysokich wazonach,
  • „zielone ściany” z bluszczu albo mchu.

Jeśli chodzi o wygląd, współczesne imitacje kwiatów w niczym nie ustępują ich żywym odpowiednikom. Z daleka naprawdę ciężko je odróżnić! Gdy marzy Ci się wnętrze wypełnione niezniszczalnymi, wiecznie zielonymi i niewiędnącymi roślinami, takie dekoracje to idealne rozwiązanie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij