Close

Czy program do projektowania kuchni 3D pozwoli Ci samodzielnie zaplanować wnętrze? Sprawdź, jak działa!

Kuchnia marzeń zaczyna się… w głowie! Najpierw przychodzą chaotyczne myśli, które następnie nabierają koloru, stylu i kształtu. A po pewnym czasie powstaje – jeszcze dość niewyraźny – pomysł. Co z nim zrobić, jak uporządkować wizję i jak bez specjalistycznego doświadczenia zaaranżować własną kuchnię od podstaw? Sprawdź, jak działa darmowy program do projektowania kuchni i stwórz funkcjonalną przestrzeń swoich marzeń.

Planowanie kuchni – od czego zacząć?

Sercem domu jest kuchnia. Dużo się w niej dzieje, dlatego ważne, aby była bezpieczna, funkcjonalna i zaaranżowana w najlepszy sposób. Od czego zatem zacząć projektowanie kuchni? Pierwsze koncepcje i wizje należy przenieść w odpowiednie miejsce, czyli do wygodnego narzędzia, umożliwiającego samodzielne zaprojektowanie przestrzeni w 3D. Warto jednak początkowo każde narzędzie dokładnie sprawdzić – jakie ma możliwości i co oferuje –  aby następnie móc w pełni korzystać z jego potencjału. A możliwości są obecnie ogromne! Dzięki takim programom przełożenie pomysłu na nową kuchnię okazuje się niezwykle łatwe i możliwe do wykonania bez opuszczania własnego domu.

Proste narzędzie do projektowania wnętrz

Czy program do projektowania kuchni Leroy Merlin Planer 3D będzie dobrym narzędziem dla amatorów aranżacji? Zdecydowanie tak! Każdy wizjoner, pragnący stworzyć w swoim domu wymarzoną kuchnię, z łatwością będzie w stanie poruszać się po aplikacji. Tym bardziej, że można z niej korzystać wprost z przeglądarki – nie ma konieczności instalowania oddzielnego programu. To duże ułatwienie!

Używanie Planera nie wymaga też żadnych dodatkowych umiejętności lub specjalistycznej wiedzy oraz – co niezwykle ważne w czasie remontu, który zwykle pochłania spory budżet – jest całkowicie darmowe i dostępne od ręki.

Łatwy w obsłudze program to taki, który już po kilku kliknięciach będzie pozwalał na naturalne i intuicyjne poruszanie się i korzystanie ze wszystkich jego opcji. W Planerze znajdują się wyraźne i proste ikony, które w jednoznaczny sposób wskazują na poszczególne funkcje oraz są przydatne podczas samego projektowania.

Aby jednak skorzystać ze wszystkich możliwości, jakie daje program do projektowania kuchni, warto wcześniej – krok po kroku – zapoznać się z instrukcją użytkowania. Wówczas żadna funkcjonalność nie umknie uwadze, a efekt końcowy będzie dopięty na ostatni guzik i jeszcze bardziej zachwycający.

Jak działa Leroy Merlin Planer 3D?

Dobry program do projektowania kuchni łączy w sobie łatwość obsługi z bogatym wachlarzem funkcjonalności, który pozwoli na zobrazowanie wszystkich planów w wygodny sposób. Leroy Merlin Planer 3D spełnia te wymagania – w jaki dokładnie sposób?

Po pierwsze – organizacja. Mnogość funkcji pozwala na uporządkowanie prac i samodzielne projektowanie od A do Z. Kuchnia w kształcie litery L lub U, wysokość i grubość ścian – każdy detal i decyzja ma znaczenie już od pierwszych kliknięć. Program daje możliwość narysowania ścian, stworzenia ścianek działowych zgodnie z pożądanymi wymiarami, a także wstawienia okien i drzwi.

Po drugie – testowanie. Projektowanie wnętrza polega w dużej mierze na odnalezieniu idealnego ustawienia. Po zatwierdzeniu podstaw czas na dopasowanie mebli i reszty sprzętów kuchennych. Szafki i szuflady w różnej konfiguracji mogą przynieść zupełnie odmienny efekt – o tym warto wiedzieć! Nie bez znaczenia jest także kolor mebli czy grubość lub wzór blatu. Biblioteka mebli kuchennych, zlewów, piekarników i innych narzędzi, daje dziesiątki możliwości. Jedyną trudnością będzie… wybór jednej opcji! W Leroy Merlin Planer 3D warto testować i sprawdzać różne warianty, aby znaleźć ten najbardziej odpowiedni.

Po trzecie – detale. To one nadają ostateczny kształt pomieszczeniu i dopełniają aranżację. Odcień korpusu, oświetlenie, uchwyty, drzwi lewe lub prawe, a nawet kolor fugi – program daje możliwość wyboru każdego szczegółu, aby kompletny projekt mógł trafić do realizacji i jak najlepiej prezentować się na żywo.

Kiedy wizja staje się rzeczywistością

Planowanie wnętrza to niełatwy proces. Wymaga czasu, a niekiedy zmian, poprawek, wracania do początkowych koncepcji albo nawet budowania od nowa. To całkowicie zrozumiałe – wiele pomysłów dojrzewa w głowie, a niektóre inspiracje przychodzą niespodziewanie. Co zrobić, gdy projekt przechodzi metamorfozę? Program do projektowania kuchni Leroy Merlin 3D Planer daje możliwość zapisywania dotychczasowych działań na dowolnym etapie. To wygodne rozwiązanie, które w każdym momencie pozwala na powrót do dowolnej fazy prac.

Co istotne, obserwacja postępu owych prac ma ogromne znaczenie, dlatego praktyczną funkcjonalnością jest możliwość oglądania projektu w 3D. Widok przestrzenny m.in. poszerza perspektywę oraz pozwala na odpowiednie dobranie odległości pomiędzy poszczególnymi elementami w pomieszczeniu. Dzięki temu z łatwością i na bieżąco można dokonywać zmian ustawienia mebli lub sprzętów. Wgląd we wnętrze w trybie 360 stopni umożliwia także trafne rozporządzanie przestrzenią – dzięki temu dobrze widać, gdzie jest jeszcze miejsce do zaaranżowania, a gdzie należy pomyśleć o lepszej optymalizacji. 

Wykończenie wnętrza to najprzyjemniejsza część urządzania, remontów i budowli. Program do projektowania kuchni umożliwia zaplanowanie także tych najdrobniejszych elementów. Obrazy, tapety, wiklinowe dodatki – opcji jest wiele, a to wszystko jest możliwe do samodzielnego rozplanowania w zgodzie z własnymi upodobaniami.

Program pozwala na stworzenie listy zakupów na podstawie wizualizacji, za pomocą kilku kliknięć powstaje także kosztorys i oczywiście kompletny projekt. Wszystkie dokumenty są dostępne i przygotowane także do druku. Dzięki temu samodzielnie zaplanowana kuchnia marzeń za chwilę stanie się rzeczywistością! 


Artykuł partnera

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij