Close

Czy warto ułożyć parkiet w jodłę francuską? Poradnik

Naturalny drewniany parkiet od wieków uchodzi za trwały, ponadczasowy i niezwykle elegancki sposób wykończenia pomieszczenia. Taka podłoga sprawdzi się zarówno w domach, jak i w biurach. Odpowiednio ułożony i dobrze przygotowany parkiet dębowy odwdzięczy nam się efektownym wyglądem i ponadprzeciętną wytrzymałością. Czy warto ułożyć podłogę w jodłę francuską? Sprawdź!

Jakie drewno wybrać do parkietu układanego w jodełkę francuską?

To zdecydowanie jeden z najpopularniejszych  i ostatnio najczęściej wybieranych stylów układania parkietów drewnianych. Jodełka francuska – bo o niej mowa, to klasyczny wzór, który mimo zmieniających się trendów, nie wychodzi z mody. Specjalnie przygotowane deszczułki zapewniają stabilność i zapobiegają rozsuwaniu się parkietu na skutek intensywnej eksploatacji podłogi. Jeśli chcesz cieszyć się trwałością takiej podłogi, powinieneś wybrać odpowiedni gatunek drewna podłogowego.

Spośród wszystkich polecanych odmian surowca, największym powodzeniem cieszy się oczywiście dąb. Doskonale sprawdzi się we wnętrzach w stylu skandynawskim czy klasycznym. Dębowy parkiet ułożony w jodełkę polecany jest ze względu na swoją wyjątkową trwałość, dlatego że drewno dębowe jest bardzo twarde. Jego zaletą jest też to, że bardzo dobrze przewodzi ciepło, dzięki czemu podłogę z tego drewna można ułożyć, mając ogrzewanie podłogowe.

Drugim gatunkiem, który sprawdzi się przy układaniu parkietów w jodełkę klasyczną, jest jesion. Drewno z tego drzewa charakteryzuje się twardością oraz bogatą paletą wybarwień i odcieni.

jodełka francuska w salonie parkiet prodexpol

Jak przygotować podłogę do ułożenia parkietu?

Aby podłoga w jodełkę łatwo się układała, konieczne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Przed montażem deszczułek powinieneś dokładnie oczyścić i wyrównać posadzkę. Nie powinna mieć żadnych pęknięć i powinna mieć odpowiednią wytrzymałość. Aby móc montować każdy parkiet, także wzór francuski podkład musi być suchy. Jeśli już wykonasz wszystkie prace, przygotowujące posadzkę do położenia parkietu to można zabierać się za montaż. 

Czy warto ułożyć parkiet w jodłę francuską?

Podsumowanie

Montaż parkietu dębowego, jesionowego lub egzotycznego nie jest trudnym zadaniem. Jeśli szukasz wysokiej klasy specjalistów oraz doskonałej jakości desek, odwiedź firmowy salon Prodexpol lub sprawdź naszą ofertę online. Oferujemy zarówno klasyczne, jak i najmodniejsze w ostaniach sezonach rodzaje desek podłogowych, takich jak dąb naturalny, dąb bielony, które idealnie nadają się na parkiet układany w jodełkę. Szeroka gama wzorów i kolorów oraz atrakcyjna cena drewna podłogowego to nie wszystko – u nas zawsze możesz liczyć także na profesjonalne doradztwo.

Materiał partnera.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
dobromiła
dobromiła
3 lat temu

jodełka na podłodze jest ponadczasowa i piękna
pozdrawiam 🙂

Marcin
Marcin
3 lat temu

Miałem okazję korzystać z usług Prodexpol i naprawdę polecam! 🙂

Zamknij