Close

Proste ściany to podstawa – jak wybrać fachowca murarza?

Niezależnie od tego, czy budowa dotyczy domu, czy innego rodzaju budynku najważniejszą kwestią jest wybór odpowiedniego murarza, który zagwarantuje wysoką jakość. Czym kierować się przy jego wykonywaniu? Gdzie szukać fachowców? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Jak wybrać murarza?

Co jest najważniejsze przy wyborze murarza? Oczywiście jakość, którą jest on w stanie zagwarantować, ponieważ to właśnie od tego zależy to, czy ściany będą proste, a co za tym idzie, czy kolejni fachowcy nie będą musieli maskować wcześniej popełnionych błędów. W związku z tym wybierając fachowca jakim jest murarz należy kierować się przede wszystkim jego doświadczeniem oraz opiniami osób, u których świadczył on wcześniej swoje usługi. Dobrym rozwiązaniem może być zatem rozmowa z poprzednimi klientami, co pozwoli zweryfikować to, jak wygląda współpraca z danym murarzem w praktyce. Co jeszcze wziąć pod uwagę? Istotne są oczywiście ceny, ponieważ różni fachowcy mogą oferować stawki, które będą znacznie od siebie odbiegały. Co więcej, różnić może się również sposób ich obliczenia, ponieważ niektórzy murarze określają w tym przypadku cenę za metra, a inni podają koszt realizacji danego projektu.

Gdzie szukać fachowców - murarzy?

W branży budowlanej najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z usług fachowców z polecenia. W związku z tym szukając murarza warto spróbować nawiązać kontakt z ekipami, które realizowały projekty dla znajomych, czy rodziny. Pozwala to bowiem osobiście przekonać się o jakości ich pracy, co w wielu przypadkach jest nieocenione. Warto jednak mieć świadomość, że nie zawsze jest to możliwe, ponieważ nie każdy ma znajomych, którzy w niedalekiej przeszłości korzystali z tego typu usług. Co zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązaniem jest skorzystanie z ogłoszeń, które są dostępne m.in. w Internecie. Przykładem mogą być murarze na oferteo.pl, czyli fachowcy oferujący usługi w okolicy. Zaletą takiego rozwiązania jest również to, że w tym przypadku wystarczy zamieścić zapytanie ofertowe oraz poczekać na kontakt wykonawców, którzy są zainteresowani ich realizacją. Jest to bardzo wygodne oraz pozwala zaoszczędzić wiele czasu, ponieważ można w ten sposób uniknąć kontaktu z murarzami, którzy nie mają wolnych terminów.

Wybór murarza - umowa

Bardzo ważną kwestią przy wyborze fachowca jakim jest murarz jest zawarcie z nim pisemnej umowy dotyczącej świadczenia usług. Warto bowiem mieć świadomość, że czasu ustalania tego typu spraw "na gębę" dawno minęły, a umowa to dokument, który pozwala dochodzić ewentualnych roszczeń. Co więcej, zabezpiecza on zarówno zleceniodawcę, jak i wykonawcę, w związku z czym profesjonalnemu murarzowi również powinno zależeć na jej zawarciu. Jeżeli jednak stara się on tego uniknąć, można podejrzewać, że jakość usług może być w tym przypadku wątpliwa.

Podsumowując należy stwierdzić, że przy wyborze fachowca murarza należy kierować się przede wszystkim jego doświadczeniem, które powinno przełożyć się na wysoką jakość. Dopiero w dalszej kolejności istotna staje się cena.

Artykuł partnera

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij